ATBALSTĀM BIEDRĪBAS "DEBESMANNA" IZSTĀDI

No 3.janvāra līdz pat 31.janvārim biedrības “Debesmanna” izstāde “Estepatās” būs skatāma un klausāma Valmierā – Vidzemes slimnīcā (Jumaras iela 195). Esam saņēmuši paldies vārdus no biedrības par tehnisko nodrošinājumu izstādei, īpaša pateicība mūsu mākslas projektu vadītājai Lainei Uzulēnai.

Kā raksta biedrības pārstāve Vivita Leismane, no Communication ART: "“Estepatās” tā ir foto izstāde, kuras mērķis ir runāt par jauno vecāku emocionālo veselību. Talantīgā fotogrāfa Matīsa Markovska fotogrāfijās ir redzami vairāku sabiedrībā zināmu vecāku stāsti par to, ka bērna ienākšana ģimenē var ienest ne tikai daudz prieka un laimes mirkļus, bet arī var nozīmēt izaicinājumus, grūtības, vientulības un nespēka sajūtu, vai pat likt saskarties ar pēcdzemdību depresiju un piedzīvot savas dzīves tumšākos mirkļus. Arī Jaunajā gadā izstāde dodas ceļā pa vairākām Latvijas pilsētām".

Publicitātes foto

1.SEMESTRA NOSLĒGUMS SKOLĀ

Tikko beidzies 1.semestra noslēguma pasākums kopā ar 1.-4. un b kursu audzēkņiem, kā arī aizvadīta šī gada pēdējā pedagoģiskās padomes sēde. Pavisam īsam kopsavilkumam – profesionālās ievirzes izglītībā vidējais vērtējums ir 8,53, savukārt profesionālajā vidējā izglītībā – 7,46. Šī gada pirmajā mācību semestrī pagūts izdarīt ļoti daudz – sākot ar iegūtu 3.vietu “Latvijas Dizaineru savienības balva 2019” skolu konkursa kategorijā Saziņas dizains un bijusi apjomīga, kvalitatīva un, nebaidos rakstīt, ar lieliem māksliniekiem konkurētspējīga, laikmetīgās mākslas izstāde “Virsma. Klātbūtne” gan Valmieras vecajā ūdenstornī, gan muzejā un darīts vēl un vēl…Par to paldies sakām gan pedagogiem, gan izglītojamajiem.

Lai mācību gada noslēgums vēl skaistās, pateicoties iniciatīvai “Latvijas skolas soma” un mākslinieka atsaucībai, jauniešus pārsteidza un iepriecināja mūziķis Miks Dukurs. Šī iniciatīva šajā pasākumā un kopumā pusotra gada laikā ir devusi iespēju mūsu jauniešiem klātienē iepazīt Latvijas kultūru. Visu vārdā paldies Mikam par brīnišķīgo koncertu pie mums skolā!

Informāciju sagatavoja: Gita Dukure, direktores vietniece izglītības jomā

Foto: Uģis Brālēns

NO 13.12.-19.12. SKOLĀ NORISINĀS MĀCĪBU DARBU SKATES

Gan profesionālās ievirzes izglītības programmu audzēkņiem, gan profesionālās vidējās izglītības programmu izglītojamajiem nākamā nedēļa ir 2019./2020.m.g. 1.semestra mācību darbu skašu nedēļa. Vēlām visiem izturību un teicamus sniegumus!

Vidusskolas 1.-4. un b kursu audzēkņiem piektdien, 20.12. no plkst.11.35 līdz 13.00 skolas zālē norisināsies semestra noslēguma pasākums (plānā sekmju grāmatiņas un viesis – mūziķis). Laipni aicināti visi izglītojamie un skolotāji!

Prof.ievirzes izglītības programmas 7.c klases izglītojamās Ances Evelīnas Buliņas darbs mācību priekšmetā "Darbs materiālā – Datorgrafika"

PIRMSSVĒTKU IZJŪTAS TIRDZIŅĀ "VDMV MARKA"

Pateicamies Reklāmas nodaļas 2.kursa audzēknim Dāvim Sargūnam par fotogrāfijām no tirdziņa!

Šeit arī reģionālā ziņu portāla "Valmieras Ziņas" fotoreportāža no pasākuma – skatīt.

PĒDĒJĀ IESPĒJA APMEKLĒT IZSTĀDI "VIRSMA. KLĀTBŪTNE" VALMIERAS VECAJĀ ŪDENSTORNĪ UN VALMIERAS MUZEJĀ

Vecajā ūdenstornī izstāde skatāma:

26.11.2019. otrdiena 10.00-14.00

28.11.2019. ceturtdiena 14.00-20.00

30.11.2019. sestdiena 11.00-18.00

3.12. 2019. otrdiena 10.00-14.00

5.12. 2019. ceturtdiena 14.00-20.00

Ieeja brīva.

Valmieras muzejā:

Katru dienu, izņemot svētdienu, no plkst.10.00 līdz 17.00.

Ieejas maksa EUR 1.40, ar izņēmumiem (skat.muzeja mājaslapā)


Atgādinājumam – Valmieras vecais ūdenstornis atrodas aiz Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas, tā adrese ir Krišjāņa Valdemāra iela 1.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

DAUDZ LAIMES DZIMŠANAS DIENĀ, LATVIJA!

Kas esam mēs, es – Latvijā, Eiropā un pasaulē. Cik sevi cienām, mīlam un godājam, tik, cik esam atbildīgi par sevi un savu nākotni. Ko atstāsim aiz sevis un ko mācīsim citiem. Uz šiem jautājumiem atbildam katrs un visi kopā. Jo lielāks būs vienādo atbilžu skaits, jo lielāku spēku dosim savai valstij un pasaulei.

