VISI SKOLAS ORGANIZĒTIE PASĀKUMI ATCEĻAS UN MĀCĪBAS TIKS NODROŠINĀTAS ATTĀLINĀTI

Ņemot vērā ārkārtas situāciju valstī, visi skolas plānotie pasākumi līdz 14.04. atceļas – ta skaitā, protams, Atvērtās durvis.

Interešu izglītības kursi un kursi pieaugušajiem arī nenotiks līdz 14.04.

Profesionālās ievirzes izglītības mācības pēc brīvlaika tiks organizētas attālināti. Par to sekos papildu informācija "E-klasē". Lūgums vecākiem un bērniem sekot līdzi aktualitātēm. Arī plānotā Valsts konkursa norise profesionālās ievirzes izglītības audzēkņiem 27.03. ir atcelta.

Profesionālās vidējās izglītības mācības arī tiks organizētas attālināti. Audzēkņiem jāseko līdzi un jāsazinās ar pedagogiem izmantojot "E-klasi". Tuvākajā laikā visiem tiks izsūtīta aktuālā informācija par mācību organizāciju laika posmā no 16.03. līdz 14.04.

Gita Dukure, direktores vietniece metodiskajā darbā

20.MARTĀ PIE MUMS ATVĒRTO DURVJU DIENA (ATCELTS)

Šogad, lai gan par mēnesi agrāk kā ierasts, bet tāpat tikpat ļoti gaidām interesentus uz Atvērto durvju dienu mūsu skolā, kas norisināsies skolēnu pavasara brīvlaikā, piektdienā, 20.martā no plkst.11.00 līdz 15.00.

Gan topošajiem audzēkņiem, gan viņu vecākiem būs iespēja izzināt skolā apgūstamās izglītības programmas, uzdot sev interesējošus jautājumus un iepazīt skolas vidi. Tāpat kā ierasts norisināsies arī darbnīcas – šoreiz sietspiedes un nozīmīšu. Sietspiedes darbnīcas interesentiem lūgums līdzi paņemt T-kreklu, auduma maisiņu u.tml., lai radītu uz tā sev saistošu grafiku.

Skolā apgūstamās izglītības programmas būs iespēja izzināt kopā ar nodaļu vadītājiem un vietniekiem trīs reizes – plkst.11.00, 12.30 un 14.00 – skolas prezentāciju laikā, ar iespējām uzdot jautājumus. Ārpus prezentācijām būs iespēja iepazīt skolas vidi.

Atvērto durvju dienu laikā būs iespēja apskatīt arī skolā esošās audzēkņu darbu izstādes. Iepriekš skolu var iepazīt tās mājaslapā www.vdmv.lv vai skolas sociālo tīklu kontos.

Informāciju sagatavoja: Gita Dukure, direktores vietniece izglītības jomā

KOPDARES DARBNĪCAS "DARE" ATKLĀŠANA

Februāra izskaņā skolas telpās tika atklāta kopdares darbnīca "DARE". Tā izveidota pateicoties Valmieras Attīstības aģentūrai un viņu projektam, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonda iniciatīva “Pilsētu inovatīvās darbības”, un mūsu skolai un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītajam projektam "Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas sietspiedes materiāli tehniskās bāzes pilnveidošana" (projekta Nr.2019-1-VIZ-M04013), un, protams, Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstam.

Darbnīcas mērķis ir piedāvāt prototipēšanas iespējas skolas audzēkņiem, topošajiem vai esošajiem uzņēmējiem un citiem interesentiem, tādējādi Valmierā un tās apkārtnē nodrošinot tehnoloģisko pieejamību ikvienam, kurš vēlas attīstīt jaunu ideju produktam, dizainam.

Atklāšanā tika apbalvota arī Reklāmas dizaina 3.kursa audzēkne Betija Tekla Spāre, kura uzvarēja darbnīcas vizuālās identitātes konkursā, kā arī pārējās 3.kursa audzēknes, kuras piedalījās konkursā – Vikija Klāsone, Krista Leimane un Rasa Vītola.

Foto: Dāvis Sargūns, Reklāmas dizaina 2.kurss

MĀCĪBU EKSKURSIJA PIE AMATNIEKA JĒKABA DIMITERA

Reklāmas dizaina 2. un 3.kursa izglītojamie apmeklēja amatnieka Jēkaba Dimitera darbnīcu un guva iedvesmu, un pieredzi no viņa paša. Viņš ir vienlīdz prasmīgs namdara darbos un video veidošanā, kā arī interneta mārketingā, Jēkabs Dimiters ir īsts 21.gadsimta amatnieks. J.Dimiters ir izveidojis zīmolu John Neeman Tools, kura radītie darbarīki ātri vien iemantojuši pasaules slavu, pateicoties to augstajai kvalitātei un noslēpumainajam amatnieku komandas tēlam, ko uzbūrušas Jēkaba fotogrāfijas un īsfilmas. Zīmols John Neeman Tools 2017.gadā kļuva par Ziemeļeiropas amatnieku ģildi "Northmen", apvienojot uz vienas platformas labākos kalējus, kokamatniekus, namdarus, galdniekus, ādas apstrādes meistarus, juvelierus un loku meistarus.

