AKTUALITĀTES 2021.- 19.10.2022.

19.10.2022. / 4. KURSU IZGLĪTOJAMIE ĢENERĒ BIZNESA IDEJAS

Karjeras nedēļu "Uzņēmējspējas - tavas superspējas" VDMV  iesākām jau pirmdien -  ar 4. kursa viesošanos Biznesa inkubatorā, jo kur gan vēl labāk uzzināt par atbalstu savām uzņēmējspējām?

Darbiniece Zelda Žagara atraktīvi iepazīstināja ar telpām, Biznesa inkubatora darbības būtību un atbalsta iespējām jaunajiem uzņēmējiem. Galvenais uzņēmējdarbībā ir dzīvotspējīga un oriģināla biznesa ideja, tādēļ 4.kursa jauniešu komandas ģenerēja un prezentēja savas biznesa idejas - biznesa modeli.

Jaunieši aktīvi iesaistījās. Valmieras attīstības aģentūras pārstāve Inna Purmale atzina, ka mūsu skolas jaunieši ir superspējīgi jaunu oriģinālu ideju ģenerēšanā un prezentēšanā.

Karjeras nedēļas pasākumi tiek īstenoti visā valstī  VIAA projekta "karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros ar ESF līdzfinansējumu.

Informāciju sagatavoja: karjeras konsultante Ineta Īvāna

17.10.2022. / KARJERAS NEDĒĻAS PASĀKUMI VDMV

No 17. līdz 22. oktobrim visā Latvijā norisinās Karjeras nedēļa, tostarp VDMV. Šogad Karjeras nedēļa atzīmē savu desmitgadi un ar saukli “Uzņēmējspējas – tavas superspējas!” aicina ikvienu, īpaši skolēnus, izzināt un attīstīt savas uzņēmējspējas.

Karjeras nedēļu VIAA īsteno projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros ar Eiropas Sociālā fonda un valsts finansējumu.

Saite uz diskusiju: https://fb.me/e/1WTbr3QrS

Saite uz diskusiju: https://fb.me/e/2DoMMXUgD

10.30 - Pasākums Kauguru pamatskolas 9. klašu interesentiem.

13.30 - Pasākums Kocēnu pamatskolas interesentiem.

17.10.2022. / MĀCĪBU EKSKURSIJA SIA "DIZAINA DARBNĪCĀ"

Šā gada 14.oktobrī interjera dizaina 2. kursa izglītojamiem bija lieliska iespēja viesoties pie ilggadēja mākslinieka un profesionāla interjera dizainera Normunda Cercina, viņa salonā,  Valmierā Stacijas ielā 34.

Normunds Cercins jau 30. gadus ir Valmierā labi zināms dizaineris, kas realizē projektus ar augstu pievienoto vērtību.

Izcilā un saturā bagātā sarunā ar meistaru jaunās mākslinieces uzzināja daudz iepriekš nezināma gan par pašu profesiju, gan obligāti nepieciešamajām zināšanām par elementiem, materiāliem un tehnoloģijām, bez kuriem kvalitatīvs un profesionāli izpildīts projekts nav iedomājams. Tas noteikti motivēs audzēknes meklēt un iegūt šīs zināšanas mācību laikā skolā.

Tāpat audzēkņi ieguva pirmo priekšstatu par augstas kvalitātes un dizaina flīzēm, tapetēm, apdares materiāliem, kokmateriāliem, apgaismes ķermeņiem, un daudz ko citu, kas plašā klāstā un realitātē ir pieejami salonā.

Noslēgumā izglītojamie apmeklēja arī kokapstrādes darbnīcu, kurā iepazina dizaina mēbeļu izgatavošanas procesu no idejas līdz reālam izstrādājumam.

Šī noteikti nav vienīgā tikšanās reize salonā. Bez turpmākajiem kolektīviem apmeklējumiem izglītojamie arī  individuāli tiek laipni gaidīti salonā tik reizes, cik vien tas ir nepieciešams, jo neizrunātā par interjera dizainu ir tik daudz ...

Informāciju sagatavoja: skolotājs Zigmunds Kazanovskis

11.10.2022. / VDMV SKOLOTĀJA INGA BERGA - BĪRIŅA SAŅEM "BALVU IZGLĪTĪBĀ 2022"

Šā gada 7. oktobrī Valmieras novada pašvaldība godināja “Balva izglītībā 2022” laureātus, tostarp arī profesionālās izglītības iestāžu skolotājus. Šogad balvu šajā nominācijā saņēma mūsu skolas profesionālo mācību priekšmetu skolotāja Inga Berga – Bīriņa.

