AKTUALITĀTES

17.01.2022 / VDMV AUDZĒKŅU DARBI APLŪKOJAMI IZSTĀDĒ “GAISMA”

Izstādes vadmotīvs ir gaisma. Tā apskatāma Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā no 15. janvāra līdz 27. februārim. Ekspozīcijā aplūkojami Madonas novada mākslas skolu, vispārizglītojošo skolu, Latvijas mākslas skolu, dizaina un mākslas vidusskolu – Valmieras, Rēzeknes un Daugavpils audzēkņu darbi.

Konkursā “Gaismas rādiusā”, dažāda vecuma mākslas skolu audzēkņi, gaismu izzināja galvenajai tēmai pakārtotos tematos : Pie ugunskura, Sveces gaismā, Mēnesnīcā, Lielceļš tumsā, Pilsēta vakarā, Pie ekrāna, Gaismas avoti faunā, Jāņugunis, Maldugunis, Gars un dvēseles gaisma.

Animācijas konkursā “Gaismas parole”, gaismu sevī un pasaulē atklāja audzēkņi no visas Latvijas, vecumā no 9 – 14 gadiem, veidojot animācijas darbus par gaismas tēmu. Konkursa dalībnieki sniedz plaša spektra interpretācijas par gaismas lomu un nozīmi – garīgā gaisma, gaisma dabā, gaisma pilsētā, gaisma kosmosā un gaisma mājās.

Valmieras, Rēzeknes un Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolu audzēkņu darbi apkopoti vienotā izstādē. Izstāde “Gaisma” piedāvā aplūkot darbus no gandrīz visām nodaļām, kurās var iegūt profesionālo kvalifikāciju dizaina un mākslas nozarēs.

Projekta “Dizaina balss” ietvaros īstenotā aktivitāte “Dizains izgaismo!”, sniedz plašu priekšstatu par dizaina izpausmēm mākslā un izgaismo mākslu dizainā, vienlaicīgi iepazīstinot jauniešus ar tālākizglītības iespējām reģionā. Aktivitātes “Dizains izgaismo!” ietvaros, starp mākslas un dizaina vidusskolām, tiek meklēts nākotnes jaunais dizaineris – Dizaina Balss, ar potenciālu nest Latvijas vārdu pasaulē. Radošākie, mērķtiecīgākie un konkurētspējīgākie projektā iesaistītie dalībnieki tiks paziņoti izstādes “Gaisma” noslēgumā.

14.01.2022 / ALISEI ELZAI ROZENBERGAI 3. VIETA ANGĻU VALODAS OLIMPIĀDĒ

Angļu valodas olimpiādes otrajā (novadu, pilsētu vai novadu apvienību) posmā trešo vietu ieguva 1. kursa Interjera dizaina programmas audzēkne Alise Elza Rozenberga.

Olimpiādes 10. klašu grupā piedalījās arī 1. kursa Interjera dizaina programmas audzēknes Katrīna Jakovļeva un Patrīcija Psjuka, 1. kursa audiovizuālās komunikācijas dizaina programmas audzēknes Ance Elizabete Spožuma un Ance Miķelsone. Savukārt 12. klašu grupā piedalījās 4. kursa reklāmas dizaina programmas audzēkne Dārta Zane Jēgere.

Olimpiādes 2. posmā kopā piedalījās 1860 vidusskolas posma skolēni no visas Latvijas. Pirmo reizi olimpiāde notika pārraudzītā tiešsaistes režīmā vietnē edu.lv.

Paldies visiem jauniešiem, kuri piedalījās, un skolotājai Evijai Kokoritei – par sniegtajām zināšanām, pieredzi un atbalstu!


11.01.2022. VDMV BIBLIOTĒKĀ - JAUNAS GRĀMATAS!

2021.gada nogalē Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas bibliotēkā grāmatu krājumi papildināti ar jaunām mākslas un dizaina jomas grāmatām. Ieskaties un izvēlies savējo!

Tas ir pavisam neliels ieskats jauno grāmatu piedāvājumā. Nāc uz bibliotēku un izpēti pārējās.

05.01.2022. IZSTĀDE "ZIEMAS PASAKA"


Līdz 1. martam ikviens interesents mīļi aicināts aplūkot un piedzīvot Ziemas pasaku Valmieras Sīmaņa baznīcas torņa izstādes telpā.

Izstādē aplūkojami Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas interešu izglītības pirmsskolas grupas un profesionālās ievirzes 2. klases audzēkņu radītie darbi!

Uz tikšanos!

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

20.12.2021. JAUTRI UN VEIKSMĪGI AIZVADĪTA ANDELĒŠANĀS VDMV AUDZĒKŅU MĀCĪBU UZŅĒMUMU TIRDZIŅĀ "VDMV MARKA"

17. decembrī norisinājās ikgadējais Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņu darbu tirdziņš “VDMV Marka”.

Gūstot zināšanas un iedvesmu no mācību stundās apgūtā, gan vidusskolas, gan Mākslas skolas audzēkņi pēdējos mēnešus rūpīgi loloja un radīja savas iecerētās lietas, lai šogad tās piedāvātu apmeklētājiem. Šoreiz tirdziņā piedalījās 5 skolēnu mācību uzņēmumi (SMU):

 • SMU “Diēze”(4.k.) - papīra veidotas Ziemassvētku apsveikumu kartiņas ar dizainu;

 • SMU “EcoScent” (4.k.) - smaržīgas vaska sveces stikla burciņās ar uzrakstiem vai novēlējumiem;

 • SMU “Spoku Joki” (4.k.) - atstarotājs, kas ir arī kā aksesuārs;

 • SMU “Nakts gaisma” (4.k.) - svečturis ar dizainu;

 • SMU “Kristine’s Angel’s” (1.k. un 3.k.) - Ziemassvētku suvenīri, dāvanas un egles rotājumi.

Tāpat tirdziņā andelējās Mākslas skolas 1. līdz 4. klases izglītojamie, kas bija radījuši dažādus suvenīrus, dekorus, rotaslietas un citas lietas.

Līdztekus izglītojamiem, tirdziņā piedalījās skolotāja Ilze Ērgle Vanaga ar gleznām, apsveikuma kartiņām un kalendāriem, kā arī skolotāja Inese Andersone ar māla traukiem un filča cimdiem.

Tirdziņa apmeklētāju vidū bija ne tikai skolas izglītojamie un pedagogi. To, līdzīgi kā citus gadus, iemīļojuši arī valmierieši no tuvākām un tālākām vietām.

Audzēkņu darbu tirdziņi pirms Ziemassvētkiem skolā norisinās jau kopš 2012. gada, kur VDMV audzēkņu izveidotie SMU pārdod savu izgatavoto produktu, tā gūstot praktiskas iemaņas uzņēmējdarbībā.

MIERPILNUS ZIEMASSVĒTKUS!


Būt mierā,

būt baltumā,

būt sevī un citos-

DODOT

GŪSTOT

un

DAROT!

STAROT!

16.12.2021. LATVIJAS SKOLAS SOMAS AKTIVITĀTES

Arī šajā mācību gadā VDMV izglītojamiem bija iespēja izmantot kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” piedāvājumu.

Palīdzēt izzināt un iesaistīties mākslas un dizaina tapšanas procesos, kā arī ļaut ieskatīties muzeju darbības aizkulisēs ļāva projekts “No-zīmes” Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Mākslas muzejā Rīgas Birža, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā. Iespēju attālināti ielūkoties pat tādās muzeja daļās, kas apmeklētājiem ikdienā nav pieejamas, izmantoja Reklāmas dizaina un Multimediju dizaina 3.kursa izglītojamie un Interjera dizaina, Apģērbu dizaina un Reklāmas dizaina 4. kursu izglītojamie.

Savukārt, atzīmējot Latvijas 103. gadadienu, visi VDMV audzēkņi noskatījās audiovizuālu koncertlekciju “Lāčplēša dienā”. Tā vēstīja par Latvijas vēsturei nozīmīgiem faktiem ar mūziķu apvienības “Auss Media” SIA latviešu komponistu sarakstītu dziesmu starpniecību.

Apģērbu dizaina un Interjera dizaina 1. kursu audzēkņiem projekta ietvaros bija iespēja noskatīties pusaudžu komēdiju “Tizlenes”. Koncertlekcijas noslēgumā jaunieši aizpildīja aptaujas anketu, kurā testa veidā atbildēja uz lekcijā dzirdētajiem jautājumiem.

Lūk, dažas no audzēkņu pārdomām pēc filmas noskatīšanās.

 • Manuprāt, bija diezgan precīzi attēlota mūsdienu jaunatne, piemēram, kā meitenes ir gatavas “atstumt” tuvākās draudzenes tikai, lai iepatiktos “populārajām” meitenēm un puišiem. Bet filma arī labi pasniedza mācību, ka tikai un vienīgi pašam vajag kontrolēt savu nākotni un nevajag tēlot to, kas neesi. Kopumā filma patika un šķita diezgan interesanta. /Katrīna Jakovļeva/

 • Filma bija ļoti interesanta, jo rādīja pusaudžu dzīvi, kā tajā spēja ir izdzīvot, tos gadus, un parādīja, patiesas lietas, kas notiek arī īstajā dzīvē. Piebilstu, ka filmu, iespējams, varētu aizkustināt arī vecākus vai kādu citu, pieaugušu cilvēku, jo tā rada, nostaļģijas sajūtu. /Elīza Krista Kiršblūma/

 • Man šī filma patika. Filma lika padomāt par to cik cilvēki var tevi mainīt. Tāpēc ir pareizi draudzēties par pareizajiem cilvēkiem. /Nikoleta Meirēna/

 • Filma pati bija ļoti forša, man pašai latviešu filmas īsti nav patikušas, bet šī šķita ļoti laba. Bija daudz dīvainas vietas filma, piemēram, dejojošas zivis, bet šī filma ļoti labi atspoguļoja jauniešu dzīvi. /Elizabete Rugina/

 • Ļoti interesanta latviešu filma un pagaidām mana mīļākā latviešu filma. Ļoti labi atspoguļoja stilu 1999-2000 gadam. Daudzi var just līdzi galvenajai varonei un viņas draudzenēm , un kā viņas centās iekļūt populāro pusaudžu kompānijā un atrast puisi, bet protams, ka viņa viena tikai tika populāro pusaudžu kompānijā un atstāja savas draudzenes par cik viņas nebija krutas un populāras kā viņi. Prieks, ka beigās viņa apjēdzās un salaboja savu dzīvi. Es vairāk jutu līdzi Svetai, jo viņu pazemoja par to ka viņa ir krieviete, es arī ar to sastapos. /Viktorija Tabunkina/

 • Ļoti patika. Daudzas vietas bija diezgan smieklīgas un kopumā aizrāva. /Laura Varsegova/

 • Filma bija ļoti interesanta un smieklīga. Filmā bija arī ļoti daudz pamācības par to, ka vajag būt pašam un neizlikties. Es labprāt noskatītos šo filmu vēl vienu reizi. /Estere Zirne/

10.12.2021. VDMV IZSLUDINA KONKURSU "...KLUCIS RIPO..."

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola (VDMV) sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību aicina bērnus un jauniešus piedalīties audiovizuālās komunikācijas darbu konkursā “… klucis ripo…”.

Konkurss norisinās no 1. decembra līdz 31. martam. Tā uzdevums ir izveidot kustīgu oriģināldarbu audiovizuālajā komunikācijā, mūsdienās aktuālu tēmu atspoguļojot konstruktīvisma stilā, iedvesmu gūstot no Gustava Kluča daiļrades. Konkursa dalībnieki aicināti darbus veidot kā animāciju, videomateriālus, videografikas, audiovizuālas video grafikas u.c.

Konkursa mērķis ir iepazīt latviešu mākslinieka un Valmieras novadnieka Gustava Kluča daiļradi – konstruktīvisma avangarda pamatlicēju, plakātistu, fotomontāžas aizsācēju. Tāpat, izmantojot dažādus audiovizuālās komunikācijas dizaina tehniskos risinājumus un jaunradi, pilnveidot bērnu un jauniešu zināšanas un prasmes mūsdienu tehnoloģiju izmantošanā.

Konkurss tiek izsludināts vispārizglītojošo un profesionālo skolu bērniem un jauniešiem, kuri apgūst mākslas un dizaina programmas vecumā no 10 un 19 gadiem.

Žūrijai vērtējot iesūtītos darbus, uzmanība tiks pievērsta šādiem kritērijiem – mākslinieka Gustava Kluča māksliniecisko risinājumu izmantojumam, autora radošai idejai un oriģinalitātei un izteiksmes līdzekļu un tehnoloģiju izvēle, izstrādājot konkursa darbu.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti 2022. gada 20. aprīlī. Godalgoto darbu autori saņems balvas no konkursa atbalstītājiem – maiznīcas “Liepkalni” un “Baltic Data”.

Konkursa nolikums pieejams šeit.

06.12.2021. / TIEKAMIES ZIEMASSVĒTKU TIRDZIŅĀ!