Paldies audzinātājām – Inesei Andersonei un Gitai Dukurei, – par sirsnīgajiem stāstiem, par iespēju iepazīt viņu vectēvu/ ģimeņu likteņus. Pateicība arī audzēkņiem un darbiniekiem par dalību un aizrautību viktorīnā "Es mīlu Tevi, Latvija"!

VDMV direktore Inese Mētriņa

Foto: Zigmunds Kazanovskis

Foto: Dāvis Sargūns, Reklāmas dizaina 2.kurss12.novembrī VDMV vidusskolas 1.-4.kursi kopā ar pedagogiem apmeklēja vēsturisko kara drāmu pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem "Dvēseļu putenis".

Mūsu skolas jaunieši ar lielu uzmanību sekoja līdzi notikumiem, kuros sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību. Saviļņojošais stāsts lika mūsu jūtām gan izpausties ar asarām acīs, gan ar smieklu šaltīm.

Viennozīmīgi saviļņojoša, izcila un patriotiska filma. Pateicamies par šo iespēju VDMV administrācijai, audzinātājiem, Latvijas Skolas somas projektam.

Informāciju sagatavoja: Inese Andersone

VIRSMA. KLĀTBŪTNE

Laikmetīgās mākslas izstāde

1.11.2019.- 7.12.2019.

Valmieras Muzeja Izstāžu namā un Valmieras Vecajā ūdenstornī

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas 7.klases audzēkņu noslēguma darbu izstāde.

Cik DAŽĀDI un UNIKĀLI mēs esam...

Cik daudzveidīgas var būt VIRSMAS ar redzamu vai neredzamu KLĀTBŪTNI...

Kādas ir mūžīgās vērtības, laikmeta problēmas un tendences mākslā – par to 2019.gada mācību programmas noslēguma darbos Kompozīcijā un Mākslas valodas pamatos – domāja, pētīja, risināja un izstrādāja VDMV 7.klašu izglītojamie: Laura Baldiņa, Unda Barisa, Emīlija Ērgle, Rute Nikola Ērgle, Greisa Geca, Ance Kočkere, Rūta Luīza Lazdinska, Evelīna Marta Mardaka, Līva Mince, Estere Ošeniece, Viktorija Paegle, Helēna Razminoviča, Rūta Denīse Sīmane, Alīna Stolere, Diāna Valdmane (pedagogi: Silvija Melnūdre un Indra Cālīte).

Jaunās mākslinieces nopietni strādāja ne tikai pie darba vizuālās kompozīcijas, bet arī aktualizēja laikmeta problēmas. Katra kompozīcija ir unikāla ar savu domu un izpildījumu, – brīvi izvēlētā tehnikā un materiālos, veiksmīgi īstenojot sava darba ideju.

Darbu interpretācijai izvēlētie autori / darbi: Romana Sutas “Mākslinieka darbnīca” un ”Zaļumballe’’, Niklāva Strunkes “Cilvēks, kas ieiet istabā.”, Aleksandra Drēviņa “Bēgles. Pie galda.” un Leonardo da Vinči “Svētais vakarēdiens”. Vienojošais gleznotāju darbos – galds / VIRSMA, kam tad “kalpo” šī it kā sadzīviskā mēbele/lieta: mākslinieka radošajam garam, cilvēku līksmei, priekam un kopības sajūtai, ģimeniskām atmiņām – kā priecīgām tā skumjām, svešumā nonākušajiem kā izmisuma pilns patvērums cerībai un visbeidzot ikvienam no mums / man un tev – kā iespējamais, dāvinātais CEĻŠ – satikšanās vieta – IZVĒLE.

Šis ir īpašs notikums, – pirmais tik apjomīgs projekts šo piecpadsmit jauno mākslinieču izstāžu pieredzē, izstāde – VIRSMA. KLĀTBŪTNE – (1.11.2019.- 7.12.2019.) – vienlaicīgi skatāma divās ekspozīciju vietās.

Valmieras Muzeja Izstāžu zāles ekspozīcijā varēsiet aplūkot dažādās vizuālās mākslas tehnikās radītus / laikmetīgi risinātus darbus: grafiku, kolāžu, asamblāžu, batiku, fotogrāfiju, kā arī apgleznotu porcelānu.

Valmieras Vecā ūdenstorņa ēkas (Kr.Valdemāra ielā 1) 2, 3 un 4 stāva ekspozīcijā redzēsiet laikmetīgajai mākslai raksturīgos medijus: video un gaismas instalācijas, instalācijas, stencilu, hologrammu, dokumentālo un dokumentēto fotogrāfiju, kā arī esi aicināts līdzdarboties / iesaistīties izziņas un kopīgās radošās darbības procesos.

Visu neatklāsim, lai, atnākot uz izstādi, skatītājs izjustu pārsteiguma klātbūtni.

Paldies – VDMV, Valmieras pilsētas pašvaldībai un Valmieras Muzejam par sniegto atbalstu Izstādes tapšanā.

AICINĀM UZ IKGADĒJO TIRDZIŅU "VDMV MARKA"

Atgādinām kalendāros atzīmēt 7.decembri, ierakstot tajā “VDMV MARKA”, jo no plkst.11.00 līdz 13.00 skolas zālē (Purva ielā 12) norisināsies ikgadējais Ziemassvētku tirdziņš. Lepojamies, ka tirdziņš notiks jau septīto gadu.

Varēs iegādāties dažādus audzēkņu radītus dizaina u.c. produktus. Piedalīsies gan vidusskolas, gan profesionālās ievirzes audzēkņi, kā arī pedagogi. Tirdziņa darbnīcā ikvienam būs iespēja uztaisīt sev vai dāvināšanai vienu kartīti, kā arī lūgsim radīt otru kartīti un atstāt to skolai, lai vēlāk mēs varētu to nodot dāvināšanai apkārtnes vientuļajiem sirmgalvjiem.

