VDMV REALIZĒTIE PROJEKTI
10.02.2025./ VDMV AUDZĒKŅU ERASMUS+ MOBILITĀTE PRĀGĀ
No 13. līdz 24. janvārim Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas Audiovizuālās komunikācijas, Grafikas, Interjera un Apģērbu dizaina nodaļu 3. kursu audzēkņi devās Erasmus+ mobilitātē uz Čehijas galvaspilsētu Prāgu, lai gūtu pieredzi mācību uzņēmumu praksē. Izglītojamie strādāja dažādās nozaru vadošajās studijās un radošajos uzņēmumos, pilnveidojot savas prasmes starptautiskā vidē.
Interjera dizaina audzēkņi prakses laikā strādāja Mares Design un MedArkhitekt studijās, piedaloties reālos, jau iesāktos projektos. Mares Design studijā audzēkņi izstrādāja ofisa interjeru, veidojot 3D vizualizācijas, mēbeļu rasējumus un sajūtu kartes, ņemot vērā pasūtītāja prasības un budžetu. Viņi izveidoja darbinieku zonas vizualizāciju ar Photopea un OpenAI rīkiem, kā arī projektēja mēbeļu dizainu. MedArkhitekt studijā viena no interjera dizaina audzēknēm apguva telpu plānošanu, materiālu izvēli un dizaina konceptu veidošanu. Tika analizēti esošie rasējumi, veidota sajūtu karte, telpu un izstrādāti terases koncepta risinājumi.
Audiovizuālās komunikācijas audzēkņi piedalījās inovatīvā mūzikas video veidošanas projektā, sadarbojoties ar Prāgas elektroniskās mūzikas grupu Ohm Square. Viņi izmantoja mākslīgā intelekta rīkus, lai veidotu animētu video, kas atbilst grupas stilam. Tāpat, sadarbībā ar Artykel.org, audzēkņi piedalījās apģērbu un produktu fotografēšanā, analizēja zīmolu vizuālo identitāti, radīja vizuālo saturu un apguva mākslīgā intelekta rīkus foto pēcapstrādei.
Apģērbu dizaina audzēknēm prakse norisinājās uzņēmumā TAM ARA, pie dizaineres Ivana Follová un uzņēmumā Barrandov Studios. Viena no praktikantēm uzņēmumā TAM ARA veidoja skices jau esošam projektam, piedalījās otrreizējās apstrādes tērpa veidošanā. Noslēgumā sagatavoja tērpus fotosesijai, asistēja modeļiem un apsprieda uzņēmuma sociālo tīklu mārketingu. Ivana Follová studijā viena no audzēknēm izstrādāja skices, apmeklēja modes galerijas un izstādes, veidoja tērpu kombinācijas manekeniem un asistēja fotosesijās. Barrandov Studios uzņēmumā audzēknes strādāja ar kino un teātra kostīmiem – veica to pielāgošanu un uzturēšanu, kārtoja apģērbus, veica numerāciju un šķirošanu. Noslēgumā praktikantes veidoja tērpu skices, kuri tiks šūti šī gada vasarā un būs paredzēti izmantošanai filmēšanas laukumā.
Grafikas dizaina audzēkņi prakses laikā, sadarbībā ar aģentūru Evocreative, strādāja pie mūzikas bāra “The Jam” vizuālās identitātes, veidojot VIP kartes, plakātus un informatīvos materiālus. Viņi analizēja esošos dizainus, ģenerēja idejas un izstrādāja konceptus, kā arī piedalījās dažādos fotogrāfēšanas projektos – dokumentējot bāra darbiniekus, dzērienus un ģitāras reklāmai. Audzēkņi iepazinās ar MI rīkiem un veidoja vizuālās identitātes vadlīnijas, nodrošinot vienotu un atpazīstamu dizainu.
Erasmus+ mobilitātes ietvaros iegūtā pieredze sniedza audzēkņiem iespēju pielietot un attīstīt savas profesionālās prasmes starptautiskā vidē, strādājot izvēlēto izglītības programmu nozares uzņēmumos. Darbs ar nozares speciālistiem veicināja izglītojamo kompetenču paplašināšanu un deva ieskatu darba procesos ārvalstu uzņēmumos. Papildus tam, protams, bija iespēja arī baudīt Prāgas daudzveidīgo mākslas, dizaina un arhitektūras pasauli. Projekts Nr.2024-1-LV01-KA121-VET-000212849 tika realizēts pateicoties Erasmus+ programmas aktivitātei Nr.KA121-VET "Personu mobilitāte mācību nolūkos profesionālās izglītības sektorā”.
Informāciju sagatavoja:
VDMV projektu vadītāja Andra Gloka
30.10.2024./ VDMV PEDAGOGU UN ATBALSTA PERSONĀLA ERASMUS+ MOBILITĀTE MADRIDĒ
No šī gada 21. līdz 25. oktobrim Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas pedagogi un atbalsta personāls devās Erasmus+ mobilitātes aktivitātē “Kursi un apmācības”, Madridē, Spānijā, kur, piedaloties programmā “Degt, bet neizdegt”, apguva stresa pārvaldības un izdegšanas novēršanas tehnikas, komunikācijas un koučinga prasmes, kā arī radošas pieejas problēmsituāciju risināšanā, kas potenciāli varētu veicināt labvēlīgāku un produktīvāku darba vidi skolā.
Kursu laikā VDMV pedagogi un atbalsta personāls ieguva gan praktiskas iemaņas, gan teorētisku pamatu “izdegšanas” novēršanai. Kursu gaitā tika identificētas darba vides problēmas un apgūtas SMART mērķu noteikšanas un atpakaļgaitas plānošanas metodes. Tika padziļināta izpratne par stresa cēloņiem, ķermeņa reakcijām un praktizētas stresa mazināšanas tehnikas. Nodarbībās par nevardarbīgu komunikāciju tika apgūtas efektīvas empātijas tehnikas un praktiski rīki konfliktu risināšanā.
Dalībnieki arī apmeklēja dažādas Madrides izglītības iestādes - Escuela Profesional Jasperiana, Madrid Active School un Escuela de Arte 3, lai iepazītos ar labās prakses piemēriem un dibinātu kontaktus potenciālām nākotnes sadarbībām.
Kursos iegūtās zināšanas dalībnieki nodos tālāk, rīkojot informatīvu semināru pārējiem kolēģiem, kur dalīsies gan ar personīgajiem iespaidiem, gan ar dažādajām metodēm, kuras tika apgūtas. Paldies dalībniekiem par iesaistīšanos un paldies kursu organizētājām Daigai Ramatai un Monikai Diānai Cālītei!
Projekts Nr.2024-1-LV01-KA121-VET-000212849 tika realizēts pateicoties Erasmus+ programmas aktivitātei Nr.KA121-VET "Personu mobilitāte mācību nolūkos profesionālās izglītības sektorā”
27.06.2024./ DARBA ĒNOŠANA REINJONAS SALĀ
No 17. līdz 23. jūnijam Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas pedagoģes Kitija Vāpa, Silvija Melnūdre, Dace Brizauska un Kristīne Zemļicka-Brālēna kopā ar projektu vadītāju Andru Gloku un izglītības metodiķi Inetu Martinsoni devās darba ēnošanas mobilitātē Francijas aizjūras reģionā Reinjonā.
