STUNDU SARAKSTS

Mācību stundu saraksts 2020./2021.m.g. 1.semestrim – skatīt šeit (saite).


RADĪT "KOPĀ"

18.novembrī VDMV skolotāja Diāna Kokoreviča un vairāki izglītojamie – Līva Jevdokimova (skolas pašpārvaldes vadītāja), Dāvis Sargūns un Vivita Ķerpe – piedalījās vides objekta VA jeb Various Artists (angliski “Dažādi mākslinieki”), kas ir tapis publiskās mākslas programmas “KOPĀ” ietvaros, atklāšanas pasākumā.

Objekta autori ir Alvis Berngards, Nameda Zemīte un Zahars Ze. Idejas uzdevums ir aicināt ikvienu iesaistīties grafiti sienas tapšanā. Kā redzams fotogrāfijās – to izdarījām arī mēs.

Aicinām arī citus izglītojamos un pedagogs piedalīties – katrs pats var izlemt, kuru sienas daļu papildināt, arī zīmējot pāri jau tur esošajam. Derēs jebkāda krāsa, taču objekta radītāji iesaka izvēlēties sienas, akrila vai aerosola krāsu.

Vides objekts apskatei un papildināšanai Vienības laukumā būs pieejams līdz 31.decembrim.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Foto: Dāvis Sargūns (@davja.darbi)

MĀCĪBU PROCESA ORGANIZĀCIJA NO 9.NOVEMBRA LĪDZ 6.DECEMBRIM

Saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā mācības no 9.novembra līdz 6.decembrim notiek:

1) profesionālās vidējās izglītības programmās klātienē notiek profesionālo mācību priekšmetu stundas (ar daļēju stundu samazinājumu), vispārizglītojošo mācību priekšmetu stundas – notiek attālināti; klātienē notiek individuālās konsultācijas;

2) interešu un profesionālo izglītības programmu mācības notiek attālināti, ar iespēju apmeklēt tikai individuālās konsultācijas (pēc skolotāja izstrādāta apmeklējuma plāna). Mājaslapā publicētie profesionālās ievirzes izglītības programmu izglītojamo darbi skatāmi šeit un interešu izglītības bērnu darbi šeit;

3) pieaugošo mākslas kursu nodarbības notiek attālināti, ar izņēmumiem programmās, kurās nepieciešama tikai praktiskās darbības pieredze, organizējot nodarbības mazās grupās un individuāli.

Skolu neapmeklēsim, ja parādās saslimšanas simptomi. Pēc slimošanas, skolā atgriežamies tikai ar ārsta zīmi.

Par stundu kavējumiem un slimību, lūdzu, nekavējoties ziņot kursu audzinātājiem.

Apmeklējot skolu, darbinieki, apmeklētāji un audzēkņi no 13 gadu vecuma, koplietošanas telpās lieto sejas maskas.

Šajā laikā aicinu, būsim atbildīgi par savām mācībām, savu un citu veselību un saglabāsim radošu optimismu!

Direktore Inese Mētriņa

IEDVESMOJOTIES IZSTĀDĒS

Ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, 3.kurss apmeklēja izstādes Valmieras muzeja Izstāžu namā: 1) Andra Vārpas tēlniecības un zīmējumu darbu izstādi "Andris Vārpa. Personīgi"; Ievas Kampes Krumholcas gleznu izstādi “Mēs nākam no viena koka”.

Izstādes "Andris Vārpa. Personīgi" iepazīšanā un mākslinieka darbu stāstos palīdzēja ieklausīties Guna Medne. Viņas stāstījums dziļi aptvēra gan Andra darbos redzamās nianses, gan arī sniedza ieskatu mākslinieka personībā. Guna mācēja pasniegt ne tikai stāstu par darbu tapšanu, bet arī lika padomāt par radīšanas dziļāko būtību.

Bija ļoti vērtīgi.

Tāpat iepazinām jaunās mākslinieces Ievas Kampes Krumholcas darbu izstādi "Mēs nākam no viena koka". Kurā aci priecēja mākslinieces skrupulozā dabas motīvu studija, gan darbos ietvertais dziļākais vēstījums.

Izsaku pateicību VDMV vadībai par operatīvo izstāžu apmeklējuma organizāciju!

Informāciju un foto sagatavoja: Inese Andersone, 3.kursa audzinātāja

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

MĀCĪBU ORGANIZĀCIJA NO 19.OKTOBRA

Interešu un profesionālās ievirzes izglītības programmās

Labdien, vecāki, audzēkņi!

Pamatojoties uz Valmieras pašvaldībā un valstī pieņemtajiem ierobežojumiem, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā noteikts, ka no 19.oktobra līdz 6.novembrim interešu izglītības (mākslas kursu) nodarbības notiks attālināti.

