ATBALSTĀM BIEDRĪBAS "DEBESMANNA" IZSTĀDI 

No 3.janvāra līdz pat 31.janvārim biedrības “Debesmanna” izstāde “Estepatās” būs skatāma un klausāma Valmierā – Vidzemes slimnīcā (Jumaras iela 195). Esam saņēmuši paldies vārdus no biedrības par tehnisko nodrošinājumu izstādei, īpaša pateicība mūsu mākslas projektu vadītājai Lainei Uzulēnai.

Kā raksta biedrības pārstāve Vivita Leismane, no Communication ART: "“Estepatās” tā ir foto izstāde, kuras mērķis ir runāt par jauno vecāku emocionālo veselību. Talantīgā fotogrāfa Matīsa Markovska fotogrāfijās ir redzami vairāku sabiedrībā zināmu vecāku stāsti par to, ka bērna ienākšana ģimenē var ienest ne tikai daudz prieka un laimes mirkļus, bet arī var nozīmēt izaicinājumus, grūtības, vientulības un nespēka sajūtu, vai pat likt saskarties ar pēcdzemdību depresiju un piedzīvot savas dzīves tumšākos mirkļus. Arī Jaunajā gadā izstāde dodas ceļā pa vairākām Latvijas pilsētām".

Publicitātes foto

1.SEMESTRA NOSLĒGUMS SKOLĀ

Tikko beidzies 1.semestra noslēguma pasākums kopā ar 1.-4. un b kursu audzēkņiem, kā arī aizvadīta šī gada pēdējā pedagoģiskās padomes sēde. Pavisam īsam kopsavilkumam – profesionālās ievirzes izglītībā vidējais vērtējums ir 8,53, savukārt profesionālajā vidējā izglītībā – 7,46. Šī gada pirmajā mācību semestrī pagūts izdarīt ļoti daudz – sākot ar iegūtu 3.vietu “Latvijas Dizaineru savienības balva 2019” skolu konkursa kategorijā Saziņas dizains un bijusi apjomīga, kvalitatīva un, nebaidos rakstīt, ar lieliem māksliniekiem konkurētspējīga, laikmetīgās mākslas izstāde “Virsma. Klātbūtne” gan Valmieras vecajā ūdenstornī, gan muzejā un darīts vēl un vēl…Par to paldies sakām gan pedagogiem, gan izglītojamajiem.

Lai mācību gada noslēgums vēl skaistās, pateicoties iniciatīvai “Latvijas skolas soma” un mākslinieka atsaucībai, jauniešus pārsteidza un iepriecināja mūziķis Miks Dukurs. Šī iniciatīva šajā pasākumā un kopumā pusotra gada laikā ir devusi iespēju mūsu jauniešiem klātienē iepazīt Latvijas kultūru. Visu vārdā paldies Mikam par brīnišķīgo koncertu pie mums skolā!

Informāciju sagatavoja: Gita Dukure, direktores vietniece izglītības jomā

Foto: Uģis Brālēns

NO 13.12.-19.12. SKOLĀ NORISINĀS MĀCĪBU DARBU SKATES

Gan profesionālās ievirzes izglītības programmu audzēkņiem, gan profesionālās vidējās izglītības programmu izglītojamajiem nākamā nedēļa ir 2019./2020.m.g. 1.semestra mācību darbu skašu nedēļa. Vēlām visiem izturību un teicamus sniegumus!

Vidusskolas 1.-4. un b kursu audzēkņiem piektdien, 20.12. no plkst.11.35 līdz 13.00 skolas zālē norisināsies semestra noslēguma pasākums (plānā sekmju grāmatiņas un viesis – mūziķis). Laipni aicināti visi izglītojamie un skolotāji!

Prof.ievirzes izglītības programmas 7.c klases izglītojamās Ances Evelīnas Buliņas darbs mācību priekšmetā "Darbs materiālā – Datorgrafika"

PIRMSSVĒTKU IZJŪTAS TIRDZIŅĀ "VDMV MARKA"

Pateicamies Reklāmas nodaļas 2.kursa audzēknim Dāvim Sargūnam par fotogrāfijām no tirdziņa!