Mobilitāte tika organizēta ar mērķi sniegt iespēju skolas pedagogiem iegūt praktisku un teorētisku ieskatu citas izglītības iestādes un mākslas organizāciju darbā. Reinjonas mobilitātes aktivitātes galvenokārt norisinājās Ecole Supérieure d'Art de la Réunion (Reinjonas Mākslas koledžā), kur tikāmies ar koledžas direktoru, iepazīstot skolas vidi, darbu un gūstot ieskatu studentu diplomdarbu gatavošanas procesā. Laikmetīgās mākslas centrā “La Friche” un organizācijā “DOCUMENTS D’Artistes de la Réunion” tika rīkotas tikšanās ar māksliniekiem. Mākslinieki ar kuriem tikāmies, tika izvēlēti pielāgojoties mobilitātes dalībnieku profesionālajai darbībai, lai gūtu iedvesmu un labās prakses piemērus savam darbam atgriežoties VDMV. Mobilitātes laikā apmeklējām mākslinieku darbnīcas, kur guvām ieskatu darbu radīšanas procesā. Dalībniekiem bija iespēja ar māksliniekiem aprunāties, uzdot jautājumus, izpētīt viņu darbību. Mobilitāte tika rīkota, lai veicinātu VDMV pedagogu profesionālās kompetences pilnveides attīstību, iedvesmotos un potenciāli ieviestu jauniegūtās zināšanas arī savā ikdienas darbā. Darba ēnošanas aktivitātes Reinjonā bija lieliska iespēja gūt starptautisku ieskatu mākslas un dizaina jomā. Mobilitātes laikā tika nodibināti kontakti ar citiem pedagogiem, skolas darbiniekiem un māksliniekiem, lai potenciāli turpinātu sadarbību arī nākotnē, gan organizējot audzēkņu apmaiņas prakses, gan pedagogu viesošanās vizītes.
Reinjonas salas apmeklējums dalībniekiem sniedza ne tikai profesionālo pieredzi, bet arī dziļāku izpratni par salas kultūras daudzveidību, veidojot neaizmirstamus iespaidus un iedvesmu turpmākajam darbam.
Projekts Nr.2022-1-LV01-KA122-VET-000074648 tika realizēts pateicoties Erasmus+ programmas aktivitātei Nr.KA122-VET "Īstermiņa mobilitātes projekti izglītības apguvējiem un personālam".
Informāciju sagatavoja:
VDMV Kultūras projektu vadītāja Andra Gloka
10.05.2024. / AIZVADĪTS SADARBĪBAS PROJEKTS AR VALMIERAS GAUJAS KRASTA VIDUSSKOLU
Šī gada 4. un 11. aprīlī Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā norisinājās sadarbības projekts ar Valmieras Gaujas krasta vidusskolu - attīstības centru. Projekts "Dažādības māksla", kura ietvaros notika divas gleznošanas darbnīcas, tika radīts ar mērķi pulcēt kopā VDMV un VGV audzēkņus, veicinot savstarpēju mijiedarbību un radošumu. Radošās darbnīcas sniedza lielisku iespēju jauniešiem no abām izglītības iestādēm apvienot savas prasmes un iemaņas, daloties savā pieredzē un idejās. VGV audzēkņi no 10. līdz 12. klasei sadarbībā ar VDMV Audiovizuālās komunikācijas nodaļas 3. kursa audzēknēm aktīvi iesaistījās radošajā procesā, komunicējot un daloties savos dažādajos uzskatos par mākslu. Projekta galvenais mērķis bija veicināt ilgtermiņa sadarbību un draudzību starp abu skolu audzēkņiem, veidojot vienotu un iedvesmojošu vidi mākslas attīstībai. Šī sadarbība nodrošināja jauniešiem ne tikai iespēju pilnveidot savas mākslinieciskās prasmes, bet arī mācīties no citiem, apgūstot jaunas iemaņas, ar kurām ikdienā nenākas saskarties.
Projekta laikā izveidotie darbi tiks izstādīti sadarbības partnera skolā, lai kalpotu kā atgādinājums par aizgājušo notikumu un kā neizsīkstoša iedvesma jauniešiem turpmākajās ikdienas gaitās.
Projekts Nr. ESC30-SOL-281AE3F5 tika realizēts pateicoties Eiropas solidaritātes korpusa piešķirtajam finansējumam.
Informāciju sagatavoja:
VDMV projektu vadītāja Andra Gloka
22.04.2024. / PROJEKTA NOSAUKUMS: VIDEI DRAUDZĪGS NĀKOTNES UZŅĒMĒJS!
Projekta numurs: 1-08/20/2024
Projekta mērķis: Veidot jauniešu izpratni par videi draudzīgu rīcību un veicināt līdzdalību caur izglītojošu un praktisku zaļā kursa principu īstenošanu savos skolēnu mācību uzņēmumos.
Projekta īstenošanas periods: 01.03.2024. – 30.04.2025. (14 mēneši)
Projekta programma: Valsts budžeta programma 21.00.00 “Vides aizsardzības fonds un iemaksas starptautiskajās organizācijās” apakšprogrammas 21.02.00 “Vides aizsardzības projekti” vadlīnijas “Atbildīgs dzīvesveids” aktivitātē “Videi draudzīga dzīvesveida izglītojošu pasākumu īstenošana”.
Projekta partneri: Valmieras Attīstības aģentūra ir vienīgais un galvenais projekta partneris un īstenotājs, kas nodrošinās aktivitāšu ieviešanu un rezultātu sasniegšanu. Projekts tiek īstenots ciešā sadarbībā ar Valmieras, Limbažu, Smiltenes un Cēsu novadu skolām.
Projektā plānotās aktivitātes:
Interaktīvi ievada semināri skolās par cilvēka darbības ietekmi uz dabu un vidi.
Ekskursijas pie uzņēmējiem, kas pielieto aprites ekonomikas principus savā ikdienas darbā (labās prakses piemēri novados). Tiešsaistes seminārs "Pieredzes apmaiņa!", kura laikā jaunieši dalīsies iegūtajā pieredzē.
Radošās darbnīcas "Ražo, lieto, pārstrādā!" Valmieras koprades darbnīcā DARE.
Jauniešu ideju ģenerēšanas darbnīcas.
Noslēguma pasākumi "Ideju piči" reģionu ietvaros.
Digitālā bukleta "Videi draudzīgs nākotnes uzņēmējs!" izstrāde.
Projekta noslēguma konference "Ražo, lieto, pārstrādā!".
Sasniedzamie rezultāti:
Par aprites ekonomiku, patēriņa samazināšanu uzrunāti apmēram 250 jaunieši (vecumā no 13-25 gadiem) no Valmieras, Limbažu, Cēsu un Smiltenes novada skolām.
Limbažu, Valmieras, Smiltenes un Cēsu novados jaunieši iepazinuši 1-3 uzņēmējdarbības labās prakses piemērus, kas piekopj aprites ekonomikas principus ikdienā.
Apgūtas efektīvas stratēģijas, metodoloģijas un tehnoloģijas atkritumu samazināšanā, resursu efektivitātē un pārstrādē, ko potenciāli pielietot savā esošā vai topošā skolēnu mācību uzņēmumā.
