STUNDU SARAKSTS

Mācību stundu saraksts 2020./2021.m.g. 1.semestrim – skatīt šeit (saite).


MĀCĪBU ORGANIZĀCIJA NO 19.OKTOBRA

Interešu un profesionālās ievirzes izglītības programmās

Labdien, vecāki, audzēkņi!

Pamatojoties uz Valmieras pašvaldībā un valstī pieņemtajiem ierobežojumiem, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā noteikts, ka no 19.oktobra līdz 6.novembrim interešu izglītības (mākslas kursu) nodarbības notiks attālināti.

Kursu stundu dienās E-klasē saņemsiet mācību uzdevumus, kurus pildīsiet attālināti. Daļa uzdevumu tiek publicēti arī skolas mājaslapā sadaļā MĀKSLAS PULCIŅI (spied uz saites šeit).

Savukārt, profesionālajā ievirzes izglītībā 19.–23.oktobrim ir skolēnu rudens brīvlaiks un mācības nenotiek. No 26.oktobra līdz 6.novembrim, ņemot vērā MK noteikums Nr.360, mācības 1.–7.klasei un 1.–3.vsk. klasei notiks attālināti.

Uzdodot uzdevumu, esam padomājuši par audzēkņu saprātīgu noslodzi un izmatojamiem materiāliem un darbarīkiem.

Meklēsim un atradīsim prieku mākslā!

Būsim atbildīgi pandēmijas laikā un sargāsim sevi, un citus no nezināmā!

A.C. direktore Inese Mētriņa

P.S. Tā kā nodarbības notiek attālināti, mācību maksa šobrīd netiek atcelta. Ja būs jauna informācija, ziņošu.

Profesionālās vidējās izglītības programmās

Profesionālās vidējās izglītības programmās no 19.oktobra līdz 13.novembrim tiek īstenots mācību procesa B modelis, nodalot audzēkņu plūsmu izglītības iestādes koplietošanas telpās (dienesta viesnīcā, ēdnīcā) un nosakot 40% no mācībām attālināti:

Mācību nedēļās no 19. līdz 23.oktobrim un no 2. līdz 6.novembrim:

Mācības klātienē pēc stundu saraksta notiek kursu grupām – 1.Reklāmas dizains (deviņi izglītojamie), 1.Apģērbu dizains (septiņi izglītojamie), 1.Interjera dizains (13 izglītojamie), viss 3.kurss (21 izglītojamais), viss 4.kurss (11 izglītojamie) un viss 2.b kurss (6 izglītojamie). Kopumā šajā nedēļā mācību stundu laikā izglītības iestādē uzturas 67 izglītojamie.

Pārējām kursu grupām mācības tiek organizētas attālināti.

Mācību nedēļās no 26. līdz 30.oktobrim un no 9. līdz 13.novembrim:

Mācības klātienē pēc stundu saraksta notiek kursu grupām – 1.Multimediju dizains (24 izglītojamie) un viss 2.kurss (35 izglītojamie). Kopumā šajā nedēļā mācību stundu laikā izglītības iestādē uzturas 59 izglītojamie;

Pārējām kursu grupām mācības tiek organizētas attālināti.

Mācību procesa organizācija var tikt mainīta, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī.

Izglītības iestādes noteiktās platformas pedagogu saziņai ar izglītojamajiem ir “E-klase” un “Google Classroom”. Uzdevumi attālinātajās mācību nedēļās tiek uzdoti izglītojamo Dienasgrāmatās.


SKOLOTĀJAI GIJAI KARĀNEI APBALVOJUMS "BALVA IZGLĪTĪBĀ"

Oktobra sākumā tika sveikti Valmieras pilsētas pašvaldības apbalvojuma “Balva izglītībā” 2020.gada laureāti par īpašu ieguldījumu pedagoģiskajā darbā. No mūsu skolas apbalvojumu saņēma skolotāja Gija Karāne.

Gija jau 25 gadus ir skolas Zīmēšanas mācību priekšmeta metodikas veidotāja un virzītāja. Izcila jaunās paaudzes iedvesmotāja un motivētāja. Audzēkņu nominēta sirsnīgākā un pozitīvākā skolotāja. Apveltīta ar radošu enerģiju, vienmēr gatava izaicinājumiem laikmetīgi mainīgajā vidē. Profesionāls un talantīgs pedagogs – sveicam un lepojamies!

Foto: Raivo Sarelainens

SKOLAS DALĪBA VIDZEMES UZŅĒMĒJU DIENĀS

No 18.–19.septembrim piedalījāmies "Vidzemes uzņēmēju dienās 2020", kas norisinājās Valmieras Kultūras centrā un pilsētas centrā.

Skolas ekspozīciju veidoja skolas kultūras projektu vadītāja Laine Uzulēna sadarbībā ar nodaļu vadītājām – Ingu Bergu-Bīriņu (Apģērbu), Karīnu Vītiņu (Multimediju), Kristīni Zemļicku-Brālēnu (Reklāmas) un skolas tehniskajiem darbiniekiem, asistēta arī izglītojamie.

Foto reportāža no Valmieras Kultūras centra: Dāvis Sargūns, 3.kursa Reklāmas nodaļas izglītojamais

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

GŪTI IESPAIDI MĀCĪBU EKSKURSIJĀS – IZSTĀDĒS

Vairāki VDMV vidusskolas kursi 8.septembrī un 11.septembrī mazās skolas (profesionālās ievirzes) vairāku klašu audzēkņi devās uz Rīgu mācību ekskursijā. Abu braucienu grupās kopā bijām ap 100 audzēkņu un 9 pedagogi.