Jāpiebilst, ka, gatavojoties tirdziņam, vidusskolēni dibina skolēnu mācību uzņēmumus – apgūst prasmes uzņēmējdarbībā. Kā arī liels ir priekšmetu skolotāju ieguldījums, kuri pastiprināti veicina dizaina domāšanu.

Plakāts: Kristīne Zemļicka-Brālēna

Informāciju sagatavoja: Gita Dukure

patricija_marka_horizontali.mp4


Plakāta animāciju izveidoja: Patrīcija Jolkina, 4 Rekl

Skolotājs: Uģis Brālēns

ATBALSTĪSIM 1.KURSA (1 MULT) DALĪBU KONKURSĀ

Multimediju dizaina 1.kurss šobrīd piedalās time to move t-kreklu dizaina konkursā (info: timetomove.eurodesk.eu). Lūgums nobalsot par savu/ saviem dizaina favorītiem. Darbi izstrādāti mācību stundās pie skolotājas Karīnas Vītiņas.

Balsošana konkursā beigusies!

Konkursā piedalās:

Nils Turko – par viņa dizainu iespējams nobalsot šeit;

Mareks Ādamsons – par viņa dizainu iespējams balsot šeit;

Markuss Timrots – par viņa dizainu iespējams balsot šeit.

Raivo Logins – par viņa dizainu iespējams balsot šeit;

Gita Sprince – par viņas dizainu iespējams balsot šeit.

3.VIETA "LDS balva 2019" SKOLU KONKURSĀ

Pagājušās nedēļas izskaņā norisinājās konkurss “Latvijas Dizaineru savienības balva 2019”.

Skolu konkursa kategorijā Saziņas dizains 3.vietu ieguva mūsu skolas absolvente Megija Saleniece ar izstrādāto kvalifikācijas darbu Grafiskā identitāte. Kvalifikācijas darba vadītāja – skolotāja Kristīne Zemļicka-Brālēna. Sveicam un lepojamies!

Jāpiemin, ka konkurence bija saspringta un pavisam tika vērtēti vairāk kā 90 darbi. 2.konkursa kārtai tika izvirzīti trīs no četriem iesūtītajiem VDMV absolventu darbiem.

Diplomu Megijas vietā saņēma skolas pārstāve Laine Uzulēna (mākslas projektu vadītāja).

Paldies gan kvalifikācijas vadītājām, gan pārējam skolas personālam un 4.kursa audzēknēm par pašaizliedzīgu iesaisti skolas stenda radīšanā un prezentēšanā!

Iepazīties ar konkursa darbiem un to autoriem, kā katru gadu, varēja dizaina izstādē “Design Isle 2019” no 18. līdz 20.oktobrim izstāžu zālē Ķīpsalā. “Design Isle” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Dizaineru savienību.

VDMV direktores vietniece izglītības jomā Gita Dukure


Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

MĀCĪBU EKSKURSIJA VIDUSSKOLAI UZ RUNDĀLES PILI

9.oktobrī mācību ekskursijas braucienā uz Rundāles un Bauskas pili devās VDMV 2.kursa, 1.b, 2.b un 30V programmas 1., 2.vidusskolas klases jaunieši.

Mūsu mērķis bija iepazīt Latvijā spilgtākos baroka un rokoko laika arhitektūras paraugus un gūt jaunas zināšanas.

Pateicoties gidu stāstījumam guvām padziļinātas zināšanas gan par raksturīgo šiem mākslas stiliem, gan par piļu vēsturi. Tāpat interesanti stāstījumi bija arī Bauskas pilī, kur varējām salīdzināt rokoko greznību Rundālē ar vienkāršību baroka laika sākumu posmā Bauskas pilī. Ļoti interesants skatījums uz tā laika modes tendencēm bija Bauskas pilī redzamajā tērpu izstādē.

Atpakaļceļā autobusā izspēlējām jautājumu – atbilžu viktorīnu, kuras laikā veidojās refleksija par dzirdēto un redzēto ekskursijas laikā. Jautājumus sagatavoja skolotāja Iveta Kreišmane. Visvairāk pareizu atbilžu sniedza Gunita (1.b), Harita (2.k.), Dinija (30V 1.kl.) un Rita (2.b). Paldies visiem par aktīvo līdzdalību šajā spēlē!

Šajā braucienā mūs pavadīja skolotājas Karīna Vītiņa, Iveta Kreišmane un Inese Andersone.

Paldies VDMV un Valmieras pilsētas pašvaldībai par sniegto atbalstu mācību ekskursijai!

Informāciju un foto sagatavoja: Inese Andersone

PROF. IEVIRZES PROGRAMMAS AUDZĒKŅU PLENĒRA DARBI KOCĒNU NOVADA STENDĀ

Lai gan nu jau rudens, tomēr vasaras sākumā tapušie darbi turpinās dzīvot Kocēnu novada stendā. Tāpēc atskatam no vasaras:

3.jūnijā VDMV audzēkņu 4., 5. un 6.klasēm sākās mācību prakse plenērā. Ar Kocēnu novada atbalstu braucām uz Caurumkrogu, kur dzimis Jānis Staņislavs Roze (dzimis 1823.gada 3.aprīlī Kocēnu pagastā, miris 1897.gada 30.novembrī, Rīgā) bija viens no pirmajiem profesionālajiem latviešu gleznotājiem. Roze pārsvarā gleznojis portretus, – tiem raksturīga vienkārša kompozīcija un ļoti precīzas detaļas. Viņš bija pirmais latviešu mākslinieks, kurš Pēterburgas Mākslas akadēmijā kļuva par akadēmiķi. Jaunos māksliniekus par mākslinieka dzīvi iepazīstināja Valmieras ģimnāzijas skolotāja Ineta Amoliņa. Siltā skaistā dienā, labā atmosfērā tapa gleznojumi, no kuriem 37 darbiņi būs speciāli apkopoti stendā, kas papildinās tūrisma maršrutu Kocēnu novadā. Šajā sakarā 19.oktobrī (sestdien) plkst.10.00 plānojas talka un, tad svinīga mākslas stenda atklāšana (orientējoši ap plkst.13).