Jauniešu sagatavoti ideju piči (prezentācijas), kā savu SMU uzlabot, pārveidot vai veidot no jauna balstoties uz aprites ekonomikas principiem, produkta ilgtspējas principiem, un ekoloģiskās pēdas nospieduma pamatnozīmi. Izvirzīti ~10 labākie ideju piči (no 4 iesaistītiem novadiem) projekta noslēguma konferencei.
Izstrādāts viens digitāls buklets "Videi draudzīgs nākotnes uzņēmējs!" par igtspējīgu dzīvesveidu šobrīd, ilgtspējīgu profesionālo darbību nākotnē, ilgtspējīgām biznesa idejām.
Projekta noslēguma konference "Ražo, lieto, pārstrādā!", kurā jaunieši būs dalījušies ar projekta laikā iegūtajām zināšanām, prasmēm, atziņām, kā arī novērtējuši ieguvumus no projekta.
Kontaktpersona Valmieras Attīstības aģentūrā: Projekta vadītāja Inna Purmale, e-pasts: inna.purmale@valmierasnovads.lv, T. +371 29459332.
Koordinatore MIKC Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā: SMU konsultante Evita Eglīte, e-pasts:evita.eglite@valmiera.edu.lv
11.04.2024. VDMV IZGLĪTOJAMIE KOPĀ AR NORVĒĢU JAUNIEŠIEM STRĀDĀ PIE VIDZEMES KĀ TŪRISMA GALAMĒRĶA REKLAMĒŠANAS
No šī gada 3. līdz 5. aprīlim, Vidzemes plānošanas reģiona projekta “Entrepreneurship in Vidzeme” ietvaros, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā viesojās audzēkņi un skolotāji no Norvēģijas Elverum reģiona. Trīs dienu garumā VDMV Grafikas dizaina nodaļas 1. kursa audzēkņi un Elverum vidusskolas audzēkņi sadarbojās, lai veidotu vizuālo materiālu (suvenīru) idejas, lai parādītu Vidzemi kā tūrisma galamērķi Norvēģijas mērķa grupai. Projekta mērķis bija organizēt apmaiņas vizīti, lai veicinātu izpratni par grafisko dizainu no tūrisma mārketinga perspektīvas un stiprinātu starptautisko sadarbību starp Norvēģiju un Latviju. Darbnīcu plānošanā un realizēšanā piedalījās VDMV skolotāja Kristīne Zemļicka-Brālēna un Koprades darbnīca “DARE”.
Pasākuma ievadā lekciju par tūrisma mārketingu sniedza Dr.Geogr., Vidzemes Augstskolas Asociētais profesors Andris Klepers, projekta dalībniekus iepazīstinot ar abu valstu tūrisma darbību un aicinot iedziļināties kopīgajā un atšķirīgajā. Projekta laikā grupu darbā tika izstrādātas idejas trīs veidu suvenīriem - T-krekliem un auduma maisiņiem, krūzēm un krūžu palikņiem. Katra grupa veidoja suvenīrus par pamatu ņemot tādas tēmas kā ēdiena kultūra, pilsētas un pārgājieni Vidzemē. Izstrādātās idejas realizējot, jaunieši apguva sietspiedes, termodrukas un lāzergriešanas tehnikas. Pēc suvenīru izstrādes jauniešiem bija iespēja izveidot produktu fotogrāfijas pie fotogrāfes Anetes Rudmiezes Koprades mājā Skola6, Cēsīs.
Projekta gaitā, ne tikai tika izstrādātas suvenīru idejas un to realizācija, bet arī tika veicināta ideju apmaiņa un radošas diskusijas starp skolēniem no abām valstīm. Dalībnieki dalījās savās kultūrās, tradīcijās un izpratnē par dizainu, tādējādi iegūstot dziļāku izpratni par citu valstu uzskatiem. Sadarbība ne tikai veicināja izpratni par grafisko dizainu un tūrisma mārketingu, bet arī stiprināja starptautisko sadarbību starp Latviju un Norvēģiju. Rezultātā abu skolu jaunieši ieguva vērtīgu pieredzi un savstarpējo sapratni, kas palīdzēs turpmākajās sadarbības iniciatīvās.
Paldies par pasākuma organizēšanu Vidzemes plānošanas reģionam.
Paldies par dalību Grafikas nodaļas 1.kursam, skolotājām Kristīnei Zemļickai-Brālēnai un Kitijai Vāpai, Koprades darbnīcai DARE, Koprades mājai Skola6 un lektoram Andrim Kleperam.
Informāciju sagatavoja:
VDMV projektu vadītāja Andra Gloka
28.03.2024. / VALMIERAS DIZAINA UN MĀKSLAS VIDUSSKOLA SAŅEM ERASMUS+ AKREDITĀCIJU PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS JOMĀ
Ar lepnumu paziņojam, ka Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola ir ieguvusi Erasmus akreditāciju (akreditācijas kods: 2023-1-LV01-KA120-VET-000188351) periodā no 2024. līdz 2027. gadam. Akreditācija ir nozīmīgs solis uz priekšu mūsu attīstībā, jo tā nodrošina plašas iespējas gan mūsu audzēkņiem, gan pedagogiem piedzīvot jaunas dizaina jomas perspektīvas un iegūt starptautisku pieredzi. Erasmus akreditācija paplašina iespējas doties mobilitātēs, piedaloties apmaiņas programmās un projektos ar citām Eiropas valstīm, attīstot valodu prasmes un iemācoties darboties starptautiskā vidē. Akreditācijas iegūšana garantē vienkāršotāku sistēmu atbalsta saņemšanai un sniedz iespēju mobilitātēs doties neierobežotam dalībnieku skaitam, izvērtējot izglītības iestādes kapacitāti. Pieejamo mobilitāšu skaits veicinās pedagogu profesionālo pilnveidi un nodrošinās Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņiem augstvērtīgu izglītību un sagatavotu viņus nākotnes izaicinājumiem dizaina un mākslas jomā. Saņemot akreditāciju, ir jāievēro sekojoši nosacījumi: 1. Īstenošanas gaitā tiek veikta akreditācijas uzraudzība un Erasmus plāna, kas ir akreditācijas pieteikuma daļa, aktualizēšana. 2. Akreditācijas piešķiršana vēl nenozīmē tiešu vai garantētu finansējumu, kā arī nenosaka pienākumu iesniegt pieteikumu finansējuma saņemšanai katru gadu. 3. Ja akreditēta organizācija nepieprasa finansējumu trīs gadus, akreditāciju var atcelt.
Erasmus akreditācija ne tikai sniedz iespēju izglītības iestādēm vienkāršotā kārtībā pieteikties atbalstam mobilitātes projektiem, bet arī apliecina organizācijas plānu īstenot augstas kvalitātes mobilitāti kā organizācijas attīstības pasākumu kopuma sastāvdaļu, kā arī tā ir paredzēta, lai rosinātu organizācijas stratēģiski plānot mobilitāti organizācijas attīstības veicināšanai.