17. decembrī no plkst. 16:00 līdz 18:00 norisināsies ikgadējais Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas (VDMV) audzēkņu darbu tirdziņš “VDMV Marka”. Gūstot zināšanas un iedvesmu no mācību procesā apgūtā, skolas audzēkņi radījuši dažādus suvenīrus, Ziemassvētku apsveikumus un dekorus, sveces, atstarotājus un citas lietas, kas noderēs pašiem vai būs kā maza, bet sirsnīga dāvana tuvajiem.

Šādi audzēkņu darbu tirdziņi pirms Ziemassvētkiem skolā norisinās jau kopš 2012. gada, kur VDMV audzēkņu izveidotie Skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) pārdod savu produktu, tā gūstot praktiskas iemaņas uzņēmējdarbībā.

Tirdziņš norisināsies ārvidē pie VDMV ēkas.

Informējam, ka tirdziņš noritēs “zaļajā” režīmā, ievērojot visas atbilstošās epidemioloģiskās drošības prasības.

SMU programma skolā tiek īstenota sadarbībā ar Junior Achievement.

SMU ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. SMU mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. SMU nav juridiska statusa – tos pārstāv Junior Achievement Latvia un skola. SMU konsultē un atbalsta SMU konsultanti/biznesa konsultanti.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

02.12.2021. / VDMV AUDZĒKŅU IZSTĀDE "PUTNI"

No 15. novembra līdz 14. februārim Valmieras integrētā bibliotēkā apskatāma izstāde “Putni”. Tajā aplūkojami VDMV Mākslas skolas 2. klases audzēkņu radītie darbi – dekoratīvie melnbaltie putni, kuri tapuši pērn pie skolotājas Silvijas Melnūdres Kompozīcijas stundu laikā.

25.11.2021. / VDMV AUDZĒKNES PIEDALĀS TIEŠSAISTES TULKOŠANAS KONKURSĀ

25. novembrī tulkošanas konkursā “JUVENES TRANSLATORES” piedalās divas VDMV audzēknes - Helēna Razminoviča (2. Multimediju dizaina kurss) un Katrīna Jakovļeva (1. Interjera dizaina kurss).

Šī gada tēma ir veltīta Eiropas nākotnes vīzijai, iekļaujot gan ilgtspējas, gan zaļās domāšanas dimensijas. Tādējādi konkurss jo īpaši izceļ valodas lomu nozīmi dialoga veidošanā starp cilvēkiem un kultūrām.

Konkursu organizē Eiropas Komisijas Tulkošanas ģenerāldirektorāts kopš 2007. gada ar mērķi popularizēt svešvalodu apguvi un tulkošanu Eiropas jauniešiem. Katru gadu šajā konkursā piedalās ap 3000 jauniešu, tulkojot vienas lapas tekstu Eiropas Savienības oficiālajās valodās, tādējādi radot ap 552 tulkojumu kombinācijas.

Latvija nav tikai skaņa.

Latvija nav tikai vārds.

Tā ir kā gaiss, uguns un ūdens.

Latvija ir mūsu dzīvība.

Kā dzīvosim Latviju,

Tāda tā būs.


Lai sirds siltumā svinēti svētki!

direktore Inese Mētriņa

17.11.2021. "LATVIJA. ES. MANA ĢIMENE. VĒSTURE"

Šādi VDMV 3. apģērbu dizaina kursa audzēknes redz savu Latvijas mīlestību, savu ģimeni un Latvijas vēsturiskās vietas sev līdzās.

Darbu autores - Beāte, Anete, Kristīne, Līva, Denīse, Daniela S., Daniela V. un Alise.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

13.11.2021. MĀCĪBU PROCESA ORGANIZĀCIJA NO 15. NOVEMBRA

Profesionālās ievirzes un interešu izglītības izglītojamiem - no 15.11.2021. mācību stundas notiek:

 • KLĀTIENĒ- izglītojamiem, uzrādot vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu;

 • ATTĀLINĀTI - izglītojamiem, kas nav pilnībā vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19 un ir arī citas grupas/klases izglītojamie.


Profesionālās vidējās izglītības izglītojamiem:

 • Laikā no 15.11.2021. līdz 17.11.2021.(ieskaitot) mācību stundas NOTIEK ATTĀLINĀTI, saskaņā ar mācību stundu sarakstu.

 • Sākot no 22.11.2021. mācību stundas NOTIEK KLĀTIENĒ, uzrādot Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikātu vai negatīvu Covid-10 skrīninga testu.


27.10.2021. / NOTEIKUMI PAR UZDEVĪBU TIEŠSAISTES STUNDĀS

 • Ieslēdz kameru un izslēdz mikrofonu! Mikrofoni tiek ieslēgti pēc skolotāja pieprasījuma.

 • Ievēro tiešsaistes stundu sākumu! Tiešsaistes stundas sākas noteiktā laikā pēc stundu saraksta un to vada mācību priekšmeta skolotājs. Vēlams stundai pieslēgties dažas minūtes iepriekš.

 • Esi klātesošs un netraucē! Tiešsaistes stundas laikā piedalies konkrētajā mācību procesā, nedari citas lietas, ar savu rīcību netraucē citurs kursa audzēkņus un skolotāju.

 • Nodrošini tehnisko nodrošinājumu savlaicīgi! Laicīgi parūpējies par tehnisko nodrošinājumu. Brīdini skolotāju par tehniskām problēmām (raksti komentāru, sūti sms audzinātājam, skolotājam vai raksti ziņu e-klasē).

 • Nav atļauta video stundas ierakstīšana.

 • Padomā par fonu! Pārdomā savu tiešsaistes stundas fonu telpā - kādu ziņu nodod par sevi kursa biedriem un skolotājam.

 • Pacel rociņu, ja vēlies pajautāt!

 • Ja nepiedalīsies tiešsaistes stundā, es klasē saņemsi ierakstu - "N".


25.10.2021. / DARBU SAGATAVOŠANA UN NOSŪTĪŠANA ATTĀLINĀTO MĀCĪBU LAIKĀ

Ne tikai radošā ideja, bet arī noformējums ir laba darba pamatā!

Pirms sūti skolotājam darbu, IEVĒRO:

 • Lai sūtāmais darbs ir ar tīrām malām, nesaburzījies un ir taisni apgriezts.

 • Fotografējot darbu, izvēlies vienmērīgu apgaismojumu, izvairies no ēnām.

 • Darba attēlu uzņem pretskatā un pārliecinies, ka tas ir asumā.

 • Darba fotogrāfijas pēcapstrādē neizmanto filtrus.

 • Saglabājot darba attēlu, nosauc to pēc šāda parauga – vards_uzvards_datums_prieksmets

 • Darbu nosūti pieklājīgi! Sāc ar sasveicināšanos, turpini ar aprakstu, ko sūti un nobeidz ar atvadīšanos un parakstu!

Jo profesionālāk darbu prezentēsi, jo veiksmīgāku iespaidu tas atstās!

Vairāk ieteikumus uzzini mūsu pedagogu izstrādātajā Darbu sagatavošanas un nosūtīšanas etiķetē.

22.10.2021.

19.oktobrī 4.kursa audzēkņi piedalījās Latvijas Nacionālā mākslas muzeja projektā “No-zīmes” – inovatīvā izglītības programmā skolēniem mākslas muzejos, kas piedāvā nodarbības zoom platformā. Mēs kā pirmo izvēlējāmies LNMM piedāvāto interaktīvo nodarbību “Vai klasiskā māksla vēl ir aktuāla? “

Nodarbības No-zīmes: Vai klasiskā māksla vēl ir aktuāla? laikā iepazināmies ar mākslinieku Kristianu Brekti un viņa skatījumu uz laikmetīgo un klasisko mākslu, kā arī uzzinājām, kādus mākslas darbus izvēlas muzeja krājumam un kādas ir šī brīža aktualitātes mākslā.

Nodarbības noslēgumā jau apskatījām dažādas tēmas, kas, ir šobrīd aktuālas un svarīgas vai tieši pretēji - savu aktualitāti zaudējušas. Vienojoties klasē par tēmu, kas uzrunā un interesē un veicām kopīgu klases pētniecisko darbu! Līdzīgi kā izstādes kuratori vai mākslas zinātnieki, veidojot mākslas vēstures vai aktuālo procesu publikācijas, meklējām un atlasījām izvēlētajai tēmai atbilstošus mākslas darbus. Noslēgumā klasē salīdzinājām atlasīto mākslas darbu dažādību un pamatojam katrs savu izvēli!

Jauniešiem ļoti patika mākslinieka K.Brektes viedoklis par šo tēmu, ko noskatījāmies kā videoierakstu. Tāpat nodarbības laikā notika gan virtuālas aptaujas, gan klases darbs.

Izsakām pateicību LNMM un Latvijas Skolas somai par sniegto iespēju.

I.Andersone

29.09.2021. / VDMV IZGLĪTOJAMIE APGŪST ETIĶETES ZINĀŠANAS CAUR ETWINNING PROJEKTU

Sākot ar šo mācību gadu VDMV 1. apģērbu dizaina un interjera dizaina kursu audzēkņi piedalās Etwinning nacionālā līmeņa projektā īsfilma “ar GREBENI uz Eiropu”. Projekta laikā izglītojamie pilnveidos zināšanas par lietišķās etiķetes pielietojumu mūsdienu Eiropā. Tāpat, sadarbojoties dažādās grupās, apgūs gan drāmas, gan informācijas un komunikācijas tehnoloģijas. Lai attīstītu kritiskās domāšanas un analīzes prasmes, pilnveidos neformālās mācīšanās iemaņas un nostiprinās caurviju mācīšanās prasmes. Šajā projektā piedalās dalībnieki no Suntažu vidusskolas, Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības.

No 9. līdz 11. augustam Jūrmalā pirmo reizi tikās profesionālo izglītības iestāžu skolotāji, lai pilnveidotu savas prasmes strādāt ar projektu metodēm un sadarbotos ar kolēģiem no citām skolām. No VDMV piedalījās matemātikas skolotāja Biruta Pjalkovska un angļu valodas skolotāja Evija Kokorite.

28.09.2021. / ĪSTENOTS VKKF ATBALSTĪTS PROJEKTS

Jaunajā mācību gadā Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas multimediju dizaina programmas audzēkņi izmanto papildināto tehnisko nodrošinājumu: projektoru, augstas izšķirtspējas televizoru un portatīvo datoru, kas paredzēts jaudīgiem grafiskajiem risinājumiem.

Tehnoloģijas bija iespējams iegādāties, saņemot atbalstu projektam "Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas profesionālās vidējās izglītības programmas Multimediju dizains materiāli tehniskās bāzes pilnveidošana" Valsts Kultūrkapitāla fonda 2021. gada konkursa mērķprogrammā "Vizuālās mākslas izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana". Iegūtais finansējums – 2500 EUR.

Projektu līdzfinansē Valmieras pilsētas pašvaldība. Par līdzfinansējumu tika iegādātas virtuālās realitātes brilles.

Inga Rokpelne,

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas

Kultūras projektu vadītāja


Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

27.09.2021. / A. EGLĪŠA, K.NEIBURGAS, E.PATMALNIECES MEISTARDARBNĪCU IZSTĀDE

Projekta “Māksla Kvadrātā” ietvaros no 24.septembra līdz 15.oktobrim Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas galerijā K2 un vestibilā ir apskatāma izstāde ar izglītojamo darbiem, kuri tapuši gleznotāja Andra Eglīša un mākslinieces Elitas Patmalnieces gleznošanas meistarklasēs un scenogrāfes Katrīnas Neiburgas video mākslas meistarklasē.

Meistarklasēs piedalījās profesionālās ievirzes izglītības programmas izglītojamie, kuri apgūst profesionālās ievirzes izglītības programmu "Vizuāli plastiskā māksla" un profesionālās vidējās izglītības programmas izglītojamie, kuri apgūst profesionālās vidējās izglītības programmas: “Apģērbu dizains”, “Reklāmas dizains”, “Interjera dizains” un “Multimediju dizains” un profesionālā priekšmeta pedagogi: I. Lapiņa- Strazdīte, G. Karāne, I. Cālīte, K. Vītiņa, L. Uzulēna un P. Rozītis.

Izsakām pateicību par palīdzību izstādes veidošanā VDMV pedagogiem: D. Brizauskai, G. Karānei, S. Krumholcei un P. Rozītim.

Projekts “Māksla Kvadrātā” tiek realizēts ar Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas Valsts meži, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu.

Inga Rokpelne,

VDMV Kultūras projektu vadītāja

24.09.2021. / VDMV AUDZĒKŅI UZSĀK DALĪBU PĒTĪJUMĀ PAR PAŠVADĪTU MĀCĪŠANOS


VDMV 2. kursa interjera dizaina studenti šī mācību gada laikā angļu valodas stundu ietvaros (pedagoģes Evijas Kokorītes vadībā) piedalīsies LATE (The Latvian Association of Teachers of English), Latvijas angļu valodas skolotāju asociācijas vadītājas Ingas Lindes vadītajā pētījumā par pašvadītas mācīšanās prasmēm un iemaņām mūsdienu mācību procesā.

Pētījums ir Latvijas Universitātes kopīgo doktora studiju programmas "Izglītības zinātnes" pētījums , kas vienlaicīgi tiek organizēts arī kā pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kurss 7.-12. klašu skolotājiem "Pašvadītas mācīšanās prasmju attīstīšana mācību procesā" 36 stundas apjomā.