Kursu stundu dienās E-klasē saņemsiet mācību uzdevumus, kurus pildīsiet attālināti. Daļa uzdevumu tiek publicēti arī skolas mājaslapā sadaļā MĀKSLAS PULCIŅI (spied uz saites šeit).

Savukārt, profesionālajā ievirzes izglītībā 19.–23.oktobrim ir skolēnu rudens brīvlaiks un mācības nenotiek. No 26.oktobra līdz6.novembrim, ņemot vērā MK noteikums Nr.360, mācības 1.–7.klasei un 1.–3.vsk. klasei notiks attālināti.

Uzdodot uzdevumu, esam padomājuši par audzēkņu saprātīgu noslodzi un izmatojamiem materiāliem un darbarīkiem.

Meklēsim un atradīsim prieku mākslā!

Būsim atbildīgi pandēmijas laikā un sargāsim sevi, un citus no nezināmā!

A.C. direktore Inese Mētriņa

P.S. Tā kā nodarbības notiek attālināti, mācību maksa šobrīd netiek atcelta. Ja būs jauna informācija, ziņošu.

Profesionālās vidējās izglītības programmās

Profesionālās vidējās izglītības programmās no 19.oktobra līdz 6.novembrim tiek īstenots mācību procesa B modelis, nodalot audzēkņu plūsmu izglītības iestādes koplietošanas telpās (dienesta viesnīcā, ēdnīcā) un nosakot 40% no mācībām attālināti:

Mācību nedēļās no 19. līdz 23.oktobrim un no 2. līdz 6.novembrim:

Mācības klātienē pēc stundu saraksta notiek kursu grupām – 1.Reklāmas dizains (deviņi izglītojamie), 1.Apģērbu dizains (septiņi izglītojamie), 1.Interjera dizains (13 izglītojamie), viss 3.kurss (21 izglītojamais), viss 4.kurss (11 izglītojamie) un viss 2.b kurss (6 izglītojamie). Kopumā šajā nedēļā mācību stundu laikā izglītības iestādē uzturas 67 izglītojamie.

Pārējām kursu grupām mācības tiek organizētas attālināti.

Mācību nedēļās no 26. līdz 30.oktobrim:

Mācības klātienē pēc stundu saraksta notiek kursu grupām – 1.Multimediju dizains (24 izglītojamie) un viss 2.kurss (35 izglītojamie). Kopumā šajā nedēļā mācību stundu laikā izglītības iestādē uzturas 59 izglītojamie;

Pārējām kursu grupām mācības tiek organizētas attālināti.

Mācību procesa organizācija var tikt mainīta, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī.

Izglītības iestādes noteiktās platformas pedagogu saziņai ar izglītojamajiem ir “E-klase” un “Google Classroom”. Uzdevumi attālinātajās mācību nedēļās tiek uzdoti izglītojamo Dienasgrāmatās.

JAUNIEŠU DARBI KONKURSĀ TIME TO MOVE

Vairāku kursu izglītojamie šobrīd piedalās time to move t-kreklu dizaina konkursā (info: timetomove.eurodesk.eu). Lūgums nobalsot par savu/ saviem dizaina favorītiem. Darbi izstrādāti mācību stundās pie skolotājas Karīnas Vītiņas.

Konkursā piedalās:

Samanta Pavļika (2 Rekl) – par viņas dizainu (1.att.) iespējams nobalsot šeit;

Anna Ekure (2 Rekl) – par viņas dizainu (2.att.) iespējams balsot šeit;

Laila Oša (2 Rekl) – par viņas dizainu (3.att.) iespējams balsot šeit.

Anastasija Melehova (1Mult)– par viņas dizainu (4.att.) iespējams balsot šeit;

Samanta Kalīte (2 Rekl) – par viņas dizainu (5.att.) iespējams balsot šeit;

Viviana Šumska-Aleksāne (2 Rekl) par viņas dizainu (6.att.) iespējams balsot šeit.

Linda Varnasa (1 Mult) par viņas dizainu iespējams balsot šeit.


SKOLOTĀJAI GIJAI KARĀNEI APBALVOJUMS "BALVA IZGLĪTĪBĀ"

Oktobra sākumā tika sveikti Valmieras pilsētas pašvaldības apbalvojuma “Balva izglītībā” 2020.gada laureāti par īpašu ieguldījumu pedagoģiskajā darbā. No mūsu skolas apbalvojumu saņēma skolotāja Gija Karāne.

Gija jau 25 gadus ir skolas Zīmēšanas mācību priekšmeta metodikas veidotāja un virzītāja. Izcila jaunās paaudzes iedvesmotāja un motivētāja. Audzēkņu nominēta sirsnīgākā un pozitīvākā skolotāja. Apveltīta ar radošu enerģiju, vienmēr gatava izaicinājumiem laikmetīgi mainīgajā vidē. Profesionāls un talantīgs pedagogs – sveicam un lepojamies!

