SKOLAS TERITORIJĀ VIDES OBJEKTS "PA STRAUMI"

Objekta realizācijā piedalījās:

KERAMIKAS Zivis veidoja 3.klase: Broka Gerda, Buliņa Madara Leina, Frīdvalde Marta, Roma Elīna, Strādere Enija, Upīte Anna, Vergins Ričards, Zariņa Annija, Tīlena Tija Beatrise, Brūvere Lāsma, Taube Nils, Balode Kerlīna, Bogdāns Gabriels, Cīrule Ance, Kiršblate Loreta, Klepere Terēze, Pekstiņš Oskars, Skrastiņa Kate, Stolere Elija un Mieze Gabriela;

LAIVA – skolotāja Inese Andersone;

Objekta balsti – VDMV personāls.

Objekts sevī ietver vairākas daļas. Laiva – smailīte, kura ir izmantota smaiļošanai pa Gauju, un vairākas keramiskas skulptūras “Zivis”, kuras peld iekārtas zem smailītes. Zivis ir gatavotas no divām sastāvdaļām – māla un koka zariem, kas savstarpēji savienotas. Zivis pie smailītes iekarinātas ar stieplīti, kas ļauj tām kustēties. Laiva – smailīte – iekārta koka turētājos. Skatītāji “ierauga” straumē mītošos upju iemītniekus noraugoties no apakšas uz augšu. Laivu apdarināta ar vecām papīra grāmatu lapām, avīzēm, tā parādot laika straumi, kura aizplūst līdzīgi kā ūdens.

Informāciju sagatavoja: Inese Andersone, direktores vietniece izglītības jomā (audzināšanas darbā)TURPINĀS MĀCĪBU NODROŠINĀJUMS ATTĀLINĀTI

Ņemot vērā ārkārtas situācijas pagarinājumu valstī līdz 12.05., turpinām īstenot mācības attālināti gan profesionālajā ievirzes izglītībā (1.-7.klasei un 1.-3.vidusskolas klasei), gan profesionālajā vidējā izglītībā (1.-4.kurss un b kursi). Lūgums visiem sekot līdzi uzdevumiem un komunikācijai "E-klasē". Mācību maksa profesionālās ievirzes izglītības audzēkņiem ārkārtas situācijas periodā netiks piemērota (par aprīli un šobrīd līdz 12.05.).

Interešu izglītības nodarbības (mākslas kursi) netiek organizētas attālināti, bet interešu izglītības pedagogi izstrādā materiālus ierosmei, kur bērniem ar vecākiem iespējams pašiem mājās radoši darboties. Uzdevumi skatāmi skolas mājaslapā šeit, tos pa laikam papildinām.

Kursi pieaugušajiem šogad tiek atcelti. Jau ieskaitītā mācību maksa tiks atskaitīta atpakaļ. Šiem kursantiem no septembra būs priekšroka turpināt kursus jaunajās grupās.

Skolas administrācija visiem vēl izturību un izdošanos!


Gita Dukure, direktores vietniece metodiskajā darbā

7.klases audzēknes Ances Evelīnas Buliņas darbs Datorgrafikā

VALSTS KONKURSĀ 1. un 2.VIETA MŪSU LĪVAI JEVDOKIMOVAI

Tieši pirms ārkārtas situācijas izsludināšanas valstī, no Valsts konkursa ar godalgām atgriezās mūsu Apģērbu dizaina nodaļas vadītāja Inga Berga-Bīriņa un 2.kursa audzēkne Līva Jevdokimova. Vairāk par notikušo Valsts konkursu Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) un PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas sagatavotajā materiālā – šeit.

Lepojamies un sveicam!