Tā laikā gan studenti, gan pedagogs saņems pētījuma ietvaros darba uzdevumus, kuru rezultātus apkopos un analizēs.

Pētījums norit Latvijas mērogā un ietver vairāk kā 50 izglītības iestādes.

Tāpat jaunais mācību gads uzsākts ar jauniem mācību līdzekļiem. Angļu valodas apguvē tiek izmantota jaunākā mācību grāmata ar darba burtnīcu, kas papildinātas ar mobilo aplikāciju.

24.09.2021. / VDMV AUDZĒKNE DOSIES STARPTAUTISKĀ PIEREDZES APMAIŅAS BRAUCIENĀ "BEYOND LABELS"


No šā gada 24. novembra līdz 2. decembrim VDMV 2. multimediju dizaina kursa audzēkne Dārta Kancēviča piedalīsies Erasmus+ jauniešu apmaiņas projektā “BEYOND LABELS”.

Projekta mērķis ir paplašināt jauniešu redzesloku un apjaust savu lomu sabiedrībā; caur savu un citu pieredzi justies vēl atbildīgākiem un vēl aktīvākiem Eiropas pilsoņiem. Projekta ietvaros dalībnieki vairos zināšanas par sociālajām minoritātēm, dzimumu lomām, kā arī LGBT kopienu. Līdztekus tam norisināsies aktivitātes, kas saistītas ar seksuālo izglītību un mentālo veselību.

Pasākums norisināsies Brēmenē, Vācijā. Paredzēts, ka projektā piedalīsies jaunieši no Latvijas, Rumānijas, Vācijas, Slovēnijas, Itālijas un Turcijas.

Sanita Bukava, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas direktora vietniece


09.09.2021./ PRAKSES NEDĒĻA RADOŠI AIZVADĪTA


No 2. līdz 7. septembrim Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas 1.-4. kursa audzēkņi strādāja pie dažādiem projektiem, kur grupas kopā ar pedagogu meklēja risinājumus gan skolas, gan ārējo pasūtītāju - Dabas un tehnoloģiju parks Urda, "Liepkalni", veselības bērnu centrs "Apelsīns” izvirzītajiem uzdevumiem. Bija jāizstrādā sienas apgleznojumi, ideju stendi Valmieras uzņēmēju dienām u. tml.

Pēc trīs dienu intensīva darba ar idejām tika radīti arī pirmie prototipi. Šo dienu laikā pirmā kursa jaunieši iepazina arī skolas telpās pieejamās tehnoloģiskās iespējas darbnīcā DARE. Jaunieši strādāja grupās pa 9-10 katrā grupā un viņus mentorēja 16 vidusskolas pedagogi. Rezultātu vērtēja gan paši jaunieši, gan pedagogi, gan pasūtītāji.

Projekta mērķis bija veidot sapratni par dizaina procesiem, sekmēt sadarbības prasmes starp dažādu grupu audzēkņiem. Projekta laikā tika izstrādātas dizaina idejas, skices, darba maketi, iespējams, pirmie prototipi pasūtītāju definētai problēmai/vajadzībai. Šāda veida prakse skolā notika otro gadu un tiks īstenota arī turpmāk.

Informāciju sagatavoja: Sendija Ivanova

Foto: Samanta Pavļika un Sendija Ivanova

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

03.09.2021. / Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola aicina darbā profesionālās vidējās izglītības skolotāju un nodaļas vadītāju Grafikas dizaina programmā

uz nenoteiktu laiku pilnu vai daļēju darba slodzi (līdz 30 stundām nedēļā). Darba vietas adrese: Purva iela 12, Valmiera, Valmieras novads

Ja Tev ir vēlme:

 • sniegt savas profesionālās zināšanas nākamajai paaudzei;

 • motivēt audzēkņus apgūt grafikas dizaina profesionālos pamatus;

 • sadarboties ar radošiem pedagogiem;

 • iesaistīties iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā;

un ja Tev ir:

 • izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide saskaņā ar Ministru kabineta 11.09.2018. noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”, kā arī humanitāro zinātņu grādu mākslā – specializācija reklāmas dizainā;

 • datorprogrammu prasmes, atbilstoši grafikas dizaina mācību procesa īstenošanas prasībām;

 • vēlama pieredze ar reklāmas dizainu saistītā amatā vai radošajā uzņēmējdarbībā;

 • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī;

 • pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu;

 • psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra;

mēs piedāvājam:

 • atalgojumu 830 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas;

 • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam;

 • drošu, estētisku un radošu darba vidi.

Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz

e-pastu vdmv@valmiera.edu.lv, ar norādi „Pieteikums VDMV Interjera dizaina skolotāja amatam”, līdz 2021.gada 16.septembrim plkst.17.00.

Tālrunis papildu informācijai: 64207362 (lietvede), 29450076 (direktore Inese Mētriņa)

Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām.

26.08.2021. / STUNDU SARAKSTS

Profesionālās ievirzes un interešu izglītības mācību stundu saraksts 2021./2022.m.g. 1.semestrim – skatīt šeit.24.08.2021. / VIDUSSKOLAS AUDZĒKŅU IEVĒRĪBAI!

Pirmie Covid testi

 1. Uz testēšanu jāierodas 31.augustā no plkst.8.00 līdz 9.00 skolā.

2. Izglītojamie, kuri izmantos dienesta viesnīcu, atrodas prombūtnē vai citu iemeslu dēļ nav iespējams veikt testu Skolā 31.augustā, šajos gadījumos, to dara individuāli, iepriekš, savlaicīgi sazinoties ar skolai piesaistīto BIOR laboratoriju un piesakot testu. Paraugu pieņemšanas kabineti un kontakti dažādas pilsētās https://bior.lv/lv/kontakti/paraugu-pienemsanas-laiki

3. Ja ir veikts individuāls tests, ierodoties Skolā, tests, nedrīkst būt vecāks par 48 stundām no parauga ņemšanas momenta. Šajā situācijā ne ātrāk, kā 30.augustā.

 • Ja dzīvos dienesta viesnīcātests jāveic 30.08.2021.

 • Ja nedzīvos dienesta viesnīcā – Covid-19 siekalu tests jāveic Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā 31.08.2021. no plkst. 8.00-9.00

4. Ja laboratorijas filiālē atsaka pieņemt testu (pēc saņemtās informācijas, ņemot vērā milzīgo kopējo testu skaitu, laboratorijas būs pārslogotas), tad obligāti ir jāierodas uz testa nodošanu 31.augustā līdz plkst.9.00 skolā.

5. Turpmāka testēšana paredzēta katru otrdienu, no plkst.8.00 līdz 9.15 skolā.

6. Testa rezultāts, no laboratorijas, tiks nosūtīts uz e-pasta adresi un parole uz norādīto tālruni kā SMS. Ja būs neprecīzi norādīti dati, tad rezultātus var aplūkot E-veselībā vai Datamed.

20.08.2021. / 1. SEPTEMBRĪ - ZINĪBU DIENA VDMV


Laikā, kad jūtama saulaino dienu izskaņa, straujiem soļiem tuvojas pirmās rudens un arī pirmās skolas dienas. Gaišu domu un cerību pilni sagaidīsim visi kopā iesākamies jauno mācību gadu!

Tiksimies visi 1. septembrī VDMV pagalmā!

 • 12:00 – VDMV vidusskolas audzēkņi

 • 17:00 – Mākslas skolas audzēkņi

 • No 6. septembra - Interešu pulciņu audzēkņi (pēc stundu saraksta)


Sakarā ar valstī noteiktiem drošības pasākumiem, 1. septembra svinības notiek bez vecāku klātbūtnes.

Aicinām uz tikšanos ar audzinātāju ierasties Mākslas skolas 1. klases audzēkņu vecākus!


Būsim saprotoši un uz pavisam drīzu tikšanos!


18.08.2021. / VDMV INTERAKTĪVĀ IZSTĀDE "REDZĒT. DOMĀT. RADĪT."

No 2021. gada 7. augusta līdz 25. septembrim Valmieras muzeja Izstāžu namā ir iespēja apskatīt un līdzdarboties Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas interaktīvajā izstādē “Redzēt. Domāt. Radīt.”

Izstāde ir interaktīvs process, kas ļauj gan lielam, gan mazam izstādes apmeklētājam kļūt par mākslas darba līdzautoru un piedalīties kopējā mākslas radīšanā.

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas pedagogu radošā komanda ir Liene Jakobsone, Diāna Kokoreviča, Krista Jūlija Kreišmane, Kristīne Zemļicka Brālēna, Karīna Vītiņa, Inese Andersone, Dace Brizauska, Gija Karāne, Ilze Ērgle Vanaga, Inese Mētriņa, Andra Zelčāne.

Izstāde konceptuāli veidota kā klase, kurā, vadoties pēc skolotāja izvirzītajiem uzdevumiem un padomiem, skatītājs kļūst par skolnieku. Ikviena apmeklētāja uzdevums ir ļauties eksperimentam, jaunai pieredzei un nebaidīties no pasīva vērotāja kļūt par aktīvu mākslas procesa iepazīšanas daļu. Izstāde sastāv no 5 uzdevumiem, kas konceptuāli balstīti dizaina domāšanas modeļa principā.

5 dizaina soļiem tiek piedēvēti darbības vārdi - Redzēt. Domāt. Radīt. Lietot. Zināt.

Velkot paralēles ar Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas jubileju, skolotājam izstādē tiek dota centrālā loma – norādot uz pedagogu nozīmi mācību procesā un, atsaucoties uz skolotāju darbu izmantošanu, skolotājs izstādes ietvaros no mācībspēka kļūst par pilntiesīgu mākslinieku visās šī vārda nozīmēs.

Lomu maiņa, kas negaidīti norisinās izstādes procesā, liek atbildēt uz jautājumiem – Kas mūs iedvesmo? Kas uzrunā? Vai skolotājs Tev palīdz atklāt jaunu veidu, kā palūkoties uz lietu kārtību? Vai mēs visi savā dziļākajā būtībā esam mākslinieki?

Vienas atbildes nav – tikai 100001 variācija par tēmu, kas arī ir būtiskākā radošā procesa sastāvdaļa. Atļauja būt brīvam un spontānam, nedomājot par rezultātu pareizi/nepareizi kategorijās.

09.08.2021. JAUNU AUDZĒKŅU UZŅEMŠANA VDMV

No 16. līdz 27. augustam norisināsies jaunu audzēkņu uzņemšana Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā (VDMV). Jauni audzēkņi tiks uzņemti gan vidusskolas izglītības programmās, gan profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmās. Dokumentu pieņemšana notiks klātienē darba dienās.

Papildu uzņemšana notiks Apģērbu dizaina modulārā vidējās profesionālās izglītības programmā (pēc pamatskolas absolvēšanas).

Atgādinām, ka šajās izglītības programmās mācību ilgums ir 4 gadi. Tāpat audzēkņiem mācību laikā par labām sekmēm ir iespēja saņemt stipendiju līdz 150 eur, kā arī izmantot skolas Dienesta viesnīcas pakalpojumus.

Mākslas skolā jaunus audzēkņus uzņems izglītības programmās “Vizuāli plastiskā māksla”. Šo programmu iespējams apgūt paralēli pamatskolai (1. klasē uzņem izglītojamos no 8 līdz 9 gadu vecumam). Mācību ilgums – 7 gadi. Kā arī audzēkņi, kuri vidējo izglītību iegūst vidusskolā/ģimnāzijā, profesionālā vidusskolā vai tehnikumā, aicināti apgūt izglītības programmu “Vizuāli plastiskā māksla”. Mācību ilgums – 3 gadi. Nodarbības notiek vairākas reizes nedēļā no plkst.15.30.

Jauni audzēkņi tiks uzņemti arī šādās interešu izglītības programmās – Vizuāli plastiskā mākslā (no 5 g.v., 1.-2. kl., 3.-5.kl.), Zīmēšana un gleznošana (6.-9.kl. un 10.-12.kl.), Kolāža (7.-9.kl.), Animācija (2.-5.kl.), Veidošana (1.-5.kl.), Datorgrafika (7.-9.kl.), Kombinētie rokdarbi (5.-7.kl.), Šūšana un modelēšana (7.-9.kl.) Nodarbības notiks vienu reizi nedēļā (2 stundas).

VDMV ir akreditēta pašvaldības mākslas un dizaina izglītības iestāde, kas īsteno licencētas un akreditētas izglītības programmas. Skolas programmas un metodikas ir tradīcijās balstītas un mijas ar mūsdienu jauninājumiem un tehnoloģijām.

08.07.2021. / UZŅEMŠANA NOSLĒGUSIES

Jaunu audzēkņu uzņemšana Valmieras Dizaina un mākslas skolā ir noslēgusies. Saskaņā ar Uzņemšanas noteikumu kritērijiem, ir apkopoti rezultāti.

Informējam, ka izglītojamo grupas ir nokomplektētas Interjera, Grafikas un Audiovizuālās komunikācijas dizaina programmās, uzņemšana nākamajam mācību - 2021./2022. gadam šajā programmās vairs netiks izsludinātas. Savukārt papilduzņemšana uz brīvajām vietām Apģērbu dizaina programmai tiek plānota no 16. līdz 27. augustam.