Šeit arī reģionālā ziņu portāla "Valmieras Ziņas" fotoreportāža no pasākuma – skatīt

PĒDĒJĀ IESPĒJA APMEKLĒT IZSTĀDI "VIRSMA. KLĀTBŪTNE" VALMIERAS VECAJĀ ŪDENSTORNĪ UN VALMIERAS MUZEJĀ 

Vecajā ūdenstornī izstāde skatāma:

26.11.2019. otrdiena 10.00-14.00

28.11.2019. ceturtdiena 14.00-20.00

30.11.2019. sestdiena 11.00-18.00

3.12. 2019. otrdiena 10.00-14.00

5.12. 2019. ceturtdiena 14.00-20.00

Ieeja brīva.

Valmieras muzejā:

Katru dienu, izņemot svētdienu, no plkst.10.00 līdz 17.00.

Ieejas maksa EUR 1.40, ar izņēmumiem (skat.muzeja mājaslapā)


Atgādinājumam – Valmieras vecais ūdenstornis atrodas aiz Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas, tā adrese ir Krišjāņa Valdemāra iela 1.

DAUDZ LAIMES DZIMŠANAS DIENĀ, LATVIJA!

Kas esam mēs, es – Latvijā, Eiropā un pasaulē. Cik sevi cienām, mīlam un godājam, tik, cik esam atbildīgi par sevi un savu nākotni. Ko atstāsim aiz sevis un ko mācīsim citiem. Uz šiem jautājumiem atbildam katrs un visi kopā. Jo lielāks būs vienādo atbilžu skaits, jo lielāku spēku dosim savai valstij un pasaulei. 

Paldies audzinātājām – Inesei Andersonei un Gitai Dukurei, – par sirsnīgajiem stāstiem, par iespēju iepazīt viņu vectēvu/ ģimeņu likteņus. Pateicība arī audzēkņiem un darbiniekiem par dalību un aizrautību viktorīnā "Es mīlu Tevi, Latvija"!

VDMV direktore Inese Mētriņa

Foto: Zigmunds Kazanovskis

Foto: Dāvis Sargūns, Reklāmas dizaina 2.kurss



12.novembrī VDMV vidusskolas 1.-4.kursi kopā ar pedagogiem apmeklēja vēsturisko kara drāmu pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem "Dvēseļu putenis". 

Mūsu skolas jaunieši ar lielu uzmanību sekoja līdzi notikumiem, kuros sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību. Saviļņojošais stāsts lika mūsu jūtām gan izpausties ar asarām acīs, gan ar smieklu šaltīm. 

Viennozīmīgi saviļņojoša, izcila un patriotiska filma. Pateicamies par šo iespēju VDMV administrācijai, audzinātājiem, Latvijas Skolas somas projektam.  

Informāciju sagatavoja: Inese Andersone

VIRSMA. KLĀTBŪTNE

Laikmetīgās mākslas izstāde

1.11.2019.- 7.12.2019.

Valmieras Muzeja Izstāžu namā un Valmieras Vecajā ūdenstornī

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas 7.klases audzēkņu noslēguma darbu izstāde.

Cik DAŽĀDI un UNIKĀLI mēs esam...

Cik daudzveidīgas var būt VIRSMAS ar redzamu vai neredzamu KLĀTBŪTNI...

Kādas ir mūžīgās vērtības, laikmeta problēmas un tendences mākslā – par to 2019.gada mācību programmas noslēguma darbos Kompozīcijā un Mākslas valodas pamatos – domāja, pētīja, risināja un izstrādāja VDMV 7.klašu izglītojamie: Laura Baldiņa, Unda Barisa, Emīlija Ērgle, Rute Nikola Ērgle, Greisa Geca, Ance Kočkere, Rūta Luīza Lazdinska, Evelīna Marta Mardaka, Līva Mince, Estere Ošeniece, Viktorija Paegle, Helēna Razminoviča, Rūta Denīse Sīmane, Alīna Stolere, Diāna Valdmane (pedagogi: Silvija Melnūdre un Indra Cālīte). 

