PIRMSSVĒTKU IZJŪTAS TIRDZIŅĀ "VDMV MARKA"

Pateicamies Reklāmas nodaļas 2.kursa audzēknim Dāvim Sargūnam par fotogrāfijām no tirdziņa!

Šeit arī reģionālā ziņu portāla "Valmieras Ziņas" fotoreportāža no pasākuma – skatīt.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

PĒDĒJĀ IESPĒJA APMEKLĒT IZSTĀDI "VIRSMA. KLĀTBŪTNE" VALMIERAS VECAJĀ ŪDENSTORNĪ UN VALMIERAS MUZEJĀ

Vecajā ūdenstornī izstāde skatāma:

26.11.2019. otrdiena 10.00-14.00

28.11.2019. ceturtdiena 14.00-20.00

30.11.2019. sestdiena 11.00-18.00

3.12. 2019. otrdiena 10.00-14.00

5.12. 2019. ceturtdiena 14.00-20.00

Ieeja brīva.

Valmieras muzejā:

Katru dienu, izņemot svētdienu, no plkst.10.00 līdz 17.00.

Ieejas maksa EUR 1.40, ar izņēmumiem (skat.muzeja mājaslapā)


Atgādinājumam – Valmieras vecais ūdenstornis atrodas aiz Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas, tā adrese ir Krišjāņa Valdemāra iela 1.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

DAUDZ LAIMES DZIMŠANAS DIENĀ, LATVIJA!

Kas esam mēs, es – Latvijā, Eiropā un pasaulē. Cik sevi cienām, mīlam un godājam, tik, cik esam atbildīgi par sevi un savu nākotni. Ko atstāsim aiz sevis un ko mācīsim citiem. Uz šiem jautājumiem atbildam katrs un visi kopā. Jo lielāks būs vienādo atbilžu skaits, jo lielāku spēku dosim savai valstij un pasaulei.

Paldies audzinātājām – Inesei Andersonei un Gitai Dukurei, – par sirsnīgajiem stāstiem, par iespēju iepazīt viņu vectēvu/ ģimeņu likteņus. Pateicība arī audzēkņiem un darbiniekiem par dalību un aizrautību viktorīnā "Es mīlu Tevi, Latvija"!

VDMV direktore Inese Mētriņa

Foto: Zigmunds Kazanovskis

Foto: Dāvis Sargūns, Reklāmas dizaina 2.kurss12.novembrī VDMV vidusskolas 1.-4.kursi kopā ar pedagogiem apmeklēja vēsturisko kara drāmu pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem "Dvēseļu putenis".

Mūsu skolas jaunieši ar lielu uzmanību sekoja līdzi notikumiem, kuros sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību. Saviļņojošais stāsts lika mūsu jūtām gan izpausties ar asarām acīs, gan ar smieklu šaltīm.

Viennozīmīgi saviļņojoša, izcila un patriotiska filma. Pateicamies par šo iespēju VDMV administrācijai, audzinātājiem, Latvijas Skolas somas projektam.

Informāciju sagatavoja: Inese Andersone

VIRSMA. KLĀTBŪTNE

Laikmetīgās mākslas izstāde

1.11.2019.- 7.12.2019.

Valmieras Muzeja Izstāžu namā un Valmieras Vecajā ūdenstornī

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas 7.klases audzēkņu noslēguma darbu izstāde.

Cik DAŽĀDI un UNIKĀLI mēs esam...

Cik daudzveidīgas var būt VIRSMAS ar redzamu vai neredzamu KLĀTBŪTNI...

Kādas ir mūžīgās vērtības, laikmeta problēmas un tendences mākslā – par to 2019.gada mācību programmas noslēguma darbos Kompozīcijā un Mākslas valodas pamatos – domāja, pētīja, risināja un izstrādāja VDMV 7.klašu izglītojamie: Laura Baldiņa, Unda Barisa, Emīlija Ērgle, Rute Nikola Ērgle, Greisa Geca, Ance Kočkere, Rūta Luīza Lazdinska, Evelīna Marta Mardaka, Līva Mince, Estere Ošeniece, Viktorija Paegle, Helēna Razminoviča, Rūta Denīse Sīmane, Alīna Stolere, Diāna Valdmane (pedagogi: Silvija Melnūdre un Indra Cālīte).

Jaunās mākslinieces nopietni strādāja ne tikai pie darba vizuālās kompozīcijas, bet arī aktualizēja laikmeta problēmas. Katra kompozīcija ir unikāla ar savu domu un izpildījumu, – brīvi izvēlētā tehnikā un materiālos, veiksmīgi īstenojot sava darba ideju.

Darbu interpretācijai izvēlētie autori / darbi: Romana Sutas “Mākslinieka darbnīca” un ”Zaļumballe’’, Niklāva Strunkes “Cilvēks, kas ieiet istabā.”, Aleksandra Drēviņa “Bēgles. Pie galda.” un Leonardo da Vinči “Svētais vakarēdiens”. Vienojošais gleznotāju darbos – galds / VIRSMA, kam tad “kalpo” šī it kā sadzīviskā mēbele/lieta: mākslinieka radošajam garam, cilvēku līksmei, priekam un kopības sajūtai, ģimeniskām atmiņām – kā priecīgām tā skumjām, svešumā nonākušajiem kā izmisuma pilns patvērums cerībai un visbeidzot ikvienam no mums / man un tev – kā iespējamais, dāvinātais CEĻŠ – satikšanās vieta – IZVĒLE.

Šis ir īpašs notikums, – pirmais tik apjomīgs projekts šo piecpadsmit jauno mākslinieču izstāžu pieredzē, izstāde – VIRSMA. KLĀTBŪTNE – (1.11.2019.- 7.12.2019.) – vienlaicīgi skatāma divās ekspozīciju vietās.

Valmieras Muzeja Izstāžu zāles ekspozīcijā varēsiet aplūkot dažādās vizuālās mākslas tehnikās radītus / laikmetīgi risinātus darbus: grafiku, kolāžu, asamblāžu, batiku, fotogrāfiju, kā arī apgleznotu porcelānu.

Valmieras Vecā ūdenstorņa ēkas (Kr.Valdemāra ielā 1) 2, 3 un 4 stāva ekspozīcijā redzēsiet laikmetīgajai mākslai raksturīgos medijus: video un gaismas instalācijas, instalācijas, stencilu, hologrammu, dokumentālo un dokumentēto fotogrāfiju, kā arī esi aicināts līdzdarboties / iesaistīties izziņas un kopīgās radošās darbības procesos.

Visu neatklāsim, lai, atnākot uz izstādi, skatītājs izjustu pārsteiguma klātbūtni.

Paldies – VDMV, Valmieras pilsētas pašvaldībai un Valmieras Muzejam par sniegto atbalstu Izstādes tapšanā.