Foto un materiāli: LNKC un PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola

KOPDARES DARBNĪCAS "DARE" ATKLĀŠANA

Februāra izskaņā skolas telpās tika atklāta kopdares darbnīca "DARE". Tā izveidota pateicoties Valmieras Attīstības aģentūrai un viņu projektam, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonda iniciatīva “Pilsētu inovatīvās darbības”, un mūsu skolai un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītajam projektam "Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas sietspiedes materiāli tehniskās bāzes pilnveidošana" (projekta Nr.2019-1-VIZ-M04013), un, protams, Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstam.

Darbnīcas mērķis ir piedāvāt prototipēšanas iespējas skolas audzēkņiem, topošajiem vai esošajiem uzņēmējiem un citiem interesentiem, tādējādi Valmierā un tās apkārtnē nodrošinot tehnoloģisko pieejamību ikvienam, kurš vēlas attīstīt jaunu ideju produktam, dizainam.

Atklāšanā tika apbalvota arī Reklāmas dizaina 3.kursa audzēkne Betija Tekla Spāre, kura uzvarēja darbnīcas vizuālās identitātes konkursā, kā arī pārējās 3.kursa audzēknes, kuras piedalījās konkursā – Vikija Klāsone, Krista Leimane un Rasa Vītola.

Foto: Dāvis Sargūns, Reklāmas dizaina 2.kurss

MĀCĪBU EKSKURSIJA PIE AMATNIEKA JĒKABA DIMITERA

Reklāmas dizaina 2. un 3.kursa izglītojamie apmeklēja amatnieka Jēkaba Dimitera darbnīcu un guva iedvesmu, un pieredzi no viņa paša. Viņš ir vienlīdz prasmīgs namdara darbos un video veidošanā, kā arī interneta mārketingā, Jēkabs Dimiters ir īsts 21.gadsimta amatnieks. J.Dimiters ir izveidojis zīmolu John Neeman Tools, kura radītie darbarīki ātri vien iemantojuši pasaules slavu, pateicoties to augstajai kvalitātei un noslēpumainajam amatnieku komandas tēlam, ko uzbūrušas Jēkaba fotogrāfijas un īsfilmas. Zīmols John Neeman Tools 2017.gadā kļuva par Ziemeļeiropas amatnieku ģildi "Northmen", apvienojot uz vienas platformas labākos kalējus, kokamatniekus, namdarus, galdniekus, ādas apstrādes meistarus, juvelierus un loku meistarus.

Foto: 2.kursa audzinātāja Inese Andersone

20.MARTĀ PIE MUMS ATVĒRTO DURVJU DIENA (ATCELTS)

Šogad, lai gan par mēnesi agrāk kā ierasts, bet tāpat tikpat ļoti gaidām interesentus uz Atvērto durvju dienu mūsu skolā, kas norisināsies skolēnu pavasara brīvlaikā, piektdienā, 20.martā no plkst.11.00 līdz 15.00.

Gan topošajiem audzēkņiem, gan viņu vecākiem būs iespēja izzināt skolā apgūstamās izglītības programmas, uzdot sev interesējošus jautājumus un iepazīt skolas vidi. Tāpat kā ierasts norisināsies arī darbnīcas – šoreiz sietspiedes un nozīmīšu. Sietspiedes darbnīcas interesentiem lūgums līdzi paņemt T-kreklu, auduma maisiņu u.tml., lai radītu uz tā sev saistošu grafiku.

Skolā apgūstamās izglītības programmas būs iespēja izzināt kopā ar nodaļu vadītājiem un vietniekiem trīs reizes – plkst.11.00, 12.30 un 14.00 – skolas prezentāciju laikā, ar iespējām uzdot jautājumus. Ārpus prezentācijām būs iespēja iepazīt skolas vidi.

Atvērto durvju dienu laikā būs iespēja apskatīt arī skolā esošās audzēkņu darbu izstādes. Iepriekš skolu var iepazīt tās mājaslapā www.vdmv.lv vai skolas sociālo tīklu kontos.