Jaunās mākslinieces nopietni strādāja ne tikai pie darba vizuālās kompozīcijas, bet arī aktualizēja laikmeta problēmas. Katra kompozīcija ir unikāla ar savu domu un izpildījumu, – brīvi izvēlētā tehnikā un materiālos, veiksmīgi īstenojot sava darba ideju.

Darbu interpretācijai izvēlētie autori / darbi: Romana Sutas “Mākslinieka darbnīca” un ”Zaļumballe’’, Niklāva Strunkes “Cilvēks, kas ieiet istabā.”, Aleksandra Drēviņa “Bēgles. Pie galda.” un Leonardo da Vinči “Svētais vakarēdiens”. Vienojošais gleznotāju darbos – galds / VIRSMA, kam tad “kalpo” šī it kā sadzīviskā mēbele/lieta: mākslinieka radošajam garam, cilvēku līksmei, priekam un kopības sajūtai, ģimeniskām atmiņām – kā priecīgām tā skumjām, svešumā nonākušajiem kā izmisuma pilns patvērums cerībai un visbeidzot ikvienam no mums / man un tev – kā iespējamais, dāvinātais CEĻŠ – satikšanās vieta – IZVĒLE.

Šis ir īpašs notikums, – pirmais tik apjomīgs projekts šo piecpadsmit jauno mākslinieču izstāžu pieredzē, izstāde – VIRSMA. KLĀTBŪTNE – (1.11.2019.- 7.12.2019.) – vienlaicīgi skatāma divās ekspozīciju vietās. 

Valmieras Muzeja Izstāžu zāles ekspozīcijā varēsiet aplūkot dažādās vizuālās mākslas tehnikās radītus / laikmetīgi risinātus darbus: grafiku, kolāžu, asamblāžu, batiku, fotogrāfiju, kā arī apgleznotu porcelānu.

Valmieras Vecā ūdenstorņa ēkas (Kr.Valdemāra ielā 1) 2, 3 un 4 stāva ekspozīcijā redzēsiet laikmetīgajai mākslai raksturīgos medijus: video un gaismas instalācijas, instalācijas, stencilu, hologrammu, dokumentālo un dokumentēto fotogrāfiju, kā arī esi aicināts līdzdarboties / iesaistīties izziņas un kopīgās radošās darbības procesos. 

Visu neatklāsim, lai, atnākot uz izstādi, skatītājs izjustu pārsteiguma klātbūtni. 

Paldies – VDMV, Valmieras pilsētas pašvaldībai un Valmieras Muzejam par sniegto atbalstu Izstādes tapšanā.

SKOLU JAUNIEŠI TIEK ROSINĀTI DOMĀT PAR ILGTSPĒJU

11.oktobrī, Valmieras 5.vidusskolā, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā un Limbažu 3.vidusskolā notika ilgtspējas izglītības ekspertes Ingas Belousas vadīti interaktīvi semināri “Kādēļ ilgtspēja?”, izglītojot jauniešus par globālā patēriņa jautājumiem, ilgtspējīgu attīstību un individuālās rīcības iespējām ilgtspējīgas rīcības veicināšanai ikdienā. Seminārs bija ar interaktīviem on-line spēļu un video elementiem, iesaistot jauniešus tiešsaistes testu veikšanā un pārbaudot katra dalībnieka ietekmi uz vidi par izvēlētajiem jautājumiem. 

Seminārs bija jauniešu iesaistes ievadpasākums izglītojošu aktivitāšu ciklam, kas 2019./2020. mācību gada pirmajā semestrī iesaistīs jauniešus no 10 skolām Valmierā, Limbažos un Cēsīs, rosinot apziņu par ilgtspējīgu rīcību kā nepieciešamību jauniešu nākotnes profesionālajā darbībā. 