Informāciju sagatavoja:
projektu vadītāja Andra Gloka
22.03.2024. / 18. UN 19. MARTĀ VDMV NORISINĀJĀS PĒDĒJĀS DIVAS LEKCIJAS SEMIMĀRU CIKLĀ "MĀKSLA TIEKAS AR..." LEKCIJAS
Pirmdien, 18. martā, VDMV viesojās apģērbu dizainere un zīmolu “Baiba Ladiga” un “Kobayashi” radītāja Baiba Ladiga. Pasākuma pirmajā daļā lektore iepazīstināja ar sevi, savu veikumu apģērbu dizaina jomā. B. Ladiga dalījās ar pieredzi gan Latvijas, gan citu valstu modes nedēļās, kā arī skaidroja savu apģērbu kolekciju iedvesmas avotus. Savās kolekcijās un aksesuāros, kas paredzēti gan ikdienas valkāšanai, gan konceptuālām izpausmēm, Baiba izmanto gan Āzijas kultūras, gan Latvijas dabas elementus. Šajās kolekcijās izcelti arhitektoniski silueti un ģeometriskas apdrukas, kas raksturīgas Āzijas mantojumam un Latvijas ainavai. Svarīga detaļa lektores darbā, kā tas ir minēts lekcijas nosaukumā, ir apģērbu ilgtspējība un “nulles atlikuma” apģērbu veidošana. Darbnīcas laikā lektore dalībniekus iepazīstināja ar origami mākslu, aicinot izveidot savus dizainus un izmēģināt savu roku “nulles atlikuma” apģērbu radīšanai, izmantojot origami principus.
Savukārt, otrdien, 19. martā, VDMV viesojās skaņu mākslinieks Artūrs Punte, daloties ar pieredzi skaņu dizaina jomā un iepazīstinot lekcijas dalībniekus ar savu mākslas darbu konceptuālajām idejām, tehniskajiem risinājumiem un dalību mākslas festivālos. Lekcijas otrajā daļā lektors vadīja unikālu radošo darbnīcu, kur katram dalībniekam, ar sava mobilā telefona palīdzību, bija jāpiedalās “Frekvenču korī”, sekojot līdzi lektora norādījumiem par nepieciešamās frekvences uzslēgšanu, kopā radot neparastu skaņdarbu.
Pasākumi tika realizēti pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda finansētajam projektam “Izglītojošs radošo aktivitāšu cikls “Māksla tiekas ar…”” un pašvaldības līdzfinansējumam. Lekcijas un darbnīcas tika organizētas piecās daļās. Šī projekta mērķis bija sniegt iespēju Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas pedagogiem, audzēkņiem un citu mākslas skolu viesiem gūt ieskatu no tās jomas pārstāvja, kuru viņi ir izvēlējušies par savu profesionālo virzienu. Sadarbībā ar nozares profesionāļiem, projekta mērķis bija veicināt izcilību un profesionalitāti mākslas un dizaina izglītībā visās izglītības programmās.
Pateicamies par dalību visiem lekciju apmeklētājiem!
Informāciju sagatavoja:
projektu vadītāja Andra Gloka
21.03.2024. / APRĪLĪ NORISINĀSIES VALMIERAS DIZAINA UN MĀKSLAS VIDUSSKOLAS UN VALMIERAS GAUJAS KRASTA VIDUSSKOLAS - ATTĪSTĪBAS CENTRA PROJEKTS
"Dažādības māksla" ir iedvesmojošs projekts, kas pulcē kopā Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas un Valmieras Gaujas krasta vidusskolas - attīstības centra audzēkņus, ar mērķi veicināt savstarpēju sapratni un radošu sadarbību. Šīs radošās darbnīcas tiks organizētas, lai radītu stimulējošu vidi mākslas izpratnei un attīstībai, nodrošinot iespēju abu skolu audzēkņiem kopā piedalīties radošajās aktivitātēs. Šajā projektā piedaloties, VGV audzēkņi ne tikai iegūs iespēju izmēģināt savas mākslinieciskās prasmes, bet arī uzklausīs un apgūs VDMV audzēkņu pieredzi un idejas, lai radītu izteiksmīgus mākslas darbus. Projekta mērķis ir attīstīt mākslinieciskās spējas un veicināt sociālo integrāciju un izpratni par dažādību.
Projekts Nr.ESC30-SOL-281AE3F5 "Radošās darbnīcas "Dažādības māksla"" tiek realizēts pateicoties "Eiropas solidaritātes korpusa" piešķirtajam finansējumam.
Informāciju sagatavoja:
projektu vadītāja Andra Gloka
15.03.2024. / AR VALSTS KULTŪRKAPITĀLA FONDA ATBALSTU TIKS PILNVEIDOTA DIVU IZGLĪTĪBAS PROGRAMMU MATERIĀLTEHNISKĀ BĀZE
MIKC Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola ir saņēmusi Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu mērķprogrammā "Dizaina un arhitektūras izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana" 3995 EUR apmērā. Līdzfinansējums iegūts arī mērķprogrammā “Vizuālās mākslas izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana” 3550 EUR apmērā.
Iegūtais līdzfinansējums tiks izmantots Profesionālās vidējās izglītības programmas “Apģērbu dizains” materiāltehniskās bāzes pilnveidošanā ar mērķi modernizēt Apģērbu dizaina nodaļas darbnīcu un sekmētu izglītojamo interesi par apgūstamo profesiju, uzlabotu izglītības kvalitāti, paaugstinātu absolventu konkurētspēju darba tirgū, kā arī pavērtu plašāku iespēju pieaugušo apmācībai - profesionālās kompetences pilnveidošanai. Savukārt Profesionālās ievirzes izglītības programmas “Vizuāli plastiskā māksla” materiāltehniskās bāzes pilnveidošanas mērķis ir attīstīt izglītības programmu, piedāvājot audzēkņiem iespēju praktiski apgūt dažādu materiālu apstrādi un veidošanu, veicot reālas darbības un projektus. VKKF atbalsts projektu īstenošanai ļaus audzēkņiem un pedagogiem apgūt jaunas zināšanas jauniegūto iekārtu izmantošanā un veicinās daudzveidīgāku un inovatīvāku izglītības programmu apguvi.
Informāciju sagatavoja:
projektu vadītāja Andra Gloka
12.03.2024. / VDMV 4. KURSA IZGLĪTOJAMIE IEPAZĪST MULTIMEDIJU UN GRAFIKAS DIZAINA SFĒRAS BARSELONĀ
No 19. februāra līdz 1. martam VDMV Multimediju dizaina un Reklāmas dizaina nodaļu 4. kursu audzēkņi piedalījās Erasmus+ projektā "Development of the New Sustainable Competences and Knowledge in the Design and Art Sector" Barselonā, sadarbojoties ar organizāciju “Sagitter Training”.
Šī pieredze bija pilna ar iespaidiem un radošiem uzdevumiem. Audzēkņiem bija iespēja iepazīt gan multimediju, gan grafikas dizaina dažādās sfēras. Galvenais uzdevums bija attēlot atpazīstamu filmu ainas, sadarbojoties ar Barselonas filmu režisoru Nacho Gomez. Dalībnieki aktīvi piedalījās visos procesa posmos - sākot no režisēšanas un kameru novietošanas līdz skaņas ierakstīšanai un aktierspēlei. Darbnīcas laikā audzēkņiem bija unikāla iespēja iepazīties ar darbu filmu industrijā, ne tikai praktiski piedaloties, bet arī iegūstot teorētiskas zināšanas no profesionāļiem.