_Fin_Fin_VDMVprot_izraksts_07072021_Uznemsanas_komisija_Nr1_prof_vid_izgl_majas_lapa (2).pdf
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

01.07.2021. / SKOLAS JUBILEJAS LAIKS

Valmieras Bērnu mākslas skola – Valmieras Mākslas skola – Valmieras Mākslas vidusskola – Valmieras dizaina un mākslas vidusskola. Skolas laika līnija, sākot no 1976. gada līdz šim brīdim, kad svinam 45 gadu jubileju. Tāds ir mākslas izglītības ceļš Valmierā. Sākot no mācīšanas redzēt un radīt mākslā līdz dizaina domāšanai un analītiskam pasaules redzējumam. Skolas pamatu veido mākslas un dizaina izglītības metodiskais kopums, kas laika gaitā ir bijis mainīgs, saglabājot profesionālās pamatvērtības, ko sniegt audzēkņiem visa mūža garumā. Kopībā ar mācīšanu, liela nozīme ir tādām audzināšanas pamatvērtībām kā atbildība, patstāvība, radošums un pašiniciatīva.

Jubilejas gadu atzīmējam ar skolas devīzi Redzēt.Domāt.Radīt. Ceļa turpinājums būs jubileju pasākumu kopums līdz 2026.gadam, kad skola atzīmēs pusgadsimta esamību. Katrā mācību gadā tēma būs saiknē ar dizaina domāšanas soļiem. Šogad – kā pasauli redzēt un vizuāli tēlot, mācīs pedagogs. Augustā Valmieras Muzeja izstāžu telpās tiks atvērta interaktīva izstāde. Izstādes koptēlu veidos mākslas pedagoga mācību uzdevuma klātbūtne un apmeklētāja līdzdarbošanās, tā radot, katram individuālu un reizē- kopīgu, mākslas darbu.

Pirmais šī jubilejas gada pasākums notika 29.jūnijā. Pie skolas, vasarīgas mūzikas ieskauti, tikāmies tikai 52 savējie – pedagogi un darbinieki.

Skolas mugurkaulu veido pedagogi, kuri skolu varētu saukt par otrajām mājām, jo šeit pavadīti vairāk kā 15 darba gadi. Direktore Inese Mētriņa pateicās šiem pedagogiem par nozīmīgo ieguldījumu kultūrizglītībā un pasniedza Latvijas Nacionālā kultūras centra atzinības rakstus pedagogiem - Kristīnei Zemļickai Brālēnai, Santai Zariņai, Uģim Brālēnam, Ivetai Gudetai, Silvijai Melnūdrei, Dacei Brizauskai, Inetai Perovai, Maritai Nadziņai, Gijai Karānei, Dacei Arājai, Inesei Andersonei, Indrai Cālītei un Velta Ronei. No skolas īpašs paldies skolotājai Kristai Jūlijai Kreišmanei un komandai, kura vadīja Reklāmas dizaina nodaļas 4.kursa audzēkņu kvalifikācijas darbus, īstenojot skolas vestibila grafisko noformējumu. Diplomandes Vikija Klāsone, Rasa Vītola, Betija Tekla Spāre un Krista Leimane strādāja pie grafiskās identitātes ieviešanas idejām – skolas grafiskā sistēma, grafiskais standarts, mācību programmu reklāmas stendi, skolas ēkas fasādes noformējums. Ar skolotājas Indras Cālītes atbalstu apzināti skolai svarīgākie vēsturiskie akcenti, kas attēloti skolas grafiskajā laika līnijā.

Apzinot šo grūto un izaicinājumu pilno mācību gadu, direktore saka lielu paldies skolotājiem, administrācijai, tehniskajiem darbiniekiem, un , īpaši – audzēkņiem par piederības saglabāšanu skolai un novēl vieglu un krāsainu vasaru!

Direktore Inese Mētriņa

01.07.2021. / VDMV KVALIFIKĀCIJAS DARBI AIZSTĀVĒTI

22. jūnijā Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā sekmīgi tika aizstāvēti 15 Kvalifikācijas darbi.

Kā izcils tika novērtēts Interjera dizaina audzēknes Zandas Stabiņas kvalifikācijas darbs “Dienas Aprūpes centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Interjera izstrāde”, kas tapa skolotājas Inetas Perovas pavadībā.

Reklāmas dizaina izglītojamās, sadarbībā ar kvalifikācijas darbu vadītāju Kristu Jūliju Kreišmani radīja gan jaunu VDMV grafiskās sistēmas dizainu (darba autore – Betija Tekla Spāre), gan VDMV pastāvīgās ekspozīcijas dizainu (darba autore – Krista Leimane), gan VDMV navigācijas dizainu (darba autore – Vikija Klāsone), gan VDMV fasādes dizainu (darba autore – Rasa Vītola). Jāteic, ka lielāko daļu no idejām izglītojamās arī realizējušas, par ko varēja pārliecināties Kvalifikācijas eksāmenu komisijas pārstāvji.

Noslēdzošās bija Apģērbu dizaina un Apģērbu modelēšanas audzēknes, kuras, plecu pie pleca sadarbojoties ar darbu vadītājām – Ingu Bergu Bīriņu un Agati Bošu radīja apģērbu kolekcijas. Linsijas Drilles kolekcijā Unseen Realities” uzsvars tika likts uz cepurēm, atspoguļojot sievišķīgas un sapņainas sievietes tēlu. Madara Marta Jaunzeme izveidoja tērpu kolekciju “Anti wallflower”, kurā iekļāva paštaisītus tekstila elementus. Liekot uzsvaru uz ērtumu un košumu, Agita Zeiberte prezentēja bērnu apģērbu kolekciju “Saldējuma kokteilis”. Savukārt Diāna Lazda izstrādāja ilgtspējīgu apģērbu kolekciju “Naked truth”. Par to, kādam jābūt sievišķīgam un dīvas cienīgam vakartērpam savās domās dalījās Gunita Karole, prezentējot kolekciju “Velvet Mystery”. Iedvesmojoties no latviešu tautastērpa, Jolanta Pinkule radīja ikdienā valkājamu apģērbu kolekciju “Saknes”. Aigas Grīnbergas rīta tērpu kolekcija “Lotusa efekts” vienaldzīgu neatstāja ne vienu, turklāt gūstot augstāko novērtējumu. Pavisam citā tehnikā tika radīta Simonas Tēraudkalnes apģērbu kolekcija “Insurrection”, šeit tika radīti bezvīļu izstrādājumi no gumijotām lentām. Domājot par dzīvnieku aizsardzību, Sonora Laksberga izveidoja kolekciju “Urban Racoon”, kas sastāvēja no mākslīgās ādas un kažokādas apģērbiem. Savukārt Teiksma Bāliņa prezentēja kolekciju “Midnight Passion”, kas veidota no gaisīga šifona, trikotāžas un mākslīgās ādas.

VDMV direktores vietniece izglītības jomā Sanita Bukava

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

17.06.2021. / NOTIKUSI ANDRA EGLĪŠA UN KATRĪNAS NEIBURGAS MEISTARKLASE SAVVAĻĀ

Projekta “Māksla Kvadrātā” ietvaros 14. jūnijā notika gleznotāja Andra Eglīša gleznošanas meistarklase un scenogrāfes Katrīnas Neiburgas video mākslas meistarklase brīvdabas izstādē “SAVVAĻA” (Jaundrusti, Drustu pagasts, LV-4132).

Meistarklasēs piedalījās profesionālās vidējās izglītības programmas 20 izglītojamie, kuri apgūst prof. vidējās izglītības programmas: “Apģērbu dizains”, “Reklāmas dizains”, “Interjera dizains” un “Multimediju dizains” un profesionālā priekšmeta pedagogi: I. Lapiņa- Strazdīte, G. Karāne, I. Cālīte, K. Vītiņa, L. Uzulēna un P. Rozītis. Gleznošanas meistarklases laikā izglītojamie iepazinās ar gleznotāju, LMA Glezniecības katedras vadītāju un docentu Andri Eglīti, tā radošo darbību, orģināldarbiem, apguva dažādas mākslas darbu radīšanas tehnikas zemes toņu glezniecībā, iepazinās ar laikmetīgo mākslu un konceptuālo mākslu. Izglītojamie meistarklases laikā radīja zemes toņu krāsas no teritorijā atrodamiem materiāliem- māliem un minerāļiem, tos sajaucot ar akrila laku. Šādā veidā iepazīstoties ar autortehniku, kurā Andris Eglītis specializējies vairāku gadu gaitā. Jaunieši dodoties plenērā, gleznoja dabas ainavu iepazīstot zemes toņu glezniecības daudzveidību. Izglītojamie papildus fotografēja dabas daudzveidību un darbu radīšanas procesu. Izglītojamo radītās gleznas autortehnikā eksponēs mākslas darbu izstādē VDMV galerijā K2 un vestibilā septembrī un oktobrī.

Video mākslas meistarklases laikā izglītojamie iepazinās ar scenogrāfi un video mākslinieci Katrīnu Neiburgu, tās radošo darbību, apskatīja publiski nepieejamus video darbus, apguva dažādas video mākslas darbu radīšanas tehnikas, papildināja zināšanas scenogrāfijā un režijā, iepazīsinās ar laikmetīgo mākslu un konceptuālo mākslu. Praktiskajā daļā veica mākslinieces uzdevumu- nofilmēt video fragmentus no dabas elementiem, vietu kadrējumiem, kurus apstrādājot izmantot “vīdžejošanai”. Septembrī ar speciālu multimediju tehnoloģiju palīdzību tiks apstrādāti video faili, radot vizuālus efektus, kas reālā laikā pavada mūziku. Rezultātā tiek veidots uz videofragmentiem balstīts jaundarbs, kuru eksponēs izstādē un atskaņos skolas pasākumos.

Meistarklases norisinājās mākslinieka A. Eglīša darbnīcā un brīvdabas izstādē “SAVVAĻA”. Izstādes apmeklējums plānots kā pārgājiens, kura laikā vēroja brīvdabās eksponētos laikmetīgās mākslas darbus, kas radīti uz vietas SAVVAĻA. Pārgājiens trīs stundu garumā iedvesmoja doties plenērā un skicēt dabas ainavas, fotografēt vides mākslas objektus un laikmetīgās mākslas tēlniecības darbus. Jāatzīmē, ka Izstādē “SAVVAĻA” 2020. gadā ir izstādīti 18 latviešu un ārzemju laikmetīgo mākslinieku darbi – šogad izstāde tika paplašināta ar vēl 21 jaunradītu mākslas objektu.

Projekts “Māksla Kvadrātā” tiek realizēts ar Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas Valsts meži, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu.

09.06.2021. / ELITAS PATMALNIECES MEISTARKLASE VDMV

Projekta “Māksla Kvadrātā” ietvaros 26. maijā pulksten 11.00 notika Elitas Patmalnieces meistarklase Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā.

Meistarklasē piedalījās profesionālās ievirzes izglītības programmas izglītojamie, kuri apgūst profesionālās ievirzes izglītības programmu "Vizuāli plastiskā māksla". Meistarklases laikā izglītojamie iepazinās ar mākslinieci Elitu Patmalnieci, tās radošo darbību, orģināldarbiem- gleznām, kleitām, skicēm, apguva dažādas mākslas darbu radīšanas tehnikas, attīstīja radošumu. Praktiskajā meistarklases norises laikā radīja mākslas darbus, skices un gleznas, kuras eksponēs mākslas darbu izstādē VDMV galerijā K2 un vestibilā septembrī un oktobrī.

Par veiksmīgu meistarklases organizēšanu un realizēšanu pateicamies VDMV pedagogiem: Indrai Cālītei, Dacei Brizauskai, Ilzei Ērglei- Vanagai, Sabīnei Piturai, Diānai Kokorēvičai, Inesei Andersonei kā arī VDMV direktorei Inesei Mētriņai un visiem iesaistītajiem skolas tehniskajiem darbiniekiem.

Plānots, ka 14. jūnijā norisināsies vēl divas profesionālo mākslinieku meistarklases- gleznotāja Andra Eglīša un video mākslinieces Katrīnas Neiburgas vadībā.

Projekts “Māksla Kvadrātā” tiek realizēts ar Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas Valsts meži, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu. Ar Latvijas Valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstīto Vidzemes kultūras programmu projektu atbalstu, VDMV 2018. un 2019. gadā jau ir notikušas profesionāļu vadītas meistarklases dizainā. Šāda izglītības forma ir kļuvusi par VDMV nepieciešamību un tradīciju ilgtermiņā.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

07.06.2021./ VDMV PROFESIONĀLĀS IEVIRZES IZGLĪTĪBAS 7. KLASES NOBEIGUMA DARBI

28. maijā Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas profesionālās ievirzes izglītības programmu absolvēja divas 7. klases, kopā 26 izglītojamie. Sarežģītajā ārkārtas situācijas laikā bija īpašs izaicinājums izstrādāt komplicētus un kvalitatīvus nobeiguma darbus mācību priekšmetos kompozīcija un mākslas valodā. Paralēli šiem mācību priekšmetiem 7.klašu audzēkņi zīmēja, gleznoja un veica uzdevumus priekšmetā darbs materiālā. Skola izsaka pateicību mūsu audzēkņu vecākiem par sapratni, atbalstu.

