MĀKSLAS PULCIŅI

NODARBĪBU SARAKSTS

Nodarbību saraksts 2024./2025.m.g. 1.semestrim – skatīt šeit (saite).

UZŅEMŠANA INTEREŠU IZGLĪTĪBĀ

IZGLĪTOJAMO UZŅEMŠANAS NOTEIKUMI

Tālruņi uzziņām: 64207362 

Nodarbības notiek vienu reizi nedēļā divas mācību stundas, pēc konkrētā mācību gada stundu saraksta. Par Mākslas kursiem ir paredzēts vecāku līdzfinansējums  – 15.00 EUR mēnesī. Tiek piemērota atlaide, ja no ģimenes skolā mācās vairāki bērni, kā arī ir citas Valmieras Pašvaldībā noteiktās atlaides. 

INTEREŠU IZGLĪTĪBAS PROGRAMMAS 

RADOŠĀS MĀKSLAS ABC (5 - 6 gadi)

Ja izjūti prieku zīmējot, gleznojot, veidojot, apgūsti mākslas ABC, iemācies saredzēt un radīt skaisto! Kursu mērķis ir attīstīt radošumu, iztēli un mākslas izpratni, nostiprināt vizuālo elementu uztveres spējas, krāsas un  formas izjūtu.  

Tu varēsi brīvi paust savu iztēli un idejas, uzlikt tās uz papīra ar krāsu zīmuļiem, flomāsteriem, krītiņiem, tušu u.c. Tu varēsi attīstīt arī veidošanas iemaņas no dažādiem materiāliem -  papīra, plastilīna, dabas materiāliem.


VIZUĀLĀS MĀKSLAS UN DIZAINA DARBNĪCA (1.–2. klase, 3.- 4. klase, 5. - 6. klase)

Zīmēsim, gleznosim, griezīsim, līmēsim, veidosim kolāžas, kā arī radīsim 3D mākslas objektus un instalācijas! Iepazīsim dažādus mākslas izteiksmes veidus, dizaina risinājumus un iespējas!

Vizuālās mākslas un dizaina darbnīca piedāvā iespēja apgūt zīmēšanas, gleznošanas un veidošanas prasmes, izpētīt dažādus materiālus, tehnikas un stilus, attīstīt radošo potenciālu un brīvi izpausties mākslā.   


VEIDOŠANA NO PAPĪRA LĪDZ MĀLAM (1.– 5. klase)

Tu apgūsi veidošanas prasmes strādājot ar dažādiem materiāliem (papīrs, plastilīns, māls, dabas materiāli u.c.) un  realizēt savu radošo ieceri, izmantojot dažādus mākslinieciskās izpausmes līdzekļus.

Kursu dalībnieki, izmantojot papīru kā modelēšanas materiālu, iepazīsies ar tā daudzveidīgajām īpašībām un iespējām. Nodarbību laikā būs iespēja veidot origami modeļus, putnus, dzīvniekus un ziedus, dāvanu kastītes un apsveikumu kartiņas. Keramikas pamati tiks apgūti darinot traukus, sīkplastikas figūriņas un dažādus dekoratīvus priekšmetus. 


ANIMĀCIJA  (1.– 5.klase)

Soli pa solim līdz animētam stāstam! Animācija ir mākslas veids, kas izmanto attēlu ātru un secīgu nomaiņu, lai radītu kustības ilūziju. 

Animāciju veidošana dos iespēju kursu dalībniekiem izpaust radošumu un iztēli, piešķirot saviem stāstiem un to varoņiem dzīvīgumu. Šeit būs jādomā gan par sižetu, notikumu attīstību un stāsta varoņu raksturu atveidošanu. Tiks apgūtas tehniskās iemaņas - kā darboties ar animācijas programmatūru, kā izveidot un organizēt animācijas kadru, kā pārvietot objektus un veidot vienkāršas kustības.


ZĪMĒŠANAS UN GLEZNOŠANAS DARBNĪCA (7. - 8. klase)

Kursos varēs apgūt iemaņas zīmēšanā un gleznošanā. Tas ļauj attīstīt asociatīvo domāšanu, dod iespēju brīvi rīkoties ar dažādiem materiāliem – zīmuli, flomāsteriem, pasteļu krītiņiem, ogli, sangīnu, akvareļu, akrila un guaša krāsām.

Zīmēšanas nodarbībās varēs apgūt štriha un dažādu līniju veidus, izprast lineārās perspektīvas pamatus un ģeometrisku figūru konstrukciju, apgūt apjoma zīmējuma pamatprincipus, kompozīcijas elementus.

Gleznošanas nodarbībās varēs attīstīt prasmes krāsu jaukšanā, dažādu gleznošanas materiālu pielietošanā un gleznošanas tehnikās.