Šī brauciena laikā apmeklējām Latvijas Nacionālā Mākslas muzejā izveidoto māksliniekam R.Zariņam veltīto izstādi "Kur mūža meži šalc", Starptautisko Bienāli Riboca 2 Rīgas tirdzniecības ostā un galeriju Zuzeum. Riboca 2 ar ekspozīcijas interesanto izvietojumu Rīgas tirdzniecības teritorijā un daudzveidīgo mākslas darbu vēstījumu deva ierosmi pārdomām un rosināja turpināt izstādē skarto tēmu dziļākai izpētei.

Īpaši tika uzrunāti mazās skolas audzēkņi, vērojot iespaidīgo un dažādo izstāžu eksponēšanas, telpas izmantojumu, lai mācību gada laikā varētu piedomāt pie Valsts mākslas konkursa tēmas "Izstādes iekārtošana" profesionālās ievirzes programmu audzēkņiem. Esam guvuši spilgtus iespaidus skatot laikmetīgo mākslu un apbrīnas vērto klasiķi R.Zariņu. Mazās skolas audzēkņiem paveicās apmeklēt galeriju Zuzeum otrajā dienā pēc tās atklāšanas.

Audzēkņus pavadīja skolotājas Iveta Gudeta, Dace Arāja, Laine Uzulēna, Madara Bula, Sabīne Pitura, Indra Cālīte, Silvija Melnūdre un Inese Andersone.

Informāciju un foto sagatavoja: Inese Andersone, direktores vietniece izglītības jomā (audzināšanas darbā)


Fotogrāfiju izstāde FRANCE e MOTION

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā, sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā, fotogrāfiju izstāde FRANCE e MOTION.

17.septembris – 30.oktobris

Izstādes atklāšana 2020.gada 17.septembrī plkst.14.00.

Satiekoties fotogrāfijai un digitālajai animācijai, izstāde France eMotion rada vēl nebijušu pieredzi un aizved skatītājus pārsteidzošā ceļojumā, kas ļauj (no jauna) atklāt apbrīnojamo Francijas kultūras mantojuma bagātību. Četri fotogrāfi no četrām dažādiem kontinentiem (Išola Akpo no Beninas, Edu Monteiro no Brazīlijas, Deivids Skaliols no ASV un Lurdesa Segade no Spānijas) ir apceļojuši Franciju ar fotokameru rokās, lai piedāvātu jaunu skatījumu uz Francijas kultūras mantojumu: diptiha formā tiks izceltas 35 dažādas vietas. Digitālie mākslinieki no Francijas Žilija Stefana Čenga un Tomā Pons izstādei radījuši papildus digitālo dimensiju ar animētu tēlu, kas atdzīvojas, pateicoties bezmaksas pavisam vienkāršai un visiem pieejamai paplašinātās realitātes aplikācijai.

Digitālā izstāde pieejama aplikācijā: France Emocion


Informāciju sagatavoja: Laine Uzulēna, Kultūras projektu vadītāja

Pie mums skolā, sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā, fotogrāfiju izstāde FRANCE e MOTION. Digitālā izstāde pieejama aplikācijā: France Emocion.

Foto reportāža no izstādes atklāšanas: Dāvis Sargūns, 3.kursa Reklāmas nodaļas izglītojamais

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

PRAKTISKA PIEREDZE JAU PIRMAJĀ MĀCĪBU NEDĒĻĀ

No 2.–4.septembrim vidusskolas 1.–4. un 2.b kursu izglītojamie strādāja pie dažādiem projektiem – kur grupas kopā ar pedagogu meklēja risinājumus gan skolas, gan ārējo pasūtītāju – Dabas un tehnoloģiju parka URDA, Vidzemes Augstskolas (Inženierzinātņu fakultātes), uzņēmuma SIA PEPI RER (aktivitāšu kluči bērniem – IGLU) izvirzītajiem uzdevumiem. Bija jāizstrādā gan piekariņu dizains, īslaicīgo tetovējumu grafika, jauni risinājumi bērnu aktivitāšu klučiem u.tml.

Trīs dienu intensīvā darbā no idejām tika radīti arī pirmie prototipi. Šo dienu laikā jaunieši arī iepazina skolas telpās pieejamās tehnoloģiskās iespējas darbnīcā DARE. Jaunieši strādāja grupās – 10–11 jaunieši katrā un viņus mentorēja 13 vidusskolas pedagogi – Indra Cālīte, Mārtiņš Skuja, Madara Bula, Laine Uzulēna, Kristīne Zemļicka-Brālēna, Karīna Vītiņa, Diāna Kokoreviča, Lāsma Lopatko, Marta Madara Grantiņa, Iveta Gudeta, Inga Berga-Bīriņa, Agate Boša un asistēja Uģis Brālēns. Rezultātu vērtē gan paši jaunieši, gan pedagogi, gan pasūtītāji. Vērtējumi par padarīto bija no labi līdz izcili.

Prakse projektā mērķis ir veidot sapratni par dizaina procesiem, sekmēt sadarbības prasmes starp dažādu grupu audzēkņiem. Prakse projektā laikā tiek izstrādātas dizaina idejas, skices, darba maketi, iespējams, pirmie prototipi pasūtītāja definētai problēmai/ vajadzībai. Šāda veida prakses skolā plānots īstenot arī turpmāk.

Informāciju sagatavoja: Gita Dukure, direktores vietniece izglītības jomā (metodiskajā darbā)

Foto: Uģis Brālēns un darbi no grupām