Kopīgā nobeigumu darbu tēma “Kustība”. Katrs audzēknis darbu izstrādes procesā sāka no idejas, prāta vētras un skicēm. Gan zīmēšanas, gan gleznošanas uzdevumi deva papildus ierosmes kustības attēlojumam. Nobeiguma darbi mākslas valodā noslēdzās ar performances filmēšanu un savas idejas izklāstu prezentācijas formātā. Savukārt, kompozīcijas darbi tapa kā gleznojumi, grafikas, kolāžas un objekti. Katrs audzēknis prezentēja savu kompozīciju video filmas veidā.

Audzēkņu darbos skartās tēmas dziļi iespaidoja vērtēšanas komisiju, kurā piedalījās mākslas priekšmetu pedagogi un skolas administrācijas pārstāvji. Katrs no audzēkņiem ļoti dziļi ielūkojās gan savā dzīvē, vērtībās, psiholoģiskajā stāvoklī. Ticam, ka nobeiguma darbu kopējā lielā ideja izpaudās vairākos darbos nolasāmajā tēmā – brīvība, izlaušanās, prieks, pārdomas un laika ritējums. Priecājamies, ka audzēkņu prezentācijās un video redzējām ārkārtīgi lielo katra jaunieša izaugsmi gan mākslā, gan personīgajā dzīves uztverē.

Pateicos visām mākslas priekšmetu skolotājām, kas šos septiņus gadus aktīvi un pašaizliedzīgi virzīja 7.klases uz VDMV pabeigšanu, īpašs paldies skolotājām – Indrai Cālītei, Silvijai Melnūdrei, Veltai Ronei, Kristīnei Zemļickai Brālēnai, Lailai Bentai un Lāsmai Lopatko.

Skolā vasarā vairākos gaiteņos un galerijā K 2 skatāma 7.klašu absolventu darbu izstāde.

Jūsu ieskatam mājaslapā skatāmi vairāki performanču un kompozīcijas darbu aizstāvēšanas video.

7.klašu audzinātāja Inese Andersone

anna_baltmane_paulīna_jansone.mp4

Anna Baltmane, Paulīna Jansonemonta_zariņa_lindsija_galdiņa.mp4

Monta Zariņa, Lindsija Galdiņa

VID-20210514-denīze_mālniece.mp4

Denīze Mālniece

Rūtas Brences un Martas Irbes performance.mov

Rūta Brence, Marta Irbe

Anna Baltmane.mp4

Anna Baltmane

Annija Bērziņa.mp4

Annija Bērziņa

Krista Apiņa noslēguma darba kompozīcijā prezentācija, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola 7.a.mp4

Krists Apinis

Paulīna Jansone.mov

Paulīne Jansone

07.06.2021. / Nāc mācīties REDZĒT, DOMĀT UN RADĪT!

No šā gada 14. jūnija Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā sākas uzņemšana. Jauni audzēkņi tiks uzņemti gan vidusskolas izglītības programmās, gan profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmās. Uzņemšana norisināsies līdz 30. jūnijam. Dokumentu pieņemšana notiks klātienē darba dienās. Savukārt rezultātu paziņošana 7. jūlijā.

Uzņemšana VDMV notiks pēc pamatskolas absolvēšanas šādās modulārās izglītības programmās – Apģērbu dizains, Interjera dizains, Grafikas dizains un Audiovizuālās komunikācijas dizains. Mācību ilgums – 4 gadi. Audzēkņiem mācību laikā par labām sekmēm iespēja saņemt stipendiju līdz 150 eur, kā arī izmantot skolas Dienesta viesnīcas pakalpojumus.

Iegūtās zināšanas dizaina un mākslas jomās skolas absolventiem sniedz tūlītējas darba iespējas savā profesijā, kā arī iespēju uzsākt studijas augstākās izglītības iestādēs gan Latvijā, gan ārpus tās. Skola lepojas ar audzēkņiem, kas šobrīd strādā starptautiski atzītos dizaina uzņēmumos. Tāpat pazīstami fotogrāfi, reklāmas mākslinieki, scenogrāfi ir mācījušies mūsu skolā. Daļa no skolas absolventiem strādā par pedagogiem VDMV un savas zināšanas nodod tālāk.

Pieredze liecina, ka ik gadu VDMV uzsāk mācības no daudzām Vidzemes reģiona pilsētām. Tā, piemēram, pagājušo gadu līdztekus valmieriešiem, skolā mācības uzsāka jaunieši no Alojas, Kocēnu, Cēsu, Burtnieku, Priekuļu, Smiltenes, Rūjienas, Valkas un citiem novadiem.

Savukārt Mākslas skolā jaunus audzēkņus uzņems izglītības programmās “Vizuāli plastiskā māksla”. Šo programmu iespējams apgūt paralēli pamatskolai (1. klasē uzņem izglītojamos no 8 līdz 9 gadu vecumam). Mācību ilgums – 7 gadi. Kā arī audzēkņi, kuri vidējo izglītību iegūst vidusskolā/ģimnāzijā, profesionālā vidusskolā vai tehnikumā, aicināti apgūt izglītības programmu “Vizuāli plastiskā māksla”. Mācību ilgums – 3 gadi. Nodarbības notiek vairākas reizes nedēļā, no plkst.15.30

Jauni audzēkņi tiks uzņemti arī šādās interešu izglītības programmās – Vizuāli plastiskā mākslā (no 5 g.v., 1.-2. kl., 3.-5.kl.), Zīmēšana un gleznošana (6.-9.kl. un 10.-12.kl.), Kolāža (7.-9.kl.), Animācija (2.-5.kl.), Veidošana (1.-5.kl.), Datorgrafika (7.-9.kl.), Kombinētie rokdarbi (5.-7.kl.), Šūšana un modelēšana (7.-9.kl.) Nodarbības notiks vienu reizi nedēļā (2 stundas).

VDMV ir akreditēta pašvaldības mākslas un dizaina izglītības iestāde, kas īsteno licencētas un akreditētas izglītības programmas. Skolas programmas un metodikas ir tradīcijās balstītas un mijas ar mūsdienu jauninājumiem un tehnoloģijām.

Plašāku informāciju par uzņemšu iespējams iegūt šeit: https://www.vdmv.lv/uznemsana

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas

direktores vietniece izglītības jomā

Sanita Bukava

20.05.2021. / MĀKSLINIECES ELITAS PATMALNIECES MEISTARKLASE VDMV

Projekta “Māksla Kvadrātā” ietvaros 26. maijā pulksten 11.00 notiks Elitas Patmalnieces meistarklase Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas ārtelpā (Purva iela 12, Valmiera, LV-4201, Valmiera).

Projekts “Māksla Kvadrātā” tiek realizēts ar Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas Valsts meži, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu.

Meistarklasē piedalīsies profesionālās ievirzes izglītības programmas izglītojamie, kuri apgūst profesionālās ievirzes izglītības programmu "Vizuāli plastiskā māksla". Meistarklases laikā izglītojamie iepazīsies ar mākslinieci Elitu Patmalnieci, tās radošo darbību, orģināldarbiem, apgūs dažādas mākslas darbu radīšanas tehnikas. Praktiskajā meistarklases norises laikā radīs mākslas darbus, skices un gleznas, kuras eksponēs mākslas darbu izstādē VDMV galerijā K2 un vestibilā.

Plānots, ka jūnijā norisināsies vēl divas profesionālo mākslinieku meistarklases- gleznotāja Andra Eglīša un video mākslinieces Katrīnas Neiburgas vadībā.

Ar Latvijas Valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstīto Vidzemes kultūras programmu projektu atbalstu, VDMV 2018. un 2019. gadā jau ir notikušas profesionāļu vadītas meistarklases dizainā. Šāda izglītības forma ir kļuvusi par VDMV nepieciešamību un tradīciju ilgtermiņā.

Rakstu sagatavoja: Kultūras projektu vadītāja Laine Uzulēna

19.05.2021. / NOSKAIDROTI KOMIKSU KONKURSA "PIRMS UN PĒC" UZVARĒTĀJI

Noslēdzies VDMV organizētais komiksu konkurss “Pirms un pēc”. Konkursam tika iesniegti 129 bērnu un jauniešu darbi. Komiksi atspoguļoja gan pasaulē notiekošo pandēmijas problēmu, gan cilvēka iekšējo pasauli, attiecību risinājumus un arī aktualizēja uz planētas samilzušo piesārņojuma problēmu.

Konkursā piedalījās dalībnieki no Alūksnes mākslas skolas, Cēsu pilsētas mākslas skolas, Drabešu Jaunās pamatskolas 2. klases, Jūrmalas Mākslas skolas, Liepājas bērnu mākslas skolas, Lubānas mākslas skolas, Madonas Mākslas skolas, Praulienas pamatskolas, Smiltenes Mākslas skolas, Valmieras Pārgaujas sākumskolas, Valmieras Viestura vidusskolas, Cēsu Valsts ģimnāzijas un Cēsu Pilsētas Mākslas skolas, Gulbenes Mākslas skolas, Jaunpiebalgas Mūzikas mākslas skolas, Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas, Liepājas bērnu mākslas skolas, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas, Valmieras Sākumskolas, Valmieras Valsts Ģimnāzijas, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas un individuālie dalībnieki.

Žūriju pārstāvēja VDMV skolotājas Diāna Kokorēviča un Laila Benta, karikatūrists un mākslinieks Kristaps Auzenbergs, SIA Liepkalni menedžere Ieva Zariņa, AS Swedbank vadošais klientu konsultants Mārtiņš Aldiņš.

Sveicam visus konkursa dalībniekus!

Sirsnīgu PALDIES veltām konkursa atbalstītājiem – AS SWEDBANK, SIA LIEPKALNI, Apgāds Zvaigzne ABC, Tirdzniecības centrs Valleta.

Konkursa laureāti vecuma grupā 7 līdz 11 gadiem

1.vieta – Aļona Novika (Jūrmalas mākslas skola)

2.vieta – Anna Loze (Cēsu pilsētas mākslas skola, skolotāja Emma Rass)

3.vieta – Vladislavs Ponomars (Smiltenes mākslas skola, skolotāja – Astrīda Ķemere)

Šajā vecuma grupā sponsoru balvas saņem:

 • AS Swedbank balvu – Anna Loze

 • Valmieras Dizaina un mākslas skolas balvu – Ieva Balane

 • SIA Liepkalni balvu – Ralfs Skujiņš

Konkursa laureāti vecuma grupā 12 līdz 16 gadiem

1.vieta – Nora Zvīne (Cēsu pilsētas mākslas skola, skolotāja – Inga Miezīte)

1.vieta – Anna Baranova (Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola, skolotāja – Silvija Melnūdre)

2.vieta – Terēze Dzērve (Liepājas bērnu mākslas skola, skolotāja – Brigita Pomerante)

3.vieta – Loretta Cērpiņa (DA Cēsu valsts ģimnāzija, skolotāja – Inga Miezīte)

Šajā vecuma grupā sponsoru balvas saņem:

 • AS Swedbank balvu – Nora Zvīne

 • Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas balvu – Gustavs Paeglis

Konkursa laureāti vecuma grupā 17 līdz 20 gadiem

1.vieta – Viktorija Kņigovka (Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola, skolotāja – Kristīne Zemļicka – Brālēna)

2.vieta – Dinija Pusvāciete (Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola, skolotāja – Kristīne Zemļicka – Brālēna)

3.vieta – Oļesja Kirčenko (Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola, skolotāja - Kristīne Zemļicka – Brālēna

Šajā vecuma grupā sponsoru balvas saņem:

 • AS Swedbank balvu – Oļesja Kirčenko

 • Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas balvu – Evelīna Priedīte

Konkursa uzvarētāju iesniegtie darbi vecuma grupā 7-11 gadi

Carousel imageCarousel imageCarousel image

Konkursa uzvarētāju iesniegtie darbi vecuma grupā 12-16 gadi

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Konkursa uzvarētāju iesniegtie darbi vecuma grupā 17-20 gadi

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

18.05.2021. / METODISKAIS SEMINĀRS II

1.jūnijā plkst. 14:00 tiešsaistē norisināsies Metodiskais seminārs, kura laikā savā pieredzē, kā Salacgrīvas novada mākslas skolā tiek organizēti Noslēguma darbi mācību programmā "Vizuāli plastiskā māksla", dalīsies skolas direktors Imants Klīdzējs. Pēc tam sekos LNKC vizuālās mākslas izglītības ekspertes Ilzes Kupčas iniciēta diskusija.

Semināra otrā daļā tiks prezentētas jaunā mācību priekšmeta "Dizaina pamati" vadlīnijas.

Pieteikšanās semināram: sanita.bukava@valmiera.edu.lv

17.05.2021. / 2. VIETA KONKURSĀ "SKILLS LATVIA 2021" NOMINĀCIJĀ "TĒRPU DIZAINS

Sirsnīgi sveicam un lepojamies ar mūsu 3. kursa Apģērbu dizaina programmas audzēkni Līvu Jevdokimovu ar iegūto 2. vietu Nacionālajā jauno profesionāļu konkursā "Skills Latvia 2021", nominācijā "Tērpu dizains".