Paldies Kocēnu novadam par projektu un Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolai par iesaisti (arī Kocēnu skolas audzēkņiem tai skaitā). Skolotājām – Ilzei Ērglei-Vanagai un Silvijai Melnūdrei, un skolas administrācijai par atbalstu.

Kopā mums izdodas!

Foto un informāciju sagatavoja: sk.Dace Brizauska

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

DIZAINERA RIHARDA FUNTA MEISTARKLASE

25.septembrī Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā norisinājās dizaina meistarklase, kuru vadīja dizainers Rihards Funts, asistēja – Reinis Ducmanis. Tajā piedalīsies VDMV audzēkņi – kopumā 30.

Rihards Funts ir dizainers, kurš veidojis dizainu gan Latvijas Laikmetīgās mākslas centra organizētajām izstādēm “Kinētikas arheoloģija” (2016), “Tev ir pienākušas 1243 ziņas. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze” (2017), “Asja Lācis. Avangarda inženiere” (2019), kā arī dizainu Horvātijas paviljonam Venēcijas mākslas biennālē (2019), mēbeles un vizuālo stilu mākslas kafejnīcai “Kolekcionārs” Rīgā un vides labiekārtojuma sistēmu “Vingrotava”. Dizaina studijas “Studio Rihards Funts” īpašnieks un Starptautiskās dizaina vasaras skolas MAD rīkotājs.

“Apzināti esmu sevi pozicionējis un visu laiku atkārtojis to, ka es strādāju praktiski visās dizaina sfērās. Tāpēc cilvēki tagad zina, ka es varu strādāt gan ar produkta dizainu, gan grafisko dizainu. Es vienmēr esmu uzskatījis, ka šīs abas jomas ir ļoti saistītas un tās nevar vienu no otras atraut. Dizainam ir vajadzīga starpdisciplinaritāte. Viss dizainera darbs sastāv no tā, ka visu laiku tiek pētītas dažādas lietas un jomas, un tad ar tām tiek strādāts. Tur ir gan amatniecība, gan tehnoloģijas. Tas ir tas, ko es visu laiku atkārtoju un visu laiku turpinu darīt – strādāju kā “cilvēks orķestris”. (Rihards Funts)

Dizainers savā meistarklasē iepazīstināja ar dažādām dizaina disciplīnām un dizainera profesiju, kopā ar tās dalībniekiem radīja izstādes ekspozīcijas dizaina maketus. Meistarklasē tika noskaidrots, kas kopīgs un kas atšķirīgs ir dizainera un mākslinieka profesijās, un, kāpēc laikmetīgās mākslas izstādēm ir vajadzīgs dizainers, un kādi ir dizainera darāmie darbi veidojot laikmetīgās mākslas izstādi. Nodarbības praktiskajā daļā audzēkņiem tika piedāvāts izgatavot izstādes ekspozīcijas dizaina maketu mērogā 1:25, pielietojot meistarklases teorētiskajā daļā iegūtās zināšanas.

Meistarklases komanda: Dizainers Rihards Funts un Reinis Ducmanis

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra mākslas vēstnese Vita Blate

Meistarklasi organizē: Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Papildu informācija un informāciju sagatavoja: Māra Žeikare, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra izglītības programmas vadītāja

mara@lcca.lv, tel. 29586893

Meistarklases norisi atbalsta: Valmieras pilsētas pašvaldība

Foto: Laine Uzulēna, VDMV mākslas projektu vadītāja

DALĪBA STARPTAUTISKAJĀ PLENĒRĀ SALDŪ

Neliels ieskats vienā no šīs vasaras jūlija nogales (22.07.–27.07.) radošākajiem notikumiem –, Starptautiskajā plenērā Saldū “Plenērs Rozentāla pilsētā 2019”, kurā piedalījās mākslas skolu audzēkņi un pedagogi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Vācijas, - kopumā plenērs pulcēja vairāk kā 50 dalībnieku.

2019.gada plenēra tēma – LAIKMETS, tika iepazīta, pētīta un studēta gan Saldus pilsētvidē (īpaši ar ievērojamā gleznotāja Jaņa Rozentāla radošo darbību saistītajās vietās, piemēram, - Saldus Sv.Jāņa evaņģēliski luteriskā baznīca (glezna/ diplomdarbs “Pēc dievkalpojuma”); J.Rozentāla akmens upes Cieceres labajā krastā, uz kura mākslinieks bieži sēdējis un gleznojis (akmens redzams gleznās “Pie strauta”, “Ziemas ainava”), gan viesojoties Jaunauces muižas pilī, – iedvesmu smeļoties pils vēlīnā klasicisma arhitektūrā, parkā un “sastingušajās” laikmeta sadzīves ainiņās (iespēja skicēt, zīmēt un gleznot ampīra stila, 19.gs. beigu un 20.gs sākuma perioda tērpos/ tērpu rekonstrukcijās ģērbtus dzīvos modeļus).

Plenēra programmu papildināja - orientēšanās spēle Saldū, iepazīšanās vakars (grupu prezentācijas), radošās darbnīcas audzēkņiem un pedagogiem, dalībnieku radošais vakars (jauniešu organizēts un vadīts), kā arī plenēra noslēguma vakars un izstādes atklāšana – Saldus Mūzikas un mākslas skolā (skatāma līdz septembra beigām).

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolu pārstāvēja septītās klases audzēknes / absolventes: Unda Barisa, Evelīna Marta Mardaka, Helēna Razminoviča, Rūta Denīse Sīmane.