Informāciju sagatavoja: Gita Dukure, direktores vietniece izglītības jomā

DALĪBA "Garage48 Arts & Robots 2020" IGAUNIJĀ

Nedēļas nogalē no mūsu skolas uz Garage48 Arts & Robots 2020, kas norisinājās Igaunijas pilsētā Tartu, devās Karīna Vītiņa (Multimediju un Reklāmas nodaļas vadītāja un pedagoģe) un Lāsma Lopatko (profesionālās ievirzes izglītības pedagoģe), un 4.kursa Interjera dizaina izglītojamā Elīna Žuravļeva.

Pasākumu organizēja Garage48 kopā ar Tartu Universitāti un Pallas University of Applied Sciences, un Igaunijas Mākslas akadēmiju. Jau septīto reizi norisinājās Garage48 Hardware and Arts, kurā tiek apvienota aparatūra (dzelži) kopā ar programmatūru un dizainu – šo jomu speciālisti strādā kopā komandā 48 stundas, lai izstrādātu prototipu idejai, kas saista tehnoloģijas un dizainu.

Kopumā šajā pasākumā piedalījās ap 100 dalībnieku, tika izveidotas 13 komandas, kas 48 stundās izstrādāja prototipus. Komanda, kurā startēja arī skolas pārstāves saucās Roll with it. Viņi izstrādāja prototipu spēlei, kas veicina komunikāciju jauniešu starpā. Spēles virsmērķis bija vairot izpratni par garīgo veselību (raise awareness about mental health issues). Lepojamies, ka komandas prototips ieguva specbalvu kā labākais dizains!

Pasākuma laikā izveidojās veiksmīga sadarbība ar Tartu mākslas skolu, ko plānots uzturēt arī turpmāk.

Skolas pārstāves bija kopā vienā komandā ar vēl vienu pārstāvi no Latvijas, trīs pārstāvjiem no Igaunijas, vienu programmētāju no Indonēzijas un mārketinga speciālisti no Indijas. Komandas dalībnieki bija Lāsma (radošums un dizains), Karīna (produktu dizainere), Elīna (dizaina jomas izglītojamā), Siim (radošums un dizains), Rhea (mārketings), programmētāji un dzelžu pārzinātāji – Martin un Enlik, Aigi (UI/UX dizaineris) un idejas vizionāri Alisi.

Autori fotogrāfijām no pasākuma gan komandas dalībnieki, gan Tartu Universitāte.


Informāciju sagatavoja: Gita Dukure, direktores vietniece izglītības jomā

3.KURSA IZGLĪTOJAMĀS IEKĻUVUŠAS "SkillsLatvia2020" FINĀLĀ

29.janvārī Rīgas Valsts tehnikumā notika nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2020 prasmju konkursa “Grafikas dizains” pusfināls, kurā piedalījās arī mūsu Reklāmas dizaina 3.kursa audzēkne Betija Tekla Spāre. Izglītojamajai līdzi devās skolotāja Krista Jūlija Kreišmane.

Piektdien saņēmām informāciju, ka Betija iekļuvusi prasmju konkursa "Grafikas dizains" finālā. Tas norisināsies aprīļa beigās, kurā piedalīsies seši jaunieši ar labāko rezultātu, un būs iespēja sacensties par Latvijas labākā jaunā profesionāļa titulu.

Arī 3.kursa audzēkne Rasa Vītola pārstāvēs skolu prasmju konkursa Radošā māksla un modes tehnoloģijas – Skatlogu dizains un noformēšana finālā. Tāpat arī 3.kursa Apģērbu nodaļas izglītojamā Linsija Drille.

“Grafikas dizaina” pusfinālā piedalījās audzēkņi no 12 profesionālās izglītības iestādēm. Jauniešu darba uzdevums bija izveidot dotā deju kolektīva grafisko identitāti un izvērst to dažādās platformās tā, lai ikvienā atsevišķā darbā būtu vienoti grafiskie principi, elementi un burtveidoli. 7 stundās konkursanti izstrādā deju kolektīva logotipu, plakātu, Facebook baneri un sertifikātu. Paveikto vērtēja nozares eksperti – Irēna Ansava, Ieva Bečere un Ivs Zenne.

Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.

Foto: Dāvis Sargūns, Reklāmas dizains 2.kurss

MĀKSLAS OBJEKTU KONKURSS "KUSTĪBA"

Katru gadu ar plašu kultūras pasākumu programmu Valmierā norisinās Mākslas dienas. Arī 2020.gadā valmierieši svinēs mākslas svētkus, tādēļ vizuālās mākslas jomā vēlamies aicināt pie sevis ciemiņus no Vidzemes, rīkojot vides objektu konkursu – izstādi. Tā paredzēta laikā no 2020.gada 9.aprīļa līdz 5.maijam Valmieras centrā, Vecpuišu parkā (Leona Paegles iela 10), tā sekmējot Vidzemes reģiona mākslas izglītības iestāžu audzēkņu un pedagogu sadarbību, un pieredzes apmaiņu vides objektu veidošanā.

Mākslas dienu 2020.gada tēma ir “Kustība” – process, telpa, norise, kurā augam, skrienam, kustamies līdzi laikam, maināmies. Konkursa tēmas izaicinājums ir parādīt kustību filozofiskā, idejiskā vai reālistiskā veidā, gatavojot statiskus, kinētiskus vai interaktīvus objektus vai to grupas ar uzdevumu eksponēt āra vidē.

1.kārtā izstrādāto konkursa projektu, jāiesniedz elektroniski (PDF formātā) uz e-pastu: laine.uzulena@valmiera.edu.lv vai klātienē, Valmieras Dizaina un Mākslas vidusskolā, Purva ielā 12, Valmierā, 213.kabinetā, darba laikā līdz 2020.gada 17.februārim. Vairāk informācijas konkursa nolikumā šeit.

Informāciju sagatavoja: Laine Uzulēna, mākslas projektu vadītāja

IZSTĀDE "ZĪMĒJUMS"

Izstādes darbi tapuši Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas profesionālās ievirzes audzēkņiem apgūstot mācību priekšmetu "Zīmēšana". Izstādē skatāmie darbi tapuši iedvesmojoties gan no mūsdienu mākslinieku, gan no klasiķu darbiem. Caur bērnu un jauniešu skatpunktu un interpretāciju varam saredzēt gan mūsdienu cilvēku pasaules uztveri, gan baudīt zīmēšanas tehniku sniegto dažādību.

Izstādē skatāmi 3. līdz 7.klases audzēkņu darbi. Pedagogi: Dace Arāja, Dace Brizauska, Ilze Ērgle-Vanaga, Diāna Kokorēviča, Silvija Melnūdre un Velta Rone.

Izstāde būs skatāma no 6.janvāra līdz 31.janvārim VKC foajē. Ieeja brīva.


Informāciju sagatavoja: Inese Andersone, direktores vietniece izglītības jomā

VIDUSSKOLAS AUDZĒKŅI PIEDALĀS UZLĪMJU KONKURSĀ

Pirmo (Multimediju un Reklāmas dizaina) un otrā kursa (Reklāmas dizaina) izglītojamajiem mācību 2.semestris sācies ļoti rosīgi, jo šie audzēkņi Mācību prakšu ietvaros izstrādās skices, koncepciju un projektu realizācijai uzņēmumam SIA "ZAAO", precīzāk, radīs uzlīmes, kas veicinātu izpratni par atkritumu šķirošanu un atvieglotu to.

Pirms ideju radīšanas pie izglītojamajiem viesojās Dabas un tehnoloģiju parka vadītāja Arita Smalkā-Boriseviča un vairāk pastāstīja par atkritumu šķirošanu, kā arī skolas iekšējā uzlīmju konkursa būtību.