Līvu konkursam sagatavoja skolotāja Inga Berga - Bīriņa


Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

17.05.2021. / ES DZĪVOJU EIROPAS SAVIENĪBĀ

9. maijs ir Eiropas diena visās Eiropas Savienības valstīs, arī Latvijā, un Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas pirmkursnieki piedalījās tiešsaistes viktorīnā “Es dzīvoju Eiropas Savienībā”. Tikai iegūtas jaunas zināšanas par Eiropas Savienību, tās simboliem, institūcijām un dalībvalstīm. Ļoti daudzi jaunieši ir ieinteresēti piedalīties dažādos Eiropas jauniešu sadarbības projektos, un par to prieks. Dalība projektos bagātina pieredzi, paplašina redzesloku un veicina radošumu, tādēļ ar nepacietību tiek gaidītas jaunas iespējas.

Kā veicās viktorīnā?

Balvas par ļoti veiksmīgu dalību saņems:

95% pareizu atbilžu iesniedza

Helēna Razminoviča 1M

Samanta Ābola 1M

Renāte Beļājeva 1M

90 % pareizu atbilžu iesniedza

Laura Englante 1A

Dārta Kancēviča 1M


Veicināšanas balvas saņems:

85% pareizu atbilžu iesniedza

Patriks Svensons 1R

Adele Lazdiņa 1A

Meldra Zālamane 1R

Eva Ceriņa 1I

Karīna Jenča 1I

Veronika Karele 1M

Daniela Panteleiko 1M

Elizabete Jaunmuktāne 1M

08.05.2021. / UZSĀK VIDES MĀKSLAS DARBA "MAĢISTRĀLE PĻAVA" IZVEIDI

Valmiera kā viena no dalībpilsētām šogad ir iesaistījusies GreenFest'21 Mākslas festivālā – mākslas un vides mijiedarbībā balstītā notikumā, kā laikā no maija līdz oktobrim Valmierā, Cēsīs, Siguldā un Gaujas Nacionālā parka perifērijās tiks radīti vides mākslas objekti landart formā. Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola (VDMV) piesaka dalību festivālā ar projektu “Maģistrāle PĻAVA”, kā izveide tiek uzsākta piektdien, 7.maijā.

Mākslas festivāla laikā, veidojot vides mākslas objektus, zinātniski radošā komanda izskata dažādu dzīvotņu izzušanas problemātiku. Tas ir tiešs videi nedraudzīgas saimniekošanas rezultāts, norādot uz sekām ilgtermiņā. Šī gada festivāla tēma ir “Kad bites no planētas pazudīs pavisam, cilvēkam paliks tikai četri gadi, ko izdzīvot” (Moriss Meterlinks).

Projekta "Maģistrāle PĻAVA" laikā Valmierā tiks veidota dabiskā pļava, vairojot un stiprinot pilsētā sastopamo augu un dzīvnieku bioloģisko daudzveidību. VDMV iecerējusi dabiskajā pļavā izpļaut noteiktas kontūras – celiņus un/vai laukumus –, kur apmeklētājiem iespējams vērot dabiskās un mākslīgi veidotās vides atšķirības. Tādējādi uzmanība tiks vērsta uz dabiskās pļavas daudzveidību pret kultivētā zāliena vienveidību. Objektu laika gaitā līdz GreenFest’21 Mākslas festivāla beigām oktobrī paredzēts pakāpeniski papildināt ar vizuālā herbārija attēliem, nosaukumiem latviešu un latīņu valodās un aprakstiem – dabas studiju zīmējumiem, kurus mākslas skolas audzēkņi radīs plenēra laikā. Tāpat arī tiks piesaistīti nozaru speciālisti un organizēti izglītojoši pasākumi pļavā. Objektā paredzēta arī privātās pamatskolas ZAĻĀ SKOLA audzēkņu veidotas bišu un kukaiņu mājiņas uzstādīšana, sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu plānota objekta iemūžināšana ar dronu, citu sadarbības partneru un iedzīvotāju iesaiste.

Vides mākslas darbs “Maģistrāle PĻAVA” atradīsies Dīvaliņa pļavās Valmierā. Tā ir ar plašiem, ik gadu pļautiem, bet ne mērķtiecīgi veidotiem zālājiem klāta teritorija, kur pļavas zaļajā zonā krustojas cilvēku iestaigātas mazās maģistrāles. “Maģistrāle PĻAVA” tiks veidota tuvāk Lucas un Palejas ielām esošajā Dīvaliņa pļavu zonā. Teritorijā tiks izpļauts papildu maģistrāles raksts, veidojot pļavas un pilsētas mijiedarbību, rosinot asociācijas ar urbanizācijas elementiem – ceļi, maģistrāles, artērijas. Šādā veidā pilsētas iedzīvotāji un viesi aicināti novērtēt Latvijas dabas mantojumu – dabiskās pļavas, kas bagātas ar ārstnieciskām, kā arī šobrīd jau apdraudētām augu sugām.

“”Maģistrāle PĻAVA” būs vienlaikus mācību vide arī visiem tās apmeklētājiem – vai un kā spēsim šādu dabas bagātību veidot un saglabāt tepat mums līdzās. Tā būs dabas un cilvēka mijiedarbība, kur katrs būsim aicināti paviesoties, baudīt un mācīties, taču arī saudzēt un arvien vairāk iestāties par šādu dabas bagātību saglabāšanu un vairošanu,” par “Maģistrāli PĻAVA” stāsta VDMV direktore Inese Mētriņa. Pļava sāks ziedēt jau šajā vasarā, bet nākamajā gadā krāšņo ziedu būs vēl vairāk, jo augu atjaunošanai un augšanai nepieciešams ilgāks periods.

Līga Bieziņa

Valmieras pilsētas pašvaldības

Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas

sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā


05.05.2021. /UZVARA KONKURSĀ "SKILLS LATVIJA 2021" NOMINĀCIJĀ "GRAFIKAS DIZAINS"


23. aprīlī visas dienas garumā norisinājās gada vērienīgākais konkurss profesionālā izglītībā – “Skills Latvija 2021”, kuru organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA).

Konkursantiem bija jādemonstrē sava meistarība, zināšanas un profesionalitāte Grafikas dizainā. Vērtējot gan radošo risinājumu, gan dizaina vizuālo izteiksmību, datorprasmes, izmantotos prezentācijas materiālus un to, kā tika izmantoti nozares parametri, konkursa nominācijā “Grafikas dizains”, 1. vietu ieguva Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas 4. kursa reklāmas dizaina programmas audzēkne BETIJA SPĀRE (skolotāja Krista Jūlija Kreišmane).

Apsveicam un lepojamies ar nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa “Skills Latvija 2021” uzvarētāju Betiju Spāri!

Šogad konkurss norit citādākā formātā nekā ierasts. Trīs mēnešu laikā konkursanti sacentīsies 21 prasmju konkursā gan attālināti, gan klātienē Latvijas profesionālās izglītības iestādēs. Dalībnieki vienas vai divu dienu laikā demonstrēs savas prasmes, veicot nozares ekspertu sastādītus darba uzdevumus.

Attēlos: Betijas paveiktais konkursa laikā.

Sanita Bukava

VDMV direktora vietniece izglītības jautājumosCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

22.04.2021. / Metodiskais seminārs par Noslēguma darbiem profesionālās ievirzes izglītības programmā "Vizuāli plastiskā māksla"


 • Norises laiki - 27. Aprīlis, plkst. 14:00!

 • Pieteikšanās - sanita.bukava@valmiera.edu.lv


21.0.2021. / Mākslas skolas un interešu izglītības programmu audzēkņi tiksies ārvidē!

Sākot no 26. aprīļa Mākslas skolas un Interešu izglītības programmu audzēkņiem nodarbības vienu reizi nedēļā notiks ārvidē. Ņemot vērā 7. klases audzēkņu noslodzi un Noslēguma darbu gatavošanu, šiem audzēkņiem ārvides nodarbības netiek plānotas.

 • Stundu un nodarbību norise plānota pēc stundu saraksta līdz 80 minūtēm.

 • Audzēkņi tiekas vienas klases ietvaros ne vairāk kā 10 grupā.

 • Par to, kur audzēkņi tiksies un kas nepieciešams līdzņemšanai informēs skolotāji ar e-klases starpniecību vismaz 2 dienas iepriekš.

 • Ārvides stundu laikā kā bērniem, tā pedagogiem jālieto sejas maskas un jāievēro distance.

 • Ar iekšējās kārtības noteikumiem iepazīsties šeit.

 • Ar stundu sarakstu, kurā atzīmētas ārvides nodarbības, iepazīsties šeit.

Informāciju sagatavoja:

Sanita Bukava

direktora vietniece izglītības jomā


Carousel imageCarousel image

21.04.2021. / AICINĀM JAUNIEŠUS PIEVIENOTIES ONLINE JOGAS NODARBĪBĀM

Biedrība “Vidzemes mākslas izglītības attīstības centrs” sadarbībā ar Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolu realizē Jauniešu iniciatīvas projektu “Kustībā ir spēks, spēks ir sevī”. No 2021. gada 7. aprīļa notiek Tiešsaistes Jogas nodarbības iesācējiem. Jogas nodarbības vada Elīna un Alvis Sokolovi.

Projektā plānotās Jogas nodarbības sniegs praktisku palīdzību un problēmu risinājumus sevis pilnveidei, rast risinājumus problēmām. It īpaši tas šobrīd ir nepieciešams Covid19 pandēmijas izraisītās krīzes mazināšanai, lai uzlabotu emocionālo stāvokli jauniešiem, kas mācās attālināti. Joga normalizē asinsspiedienu, uzlabo endokrīnās, kuņģa un zarnu trakta un izvadorgānu sistēmas darbību, normalizē svaru, uzlabo miegu, mazina trauksmi un depresiju, uzlabo acu un roku koordināciju, atmiņu un spēju mācīties, palielina balto asinsķermenīšu skaitu, samazina zema blīvuma lipopretīnu („slikto”) holesterīnu, kā arī mazina stresu un veic antioksidantu funkciju, kas ir nozīmīga deģeneratīvo slimību novēršanai. Jogas nodarbības palīdzēs optimizēt visu ķermeņa sistēmu funkcijas.

Projekta mērķis ir palielināt priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas (turpmāk – PMP) riska grupas izglītojamo Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā motivāciju turpināt izglītību un veicināt viņu aktīvu līdzdalību ikdienas dzīvē. Ar projekta palīdzību iesaistīt PMP riska grupas izglītojamos jauniešu aktivitātēs un jaunatnes iniciatīvu projektos ārpus formālās izglītības, nodrošinot aktivitāšu pieejamību iespējami tuvu bērnu un jauniešu dzīves un mācību vietai.

Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts


16.04.2021. / Starpuzņemšanas posms VDMV noslēdzies!

Esam patiešām patīkami pārsteigti, cik zinoši, varoši un motivēti jau ir mūsu topošie audzēkņi!

Paldies visiem jauniešiem par motivācijas vēstulēm, par radošajiem darbiem, kas mūs neizsakāmi iepriecināja ar savu profesionalitāti un daudzveidību!

Starpuzņemšana ir noslēgusies un ikvienu motivācijas vēstules un radošo darbu iesniedzēju informējām personīgi par šī uzņemšanas posma rezultātiem.

No 14. līdz 30. jūnijam noritēs dokumentu iesniegšana, kad ļoti gaidīsim mācīties gribošos klātienē (ja valstī tas būs ļauts)!

Vairāk par uzņemšanu VDMV uzzini šeit.


Informāciju sagatavoja:

Sanita Bukava

direktora vietniece izglītības jomā


Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

13.04.2021. / Mācību darba organizācija no 7. aprīļa

29.03.2021. / VDMV DIGITĀLĀ MĀKSLAS DARBU IZSTĀDE VALMIERĀ "REDZĒT. DOMĀT. RADĪT."

Laikā no 1.aprīļa līdz 30.aprīlim Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas Mākslas skolas audzēkņi ar saviem darbiem, kas radīti attālināto mācību laikā, iepriecinās Valmieras iedzīvotājus.

Izstāde ir kā pavasarīga dāvana valmieriešiem un pilsētas viesiem.

Audzēkņu mākslas darbi izvietoti vairākās pilsētas vietās, tādā veidā patīkami pārsteidzot garāmgājējus. Ikdienas steigā un rutīnā pamanīti, tie ikvienu skatītāju sveicinās ar gaišu, pavasarīgu un saulainu sveicienu.

Izstādē apskatāmie darbi ir tik daudzveidīgi, cik dažāda bijusi katra jaunā mākslinieka ikdiena pašmācīšanās laikā.

Zīmējumus, gleznojumus un animācijas veidojuši Mākslas skolas 1.-7.klases audzēkņi vecumā no 5 līdz 16 gadiem.

Aicinām caur krāsām, līnijām un faktūrām ieraudzīt pavasari!