Foto: 2.kursa audzinātāja Inese Andersone

DALĪBA "Garage48 Arts & Robots 2020" IGAUNIJĀ

Nedēļas nogalē no mūsu skolas uz Garage48 Arts & Robots 2020, kas norisinājās Igaunijas pilsētā Tartu, devās Karīna Vītiņa (Multimediju un Reklāmas nodaļas vadītāja un pedagoģe) un Lāsma Lopatko (profesionālās ievirzes izglītības pedagoģe), un 4.kursa Interjera dizaina izglītojamā Elīna Žuravļeva.

Pasākumu organizēja Garage48 kopā ar Tartu Universitāti un Pallas University of Applied Sciences, un Igaunijas Mākslas akadēmiju. Jau septīto reizi norisinājās Garage48 Hardware and Arts, kurā tiek apvienota aparatūra (dzelži) kopā ar programmatūru un dizainu – šo jomu speciālisti strādā kopā komandā 48 stundas, lai izstrādātu prototipu idejai, kas saista tehnoloģijas un dizainu.

Kopumā šajā pasākumā piedalījās ap 100 dalībnieku, tika izveidotas 13 komandas, kas 48 stundās izstrādāja prototipus. Komanda, kurā startēja arī skolas pārstāves saucās Roll with it. Viņi izstrādāja prototipu spēlei, kas veicina komunikāciju jauniešu starpā. Spēles virsmērķis bija vairot izpratni par garīgo veselību (raise awareness about mental health issues). Lepojamies, ka komandas prototips ieguva specbalvu kā labākais dizains!

Pasākuma laikā izveidojās veiksmīga sadarbība ar Tartu mākslas skolu, ko plānots uzturēt arī turpmāk.

Skolas pārstāves bija kopā vienā komandā ar vēl vienu pārstāvi no Latvijas, trīs pārstāvjiem no Igaunijas, vienu programmētāju no Indonēzijas un mārketinga speciālisti no Indijas. Komandas dalībnieki bija Lāsma (radošums un dizains), Karīna (produktu dizainere), Elīna (dizaina jomas izglītojamā), Siim (radošums un dizains), Rhea (mārketings), programmētāji un dzelžu pārzinātāji – Martin un Enlik, Aigi (UI/UX dizaineris) un idejas vizionāri Alisi.

Autori fotogrāfijām no pasākuma gan komandas dalībnieki, gan Tartu Universitāte.


Informāciju sagatavoja: Gita Dukure, direktores vietniece izglītības jomā


3.KURSA IZGLĪTOJAMĀS IEKĻUVUŠAS "SkillsLatvia2020" FINĀLĀ

29.janvārī Rīgas Valsts tehnikumā notika nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2020 prasmju konkursa “Grafikas dizains” pusfināls, kurā piedalījās arī mūsu Reklāmas dizaina 3.kursa audzēkne Betija Tekla Spāre. Izglītojamajai līdzi devās skolotāja Krista Jūlija Kreišmane.

Piektdien saņēmām informāciju, ka Betija iekļuvusi prasmju konkursa "Grafikas dizains" finālā. Tas norisināsies aprīļa beigās, kurā piedalīsies seši jaunieši ar labāko rezultātu, un būs iespēja sacensties par Latvijas labākā jaunā profesionāļa titulu.

Arī 3.kursa audzēkne Rasa Vītola pārstāvēs skolu prasmju konkursa Radošā māksla un modes tehnoloģijas – Skatlogu dizains un noformēšana finālā. Tāpat arī 3.kursa Apģērbu nodaļas izglītojamā Linsija Drille.

“Grafikas dizaina” pusfinālā piedalījās audzēkņi no 12 profesionālās izglītības iestādēm. Jauniešu darba uzdevums bija izveidot dotā deju kolektīva grafisko identitāti un izvērst to dažādās platformās tā, lai ikvienā atsevišķā darbā būtu vienoti grafiskie principi, elementi un burtveidoli. 7 stundās konkursanti izstrādā deju kolektīva logotipu, plakātu, Facebook baneri un sertifikātu. Paveikto vērtēja nozares eksperti – Irēna Ansava, Ieva Bečere un Ivs Zenne.

Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.

Foto: Dāvis Sargūns, Reklāmas dizains 2.kurss