Vienlaikus Valmieras sākumskolas, Valmieras Pārgaujas sākumskolas, Valmieras 2.vidusskolas, Valmieras Viestura vidusskolas, Valmieras 5.vidusskolas, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas, Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra, kā arī Limbažu 3.vidusskolas un Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas līdz ar oktobrī notiekošo Karjeras nedēļu skolās uzsāk vides izglītības apguvi arī caur vides ilgtspējas izglītības spēles Eco-Buddy izspēli un izmantošanu mācību procesā. Pedagogiem, kas sertificēti spēles vadīšanā, spēles Eco-Buddy izmantošanu apguvuši arī, saistot karjeras izglītības aspektus ar spēlē iekļautajiem vides aspektiem. 

Ilgtspējas semināri, spēles Eco-Buddy izspēle organizēta projekta “Ilgtspējas prasmes nākotnes profesionāļiem” ietvaros. Projektu ievieš biedrība “Valmieras Attīstības aģentūra” sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, piesaistot dažādus nozares ekspertus pasākumu organizēšanā. Projekta kopējās izmaksas ir 11 039 EUR.  9 935 EUR no tām ir Latvijas vides aizsardzības fonda līdzfinansējums. 

Līga Bieziņa, Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā

AICINĀM UZ IKGADĒJO TIRDZIŅU "VDMV MARKA"

Atgādinām kalendāros atzīmēt 7.decembri, ierakstot tajā “VDMV MARKA”, jo no plkst.11.00 līdz 13.00 skolas zālē (Purva ielā 12) norisināsies ikgadējais Ziemassvētku tirdziņš. Lepojamies, ka tirdziņš notiks jau septīto gadu.

Varēs iegādāties dažādus audzēkņu radītus dizaina u.c. produktus. Piedalīsies gan vidusskolas, gan profesionālās ievirzes audzēkņi, kā arī pedagogi. Tirdziņa darbnīcā ikvienam būs iespēja uztaisīt sev vai dāvināšanai vienu kartīti, kā arī lūgsim radīt otru kartīti un atstāt to skolai, lai vēlāk mēs varētu to nodot dāvināšanai apkārtnes vientuļajiem sirmgalvjiem.

Jāpiebilst, ka, gatavojoties tirdziņam, vidusskolēni dibina skolēnu mācību uzņēmumus – apgūst prasmes uzņēmējdarbībā. Kā arī liels ir priekšmetu skolotāju ieguldījums, kuri pastiprināti veicina dizaina domāšanu.

Plakāts: Kristīne Zemļicka-Brālēna

Informāciju sagatavoja: Gita Dukure

patricija_marka_horizontali.mp4

Plakāta animāciju izveidoja: Patrīcija Jolkina, 4 Rekl

Skolotājs: Uģis Brālēns

ATBALSTĪSIM 1.KURSA (1 MULT) DALĪBU KONKURSĀ

Multimediju dizaina 1.kurss šobrīd piedalās time to move t-kreklu dizaina konkursā (info: timetomove.eurodesk.eu). Lūgums nobalsot par savu/ saviem dizaina favorītiem. Darbi izstrādāti mācību stundās pie skolotājas Karīnas Vītiņas.

Balsošana konkursā beigusies!

Konkursā piedalās: 

Nils Turko – par viņa dizainu iespējams nobalsot šeit;

Mareks Ādamsons – par viņa dizainu iespējams balsot šeit;

Markuss Timrots – par viņa dizainu iespējams balsot šeit.

Raivo Logins – par viņa dizainu iespējams balsot šeit;

Gita Sprince – par viņas dizainu iespējams balsot šeit.

3.VIETA "LDS balva 2019" SKOLU KONKURSĀ

Pagājušās nedēļas izskaņā norisinājās konkurss “Latvijas Dizaineru savienības balva 2019”. 