Unda Barisa: “Plenērs Saldū man bija brīnišķīga pieredze. Ļoti izbaudīju to, ka tika dota liela radošā brīvība – katrs pats varēja izvēlēties, ko un kā zīmēt vai gleznot. Saldus vispār ir ļoti skaista un interesanta pilsēta, labprāt tur atgrieztos. Es arī iepazinu vairākus cilvēkus ar līdzīgām interesē, ar kuriem varēja lieliski pavadīt brīvos brīžus.”

Ceļojošā izstāde* “Plenērs Rozentāla pilsētā 2019” – 2019./2020.mācību gadā viesosies visu plenēra dalībnieku pilsētās – Saldū, Kuldīgā, Jelgavā, Ķekavā, Ventspilī, Valmierā, Šilutē (Lietuva), Vodjā (Igaunija), Līderbahā (Vācija).

Paldies – Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolai par doto iespēju būt plenērā, Valmieras BSS, VTU Valmiera šoferīšiem par nogādāšanu un atgādāšanu no plenēra, un pats lielākais paldies Saldus Mūzikas un mākslas skolai par brīnišķīgo plenēra programmu un sirsnīgo uzņemšanu.

*darbu izlase / atlase – katram plenēra dalībniekam viens labākais darbs – autora izvēlēts

Plenēra dalībniece / pavadošais pedagogs Indra Cālīte

Foto: Indra Cālīte

IZSTĀDE VALMIERAS AUTOOSTĀ

No 23.08. Valmieras pilsētas autoostā skatāmi VDMV 2. un 3.kursa reklāmas, interjera un apģērbu dizaina nodaļu audzēkņu 2018./2019.m.g. 2.semestra darbi Zīmēšanā. Darbu autores: Linsija Drille; Simona Tēraudkalne; Betija Tekla Spāre; Patrīcija Jolkina; Kristīne Bērziņa; Roberta Solovjova un Elza Līna Andersone. Pedagogs: Gija Karāne.

Foto: Gija Karāne

Izstāde "VALMIERA | GAUJAS KRASTI"

Ar Valmieras Svētā Sīmaņa baznīcas restaurētā un atjaunotā torņa iekštelpas atklāšanu š.g. 26.jūlijā plkst.11.00 būs skatāma Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas darbu izstāde. “VALMIERA| GAUJAS KRASTI” varēs aplūkot līdz 30.augustam.

Izstāde ir veltījums Valmieras pilsētai svētkos. Kopumā būs skatāmas 12 akrila ainavas, kas tapušas glezniecības meistarklasē izcilā mākslinieka Alekseja Naumova vadībā. Darbi tika radīti pāris stundu laikā kopā ar gleznotāju gan izvēloties gleznošanas vietu, lielākoties tika gleznots Gaujas labais krasts, gan iedvesmojoties, mijiedarbojoties ar mākslinieku.

Jāpiebilst, ka meistarklase bija pirmā VDMV projekta “Dizains2” aktivitāte, kas norisinājās pateicoties Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam.

Informāciju un afišu sagatavoja: Gita Dukure, VDMV mākslas projektu vadītāja

VDMV VALMIERAS PILSĒTAS SVĒTKOS 2019

Jau otro gadu skola piedalījās Valmieras pilsētas svētku gājienā "Valmiera lepojas!". Šoreiz, karstajam laikam atbilstoši, kā akcents bija krāsaini vēdekļi. Gājienam īpaši tika veidots uzstādījums (priekšmetu kopums, ko var zīmēt vai gleznot), kas tika izvietots automašīnas Ford piekabē.

Pilsētas svētku otrajā dienā pie Valmieras Kultūras centra norisinājās dažādas aktivitātes, tai skaitā VDMV darbnīca, kurā ikviens varēja piedalīties un kopā radīt/ gleznot pļavu.

Paldies VDMV darbiniekiem un audzēkņiem par dalību gājienā, kā arī pateicība otrās dienas varoņiem, kuri vadīja darbnīcu un palīdzēja – Ivetai Gudetai, Kristīnei Zemļickai-Brālēnai, Ievai Lapiņai-Strazdītei, skolas direktorei Inesei Mētriņai, Aivaram Viateram un Zigmundam Kazanovskim. Paldies arī automašīnas īpašniekam un vadītājam!

Gita Dukure, VDMV mākslas projektu vadītāja

Foto: Zigmunds Kazanovskis

AKCIJA "SOĻI"

Atgādinām, ka vēl šodien (26.aprīlī) līdz plkst.17.00 ir iespēja iesniegt Valmieras Tūrisma informācijas centrā vai Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā (Purva iela 12) aizpildītus akcijas bukletus. Pareizo atbilžu autoriem būs iespēja saņemt pārsteiguma dāvanas noslēguma pasākumā – 27.aprīlī plkst.15.00 VDMV.

Akcija “Soļi” ir astoņās vietās pilsētvidē skatāmas Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņu darbu izstādes. Jāpiebilst, ka izstādes izvietotas neierastās vietās, un akcijas dalībnieki aicināti aizpildīt mākslas karti, ko iespējams saņemt Valmieras TIC vai nejauši pilsētvidē atrodot akcijas “Soļi” kādu no punktiem. Karte slēpj vēl vienu uzdevumu – apmeklējot katru mākslas punktu, ir jāatbild uz jautājumiem, atbildi ierakstot mākslas kartē.

2019.gada Mākslas dienu grafisko identitāti izstrādāja: Krista Jūlija Kreišmane un Kristīne Zemļicka-Brālēna.

Projekts VECĀKU NEDĒĻA

Šogad, nedēļu pirms Mākslas mēneša, VDMV profesionālās ievirzes mācību programmā, pirmo reizi notika Atvērtās mācību stundas. Uz šīm stundām varēja pieteikties VDMV skolēnu vecāki, iepriekš izvēloties kādu mācību priekšmetu un stundu laiku. Viss projekts bija vērsts uz to, lai skolēnu vecāki labāk saprastu, kādi mēs esam, kas notiek mācību stundās, gūtu dziļāku izpratni kāds ir skolas ”mikroklimats”.