Inga skolā vada Apģērbu dizaina nodaļu, pulcējot ap sevi izcilu pedagogu komandu, un radoši un aktīvi iesaista izglītojamos kā mācību darbā, tā ārpusskolas radošajās aktivitātēs.

Ik gadu Ingas vadītie kvalifikācijas darbi izcēlušies ar unikalitāti, spēju jauniešos atraisīt spēju savas domas, pārliecības, idejas drosmīgi atspoguļot izveidotajās apģērbu kolekcijās.

Nav gads, kad Inga ar saviem izglītojamiem nepiedalītos nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā “Skills Latvia”, turklāt ļoti veiksmīgi. 

Pedagoģes vadībā izglītojamo radītie tērpi, to kolekcijas ir bijušas skatāms gan teātru izrādēs, gan dzīves stila žurnālos un daudzviet citur.

Inga ir kolēģe un pedagoģe, uz kuru var paļauties, kura atbalstīs un tam visam pāri – iedvesmos ar savu degsmi, pārliecību un radošumu.

Informāciju sagatavoja: direktora vietniece Sanita Bukava

07.10.2022. / VDMV VIESOJĀS VALKAS MĀKSLAS SKOLAS AUDZĒKŅI

4. oktobrī Valmieras Dizaina un  mākslas vidusskolā viesojās Valkas mākslas skolas audzēkņi, lai uzzinātu par savam iespējām pēc pamatskolas absolvēšanas mācības uzsākt mūsu skolā kādā no vidējās profesionālās izglītības programmām.

Līdztekus stāstam par skolu, jauniešiem bija iespējams redzēt klātienē, kā norit dažādu profesionālo mācību priekšmetu stundas mūsu skolā, iepazīties ar pedagogiem, gūt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem. Tāpat skolas skolēnu pašpārvaldes pārstāvji, 4. kursu izglītojamie, savu kvalifikācijas darbu ietvaros, veica nelielu aptauju, kur saņemto informāciju izmantos kvalifikācijas darba tapšanā.

Tikšanās noslēgumā VDMV skolēnu pašpārvalde bija sagatavojusi radošu uzdevumu, kurš kā piemiņa no ciemošanās VDMV turpmāk glabāsies Valkas mākslas skolā.

Informāciju sagatavoja: direktora vietniece Sanita Bukava

04.10.2022. / VDMV IZSTĀDE "VAIDAVAS APKĀRTNE"

No 8. oktobra Vaidavas Kultūras un amatniecības centrā būs skatāma Valmieras mākslas skolas 5. un 6. klašu audzēkņu radīto gleznojumu un zīmējumu izstāde. Darbi tapuši pērnā gada mācību gada noslēgumā plenēra laikā Vaidavā, skolotāju Dace Brizauskas, Indras Cālītes, Silvijas Melnūdres un Signes Krumholces vadībā.

28.09.2022. / TIKŠANĀS AR DZEJNIECI TAMĀRU SKRĪNU

Dzejas dienu ietvaros 15. septembrī mūsu skolā viesojās dzejniece Tamāra Skrīna.

 3. kursa audzēkņus pārsteidza viņas spilgtā personība un enerģija, kas ieinteresēja klausītājus un padarīja sarunas atklātas un jautras.

 Dzejniece atklāja, ka viņas valsts ir KLUSUMS, kas ļauj sajust un saredzēt būtisko sev apkārt, kā arī vadīt dzīvi harmonijā. Audzēkņi tika rosināti domāt par svarīgāko, kas mūs vieno kā tautu ar savu pagātni un vērtībām. Apbrīnojama izskanēja īsformāta dzeja- “trīsrindes, ar kurām viņa izteica vairāk nekā dažs rakstnieks veselā grāmatā”.

Interesanti bija uzzināt, ka Tamāra Skrīna neveic labojumus savos dzejas pierakstos, jo domu izsaka vārdos, kad tā atnāk, izkristalizējusies skaidra un izteicoša.

Dzejas rindas mijās un saaudās ar stāstījumu, papildinot vienai otru-”katrā viņas vārdā , teikumā bija kas noslēpumains un ieintriģējošs, gribējās , lai viņa runā vēl un vēl, nejutu kā pagāja laiks”.