Mobilitātes dalībnieki strādāja arī kopā ar lietotnes FENLES veidotāju Pablo Aldana Caballero. Viņa izveidotā aplikācija nodrošina iespēju iegūt informāciju par Barselonā notiekošajiem pasākumiem, koncertiem, teātri, kā arī pieejamo restorānu izvēli. Sadarbībā ar lietotnes FENLES veidotāju, audzēkņi nelielās grupās veica trīs uzdevumus: Lietotnes lietotāju interfeisa un lietotāju pieredzes (UI/UX) analīzi, radot priekšlikumus un piemērus veicamajām izmaiņām. Plānoja un radīja sociālo tīklu satura plānu tuvākajām nedēļām, kā arī apkopoja lietotnes vizuālās identitātes elementus pārskatāmā bibliotēkā. Plānoja un radīja lietotnes reklāmas rullīti izmantošanai sociālajos tīklos.
Prakses laikā mūsu audzēkņi ne tikai paplašināja savas digitālās prasmes, bet arī iemācījās strādāt efektīvi kā daļa no radošas un inovatīvas komandas. Šī pieredze atspoguļoja Erasmus+ projekta mērķi - attīstīt jaunas, ilgtspējīgas kompetences un zināšanas dizaina un mākslas jomā.
Projekts nr. 2022-1-LV01-KA122-VET-000074648 tika realizēts pateicoties Erasmus+ programmas aktivitātei nr. KA122-VET "Īstermiņa mobilitātes projekti izglītības apguvējiem un personālam".
Informāciju sagatavoja:
Projektu vadītāja Andra Gloka
01.03.2024. / AICINĀM UZ BAIBAS LADIGAS LEKCIJU "ILGSTPĒJĪGS MODES DIZAINS UN DOMĀŠANA"
Šī gada 18. martā no plkst. 13:00 līdz aptuveni 17:00 Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā norisināsies lekcija un radošā darbnīca “Ilgtspējīgs modes dizains un domāšana”.
Ceturtajā cikla lekcijā par lektori ir uzaicināta modes dizainere un zīmola “Baiba Ladiga” radītāja Baiba Ladiga, kas dalīsies ar savu pieredzi apģērbu dizainā un modes biznesā, lai iedvesmotu profesionālās vidējās izglītības programmas “Apģērbu dizains” pedagogus, audzēkņus un citus interesentus, un atbildētu uz lekcijas dalībnieku jautājumiem par darbu jomā. Dizainere Baiba Ladiga savā dizaina procesā uzsver ilgtspējības nozīmi un cenšas radīt apģērbus, kas ir draudzīgi gan dabai, gan cilvēka ķermenim. Dizainere strādā ar dabīgiem materiāliem, īpašu uzmanību pievērš materiāla kvalitātei un ievēro zero–waste modes principus. Pēc lekcijas teorētiskās daļas tiek plānota arī praktiskā daļa, kur būs iespēja radīt nulles atlikuma dizaina objektus, strādāt ar papīru un līdzīgiem ilgtspējīgiem materiāliem, lai neradītu atkritumus.
Lekcija un darbnīca tiek organizēta bez dalības maksas, dalībnieki pēc pasākuma norises saņems pedagogu profesionālās kompetences pilnveides apliecības.
Pasākums tiek realizēts pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda finansētajam projektam “Izglītojošs radošo aktivitāšu cikls "Māksla tiekas ar..."”, lekcija un darbnīca tiek organizēta kā trešā no cikla daļām. Šī projekta mērķis ir sniegt iespēju Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas pedagogiem, audzēkņiem un citu mākslas skolu viesiem gūt ieskatu no tās jomas pārstāvja, kuru viņi ir izvēlējušies par savu profesionālo virzienu. Sadarbībā ar nozares profesionāļiem, projekta mērķis ir veicināt izcilību un profesionalitāti mākslas un dizaina izglītībā visās izglītības programmās. Pasākums Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā ir atvērts apģērbu dizaina nodaļas pedagogiem, audzēkņiem un citiem interesentiem no Vidzemes mākslas skolām.
Pieteikšanās semināram šeit.
Informāciju sagatavoja:
VDMV projektu vadītāja Andra Gloka
01.03.2024. AICINĀM PIETEIKTIES UZ ARTŪRA PUNTES LEKCIJU "FREKVENČU KORIS"
Šī gada 19. martā no plkst. 13:00 līdz aptuveni 17:00 Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā norisināsies lekcija un radošā darbnīca “Frekvenču koris”. Lekciju vadīs Artūrs Punte, mediju mākslinieks, viens no apvienības “Orbīta” (1999) dibinātājiem un jaunā projekta “Strenču sonifikācijas stacija” kurators.
Četru stundu garās darbnīcas mērķis ir dod īsu ieskatu laikmetīgās skaņu mākslas praksē, vēsturē un idejās, apzināties skaņu kā mediju un, visiem dalībniekiem iesaistoties, radīt un iemūžināt pārsteidzošu skaņu mākslas darbu – performanci “Frekvenču koris”.
Darbnīca ir iedalāma vairākos posmos:
Iepazīstināšana ar darbnīcas autoru un viņa māksliniecisko metodi;
Īss ieskats gan pasaules, gan pašmāju autoru un mākslas teorētiķu idejās un mākslas darbos;
Iepazīstināšana ar skaņas fizikas pamatiem un dažām akustiskajām ilūzijām;
Praktiskie skaņas eksperimenti, kuru laikā taps kolektīvā performance.
Visas darbnīcas laikā būs iespējams uzdot jautājumus, bet tās praktiskajā daļā – piedāvāt arī savus radošos risinājumus. Pārtraukums arī būs.
Visi dalībnieki aicināti kārtīgi uzlādēt un paņemt līdzi savus viedtālruņus, kā arī lādētājus un/vai ārējos akumulatorus; parūpēties lai viedirīcēs būtu daži megabaiti brīvas atmiņas, jo intensīvi darbosimies ar šo universālo mediju mākslas instrumentu, kas mums vienmēr ir pa rokai.
Lekcija un darbnīca tiek organizēta bez dalības maksas, dalībnieki pēc pasākuma norises saņems pedagogu profesionālās kompetences pilnveides apliecības.
Pasākums tiek realizēts pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda finansētajam projektam “Izglītojošs radošo aktivitāšu cikls "Māksla tiekas ar..."”, lekcija un darbnīca tiek organizēta kā trešā no cikla daļām. Šī projekta mērķis ir sniegt iespēju Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas pedagogiem, audzēkņiem un citu mākslas skolu viesiem gūt ieskatu no tās jomas pārstāvja, kuru viņi ir izvēlējušies par savu profesionālo virzienu. Sadarbībā ar nozares profesionāļiem, projekta mērķis ir veicināt izcilību un profesionalitāti mākslas un dizaina izglītībā visās izglītības programmās. Pasākums Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā ir atvērts audiovizuālās komunikācijas dizaina nodaļas pedagogiem, audzēkņiem un citiem interesentiem no Vidzemes mākslas skolām.
Pieteikšanās saite.
Informāciju sagatavoja:
VDMV projektu vadītāja Andra Gloka

29.02.2024. / VDMV IZGLĪTOJAMIE BARSELONĀ VEIDO PAZĪSTAMU FILMU AINAS
Sākot no 19. februāra, MIKC Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas Multimediju dizaina un Reklāmas dizaina nodaļu 4. kursu audzēkņi piedalījās Erasmus+ projektā "Development of the New Sustainable Competences and Knowledge in the Design and Art Sector" (2022-1-LV01-KA122-VET-000074648) Barselonā, un veica uzdevumu sadarbībā ar Barselonas filmu režisoru Nacho Gomez.