Šogad pieteicās 22 vecāki, kuru bērni mācās VDMV no 1.klases līdz 6.klasei. Viņi piedalījās Zīmēšanas, Gleznošanas, Kompozīcijas, Darbs materiālā, Animācijas, Veidošanas un Keramikas stundās.

Lūk, atgriezeniskās saites anketā sniegtās atbildes:

 1. Vai bijāt apmierināti ar savu izvēli un piedalīšanos? 67% – ļoti apmierināti, 33.3% – apmierināti;
 2. Vai guvāt dziļāku izpratni un ieskatu VDMV mācību darbā un skolas "mikroklimatā"?
  • Protams;
  • Jā;
  • Radās nojausma, kā tiek vadīts darbs klasē. Jauki, ka varēju pati izveidot savu darbiņu;
  • Jā, labāk sapratu, kā norit mācību darbs un kā stundā jūtas meita;
  • Noteikti, pie reizes atcerējos, kā pati mācījos mākslas skolā.
  • Jā, nedaudz vairāk sapratu, kā notiek stunda.
  • Jā, es labprāt atnāktu vienu reizi semestrī! Bērnam patiess prieks, teica, lai nāku biežāk! Arī citiem bērniem cita enerģija, ka kāda mamma atnākusi!
 3. Vai ieteiktu arī citus gadus rīkot šādu iepazīšanās nedēļu? 100% atbildēja “JĀ!”

Savukārt citos ieteikumos saņēmām novēlējumu – “Uz priekšu!”

Pateicamies Jums vecāki, ka atradāt laiku saviem bērniem! Atradāt laiku apliecināt mums un viņiem, ka esat gatavi atbalstīt viņus un mūs radošajā darbā!

Pateicamies skolotājiem, kas piekrita būt skolotāji arī skolēnu vecākiem!

Lai Jums visiem radošs aprīlis kā Mākslas mēnesis! Priecīgus svētkus! Tiksimies nākamajā VECĀKU NEDĒĻĀ!

MODES DIZAINERES ANETES KRIŠJANOVAS LEKCIJA

Marta noslēgumā skolā viesojās modes dizainere Anete Krišjanova, kura šobrīd studē apģērba dizainu LMA doktorantūrā un ir iesaistīta Riga Fashion week organizēšanā, kā arī pati rada dizainu “Bra1nbow” (ieskatam šeit).

Anete bija sagatavojusi un atraktīvi vadīja lekciju “Apģērbu dizaina radīšanas process – no iedvesmas līdz tērpam”, dalījās ar savu pieredzi, pieeju un ieteikumiem, pastāstīja par avangarda modi Latvijā, kā arī demonstrēja auduma piegriešanas metodi.

Šāda veida lekcijas papildina skolā apgūstamo, iedvesmo un veido sasaisti ar dizaina nozari, radošajām industrijām Latvijā.

Jāpiebilst, ka lekcija tika īstenota pateicoties iniciatīvai “Latvijas skolas soma”.

Informāciju sagatavoja: Gita Dukure, VDMV mākslas projektu vadītāja

Foto: Anete Krišjanova

TIKŠANĀS AR ARHITEKTU MIKU BĒRZIŅU

Šodien satikāmies ar mūsu skolas absolventu Miku Bērziņu, kurš pie mums absolvējis Interjera dizaina nodaļu. Tālāk viņa izglītības gaitas vedušas uz RTU arhitektūras nodaļu. Studiju laikā, veidojot dažādus mācību projektus, Miks piedalījies Avotu ielas pārplānošanas projekta radīšanā, dažādos vides un arhitektūras pētniecības projektos, piemēram, projektējot pilsētvidē laukumu, kurā varētu mājot bites. Sadarbojies ar Daugavpils pilsētplānošanas nodaļu, radot skeitparka projektu. Vēlāk tas arī ticis realizēts. Savu pieredzi bagātinājis Somijā ERASMUS projekta laikā. Šobrīd Miks mūs iepazīstināja ar savā darbā Amsterdamā radītajiem projektiem, kur viņš gan strādā pašvaldības arhitektūras uzņēmumā, gan studē maģistrantūrā arhitektūru. Tas dos tiesības projektus parakstīt ar savu vārdu, jo tikai augstskolā izsniegtie beigšanas dokumenti atļauj praktizējošam arhitektam to darīt.

Mūsu skolas jauniešiem Miks parādīja savu portofolio gan drukātā veidā, gan uz ekrāna. Kas rosināja mūs uz pārdomām, cik svarīgi ir sakopot un saglabāt savu paveikto savā portofolio. Skolotāja Ineta noslēgumā piebilda, ka Miks radītais makets vēl aizvien tiek saglabāts kā uzskates līdzeklis VDMV maketēšanas klasē. Tas tikai apliecina to, ka jau VMV laikā Miks strādāja ar lielu precizitāti un ieinteresētību.

Stāstījuma laikā Miks vairākkārt uzsvēra, ka svarīgi ir, lai patīk un unteresē tas, ko tu dari.

Paldies angļu valodas skolotājai Zanei Golverei, kura palīdzēja noorganizēt šo tikšanos! Paldies Mikam Bērziņam!

VDMV vārdā – Inese Andersone

1. UN 3.VIETA VALSTS KONKURSĀ

Apsveicam un ļoti priecājamies! 15.februārī mūsu skolas Reklāmas dizaina nodaļas 4.kursa audzēknes Annija Sniedze un Arvita Kļaviņa guva lieliskus panākumus Valsts konkursā profesionālās vidējās izglītības mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem "Kustīgs attēls multimediju vidē"! Arvitai Kļaviņai 1.vieta, Annijai Sniedzei 3.vieta. Annijai arī 2.vieta par mājasdarbu "Komiska fikcija jeb viltus ziņa". Paldies meitenēm un skolotājam Uģim Brālēnam! Apsveicam Reklāmas dizaina nodaļu un tās vadītāju Kristu Jūliju Kreišmani!

