STUNDU SARAKSTS

Mācību stundu saraksts 2020./2021.m.g. 1.semestrim – skatīt šeit (saite).


Pie mums skolā, sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā, fotogrāfiju izstāde FRANCE e MOTION. Digitālā izstāde pieejama aplikācijā: France Emocion.

Foto reportāža no izstādes atklāšanas: Dāvis Sargūns

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

GŪTI IESPAIDI MĀCĪBU EKSKURSIJĀS – IZSTĀDĒS

Vairāki VDMV vidusskolas kursi 8.septembrī un 11.septembrī mazās skolas (profesionālās ievirzes) vairāku klašu audzēkņi devās uz Rīgu mācību ekskursijā. Abu braucienu grupās kopā bijām ap 100 audzēkņu un 9 pedagogi.

Šī brauciena laikā apmeklējām Latvijas Nacionālā Mākslas muzejā izveidoto māksliniekam R.Zariņam veltīto izstādi "Kur mūža meži šalc", Starptautisko Bienāli Riboca 2 Rīgas tirdzniecības ostā un galeriju Zuzeum. Riboca 2 ar ekspozīcijas interesanto izvietojumu Rīgas tirdzniecības teritorijā un daudzveidīgo mākslas darbu vēstījumu deva ierosmi pārdomām un rosināja turpināt izstādē skarto tēmu dziļākai izpētei.

Īpaši tika uzrunāti mazās skolas audzēkņi, vērojot iespaidīgo un dažādo izstāžu eksponēšanas, telpas izmantojumu, lai mācību gada laikā varētu piedomāt pie Valsts mākslas konkursa tēmas "Izstādes iekārtošana" profesionālās ievirzes programmu audzēkņiem. Esam guvuši spilgtus iespaidus skatot laikmetīgo mākslu un apbrīnas vērto klasiķi R.Zariņu. Mazās skolas audzēkņiem paveicās apmeklēt galeriju Zuzeum otrajā dienā pēc tās atklāšanas.

Audzēkņus pavadīja skolotājas Iveta Gudeta, Dace Arāja, Laine Uzulēna, Madara Bula, Sabīne Pitura, Indra Cālīte, Silvija Melnūdre un Inese Andersone.

Informāciju un foto sagatavoja: Inese Andersone, direktores vietniece izglītības jomā (audzināšanas darbā)


Fotogrāfiju izstāde FRANCE e MOTION

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā, sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā, fotogrāfiju izstāde FRANCE e MOTION.

17.septembris – 30.oktobris

Izstādes atklāšana 2020.gada 17.septembrī plkst.14.00.

Satiekoties fotogrāfijai un digitālajai animācijai, izstāde France eMotion rada vēl nebijušu pieredzi un aizved skatītājus pārsteidzošā ceļojumā, kas ļauj (no jauna) atklāt apbrīnojamo Francijas kultūras mantojuma bagātību. Četri fotogrāfi no četrām dažādiem kontinentiem (Išola Akpo no Beninas, Edu Monteiro no Brazīlijas, Deivids Skaliols no ASV un Lurdesa Segade no Spānijas) ir apceļojuši Franciju ar fotokameru rokās, lai piedāvātu jaunu skatījumu uz Francijas kultūras mantojumu: diptiha formā tiks izceltas 35 dažādas vietas. Digitālie mākslinieki no Francijas Žilija Stefana Čenga un Tomā Pons izstādei radījuši papildus digitālo dimensiju ar animētu tēlu, kas atdzīvojas, pateicoties bezmaksas pavisam vienkāršai un visiem pieejamai paplašinātās realitātes aplikācijai.

Digitālā izstāde pieejama aplikācijā: France Emocion


Informāciju sagatavoja: Laine Uzulēna, Kultūras projektu vadītāja

PRAKTISKA PIEREDZE JAU PIRMAJĀ MĀCĪBU NEDĒĻĀ

No 2.–4.septembrim vidusskolas 1.–4. un 2.b kursu izglītojamie strādāja pie dažādiem projektiem – kur grupas kopā ar pedagogu meklēja risinājumus gan skolas, gan ārējo pasūtītāju – Dabas un tehnoloģiju parka URDA, Vidzemes Augstskolas (Inženierzinātņu fakultātes), uzņēmuma SIA PEPI RER (aktivitāšu kluči bērniem – IGLU) izvirzītajiem uzdevumiem. Bija jāizstrādā gan piekariņu dizains, īslaicīgo tetovējumu grafika, jauni risinājumi bērnu aktivitāšu klučiem u.tml.