Šīs radošās darbnīcas mērķis bija attēlot atpazīstamu filmu ainas. Dalībnieki aktīvi piedalījās režisēšanā, apgaismojuma un kameru novietojumā, skaņas ierakstīšanā, aktierspēlē, apģērba izvēlē, grimā un specefektos.
Uzdevumā uzmanība galvenokārt tiek pievērsta dažādu šķēršļu pārvarēšanai un ideju vizuālai izteikšanai, lai nonāktu pie pēc iespējas līdzīgāka rezultāta oriģinālajai filmas ainai. Audzēkņi iejutās dažādās lomās, lai izprastu katra darbinieka lomu filmēšanas laukumā. Visas radošās darbnīcas garumā audzēkņiem bija lieliska iespēja iepazīties ar darbu filmu industrijā un jautāt sev interesējošus jautājumus režisoram.
Informāciju sagatavoja:
VDMV projektu vadītaja Andra Gloka
16.02.2024. / ATSKAITE PAR DARBA ĒNOŠANU DUBLINĀ
No 5. februāra līdz 9. februārim MIKC Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas pedagoģes Ieva Lapiņa-Strazdīte, Laine Uzulēna, Inga Garniere, Ilze Melnalksne-Puriņa, Inese Andersone un Iveta Gudeta piedalījās darba ēnošanas mobilitātē Dublinas Tehniskajā Universitātē
Šī mobilitāte, kas organizēta ar mērķi dot iespēju skolas pedagogiem iegūt praktisku un teorētisku ieskatu citas izglītības iestādes darbā, kas ir veiksmīgs solis profesionālās attīstības virzienā. Pedagogiem tika dota iespēja piedalīties lekcijās, iepazīties ar lektoriem, uzdot jautājumus un apmainīties ar idejām un uzklausīt arī ar Dublinas Tehniskās Universitātes studentu viedokli par mākslas un dizaina studijām Īrijā.
Mobilitāte veicināja starptautisku pieredzes apmaiņu un kontaktu veidošanu ar Dublinas Tehniskās Universitātes pedagogiem un citiem skolas darbiniekiem. Šī pieredze ļāva pedagogiem iegūt svaigu perspektīvu par mākslas un dizaina izglītību Īrijā un iespēju potenciāli ieviest jaunas idejas un metodes savā ikdienas darbā.
Pēc mobilitātes noslēguma pedagogi atgriezās uzņēmīgi un gatavi dalīties ar jaunām idejām un zināšanām, kas iegūtas Dublinā. MIKC Valmieras Dizaina un Mākslas Vidusskola aktīvi strādā, lai stiprinātu gan pedagogu, gan audzēkņu attīstību un veicinātu starptautisko sadarbību izglītības jomā.
Projekts nr. 2022-1-LV01-KA122-VET-000074648 tika realizēts pateicoties Erasmus+ programmas aktivitātei nr. KA122-VET "Īstermiņa mobilitātes projekti izglītības apguvējiem un personālam".
Informāciju sagatavoja:
projektu vadītāja Andra Gloka
29.01.2024. ATSKATS NO ERASMUS +
No šī gada 8. līdz 19. janvārim VDMV Apģērbu dizaina nodaļas 3.kursa audzēkņi, sadarbībā ar organizāciju “Artykel Creative Form” devās uzņēmuma praksē Prāgā. Seši apģērbu nodaļas audzināmie ir aizvadījuši 12 radošas un iespaidiem pilnas dienas, kur viņiem bija iespēja iepazīt apģērbu dizaina jomas dažādās puses. Mobilitātē piedalījās arī apģērbu un grafiskā dizaina pedagogi, kur viņiem bija iespēja apmeklēt lekcijas, darbnīcas un piedalīties darba ēnošanas aktivitātēs. VDMV pedagogi iedvesmojās savam ikdienas darbam un aplūkoja aizkulises dažādām aģentūrām.
Audzēkņu mobilitāte:
VDMV Apģērbu dizaina nodaļas 3. kursa audzēkņi Nikoleta Meirēna, Jēkabs Brīkšis, Elīza Krista Kiršblūma, Laura Varsegova, Sanija Bivālova un Rita Klētniece, piedaloties Erasmus+ programmas mobilitātes projektā Prāgā, ieguva neaizmirstamu pieredzi, sadarbojoties ar Prāgā strādājošu apģērbu dizaineri. Šajā laikā skolēni sadarbībā ar organizāciju "Artykel Creative Form" izgāja savu uzņēmumu praksi, strādājot ciešā sadarbībā ar apģērbu dizaineri, Beznal Studio brenda radītāju, kur tika piesaistīti arī citi jomas speciālisti, lai radītu audzēkņiem izglītojošu un aizraujošu pieredzi prakses laikā. Viņi ne tikai uzklausīja apģērbu dizaineru stāstus un pieredzi, bet arī kopīgi piedalījās projektos, kas ļāva izpētīt dažādus apģērbu dizaina aspektus un iespējamās darbības jomas.
Skolēniem bija unikāla iespēja izmantot savu radošumu un prasmes, piedaloties kopējos projektos ar apģērbu dizaineri un citām iesaistītajām personām. Viņi iepazinās ar praktiskiem darba procesiem, no konceptuālās idejas līdz gala produkta radīšanai. Šī pieredze ne tikai paplašināja viņu praktiskās un teorētiskās prasmes, bet arī veicināja sadarbības un komandas darba spējas. Gūstot iespaidus no Prāgas apģērbu dizaina jomas, skolēni ieguva neaizmirstamu pieredzi, kas ir kļuvusi par lielisku pamatu viņu turpmākajai profesionālajai attīstībai.
Pedagogu mobilitāte:
VDMV Apģērbu un Grafiskā dizaina pedagoģes Agnese Ieva Tīrone, Gunita Upeniece un Lāsma Lopatko, piedaloties Erasmus+ mobilitātes projektā Prāgā, aktīvi iesaistījās dažādās aktivitātēs, kas deva iespēju smelties idejas, lai papildinātu savu ikdienas darbu ar jauniem risinājumiem un mācību metodēm dizaina jomā. Pedagogi piedalījās darba ēnošanā, kopīgās tikšanās ar grafiskajiem dizaineriem un fotogrāfiem, kā arī apmeklēja dažādas mākslas organizācijas un izstādes.
Dalība mobilitātē palīdzēja pedagogiem iegūt svaigas perspektīvas un jaunas idejas savam mācību procesam. Tikšanās ar nozares profesionāļiem ļāva viņiem iepazīties ar jaunākajām dizaina un mākslas tendencēm no Prāgas skatu punkta. Izstāžu un organizāciju apmeklēšana deva iespēju gūt izpratni par industriju un veicināja profesionālo tīklu veidošanu. Šī pieredze pedagogiem kalpos kā starta punkts, no kura rast jaunus risinājumus un dalīties ar jaunajiem iespaidiem arī savā mācību procesā skolā.
Projekts nr. 2022-1-LV01-KA122-VET-000074648 tika realizēts pateicoties Erasmus+ programmas aktivitātei nr. KA122-VET "Īstermiņa mobilitātes projekti izglītības apguvējiem un personālam".