Audzēkņi projektu izstrādās pie skolotājas Karīnas Vītiņas. Pēc tam tiks izvēlēts labākais un atbilstošākais risinājums un tas tiks īstenots. Šī ir lieliska praktiska pieredze un pienesums izglītojamo portfolio – darbs ar reālu pasūtītāju.


Informāciju sagatavoja: Gita Dukure, direktores vietniece izglītības jomā

Foto: Karīna Vītiņa

SKOLĀ PILNVEIDOTA SIETSPIEDES DARBNĪCA

Gada izskaņā no Čehijas esam saņēmuši sietspiedes galdu, kas sekmē sietu ērtāku drukāšanu tos piestiprinot pie speciāla galda, kam ir vakuuma fiksācija un karuseli tekstila u.c. materiālu četru toņu apdrukai, tas nodrošina precizitāti un veiktspēju. Šo mums izdevies īstenot pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam projektam “VDMV sietspiedes materiāli tehniskās bāzes pilnveidošana”. Arī ar pašvaldības atbalstu esam izveidojuši kabīni sietu skalošanai, gaismošanai, iegādājušies papildu aprīkojumu un pielāgojuši telpu. Nākamā gada sākumā šī darbnīca, sadarbojoties ar Valmieras Attīstības aģentūru, tiks pilnveidota vēl ar citām tehnoloģijām.

Kā raksta māksliniece un skolotāja Krista Jūlija Kreišmane: “Par spīti digitālo tehnoloģisku attīstībai, sietspiede ir saglabājusi svarīgu un uzticamu vietu drukas procesos. Sietspiede sniedz efektīvus un autentiskus rezultātus. Skaitliski vairāk darbu radīšanai tā ir finansiāli izdevīgāka kā digitāldruka. Sietspiede ir ļoti elastīga, ar to var apdrukāt dažādus materiālus – tekstils, papīrs, vinils, plastikāts, koks, metāls, stikls u.c. Ir iespējams apdrukāt telpiskus objektus.

Esošajā mācību procesā, kā arī skolas nākotnes attīstības plānos, sietspiede kā instruments būtiski bagātinās mācību procesu, sniegs plašākas iespējas ideju realizācijai un dos skolēnam neatsveramu pieredzi darbu radīšanā un drukas procesos. Tā ir vienkārša un parocīga tehnika, tādēļ mākslas skolai un dizaina vidusskolai šādas darbnīcas esamība ir nenovērtējama”.

Jau šobrīd audzēkņi paguvuši izmēģināt jaunās darbnīcas iespējas gan radot produktus “VDMV MARKA”, gan interjera nodaļas audzēkņi uzdrukājuši sev uz krekliņiem nodaļas atpazīstamības grafiku, ko radīja skolotāja Vizma Auzenberga-Kalniņa. Tādējādi gan veicinot saliedētību nodaļā, gan apgūstot jaunas iemaņas darbā ar sietspiedi.


Informāciju sagatavoja: Gita Dukure, direktores vietniece izglītības jomā

MŪSU ZVAIGZNES VIDUSSKOLĀ

Šodien tika sumināti profesionālās vidējās izglītības programmu audzēkņi, kuru vidējais vērtējums 2019./2020.m.g. 1.semestrī bija 7 un augstāk. No 1.-4.kursam un b kursos kopumā laureātu bija ne mazums – 61! Arī jaunieši bija nominējuši vairākus skolotājus saņemt pateicību par 1.semestri.

Katrs audzēknis saņēma atstarojošu nozīmīti – lai tā spīd un sargā ikvienu. Paldies palīdzīgajām rokām par nozīmīšu tapšanu, īpaši skolotājai Karīnai Vītiņai.

Jāpiebilst, ka profesionālās ievirzes izglītojamo sveikšana notiks 15.janvārī plkst.15.30 skolas zālē.


Foto: Zigmunds Kazanovskis