Izstāžu vietas:

 • Rīgas iela – veikals “Kameja”, TIC, LMT centrs

 • Lāčplēša iela 2, Cēsu iela 4

VDMV audzēkņi un pedagogi


26.03.2021. / PAŠIEM SAVA AVĪZE!

Laiks mūs ir apsteidzis ar lieliem izaicinājumiem gan skolā, gan katra dzīvē. Mums katram ir skaidrs, ka turpmāk dzīvosim citādi, kā līdz šim. Mainīsies izpratne par vērtībām, attieksmēm un attiecībām. Sociālajā psiholoģijā būs jauni pētījumi par komunikācijas veidiem jaunajā laikmetā. Vizuālajā valodā tiks likti jauni akcenti pamatvērtību izpratnē…

Šis gads mūsu skolai ir nozīmīgs un izaicinājumiem pilns. Neskatoties uz ierobežojumiem, svinēsim skolas 45 gadu jubileju. Gatavojoties tai, esam radījuši mūsu skolas devīzi: Redzēt. Domāt. Radīt. Šie vārdi raksturo mūsu misiju. Redzēt lietu un norišu būtību, izprotot to caur savu domu prizmu un domājot, radīt idejas un produktus, kas risinātu kādu no problēmām.

Skolas avīze būs viens no mūsu komunikācijas kanāliem, kas atspoguļos mūsu katra izpratni par pasauli un sevi. Tā būs atvērta, brīva domu platforma, kurā ikkatram – audzēknim, pedagogam, vecākam vai darbiniekam, būs iespēja izteikt sevi. Dažādās formās un veidos. Lai arī avīzes forma ir sena kā pasaule, aicinu to piepildīt ar laikmetīgu saturu, kas atspoguļos mūsu vietu kultūrā un izglītībā.

Paldies skolotājai Martai Madarai Grantiņai, VDMV pašpārvaldei un tās vadītājai Līvai Jevdokimovai par iniciatīvu, apņemšanos un uzdrīkstēšanos!

Lai izdodas!

Direktore Inese Mētriņa

E-avīze lasāma šeit: vdmv.lv - E-AVĪZE

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

26.03.2021. / VDMV IEDVESMOJAS SPĒLĒ CILPO.LV

18. un 19. martā notika jauniešu iniciatīvas projekta “Kustībā ir spēks. Spēks ir sevī” aktivitāte – pārgājiens dabā. Sadarbībā ar biedrību “Vidzemes mākslas izglītības attīstības centru” un aktīvās atpūtas centru EŽI tika realizētas “CILPO” prāta spēles kustībai dabā un labam noskaņojumam. Cilpo ir tiešsaistes spēle, kurā var piedalīties viens vai kopā ar saviem tuvākajiem. Vairāk par to vari lasīt CILPO.LV. Spēles dalībnieki bija VDMV profesionālās vidējās izglītības apmēram 120 dalībnieki- izglītojamie no 1. līdz 4. kursam un kursu audzinātājas. Jaunieši attālināto mācību laikā daudz laika pavada pie datora un vadierīcēm, mācoties strādāt programmās un pildot stundas darbu, taču bieži pietrūkst realitātes sajūta, laika plānošanas iemaņas, zūd koncentrēšanās spējas. Ar šīs spēles aktivitātēm var uzlabot veselību, motivāciju un mazināt risku, ka izglītojamais priekšlaicīgi pametīs mācības psiholoģisku problēmu, kustību ierobežojumu, komunikācijas, pārslodzes vai stresa dēļ, ko ir radījusi COVID 19 pandēmijas ierobežojumi. Orientēšanās pārgājiens dabā palīdz izglītojamiem stiprināt gan garīgo, gan fizisko veselību, kas šobrīd ir ļoti svarīgi. Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts.

Kultūras projektu vadītāja:

Laine Uzulēna


1.Multimediju dizaina kursa audzēkņu radītie darbi. Skolotāja - Karīna Vītiņa

18.03.2021. / SAŅEMTS VKKF ATBALSTS PROJEKTA ĪSTENOŠANAI


Noslēdzies Valsts Kultūrkapitāla fonda 2021. gada konkurss mērķprogrammā "Vizuālās mākslas izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana", tā ietvaros Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola saņems atbalstu projektam "Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas profesionālās vidējās izglītības programmas Multimediju dizains materiāli tehniskās bāzes pilnveidošana". Piešķirtais finansējums – 2500 EUR multimediju tehnoloģiju iegādei. Multimediju dizaina programmas tehniskais nodrošinājums tiks papildināts ar projektoru, augstas izšķirtspējas televizoru un portatīvo datoru, kas paredzēts jaudīgiem grafiskajiem risinājumiem. Projektu līdzfinansē Valmieras pilsētas pašvaldība. Par līdzfinansējumu tiks iegādātas virtuālās realitātes brilles.


Kultūras projektu vadītāja:

Laine Uzulēna

Laine.uzulena@valmiera.edu.lv

01.03.2021./ VDMV IZSLUDINA KOMIKSU KONKURSU "PIRMS UN PĒC..."

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola (VDMV), sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, izsludina komiksu konkursu par tēmu “Pirms un Pēc…” Konkursa mērķis ir veidot priekšstatu par grafisko zīmējumu, ilustrāciju, komiksu daudzveidību Latvijā un pasaulē. Tāpat attīstīt bērnu un jauniešu fantāziju un radošumu, iesaistot viņus ikdienas dzīves notikumu vērošanā un attēlošanā.

Konkursā aicināti piedalīties bērni un jaunieši no Vidzemes reģiona, sākot no 7. gadu līdz 20. gadu vecumam. Darbi tiks vērtēti 3 vecuma grupās.

Lai piedalītos konkursā, autoriem jārada vizuāls stāsts secīgu attēlu formā (4 – 9 kadri) par tēmu “Pirms un pēc”. Komiksa žanrs, darba tehnika, stils un krāsu skaits netiek ierobežots. Darbi iesniedzami elektroniski uz adresi vdmv@valmiera.edu.lv. Konkursa darbu iesniegšanas termiņš ir 7. maijs.

Konkursa nolikumu skati šeit.

Godalgoto darbu autori saņems balvas no pasākuma atbalstītājiem – maiznīcas “Liepkalni”, tirdzniecības centra “Valleta”, SIA “Apgāds Zvaigzne ABC” un

Konkursa darbus vērtēs VDMV izveidota profesionālu mākslinieku un mākslas izglītības profesionāļu žūrija.

Konkursa rezultātu paziņošana notiks 17. maijā!

Lai gan komiksi pastāv kopš 19. g.s. beigām, zīmīgi, ka tieši pēc t.s. Lielās Depresijas tie kļuva īpaši populāri un sabiedrībā iemīļoti. Komiksa zelta laikmets aizsākas līdz ar Supermena parādīšanos 1938. gadā, kuru izveidoja Jerry Siegel un Joe Shuster, un tas tiek uzskatīts par vienu no atpazīstamākajiem komiksu varoņiem. Drīz pēc tā radās līdzīgi ar slepenu identitāti apveltīti varoņi ar pārcilvēciskām spējām – Betmens, Brīnumsieviete u.c.

Informāciju sagatavoja:

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas direktora vietniece

Sanita Bukava

25.02.2021.

Nāc mācīties REDZĒT, DOMĀT UN RADĪT!

No 8.marta Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola uzsāk jaunu audzēkņu uzņemšanu. Pirms uzņemšanas, 3. martā tiešsaistē būs INFO diena, kuras laikā gan jaunieši, gan vecāki uzzinās par skolas piedāvātajām profesionālās vidējās izglītības programmām, gan arī saņems atbildes uz individuāliem jautājumiem.

Starpuzņemšana norisināsies līdz 9. aprīlim. Savukārt uzņemšana, kas iekļaus gan dokumentācijas iesniegšanu, gan sekmju izvērtējumu, notiks no 14. līdz 30. jūnijam.

Pieteikties 2021./2022. mācību gadam var tikai attālināti, aizpildot nelielu aptauju un pēc izvēles nosūtot 2-3 radošos darbus.

Izglītojamie aicināti pieteikties 4 profesionālās vidējās izglītības programmās – interjera dizains, reklāmas dizains, apģērbu dizains un multimediju dizains. Jāmin, ka līdz ar vidējās izglītības ieguvi, audzēknis apgūs arī sevis izvēlēto profesiju. Mācību ilgums – 4 gadi.

Tāpat audzēkņiem mācību laikā par labām sekmēm ir iespēja saņemt stipendiju līdz 150 eur, kā arī izmantot skolas Dienesta viesnīcas pakalpojumus.

Iegūtās zināšanas dizaina un mākslas jomās skolas absolventiem sniedz tūlītējas darba iespējas savā profesijā, kā arī iespēju uzsākt studijas augstākās izglītības iestādēs gan Latvijā, gan ārpus tās. Skola lepojas ar audzēkņiem, kas šobrīd strādā starptautiski atzītos dizaina uzņēmumos. Tāpat pazīstami fotogrāfi, reklāmas mākslinieki, scenogrāfi ir mācījušies mūsu skolā. Daļa no skolas absolventiem strādā par pedagogiem VDMV un savas zināšanas nodod tālāk.

Pieredze liecina, ka ik gadu VDMV uzsāk mācības no daudzām Vidzemes reģiona pilsētām. Tā, piemēram, pagājušo gadu līdztekus valmieriešiem, skolā mācības uzsāka jaunieši no Alojas, Kocēnu, Cēsu, Burtnieku, Priekuļu, Smiltenes, Rūjienas, Valkas un citiem novadiem.

VDMV ir akreditēta pašvaldības mākslas un dizaina izglītības iestāde, kas īsteno licencētas un akreditētas izglītības programmas. Skolas programmas un metodikas ir tradīcijās balstītas un mijas ar mūsdienu jauninājumiem un tehnoloģijām.

Plašāku informāciju par uzņemšanu iespējams iegūt šeit: https://www.vdmv.lv/uznemsana


Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā
Sanita Bukava


11.02.2021/ DOMĀJOT PAR RĪTDIENU

Novembrī, valsts svētku mēnesī, Nacionālā apvienība izsludināja domrakstu konkursu “Latviska Latvija 2040”.

Konkursā tika aicināti piedalīties jaunieši, kuriem rūp latviskums, patīk domāt par nākotni un padodas savas domas ietērpt vārdos.

No mūsu skolas vērtēšanai darbus iesniedza 1. kursa audzēknes: Helēna Razminoviča, Meldra Zālamane, Rēzija Samanta Bartkēviča un Samanta Zirne.

Meitenes savos darbos centās atbildēt uz jautājumiem, kas ir latviskums šodien un kas tas būs rīt, kāda varētu būt Latvija pēc 20 gadiem un kādu to vēlamies redzēt? Kādi procesi vai notikumi varētu ietekmēt latviskumu un kā tos varētu ietekmēt latviskums? Ko noteikti vēlamies paturēt no savas pagātnes un kam būtu jāmainās? Kādus mērķus mums vajadzētu izvirzīt un kā tos sasniegt?

Darbus vērtēja konkursa organizatori, vērtēšanā iesaistot arī humanitāro un sociālo zinātņu ekspertus, vērtēts tika gan valodas lietojums, gan attieksme pret apspriežamajiem jautājumiem, domas oriģinalitāte, loģiskais pamatojums un radošums.

Augstāk novērtēto darbu sarakstā iekļuva Meldras darbs, bet atzinību guva un veicināšanas balvas saņēma arī Helēnas, Samantas un Rēzijas Samantas radošās atklāsmes.

Balvās dalībnieces saņēma iespēju izmantot dāvanu karti izglītībai, sportam vai veselībai vai iespēju bez maksas piedalīties izglītojošā jauniešu seminārā, ko vairāku dienu garumā katru gadu organizējam kādā no vasaras mēnešiem pēc izvēles.

Šādi radošie literārie konkursi ir brīnišķīga iespēja dažādot mācību procesu, attīstīt jauniešu jaunrades spējas, paplašināt redzesloku, kā arī rosina domāt par mums visiem būtiskām vērtībām.

Sagatavoja Merika Lūse

09.02.2021 / IESPĒJAMAS INDIVIDUĀLAS KONSULTĀCIJAS

Pamatojoties uz grozījumiem Ministru kabineta noteikumos Nr. 655 “Par ārkārtas situācijas izsludināšanu”, sākot no 8. februāra līdz 6. aprīlim 2.b. un 4. kursa vidusskolas audzēkņiem iespējama individuāla (1 izglītojamais : 1 pedagogs) mācību programmas praktiskās daļas apguve klātienē, ja to nav iespējams nodrošināt attālināti.

Tāpat iespējamas individuālas konsultācijas – vidusskolas 3. un 4. kursa izglītojamiem, kuriem 2021. gada pirmajā pusgadā paredzēts kārtot valsts pārbaudes darbus, kā arī izglītojamiem, kuriem ir mācību pārtraukšanās risks.

Konsultācijas klātienē notiek tikai pēc pedagoga aicinājuma, nodrošinot, ka izglītojamais nenonāk saskarsmē ar citiem izglītojamiem.

Konsultāciju laiks nepārsniedz 40 minūtes. To laikā pedagogs un izglītojamais lieto mutes un deguna aizsegu un ievēro 2 metru distanci.