Lai šī pieredze kalpo par iedvesmu un ceļazīmi audzēkņiem viņu turpmākajai karjerai apģērbu dizaina jomā un pedagogiem - par jaunu perspektīvu dalīšanos un ieviešanu!
Informāciju sagatavoja:
projektu vadītāja Andra Gloka
04.12.2023. / MEISTARKLASE AR MĀKSLAS TERAPEITI SIGNI VANADZIŅU AIZVADĪTA
Šī gada 27.novembrī Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā norisinājās jau otrā semināru cikla “Māksla tiekas ar…” lekcija. Lekciju un eksperimentālo darbnīcu vadīja māksliniece un mākslas terapeite Signe Vanadziņa. Pasākumu bija iespēja apmeklēt gan mūsu pašu pedagogiem, gan interesentiem no citām mākslas skolām.
Lekcijas pirmajā daļā lektore vairāk iepazīstināja ar sevi, daloties gan ar pieredzi, ko ir ieguvusi strādājot kā pedagogs, gan ar plašo izstāžu skaitu, kurās ir piedalījusies. Pēdējo gadu laikā māksliniece ir pievērsusies mākslas terapijas jomai, precīzāk, drāmas terapijai. Lektore iepazīstināja pasākuma dalībniekus ar savu ikdienas darbu darbojoties kā terapeitei, skaidrojot tās nozīmi un aprakstot, kā mākslas terapijas paņēmienus integrēt mācību procesā.
Lekcijas otrajā daļā lektore aicināja dalībniekus ļauties krāsu pludināšanai, izmantojot dažādas dabas veltes - otu vietā tika izmantoti priežu zari vai putna spalva, savukārt, tradicionālo krāsu vietā tika izmantota tinteņu tinte, sarkanvīns, tēja un citi līdzīgi materiāli, kuri atstāj aiz sevis izteiktu toni. Kopā ar lektori tika aizvadīta radoša un iespaidiem pilna pēcpusdiena, kurā pedagogiem bija iespēja nedaudz attālināties no ierastās ikdienas un ļauties krāsu plūdumam.
Lekcija notika pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda finansētajam projektam "Izglītojošs radošo aktivitāšu cikls "Māksla tiekas ar...'". Lai iegūtu papildu informāciju par turpmākajiem semināru cikla notikumiem, aicinām sekot līdzi informācijai mūsu mājaslapā.
Informāciju sagatavoja:
projektu vadītāja Andra Gloka
29.11.2023. / AICINĀM UZ LEKCIJU UN RADOŠO DARBNĪCU "PUBLISKAIS INTERJERS UN ZĪMOLI"
Šī gada 18.decembrī no plkst. 13:00 līdz 17:30 Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā norisināsies lekcija un radošā darbnīca “Publiskais interjers un zīmoli”. Lekciju vadīs aģentūras “Wing Space” radošā direktore un interjera arhitekte Guna Akona.
Pasākums tiks sadalīts 3.daļās:
Pirmā daļa sastāvēs no lektores teorētiskā skatījuma, kur tiks rastas atbildes uz tādiem jautājumiem kā - "Kas ir publisks interjers, ar ko tas atšķiras no privātā interjera?" "Kā sadarboties ar zīmolu interjerā?" Kā arī lektore dalīsies ar savu pieredzi strādājot studijā "Wing Space" kā radošā direktore.
Otrajā daļā notiks radošā darbnīca, kur dalībnieki tiks sadalīti komandās. Lektore iepazīstinās ar radošu uzdevumu, kuram tiks veltītas aptuveni 30 minūtes.
Trešajā daļā visām komandām būs jāprezentē savs veikums - jādalās ar savu radošo procesu, jāpaskaidro izvēles un izmantotās metodes. Visi nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti uz vietas.
Lekcija un darbnīca tiek organizēta bez dalības maksas, dalībnieki pēc pasākuma norises saņems pedagogu profesionālās kompetences pilnveides apliecības
Pasākums tiek realizēts pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda finansētajam projektam “Izglītojošs radošo aktivitāšu cikls "Māksla tiekas ar..."”, lekcija un darbnīca tiek organizēta kā trešā no cikla daļām. Šī projekta mērķis ir sniegt iespēju Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas pedagogiem, audzēkņiem un citu mākslas skolu viesiem gūt ieskatu no tās jomas pārstāvja, kuru viņi ir izvēlējušies par savu profesionālo virzienu. Sadarbībā ar nozares profesionāļiem, projekta mērķis ir veicināt izcilību un profesionalitāti mākslas un dizaina izglītībā visās izglītības programmās. Pasākums Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā ir atvērts interjera dizaina nodaļas pedagogiem, audzēkņiem un citiem interesentiem no Vidzemes mākslas skolām.
Pieteikšanās semināram:
https://docs.google.com/forms/d/1xVMZe6fFyjwTiJfQ-iDwAv1adX7HtOhG8kJmN-R3tnM/edit
Informāciju sagatavoja:
projektu vadītāja Andra Gloka
23.11.2023. / AIZVADĪTA ERASMUS+ SAGATAVOŠANĀS VIZĪTE BARSELONĀ
No 20. līdz 22. novembrim Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas pedagoģes Karīna Vītiņa, Rūta Kristena Bukava un projektu vadītāja Andra Gloka devās otrajā Erasmus+ sagatavošanās vizītē uz Barselonu, Spāniju, kas norisinājās projekta “Development of the New Sustainable Competences and Knowledge in the Design and Art Sector” ietvaros. Vizītes laikā tika iepazīta vide, kurā darbojās uzņemošā organizācija un izveidota detalizēta prakses programma 4. Multimediju un Reklāmas kursiem. Papildus tam, tika izvēlētas organizācijas, ar kurām sadarbojoties, audzēkņiem būs iespēja iziet uzņēmumu praksi februārī. Vizītes laikā mēs izstrādājām prakses programmu, kas ir pielāgota abu minēto nodaļu audzēkņiem, nodrošinot iespēju ne tikai pierādīt sevi un iepriekš gūtās zināšanas, bet arī apgūt jaunas prasmes.
Informāciju sagatavoja:
projektu vadītāja Andra Gloka
13.11.2023. / AICINĀM PIETEIKTIES SIGNES VANADZIŅAS LEKCIJAI UN EKSPERIMENTĀLAJAI DARBNĪCAI "PLUDINĀT UN ĻAUTIES"
Šī gada 27. novembrī no plkst. 11:30 līdz 16:30 Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā norisināsies lekcija un eksperimentālā darbnīca “Pludināt un ļauties”. Lekciju vadīs gleznotāja, māksliniece un mākslas terapeite Signe Vanadziņa. Pasākums tiks sadalīts divās daļās - pirmajā daļā notiks saruna, kur lektore stāstīs par savu personīgo pieredzi mākslas jomā, dalīsies ar praktiskiem ieteikumiem, kā mudināt bērnus un jauniešus ļauties plūstošam mākslas procesam un iedvesmos citiem tematiem par savu profesionālo dzīvi. Otrajā daļā notiks radošā darbnīca, kur dalībniekiem būs iespēja gleznot ar dabas veltēm - tinteņu tinti, tēju, kafiju, ogli no ugunskura un sarkanvīnu. Uz darbnīcu līdzi vēlams ņemt kaut ko no dabas, ar ko varētu gleznot – smilgas, niedri, zariņu ar skujām utml. Visi pārējie materiāli tiks nodrošināti uz vietas. Lekcija un darbnīca tiek organizēta bez dalības maksas, dalībnieki pēc pasākuma norises saņems pedagogu profesionālās kompetences pilnveides apliecības
Pasākums tiek realizēts pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda finansētajam projektam “Izglītojošs radošo aktivitāšu cikls "Māksla tiekas ar..."”, lekcija un darbnīca tiek organizēta kā otrā no cikla daļām. Šī projekta mērķis ir sniegt iespēju Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas pedagogiem, audzēkņiem un citu mākslas skolu viesiem gūt ieskatu no tās jomas pārstāvja, kuru viņi ir izvēlējušies par savu profesionālo virzienu. Sadarbībā ar nozares profesionāļiem, projekta mērķis ir veicināt izcilību un profesionalitāti mākslas un dizaina izglītībā visās izglītības programmās. Pasākums Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā ir atvērts profesionālās ievirzes izglītības pedagogiem un citiem interesentiem no Vidzemes mākslas skolām.