ZĪMĒŠANAS UN GLEZNOŠANAS DARBNĪCA (9. - 12. klase)

Zīmēšanas nodarbībās iemācīsieties zīmēt sadzīves priekšmetus, drapērijas, ģipša formas u.c. Zīmējot un skicējot trenēsiet rokas precizitāti, iemācīsieties izmērīt proporcijas, veidot kompozīciju, kā arī izpratīsiet, kas ir telpiskums un dziļums. Nodarbībās darbosimies ar grafīta zīmuļiem, ogli un sangīnu.

Gleznošanas nodarbībās varēsiet attīstīt prasmes krāsu jaukšanā, dažādu gleznošanas materiālu pielietošanā un tehnikās. Nodarbībās strādāsim ar akvareļkrāsām,  guaša vai akrila krāsām uz papīra un audekla. Tiks apgūti klusās dabas un ainavas  gleznošanas pamati, kā arī gleznas kompozīcijas uzbūve.

Dalībnieki ar priekšzināšanām varēs papildināt savas prasmes un attīstīt tālāk savu talantu.


GRAFIKAS DIZAINA DARBNĪCA (7.– 9 .klase)

Kursos "Grafikas dizaina darbnīca" dalībnieki mācīsies dažādas prasmes un tehnikas, kas saistītas ar grafisko dizainu - burtu un teksta izvietošana, krāsu, formu un līniju lietošana, daudzveidīgu vizuālo elementu izmantošana, kas papildina tekstu un attēlo darba galveno ideju.

Kursu laikā tiek apgūtas datorgrafikas programmas, attēla kompozīcija, krāsu mācība, dizaina pamatprincipi. Tiks veidotas foto kolāžas, tekstuāli salikumi un ilustrācijas.


TEKSTILŠĶIEDRU DARBNĪCA (7. - 9. klase)

Šī darbnīca ir īstā vieta, kur jauniešiem eksperimentēt ar dažādiem audumiem, pavedieniem, dzijām un citām tekstilmateriālu formām, lai veidotu tekstilmākslas darbus, piemēram apģērbus, rotaslietas, dekoratīvus objektus u.c.

Piedāvāsim izgatavot interjera aksesuārus - spilvenus, rotaļlietas, mākslīgos ziedus u.c.  Mūsdienīgā  interjerā vienmēr atradīsies vieta skaistam un gaumīgam tekstilmākslas izstrādājumam, kas padarīs telpu mājīgāku un patīkamāku. Būs iespēja apgleznot audumu, batikot, šūt, izšūt, kā arī izgatavot apģērba aksesuārus – krelles, piespraudes, šalles, somiņas u.c.


VIDES DIZAINA DARBNĪCA (10. - 12. klase)

Kursa ietvaros tiks veidoti darbi arhitektūras un interjera jomā, kā arī dekoratīvas kompozīcijas un instalācijas.

Dalībniekiem tiks piedāvātas dažādu materiālu un tehniku pielietošanas iespējas: kolāža, modelēšana, un citas metodes, kas ļauj radīt daudzveidīgus darbus savas radošās ieceres īstenošanā. Kolāžas veidošana un telpisku formu modelēšana ir interesants un saistošs process, ar kura palīdzību var attīstīt radošo domāšanu, apgūt dažādus tehniskos un mākslinieciskos paņēmienus. Darbus var veidot gan plaknē, gan kā trīsdimensiju kompozīcijas.


ZĪDA APGLEZNOŠANAS DARBNĪCA  (10. - 12. klase)

Darbnīcā varēs iemācīties zīda un citu audumu apgleznošanas pamatus, piemēram, krāsu jaukšanu, gleznošanas tehnikas, krāsu fiksēšanu uz auduma utt. Jums būs iespēja eksperimentēt ar dažādām krāsām un tehnikām, izveidot savus dizainus uz dažādiem audumiem.


INTEREŠU IZGLĪTĪBAS PEDAGOGI

INETA PEROVA

Vides dizaina darbnīca.

DACE BRIZAUSKA

Radošās mākslas ABC, Veidošana no papīra līdz mālam.

SILVIJA MELNŪDRE

Radošās mākslas ABC, Vizuālās mākslas un dizaina darbnīca (5.- 6. klase), Tekstilšķiedru darbnīca.

LAINE UZULĒNA

Vizuālās mākslas darbnīca (3.- 4. klase).

VELTA RONE

Vizuālās mākslas darbnīca (1.- 2. klase), Zīmēšanas un gleznošanas darbnīca (7.-  8. klase).

INDRA CĀLĪTE

Zīmēšanas un gleznošanas darbnīca (9.- 12. klase).

KITIJA VĀPA

Radošās mākslas ABC, Animācija, Grafikas dizaina darbnīca (7.- 9. klase).

AUDZĒKŅU DARBU VIRTUĀLĀ IZSTĀŽU ZĀLE