Foto: Raivo Sarelainens

SKOLAS DALĪBA VIDZEMES UZŅĒMĒJU DIENĀS

No 18.–19.septembrim piedalījāmies "Vidzemes uzņēmēju dienās 2020", kas norisinājās Valmieras Kultūras centrā un pilsētas centrā.

Skolas ekspozīciju veidoja skolas kultūras projektu vadītāja Laine Uzulēna sadarbībā ar nodaļu vadītājām – Ingu Bergu-Bīriņu (Apģērbu), Karīnu Vītiņu (Multimediju), Kristīni Zemļicku-Brālēnu (Reklāmas) un skolas tehniskajiem darbiniekiem, asistēta arī izglītojamie.

Foto reportāža no Valmieras Kultūras centra: Dāvis Sargūns, 3.kursa Reklāmas nodaļas izglītojamais

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

GŪTI IESPAIDI MĀCĪBU EKSKURSIJĀS – IZSTĀDĒS

Vairāki VDMV vidusskolas kursi 8.septembrī un 11.septembrī mazās skolas (profesionālās ievirzes) vairāku klašu audzēkņi devās uz Rīgu mācību ekskursijā. Abu braucienu grupās kopā bijām ap 100 audzēkņu un 9 pedagogi.

Šī brauciena laikā apmeklējām Latvijas Nacionālā Mākslas muzejā izveidoto māksliniekam R.Zariņam veltīto izstādi "Kur mūža meži šalc", Starptautisko Bienāli Riboca 2 Rīgas tirdzniecības ostā un galeriju Zuzeum. Riboca 2 ar ekspozīcijas interesanto izvietojumu Rīgas tirdzniecības teritorijā un daudzveidīgo mākslas darbu vēstījumu deva ierosmi pārdomām un rosināja turpināt izstādē skarto tēmu dziļākai izpētei.

Īpaši tika uzrunāti mazās skolas audzēkņi, vērojot iespaidīgo un dažādo izstāžu eksponēšanas, telpas izmantojumu, lai mācību gada laikā varētu piedomāt pie Valsts mākslas konkursa tēmas "Izstādes iekārtošana" profesionālās ievirzes programmu audzēkņiem. Esam guvuši spilgtus iespaidus skatot laikmetīgo mākslu un apbrīnas vērto klasiķi R.Zariņu. Mazās skolas audzēkņiem paveicās apmeklēt galeriju Zuzeum otrajā dienā pēc tās atklāšanas.

Audzēkņus pavadīja skolotājas Iveta Gudeta, Dace Arāja, Laine Uzulēna, Madara Bula, Sabīne Pitura, Indra Cālīte, Silvija Melnūdre un Inese Andersone.

Informāciju un foto sagatavoja: Inese Andersone, direktores vietniece izglītības jomā (audzināšanas darbā)


Fotogrāfiju izstāde FRANCE e MOTION

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā, sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā, fotogrāfiju izstāde FRANCE e MOTION.

17.septembris – 30.oktobris

Izstādes atklāšana 2020.gada 17.septembrī plkst.14.00.

Satiekoties fotogrāfijai un digitālajai animācijai, izstāde France eMotion rada vēl nebijušu pieredzi un aizved skatītājus pārsteidzošā ceļojumā, kas ļauj (no jauna) atklāt apbrīnojamo Francijas kultūras mantojuma bagātību. Četri fotogrāfi no četrām dažādiem kontinentiem (Išola Akpo no Beninas, Edu Monteiro no Brazīlijas, Deivids Skaliols no ASV un Lurdesa Segade no Spānijas) ir apceļojuši Franciju ar fotokameru rokās, lai piedāvātu jaunu skatījumu uz Francijas kultūras mantojumu: diptiha formā tiks izceltas 35 dažādas vietas. Digitālie mākslinieki no Francijas Žilija Stefana Čenga un Tomā Pons izstādei radījuši papildus digitālo dimensiju ar animētu tēlu, kas atdzīvojas, pateicoties bezmaksas pavisam vienkāršai un visiem pieejamai paplašinātās realitātes aplikācijai.

Digitālā izstāde pieejama aplikācijā: France Emocion


Informāciju sagatavoja: Laine Uzulēna, Kultūras projektu vadītāja

Pie mums skolā, sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā, fotogrāfiju izstāde FRANCE e MOTION. Digitālā izstāde pieejama aplikācijā: France Emocion.

Foto reportāža no izstādes atklāšanas: Dāvis Sargūns, 3.kursa Reklāmas nodaļas izglītojamais

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image