25.01.2021/ ATTĀLINĀTO MĀCĪBU PROCESS TURPINĀS LĪDZ 7. FEBRUĀRIM

Sakarā ar ārkārtas situācijas pagarināšanu valstī līdz šā gada 7. februārim, tiek pagarināts attālināto mācību process gan vidusskolas, gan Mākslas skolas audzēkņiem. Izglītojamie izglītības iestādi neapmeklē, mācās tikai attālināti ar pedagogu tiešsaistē un veic patstāvīgos darbus individuāli vai sadarbībā ar citiem.

Sākot no 25. janvāra ir iespējamas klātienes individuālās konsultācijas tiem profesionālās izglītības audzēkņiem (2.b un 4. kursa audzēkņiem), kuriem tās nepieciešamas kvalifikācijas darbu izstrādei un profesionālo prasmju ieguvei.

Tikšanās var tikt organizētas 1 izglītojamais : 1 skolotājs, ievērojot 2 m distanci un individuālos piesardzības pasākumus.

Skolas administrācija

20.01.2021/ "IZAICINI PATS SEVI" MĀKSLAS SKOLAS AUDZĒKŅIEM

Vēloties saglabāt zinātkāri un radošumu mūsu Mākslas skolas audzēkņos arī attālināto mācību laikā, esam radījuši jaunu iniciatīvu “Izaicini pats sevi!”

Ik stundu, ikvienu audzēkņa darbu, papildus jau vērtējumam, mācību priekšmeta skolotājs novērtēs pēc šādiem kritērijiem:

 • Aktīva dalība tiešsaistes stundās

 • Laicīgi nodots darbs (skolotāja noteiktajā termiņā)

 • Inovativitāte, oriģinilitāte, radošums paveiktos darbos


Audzēkņi, kuri būs sakrājuši visvairāk “punktiņus”, atsākot klātienes nodarbības, saņems PĀRSTEIGUMA PALDIES no skolas!

Esi aktīvs, atbildīgs un radošs, un Izaicini pats sevi!

08.01.2021/ NO 11. JANVĀRA MĀCĪBAS ATTĀLINĀTI ATSĀK MĀKSLAS SKOLAS UN MĀKSLAS PULCIŅU AUDZĒKŅI

Plānots, ka mācības noritēs mācību stundu laikos, kas pieejami šeit, visiem skolas audzēkņiem un pulciņu dalībniekiem. Tuvākajā laikā ar audzēkņiem sazināsies klases audzinātāji un pulciņu vadītāji un vienosies par mācību procesa struktūru un veicamajiem darbiem.

Par turpmāko izglītības procesu pēc 24.janvāra, pamatojoties uz epidemioloģiskajai situācijai valstī, informācija sekos.


18.01.2021/ MĀKSLAS SKOLAS UN VIDUSSKOLAS VECĀKU SAPULCES

Aicinām Mākslas skolas audzēkņu vecākus uz vecāku sapulci 21. janvārī, plkst. 17:00!

 • Sapulce notiks tiešsaistē, Google Meet platformā

 • Saite uz sapulci: meet.google.com/zee-znht-onq

_________________________________________

Aicinām Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas vecākus uz vecāku sapulci 22. janvārī, plkst. 17:00!

 • Sapulce notiks tiešsaistē, Google Meet platformā

 • Saite uz sapulci : meet.google.com/hgs-gbnb-nao

Laipni lūdzam pievienoties!

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola
Direktora vietniece, Inese Andersone

07.01.2021/ SKOLAS BIBLIOTĒKĀ - JAUNAS GRĀMATAS!

 • Dorling Kindersley, “Watercolour techniques for artists and illustrators”

 • Daina Gāga Ēķe, Iedvesmas grāmata bērniem “Gribu būt dizainers”

 • Jacqui Atkin, “250 tips techniques and trade secrets for potters”

 • DK, Jess Jos, “Complete pottery techniques: Design, Form, Throw, Decorate and More, with Workshops from Professional Makers”

 • Dorina Croci, “Lingerie and beachwear. 1.000 fashion designs”

 • Elita Ansone, Irēna Ansava, Arta Vārpa, Terēze Svilāne, Sarmīte Lietuviete “10 epizodes 20. gadsimta 2. puses mākslā Latvijā”

 • “Dizaina domāšanas instrumentu komplekts”

 • Dace Stabulniece “Dizaina kamasutra”, rokasgrāmata topošajam interjera dizaineram

 • Eglītis Valdis “Filmas vizuālā stila noslēpumi”

 • Gill Saunders , “The Poster a visual history”

 • Editors of Phaidon , “The fashion book”

 • Sabrina Bamstede, Rita Erdmane “Viņš. Veikmsīga vīrieša apģērbs”

 • Tiziana Paci, “Colour in fashion illustration. Drawing and Painting Techniques”

 • Pentawards, “ The package 5 design book”

 • Stelle Valerie, “Fashion Designers A-Z” u.c.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

07.01.2021/ ATCELTA MĀCĪBU MAKSA

Informējam, ka, pamatojoties uz Valmieras pilsētas pašvaldības domes lēmumu, noteikts, ka:

 • Sākot ar decembra mēnesi tiek piemērota 100% atlaide vecāku līdzfinansējuma maksai profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu audzēkņiem;

 • Īres maksa par dienesta viesnīcu netiks piemērota tiem skolēniem, kuri neizmanto dienesta viesnīcas pakalpojumus.


09.12.2020

AUDZĒKŅI PIEDZĪVO VALSTS DIBINĀŠANAS DIENAS SIMULĀCIJU SAVĀS MĀJĀS

05.01.2021/ KO ESAM PAVEIKUŠI 2020. GADĀ?

Projekta SAM 8.3.4. o/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS) ietvaros.

Sākoties ārkārtējai situācijai pavasarī, projekta aktivitātes uz laiku tika pārtrauktas, jo Ministru kabineta noteikumi paredzēja visa veida izglītības procesa klātienes formā īstenošanu pārtraukt, ņemot vērā potenciālos Covid-19 izplatīšanās riskus. Arī 2020./2021. mācību gada 1. semestrī tiek iegūta jauna pieredze, lai sniegtu atbalstu tiem skolēniem, kuriem identificēti priekšlaicīgi mācību pārtraukšanas riski. *

2019./2020. mācību gada 1. semestrī Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā tika izveidoti 44 individuālā atbalsta plāni (IAP), visvairāk konstatējot ekonomisko riskus. Divpadsmit izglītojamiem tika identificēti mācību darba un izglītības iestādes riski, kurus samazināt palīdzēja plānotās individuālās konsultācijas.

2019./2020. mācību gada 2. semestrī atbalstu saņēma vēl vairāk jaunieši – kopā 62 VDMV izglītojamie. Vislielākais atbalsts tika sniegts, lai samazinātu ekonomiskos riskus. Projekts kompensēja transporta izdevumus, naktsmītnes izdevumus 100% apmērā, kā arī nodrošināja ar ēdināšanu. Neatsveramu ieguldījumu divpadsmit jauniešiem sniedza pedagogi, kas iesaistīti projektā- gan priekšmetu skolotāji, gan audzinātāji, gan psihologs.

2020./2021. mācību gada 1. semestrī tika sagatavoti 52 individuālie plāni, kas palīdzēja samazināt PMP riskus. Sešpadsmit jauniešiem konstatēti mācību darba un izglītības iestādes riski. Projekta ietvaros tika nodrošinātas konsultācijas matemātikā, latviešu valodā, angļu valodā, šūšanā un modelēšanā, kā arī sniegtas psihologa konsultācijas. No šī mācību gada skolā pieejams sociālais pedagogs, kas sniedza neatsveramu palīdzību jauniešiem un pedagogiem darbā ar riska jauniešiem.

Skolā notika divu jauniešu iniciatīvu projektu realizācija “TehnoPrātnieks” un “Kustībā ir spēks. Spēks ir sevī”, taču valstī noteikto ierobežojumu dēļ dažas aktivitātes tika pārceltas uz pavasari, kā arī pielāgotas attālinātām iespējām.

Projekta SAM 8.3.4. o/16/I/001“Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS) ietvaros tā pārstāve Baiba Pumpiņa 2020. gada 2. oktobrī vadīja supervīziju 3h garumā VDMV pedagogiem un IAP (individuālo atbalsta plānu) sagatavotājiem. Dalībnieki saņēma konsultatīvo atbalstu ar profesionālo darbību saistītajos jautājumos: sadarbības veidošanā ar projektā iesaistītajiem audzēkņiem, darba stratēģijas, profesionālās efektivitātes paaugstināšanā, stresa faktoru un izdegšanas mazināšanā, komandas darbā un dažādos ar darbu saistītos emocionālajos jautājumos

Avoti:

*http://www.pumpurs.lv/lv/pumpurs-paveiktais-2020-gada

Rakstu sagatavoja Laine Uzulēna, projekta SAM 8.3.4. izglītības iestādes koordinatore.04.01.2021/ NOTEIKUMI PAR DALĪBU UN UZVEDĪBU TIEŠSAISTES STUNDĀS

Lai tiešsaistes stundas būtu pēc iespējas efektīvākas, lūdzu, ņemiet vērā šādus noteikumus:

 1. Ieslēdz kameru un izslēdz mikrofonu! Mikrofoni tiek ieslēgti pēc skolotāja pieprasījuma.

2. Ievēro tiešsaistes stundu sākumu! Tiešsaistes stundas sākas noteiktā laikā pēc stundu saraksta un to vada mācību priekšmeta skolotājs. Vēlams stundai pieslēgties dažas stundas iepriekš.

3. Esi klātesošs un netraucē! Tiešsaistes stundas laikā piedalies konkrētajā mācību procesā, nedari citas lietas, ar savu rīcību netraucē citus kursa audzēkņus un skolotāju.

4. Nodrošina tehnisko nodrošinājumu savlaicīgi! Laicīgi parūpējies par tehnisko nodrošinājumu! Brīdini skolotāju par tehniskām problēmām (raksti komentāru, sūti sms audzinātājam, skolotājam vai raksti ziņu e-klasē).

5. Nav atļauta video stundas ierakstīšana!

6. Piedomā par fonu! Pārdomā savu tiešsaistes stundas fonu telpā – kādu ziņu nodod par sevi kursa biedriem un skolotājiem.

7. Pacel “rociņu”, ja vēlies pajautāt!

8. Ja nepiedalīsies stundā, e-klasē saņemsi ierakstu “n”. Gadījumā, ja tiešsaistes stundas laikā norit pārbaudes darbs un Tu tajā nepiedalies, e-klasē būs ieraksts – "n/nv. Ja neesi piedalījies tiešsaistes stundā, bet tomēr esi veicis stundas uzdevumu un iesniedzis to skolotājam norādītajā laikā, “nv” var tikt dzēsts.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

04.01.2021/ 4. JANVĀRĪ MĀCĪBAS ATSĀK VIDUSSKOLĒNI

Informējam, ka no 4. janvāra mācības atsāk vidusskolas audzēkņi. Mācības noritēs pilnībā attālināti. Izglītojamie izglītības iestādi neapmeklē, mācās tikai attālināti ar pedagogu tiešsaistē un veic patstāvīgos darbus individuāli vai sadarbībā ar citiem.

Savukārt no 11. janvāra mācības atsāk Mākslas skolas audzēkņi un Mākslas pulciņu dalībnieki. Arī šiem audzēkņiem mācības noritēs tikai attālināti.

Mācību stundu saraksts 2020./2021.m.g. 2. semestrim pieejams šeit:

Ievērībai informējam, attālināto mācību laikā mācību maksa netiek piemērota.

Novēlām veiksmi un izdošanās 2. semestrī!

28.11.2020/ DIREKTORES APSVEIKUMS SVĒTKOS

No pleca uz plecā klātbūtni just,
No prāta prātā radošumu rast,
Tā kopībā būt,
Tā augt!

Paldies par kopīgo šajā gadā.

Lai Ziemassvētku laikā spējam rast pozitīvo enerģiju Jaunam gadam.
Siltus un gaišus Ziemassvētkus audzēkņu, pedagogu, darbinieku, draugu ģimenēm!

Direktore Inese Mētriņa

18.12.2020/ JAUNIEŠU SKICES PĀRTOP REĀLĀS ETIĶETĒS

Esam ārkārtīgi priecīgi, ka ar mums turpina sadarboties bijušie audzēkņi!

Mūsu skolas absolvente Sanda Berga, kura nesen uzsākusi sidru un vīnu ražošanu, vērsās pie mūsu audzēkņiem ar lūgumu izveidot skices, kuras varētu iekļaut dzērienu etiķešu radīšanā.

Kopumā astoņi izglītojamie iesniedza savus priekšlikumus. No tiem Sanda izvēlējās 4 jauniešu skices - Danielas, Maijas, Lienes, Dārtas, kuras tālāk iekļaus etiķešu maketos.

Tuvāko nedēļu laikā nelielā ģimenes vīna darītava uzsāks piecu veidu dzērienu – ābolu sidra, bērzu sulu dzēriena, cidoniju, zemeņu klasiskā un upeņu klasiskā vīna ražošanu.