Trīs dienu intensīvā darbā no idejām tika radīti arī pirmie prototipi. Šo dienu laikā jaunieši arī iepazina skolas telpās pieejamās tehnoloģiskās iespējas darbnīcā DARE. Jaunieši strādāja grupās – 10–11 jaunieši katrā un viņus mentorēja 13 vidusskolas pedagogi – Indra Cālīte, Mārtiņš Skuja, Madara Bula, Laine Uzulēna, Kristīne Zemļicka-Brālēna, Karīna Vītiņa, Diāna Kokoreviča, Lāsma Lopatko, Marta Madara Grantiņa, Iveta Gudeta, Inga Berga-Bīriņa, Agate Boša un asistēja Uģis Brālēns. Rezultātu vērtē gan paši jaunieši, gan pedagogi, gan pasūtītāji. Vērtējumi par padarīto bija no labi līdz izcili.

Prakse projektā mērķis ir veidot sapratni par dizaina procesiem, sekmēt sadarbības prasmes starp dažādu grupu audzēkņiem. Prakse projektā laikā tiek izstrādātas dizaina idejas, skices, darba maketi, iespējams, pirmie prototipi pasūtītāja definētai problēmai/ vajadzībai. Šāda veida prakses skolā plānots īstenot arī turpmāk.

Informāciju sagatavoja: Gita Dukure, direktores vietniece izglītības jomā (metodiskajā darbā)

Foto: Uģis Brālēns un darbi no grupām

PRAKSE PROJEKTĀ NORISE

Jaunais mācību gads mūsu skolā sācies ļoti aktīvi! Pirmā nedēļa – Prakse projektā.

Darbojamies 12 grupās, katrai grupai ir iedalīti projekti pie kā strādāt. Katrs no mums aktīvi iesaistās un iesaka savas radošās idejas. Veidojam prezentācijas, maketus, darbojamies sociālajos tīklos, taisām plakātus, pilnveidojam skolu un jauki pavadām laiku.

Prakses uzdevums ir veicināt sadraudzību vienam ar otru, attīstīt izpratni par dizaina procesu, radīt radošas idejas, kā arī nonākt pie superīga gala darba.

Pirmā diena – sadalījāmies grupās, ģenerējām idejas, kā arī dalījāmies viedokļos – tā tika veltīta tam, lai jaunie studenti pierastu pie skolas un iepazītos ar citiem skolēniem.

Otrā diena – skolēni ar smaidu rada savus darbus, veido prezentācijas, stāsta par savu grupu idejām skolotājiem, gatavojas lielajai prezentēšanas dienai – PIEKTDIENAI!

Informāciju sagatavoja: Vivita Ķerpe,

Reklāmas nodaļas 3.kursa izglītojamā

PIRMAIS SEPTEMBRIS

Ņemot vērā ar COVID-19 noteiktos ierobežojumus, 1.septembri organizēsim:

Profesionālajā ievirzē (no 1.–7.klasei un 1.–3.vsk. klasēm)

  • Uz svinīgo 1.septembra pasākumu plkst.17.00 ierodas TIKAI 1.klašu un 7.klašu audzēkņi un vecāki (pasākuma norise ārā pie skolas ieejas durvīm);

  • Pārējās 2.–6.klases un vidusskolas 1.–3.klases 1.septembrī mākslas skolu neapmeklē, bet ierodas uz informatīvajām stundām:

2.09. – 2. un 3.klases no plkst.15.30;

3.09. – 4. un 5.klases no plkst.15.30;

4.09. – 6.klases un vsk. klases plkst.15.30.

Profesionālajā ievirzē mācības pēc stundu saraksta sāksies no 7.septembra (stundu saraksts tiks publicēts skolas mājaslapā un E-klasē).


Profesionālajā vidējā izglītībā (1.-4.kurss un b kursi)

  • Plkst.10.00 Multimediju dizaina 1.kurss (skolas zālē, bez vecākiem);

  • Plkst.11.00 Reklāmas, Interjera un Apģērbu dizaina 1.kurss (skolas zālē, bez vecākiem);

  • Plkst.12.00 2.kurss (visi skolas zālē – gan Multimediji, gan Reklāma, gan Apģērbs, gan Interjers);

  • Plkst.12.00 3.kurss – 215.kab;

  • Plkst.12.00 4.kurss – 403.kab;

  • 2.b kursam 1.septembris nenotiek.

Mācību process norisināsies jau no 2.septembra.