Skolu konkursa kategorijā Saziņas dizains 3.vietu ieguva mūsu skolas absolvente Megija Saleniece ar izstrādāto kvalifikācijas darbu Grafiskā identitāte. Kvalifikācijas darba vadītāja – skolotāja Kristīne Zemļicka-Brālēna. Sveicam un lepojamies!

Jāpiemin, ka konkurence bija saspringta un pavisam tika vērtēti vairāk kā 90 darbi. 2.konkursa kārtai tika izvirzīti trīs no četriem iesūtītajiem VDMV absolventu darbiem.

Diplomu Megijas vietā saņēma skolas pārstāve Laine Uzulēna (mākslas projektu vadītāja). 

Paldies gan kvalifikācijas vadītājām, gan pārējam skolas personālam un 4.kursa audzēknēm par pašaizliedzīgu iesaisti skolas stenda radīšanā un prezentēšanā!

Iepazīties ar konkursa darbiem un to autoriem, kā katru gadu, varēja dizaina izstādē “Design Isle 2019” no 18. līdz 20.oktobrim izstāžu zālē Ķīpsalā. “Design Isle” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Dizaineru savienību.

VDMV direktores vietniece izglītības jomā Gita Dukure


MĀCĪBU EKSKURSIJA VIDUSSKOLAI UZ RUNDĀLES PILI

9.oktobrī mācību ekskursijas braucienā uz Rundāles un Bauskas pili devās VDMV 2.kursa, 1.b, 2.b un 30V programmas 1., 2.vidusskolas klases jaunieši.

Mūsu mērķis bija iepazīt Latvijā spilgtākos baroka un rokoko laika arhitektūras paraugus un gūt jaunas zināšanas.

Pateicoties gidu stāstījumam guvām padziļinātas zināšanas gan par raksturīgo šiem mākslas stiliem, gan par piļu vēsturi. Tāpat interesanti stāstījumi bija arī Bauskas pilī, kur varējām salīdzināt rokoko greznību Rundālē ar vienkāršību baroka laika sākumu posmā Bauskas pilī. Ļoti interesants skatījums uz tā laika modes tendencēm bija Bauskas pilī redzamajā tērpu izstādē.

Atpakaļceļā autobusā izspēlējām jautājumu – atbilžu viktorīnu, kuras laikā veidojās refleksija par dzirdēto un redzēto ekskursijas laikā. Jautājumus sagatavoja skolotāja Iveta Kreišmane. Visvairāk pareizu atbilžu sniedza Gunita (1.b), Harita (2.k.), Dinija (30V 1.kl.) un Rita (2.b). Paldies visiem par aktīvo līdzdalību šajā spēlē!

Šajā braucienā mūs pavadīja skolotājas Karīna Vītiņa, Iveta Kreišmane un Inese Andersone.

Paldies VDMV un Valmieras pilsētas pašvaldībai par sniegto atbalstu mācību ekskursijai!

Informāciju un foto sagatavoja: Inese Andersone

PROF. IEVIRZES PROGRAMMAS AUDZĒKŅU PLENĒRA DARBI KOCĒNU NOVADA STENDĀ

Lai gan nu jau rudens, tomēr vasaras sākumā tapušie darbi turpinās dzīvot Kocēnu novada stendā. Tāpēc atskatam no vasaras:

3.jūnijā VDMV audzēkņu 4., 5. un 6.klasēm sākās mācību prakse plenērā. Ar Kocēnu novada atbalstu braucām uz Caurumkrogu, kur dzimis Jānis Staņislavs Roze (dzimis 1823.gada 3.aprīlī Kocēnu pagastā, miris 1897.gada 30.novembrī, Rīgā) bija viens no pirmajiem profesionālajiem latviešu gleznotājiem. Roze pārsvarā gleznojis portretus, – tiem raksturīga vienkārša kompozīcija un ļoti precīzas detaļas. Viņš bija pirmais latviešu mākslinieks, kurš Pēterburgas Mākslas akadēmijā kļuva par akadēmiķi. Jaunos māksliniekus par mākslinieka dzīvi iepazīstināja Valmieras ģimnāzijas skolotāja Ineta Amoliņa. Siltā skaistā dienā, labā atmosfērā tapa gleznojumi, no kuriem 37 darbiņi būs speciāli apkopoti stendā, kas papildinās tūrisma maršrutu Kocēnu novadā. Šajā sakarā 19.oktobrī (sestdien) plkst.10.00 plānojas talka un, tad svinīga mākslas stenda atklāšana (orientējoši ap plkst.13).