Informācija un foto: Maija Avota, direktores vietniece metodiskajā darbā

VDMV RADĪTA KOLEKCIJA "BALTĀ"

13.februārī Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā norisinājās neierasts pasākums, apģērbu dizaina nodaļas skolēnu darbu modes skate "Baltā". Tā to atļāvāmies nodēvēt, jo tā nozīmē ne tikai kolekcijas pamata toni, bet arī maigo sajūtu, ko tā radīja. Šķietami mītiska, pārpasaulīga un reizēm groteska bija skolēnu interpretācija par vienojošo tēmu – sakrālā arhitektūra.

Paldies visām meitenēm par ieguldīto darbu un ideju refleksiju uz „mēles”! Paldies skolotājām Lienei Bitei, Agatei Bošai un Maritai Nadziņai par spēju ļaut audzēknēm uzdrīkstēties, izsapņot un realizēt savas radošās idejas.

Liene Bite, 18.02.2019.

Foto: Uģis Brālēns

BRĪVPRĀTĪGĀ DARBA IESPĒJAS ES

Pagājušajā nedēļā skolā ciemojās Erasmus+ programmas brīvprātīgie – Mihaela Maxim (Moldova) un Domink Achternbosch (Vācija), kuri šobrīd dzīvo Valmierā un strādā jauniešu mājās. Mihaela strādā Valmieras novada fonda jauniešu mājā Ceplis, savukārt Dominiks – Valmieras Jaunatnes centra Vinda jauniešu mājā Mākslinieku ielā 2. Jāpiebilst, ka Mihaela piedalījās arī VDMV MARKA tirdziņā – vadīja darbnīcu tirdziņa mazākajiem apmeklētājiem.

Šoreiz Mihaela un Dominiks VDMV jauniešiem pastāstīja, un pēc tam atsūtīja aktuālo informāciju, par brīvprātīgā darba iespējām Eiropā, izmantojot Erasmus+ un citas pieejamās mobilitātes programmas/ iespējas, kā arī pastāstīja par savu pieredzi. Abi jaunieši uzskata, ka, pavadot izvēlētajā pieredzes valstī un organizācijā gadu, ir iespējams ļoti daudz iemācīties un izaicināt sevi, savu nedrošību. Tā ir laba iespēja jauniem cilvēkiem, kuri pēc vidusskolas vai augstskolas absolvēšanas vēl nav izlēmuši, ko vēlas darīt.

Paldies aktīvajiem brīvprātīgajiem un to uzņemošajām organizācijām Valmierā!

VDMV mākslas projektu vadītāja Gita Dukure

Foto: VDMV direktora vietniece audzināšanas darbā Inese Andersone

DIZAINA SKICĒŠANAS DARBNĪCAS

Sākoties 2.semestrim, 3.un 4.kursa audzēkņiem bija iespēja piedalīties dizaina skicēšanas 1.meistarklasē, kuru vadīja mūsu skolas jaunā skolotāja Karīna Vītiņa. Industriālo dizainu Karīna mācījusies Austrijā Linz Kunst Universitātē pie pasniedzēja Mr.Sheer, kur apguvusi dizaina skicēšanu. Jāteic, ka Karīna savulaik mācījusies mūsu skolā un šogad viņa pabeigs LMA Funkcionālā dizaina nodaļu un iegūs maģistra grādu. Savukārt Mr.Sheer ir bijis Philips kompānijas dizaineris.

Meistarklasē audzēkņi sāka iepazīties ar industriālā dizaina skicēšanas paņēmieniem, materiāliem un veidiem, kā iemācīties attēlot savu ideju, ņemot vērā starptautiskos dizaina skicēšanas standartus.

Arī turpmāk tiks organizētas šādas meistarklases, kurās, kā saka Karīna, – apgūstamā vēl esot ļoti daudz.

2. un 3.meistarklasē 3.kurss darbnīcā radīja dizaina zīmējumus – exploded view, kas parāda, kā detaļas saliekas kopā (attēlo lietu konstrukciju), kā arī mācījās, kā renderēt zīmējumu. Savukārt, 4.kurss strādāja ar zelta griezuma pielietojumu dizaina zīmējumā u.tml.VDMV zīm., glezn. met. apv. vad. Gija Karāne

Foto: Gija Karāne

3. UN 4.KURSA AUDZĒKŅU IEGULDĪJUMS "Staro Rīga 2018"

Lepojamies ar mūsu audzēknēm Patrīciju Jolkinu (3.kurss, reklāmas nodaļa) un Ingeborgu Kalniņu (4.kurss, reklāmas nodaļa) par dalību Valmieras komandā (kopā ar Vidzemes Augstskolas komandu, Valmieras pilsētas pašvaldību, diriģentu Mārtiņu Klišānu un jaukto kori “Valmiera”), kas radīja projekta ideju un to īstenoja pasākumam "Staro Rīga 2018". VDMV audzēknes izstrādāja grafisko dizainu logo, plakātam u.tml. Vairāk par aktivitāti šeit.

Foto autors: Interneta portāls "Valmieras Ziņas"

LV100 un T.ŪDERA NOVEMBRIS VDMV

Šīs gads ir neapšaubāmi īpašs ar Latvijas simtgadi. VDMV vēlas atgādināt to, ka šis ir arī Valmieras puses dzimušā mākslinieka T.Ūdera 150 dzimšanas dienas gads. Tādējādi skolā novembrī skatāmas Latvijas simtgadei veltīta izstāde "Burts.Vārds.Dzimšana", kas eksponēta skolas galerijā "K2" un māksliniekam veltīta izstāde "Plenēra prakse Ainažos, veltīta Teodora Ūdera daiļradei", kas aplūkojama skolas 1.stāva foajē.

