MĀKSLAS OBJEKTU KONKURSS "KUSTĪBA"

Katru gadu ar plašu kultūras pasākumu programmu Valmierā norisinās Mākslas dienas. Arī 2020.gadā valmierieši svinēs mākslas svētkus, tādēļ vizuālās mākslas jomā vēlamies aicināt pie sevis ciemiņus no Vidzemes, rīkojot vides objektu konkursu – izstādi. Tā paredzēta laikā no 2020.gada 9.aprīļa līdz 5.maijam Valmieras centrā, Vecpuišu parkā (Leona Paegles iela 10), tā sekmējot Vidzemes reģiona mākslas izglītības iestāžu audzēkņu un pedagogu sadarbību, un pieredzes apmaiņu vides objektu veidošanā.

Mākslas dienu 2020.gada tēma ir “Kustība” – process, telpa, norise, kurā augam, skrienam, kustamies līdzi laikam, maināmies. Konkursa tēmas izaicinājums ir parādīt kustību filozofiskā, idejiskā vai reālistiskā veidā, gatavojot statiskus, kinētiskus vai interaktīvus objektus vai to grupas ar uzdevumu eksponēt āra vidē.

1.kārtā izstrādāto konkursa projektu, jāiesniedz elektroniski (PDF formātā) uz e-pastu: laine.uzulena@valmiera.edu.lv vai klātienē, Valmieras Dizaina un Mākslas vidusskolā, Purva ielā 12, Valmierā, 213.kabinetā, darba laikā līdz 2020.gada 17.februārim. Vairāk informācijas konkursa nolikumā šeit.

Informāciju sagatavoja: Laine Uzulēna, mākslas projektu vadītāja

IZSTĀDE "ZĪMĒJUMS"

Izstādes darbi tapuši Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas profesionālās ievirzes audzēkņiem apgūstot mācību priekšmetu "Zīmēšana". Izstādē skatāmie darbi tapuši iedvesmojoties gan no mūsdienu mākslinieku, gan no klasiķu darbiem. Caur bērnu un jauniešu skatpunktu un interpretāciju varam saredzēt gan mūsdienu cilvēku pasaules uztveri, gan baudīt zīmēšanas tehniku sniegto dažādību.

Izstādē skatāmi 3. līdz 7.klases audzēkņu darbi. Pedagogi: Dace Arāja, Dace Brizauska, Ilze Ērgle-Vanaga, Diāna Kokorēviča, Silvija Melnūdre un Velta Rone.

Izstāde būs skatāma no 6.janvāra līdz 31.janvārim VKC foajē. Ieeja brīva.


Informāciju sagatavoja: Inese Andersone, direktores vietniece izglītības jomā

VIDUSSKOLAS AUDZĒKŅI PIEDALĀS UZLĪMJU KONKURSĀ

Pirmo (Multimediju un Reklāmas dizaina) un otrā kursa (Reklāmas dizaina) izglītojamajiem mācību 2.semestris sācies ļoti rosīgi, jo šie audzēkņi Mācību prakšu ietvaros izstrādās skices, koncepciju un projektu realizācijai uzņēmumam SIA "ZAAO", precīzāk, radīs uzlīmes, kas veicinātu izpratni par atkritumu šķirošanu un atvieglotu to.

Pirms ideju radīšanas pie izglītojamajiem viesojās Dabas un tehnoloģiju parka vadītāja Arita Smalkā-Boriseviča un vairāk pastāstīja par atkritumu šķirošanu, kā arī skolas iekšējā uzlīmju konkursa būtību.

Audzēkņi projektu izstrādās pie skolotājas Karīnas Vītiņas. Pēc tam tiks izvēlēts labākais un atbilstošākais risinājums un tas tiks īstenots. Šī ir lieliska praktiska pieredze un pienesums izglītojamo portfolio – darbs ar reālu pasūtītāju.


Informāciju sagatavoja: Gita Dukure, direktores vietniece izglītības jomā

Foto: Karīna Vītiņa

SKOLĀ PILNVEIDOTA SIETSPIEDES DARBNĪCA

Gada izskaņā no Čehijas esam saņēmuši sietspiedes galdu, kas sekmē sietu ērtāku drukāšanu tos piestiprinot pie speciāla galda, kam ir vakuuma fiksācija un karuseli tekstila u.c. materiālu četru toņu apdrukai, tas nodrošina precizitāti un veiktspēju. Šo mums izdevies īstenot pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam projektam “VDMV sietspiedes materiāli tehniskās bāzes pilnveidošana”. Arī ar pašvaldības atbalstu esam izveidojuši kabīni sietu skalošanai, gaismošanai, iegādājušies papildu aprīkojumu un pielāgojuši telpu. Nākamā gada sākumā šī darbnīca, sadarbojoties ar Valmieras Attīstības aģentūru, tiks pilnveidota vēl ar citām tehnoloģijām.

Kā raksta māksliniece un skolotāja Krista Jūlija Kreišmane: “Par spīti digitālo tehnoloģisku attīstībai, sietspiede ir saglabājusi svarīgu un uzticamu vietu drukas procesos. Sietspiede sniedz efektīvus un autentiskus rezultātus. Skaitliski vairāk darbu radīšanai tā ir finansiāli izdevīgāka kā digitāldruka. Sietspiede ir ļoti elastīga, ar to var apdrukāt dažādus materiālus – tekstils, papīrs, vinils, plastikāts, koks, metāls, stikls u.c. Ir iespējams apdrukāt telpiskus objektus.

Esošajā mācību procesā, kā arī skolas nākotnes attīstības plānos, sietspiede kā instruments būtiski bagātinās mācību procesu, sniegs plašākas iespējas ideju realizācijai un dos skolēnam neatsveramu pieredzi darbu radīšanā un drukas procesos. Tā ir vienkārša un parocīga tehnika, tādēļ mākslas skolai un dizaina vidusskolai šādas darbnīcas esamība ir nenovērtējama”.

Jau šobrīd audzēkņi paguvuši izmēģināt jaunās darbnīcas iespējas gan radot produktus “VDMV MARKA”, gan interjera nodaļas audzēkņi uzdrukājuši sev uz krekliņiem nodaļas atpazīstamības grafiku, ko radīja skolotāja Vizma Auzenberga-Kalniņa. Tādējādi gan veicinot saliedētību nodaļā, gan apgūstot jaunas iemaņas darbā ar sietspiedi.


Informāciju sagatavoja: Gita Dukure, direktores vietniece izglītības jomā

MŪSU ZVAIGZNES VIDUSSKOLĀ

Šodien tika sumināti profesionālās vidējās izglītības programmu audzēkņi, kuru vidējais vērtējums 2019./2020.m.g. 1.semestrī bija 7 un augstāk. No 1.-4.kursam un b kursos kopumā laureātu bija ne mazums – 61! Arī jaunieši bija nominējuši vairākus skolotājus saņemt pateicību par 1.semestri.

Katrs audzēknis saņēma atstarojošu nozīmīti – lai tā spīd un sargā ikvienu. Paldies palīdzīgajām rokām par nozīmīšu tapšanu, īpaši skolotājai Karīnai Vītiņai.

Jāpiebilst, ka profesionālās ievirzes izglītojamo sveikšana notiks 15.janvārī plkst.15.30 skolas zālē.


Foto: Zigmunds Kazanovskis