Paldies Kocēnu novadam par projektu un Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolai par iesaisti (arī Kocēnu skolas audzēkņiem tai skaitā). Skolotājām – Ilzei Ērglei-Vanagai un Silvijai Melnūdrei, un skolas administrācijai par atbalstu.

Kopā mums izdodas!

Foto un informāciju sagatavoja: sk.Dace Brizauska

DIZAINERA RIHARDA FUNTA MEISTARKLASE

25.septembrī Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā norisinājās dizaina meistarklase, kuru vadīja dizainers Rihards Funts, asistēja – Reinis Ducmanis. Tajā piedalīsies VDMV audzēkņi – kopumā 30.

Rihards Funts ir dizainers, kurš veidojis dizainu gan Latvijas Laikmetīgās mākslas centra organizētajām izstādēm “Kinētikas arheoloģija” (2016), “Tev ir pienākušas 1243 ziņas. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze” (2017), “Asja Lācis. Avangarda inženiere” (2019), kā arī dizainu Horvātijas paviljonam Venēcijas mākslas biennālē (2019), mēbeles un vizuālo stilu mākslas kafejnīcai “Kolekcionārs” Rīgā un vides labiekārtojuma sistēmu “Vingrotava”. Dizaina studijas “Studio Rihards Funts” īpašnieks un Starptautiskās dizaina vasaras skolas MAD rīkotājs.

“Apzināti esmu sevi pozicionējis un visu laiku atkārtojis to, ka es strādāju praktiski visās dizaina sfērās. Tāpēc cilvēki tagad zina, ka es varu strādāt gan ar produkta dizainu, gan grafisko dizainu. Es vienmēr esmu uzskatījis, ka šīs abas jomas ir ļoti saistītas un tās nevar vienu no otras atraut. Dizainam ir vajadzīga starpdisciplinaritāte. Viss dizainera darbs sastāv no tā, ka visu laiku tiek pētītas dažādas lietas un jomas, un tad ar tām tiek strādāts. Tur ir gan amatniecība, gan tehnoloģijas. Tas ir tas, ko es visu laiku atkārtoju un visu laiku turpinu darīt – strādāju kā “cilvēks orķestris”. (Rihards Funts)

Dizainers savā meistarklasē iepazīstināja ar dažādām dizaina disciplīnām un dizainera profesiju, kopā ar tās dalībniekiem radīja izstādes ekspozīcijas dizaina maketus. Meistarklasē tika noskaidrots, kas kopīgs un kas atšķirīgs ir dizainera un mākslinieka profesijās, un, kāpēc laikmetīgās mākslas izstādēm ir vajadzīgs dizainers, un kādi ir dizainera darāmie darbi veidojot laikmetīgās mākslas izstādi. Nodarbības praktiskajā daļā audzēkņiem tika piedāvāts izgatavot izstādes ekspozīcijas dizaina maketu mērogā 1:25, pielietojot meistarklases teorētiskajā daļā iegūtās zināšanas. 

 

Meistarklases komanda: Dizainers Rihards Funts un Reinis Ducmanis

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra mākslas vēstnese Vita Blate

Meistarklasi organizē: Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Papildu informācija un informāciju sagatavoja: Māra Žeikare, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra izglītības programmas vadītāja

mara@lcca.lv, tel. 29586893

Meistarklases norisi atbalsta: Valmieras pilsētas pašvaldība 

Foto: Laine Uzulēna, VDMV mākslas projektu vadītāja