Nemācīsimies zīmēt kubu, bet mācīsimies ļauties, kas nav viegli cilvēkam, kurš radis kontrolēt. Dabas motīvus pārvērtīsim daļēji abstraktā kompozīcijā, par iedvesmu ņemot, krāsainu puķi, kukaiņa spārnu, koka mizu vai jūras vilni, kas pārvēršas par fantāzijas lidojumu - S.Vanadziņa.
Pieteikšanās semināram:
https://docs.google.com/forms/d/1zD-AlZozHTbJ1X0N5lWTdkzgc5HUH82gCbqxu5vtDeU/edit
Informāciju sagatavoja:
projektu vadītāja Andra Gloka
09.11.2023. AIZVADĪTA ERASMUS + SAGATAVOŠANĀS VIZĪTE PRĀGĀ
No 6. līdz 8. novembrim Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas pedagoģes Inga Berga-Bīriņa, Agate Boša un projektu vadītāja Andra Gloka devās Erasmus+ sagatavošanās vizītē uz Prāgu, Čehiju. Vizītes laikā tika iepazīta vide, kurā darbojās uzņemošā organizācija “Artykel Creative Form” un izveidota detalizēta prakses programma 3.kursam. Papildus tam, tika apmeklēti apģērbu dizaineri Prāgā, ar kuriem audzēkņi sadarbosies prakses laikā janvārī. Vizītes laikā mēs izstrādājām detalizētu programmu, kas ir pielāgota mūsu skolas apģērbu nodaļas audzēkņiem, nodrošinot iepēju iegūt papildus zināšanas apģērbu dizaina jomā. Janvāra mobilitātē pievienosies arī mūsu skolas pedagogi, kur būs iespēja piedalīties kursos un apmācībās, sadarbojoties ar šo pašu organizāciju. Arī pedagogiem tiks piedāvāta atsevišķa aktivitāšu un lekciju programma, nodrošinot pedagogu profesionālo pilnveidi.
Informāciju sagatavoja:
projektu vadītāja Andra Gloka
26.10.2023. / VDMV AR PIEREDZI DALĀS LMA ASOCIĒTĀ PROFESORE MAIJA ROZENFELDE
Šī gada 25. oktobrī Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā norisinājās pirmā semināru cikla “Māksla tiekas ar…” lekcija. Lekciju vadīja uzņēmuma "KID design" dizaina direktore, Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas dizaina katedras vadītāja un asociētā profesore Maija Rozenfelde. Pasākumu bija iespēja apmeklēt gan mūsu pašu skolas pedagogiem un audzēkņiem, gan interesentiem no citām mākslas skolām.
Lekcija tika veltīta plašam dizaina procesu kopskatam, kurā M.Rozenfelde dalījās ar savu pieredzi un stāstiem no prakses gan strādājot reklāmas nozarē, gan darbojoties grafiskā dizaina jomā. Lektore ne tikai dalījās ar vērtīgiem padomiem, bet arī aicināja klausītājus aktīvi iesaistīties lekcijas saturā, piedāvājot aizdomāties par jautājumiem, kas varētu palīdzēt jaunajiem un arī jau pieredzējušiem dizaineriem labāk attīstīt dizaina domāšanu. Pēc lekcijas noklausīšanās, klausītājiem bija iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus lektorei.
Lekcija notika pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda finansētajam projektam "Izglītojošs radošo aktivitāšu cikls "Māksla tiekas ar...'". Lai iegūtu papildu informāciju par turpmākajiem semināru cikla notikumiem, aicinām sekot līdzi informācijai mūsu mājaslapā.
Informāciju sagatavoja:
projektu vadītāja Andra Gloka
11.10.2023. / LEKCIJA "DIZAINA PROCESS: IZSALKUMS UN BAILES NO NEZINĀMĀ"
Nepārtrauktas un pāri plūstošas informācijas laikmetā nereti attopamies pie sajūtas, ka viss jau reiz ir izmēģināts un nav palicis nekas, ko vēl atklāt no jauna. Esam pārēdušies Pinterest smukumu un viss šķiet zināms, jau simtiem reižu redzēts. Nepazaudēt bezrūpīgo klīstošo iekšējo bērnu, iespējams, ir viens no lielākajiem izaicinājumiem kā radošajiem prātiem, tā arī uzņēmumiem un zīmoliem. Nezināt – varbūt ir tieši tas, kas vajadzīgs? - M.Rozenfelde
Šī gada 25. oktobrī plkst. 14:00 Valmieras Dizaina un Mākslas Vidusskolā norisināsies lekcija par dizaina procesiem un produktu dizaina nozari. Lekciju vadīs uzņēmuma "KID design" partnere un dizaina direktore, un Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas dizaina katedras vadītāja un asociētā profesore Maija Rozenfelde. Lekcija tiks veltīta dizaina procesu kopskatam, produktu dizainam un lektores personīgajai pieredzei. Lektore dalīsies ar saviem personīgajiem stāstiem no prakses jomā, sniedzot vērtīgus padomus un iedvesmu lekcijas klausītājiem. Tēma piedāvās ieskatu gan dizaina teorijā, gan praktiskajā pielietojumā, sniedzot iespēju iegūt plašāku skatījumu uz nozari. Pasākums tiek realizēts pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda finansētajam projektam “Izglītojošs radošo aktivitāšu cikls "Māksla tiekas ar..."”, lekcija tiek organizēta kā viena no cikla daļām. Šī projekta mērķis ir sniegt iespēju Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas pedagogiem, audzēkņiem un citu mākslas skolu viesiem gūt ieskatu no tās jomas pārstāvja, kuru viņi ir izvēlējušies par savu profesionālo virzienu. Sadarbībā ar nozares profesionāļiem, projekta mērķis ir veicināt izcilību un profesionalitāti mākslas un dizaina izglītībā visās izglītības programmās. Pasākums Valmieras Dizaina un Mākslas Vidusskolā ir atvērts gan skolas grafikas nodaļas pedagogiem un audzēkņiem, gan arī citiem interesentiem no Vidzemes mākslas skolām un apkārtnes.
Pieteikšanās semināram: https://docs.google.com/forms/d/1gur0MFw_rVSW7EFsf1t_llKTJgdYH7yPUnctGXb9g5Q/edit
Informāciju sagatavoja:
projektu vadītāja Andra Gloka