"Burts.Vārds.Dzimšana" skatāmi vidusskolas audzēkņu radoši konceptuālie darbi. Viens no darbiem "T.U." arī ir veltījums māksliniekam T.Ūderam – 4.kursa audzēkņu Martas Ozolas un Aināra Dailides veidots – jaunieši iedvesmojošies no projekta "Latvijas mākslas 200 gadi" Latvijas mākslas kartes, kurā ar krāsainiem punktiem iezīmētas mākslinieku dzimtās vietas. Jaunieši pamanījuši, ka Valmiera šajā kartē nav atzīmēta kā mākslinieka T.Ūdera dzimšanas vieta. Tāpēc darba konceptu viņi veidoja, ar domu aizpildīt “tukšo” punktu kartē.

Martas un Aināra darbs tiks eksponēts arī Valmieras muzeja izstāžu namā, izstādē "KUR IR ŪDERS?", kas būs aplūkojama no 8.novembra līdz 8.decembrim. Muzeja Izstādes plakātā izmantots arī fragments no abu jauniešu darba T.U.. VDMV lepojas un sveic jaunos māksliniekus ar dalību minētajā izstādē!

Izstādē "Plenēra prakse Ainažos, veltīta Teodora Ūdera daiļraidei" iespējams redzēt 1. un 2.kursa audzēkņu šī gada plenēra prakses darbus. Kursiem līdzi devās skolotājas – Gija Karāne, Ieva Lapiņa-Strazdīte un Indra Cālīte. Audzēkņi savās pašsaceres kompozīcijās izmantoja Ūdera izteikmes līdzekļus un tehnikas – ogles un tušas zīmējumus, māksliniekam raksturīgās jauktās tehnikas.

Rakstot informāciju, izmantots teksts no Martas Ozolas un Aināra Dailides "T.U." darba apaksta

Plakāts: Krista Jūlija Kreišmane (izmantots fragments no “T.U.” darba)

Foto: Gita Dukure

VDMV mākslas projektu vadītāja Gita Dukure

2.VIETA "LDS balva 2018" SKOLU KONKURSĀ

Pagājušās nedēļas izskaņā norisinājās konkurss Latvijas Dizaineru savienības balva 2018. Skolu konkursā tika vērtēti darbi interjera dizainā, lietu, vides un saziņas dizainā.

Skolu konkursa kategorijā Saziņas dizains 2.vietu/ Atzinību ieguva mūsu skolas absolvente Agnese Ieva Tīrone ar izstrādāto kvalifikācijas darbu vērotājs. Kvalifikācijas darba vadītāja - skolotāja Kristīne Zemļicka-Brālēna. Sveicam un lepojamies!

Agneses kvalifikācijas darbā izstrādāja aktivitātes piedāvājumu dabā (radīja 5 dažādas caurspīdīgas ainavu kartītes ar koordinātām, kas katra atrodas citā vietā; punktus/ vietas attēloja uz auduma maisiņa, kurā glabājas kartītes; izveidoja aploksnes kartītēm) Valmierā, Mākslinieku iela 2 apkārtnē. Darba mērķis ir uzsvērt, cik svarīgi darba dienā ir ievērot pārtraukumus, lai atpūstos un iedvesmotos jauniem darbiem. Šī aktivitāte mudina vērot apkārtni un pamanīt vairāk, kā labs atelpas brīdis dabā starp darba dienas stundām.

Iepazīties ar konkursa darbiem un to autoriem, kā katru gadu, varēja ikgadējā dizaina izstādē DesignIsle 2018 no 5. līdz 7.oktobrim Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT1 izstāžu zālē Ķīpsalā.

VDMV Mākslas projektu vadītāja Gita Dukure

ATSKATS FestivaLand VASARAS SKOLU

Trīs mūsu skolas audzēknēm no interjera dizaina nodaļas Renātei Taurītei, Robertai Solovjovai un Elīnai Žuravļevai bija fantastiska iespēja piedalīties vasaras skolā Valmierā, kuru rīkoja RISEBA Augstskola/FAD (Dina Suhanova), lai divās neiedomājami grūtās, bet pieredzes pilnās nedēļās uzbūvētu festivāla pilsētiņu, Valmieras vasaras teātra festivālam.

No ideju un nosacījumu saņemšanas, skicēšanas, plānošanas un maketēšanas līdz pilsētiņas realizēšanai 1:1, mēs iepazinām jauniešus no septiņām dažādām valstīm - Dienvidkorejas, Meksikas, Ukrainas, Latvijas, Spānijas, Ungārijas, Bulgārijas, dažādu pasniedzēju (Aigars Lauzis - ainavu arhitekts; Didzis Jaunzems - arhitekts; Rūdolfs Bekičs - scenogrāfs) pieredzes un panākumus, kā arī iemācijāmies strādāt komandās, pat, ja reizēm vieglāk saprasties bija caur skicēm un žestiem, nevis sarunām. Starp plānošanu un maketēšanu, mūsu zināšanas papildināja dažādi speciālisti (arhitekti Malgorzata Maria Olchowska un York Bing Oh no Beļģijas; arhitekts Ralf Lōoke no Igaunijas; mākslinieks Andris Eglītis un arhitekts un fakultātes dekāns Jānis Dripe) ar iedvesmojošām un izzinošām prezentācijām. Pēdējās četrās dienās mēs likām lietā visas savas iegūtās prasmes, nebaidījāmies no smagā darba, kas bieži vien ilga līdz vēlai naktij un darījām visu, ko varējām, lai mazās maketa vīzijas varētu ieraudzīt un baudīt dzīvē, ne tikai mēs - dalībnieki, bet jebkurš, kas ieradās uz Valmieras vasaras teātra festivālu!

TEKSTS: Valmieras Mākslas vidusskolas 3.interjera dizaina kursa audzēkne Elīna Žuravļeva

FOTO: Gatis Priednieks-Melnacis