Tamāras Skrīnas dzeja runāja par iespēju ieraudzīt pasauli dažādu, par draudzēšanos ar dabu, par mūžīgajiem jautājumiem, bet, svarīgākais, kā atzīst jaunieši, raisīja diskusijas viņu vidū vēl ilgi pēc notikuma.

Pasākums notika pēc latviešu valodas un literatūras skolotājas Intas Kurvītes iniciatīvas, atskatu uz pasākumu, lapojot audzēkņu atsauksmes, veidoja Merika Lūse.

Informāciju sagatavoja: latviešu valodas un literatūras skolotāja Merika Lūse

runca_dancis_2022_vdmv_maksla_kvadrata.mp4

28.09.2022. / VDMV ORGANIZĒTĀS ANIMĀCIJAS DARBNĪCAS DALĪBNIEKU APSVEIKUMS ANIMATOREI MAIJAI BRENCEI

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola organizētās Animācijas darbnīcas dalībnieku sveiciens animatorei - kustības burvei Maijai Brencei, kura kopš 1972. gada tūkstošos zīmējumu izspēlējusi filmas varoņus fantastiskos piedzīvojumos un ir iedvesmotāja veselai animatoru paaudzei.

Animācijas radošās darbnīcas vadītāja - Dace Liepa, lektore - Silva Utāne, bērniem palīdzēja arī Vija Liepiņa, Maija Marija Ozola un Lāsma Lopatko.

Projekts tiek īstenots, pateicoties "Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmai.

Informāciju sagatavoja: direktora vietniece Sanita Bukava

23.09.2022. / ES ERASMUS+ PROGRAMMAS JAUNIEŠU SEKTORA PARTNERĪBAS PROJEKTS "MENTAL HEALTH" ZAGREBĀ, HORVĀTIJĀ

Augusta beigās 10 meitenes no VDMV ar skolotājām Eviju Kokoriti un Signi Krumholci devās ERASMUS+ projektā uz Zagrebu, Horvātiju. Projekta tēma bija mentālā veselība, kas nešaubīgi jau bija uzrunājusi mūs visas. Mentālās veselības tēma ir pastiprināti popularizējusies, taču sabiedrības vidū trūkst konkrētas izpratnes un definētu skaidrojumu par to, ko tad īsti nozīmē mentālās veselības kopšana, kā palīdzēt saviem apkārtējiem, kam tas ikdienā sagādā grūtības, un, protams, kā rīkoties pašam, attiecībā uz sevi. Projektā runājām par mentālo slimību veidiem, dalījāmies savā pieredzē, izpaudām savu viedokli, kā iespējams rīkoties dažādās situācijās, diskutējām, izanalizējām dažādus argumentus un veicām citas ar tēmu saistītas aktivitātes. Brīvajā laikā neaizmirsām kārtīgi aplūkot pilsētu, jo, kā izrādījās, dzīvojām pašā Zagrebas centrā. Prieks par vēl vienu aizvadītu projektu, kurā spēts attīstīt savas angļu valodas, publiskās runāšanas un sociālās prasmes. Tā kā mums izdevās gan ar savām sadarbības, gan svešvalodu, gan personiskajām īpašībām radīt pozitīvu uz sadarbību orientētu skolas tēlu, Horvātu skola jau ir izteikusi jaunu sadarbības iespēju, izmantojot Erasmus+ programmu. Ļoti ceram turpināt sadarboties un jau drīz satikt savus jaunos  draugus Horvātijā!

Projekta dalībvalstis: Turcija, Horvātija un VDMV studentes kā Latvijas pārstāves.

Projekta darba un saziņas valoda: angļu

Informāciju sagatavoja: projekta dalībniece Dārta Kancēviča

21.09.2022. / Foto izstāde “Maģistrāle PĻAVA” festivālā Greenfest’22 Valmiermuižā

Sestdien, 17.septembrī Valmiermuižas alus darītavā norisinājās zaļā dzīvesveida festivāls Greenfest’22, kurā piedalījās arī Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola ar foto izstādi, kas tapusi projekta “Maģistrāle PĻAVA” ietvaros. Savas fotogrāfijas plašākai sabiedrībai prezentēja Alise Zālīte un Gita Sprince.

“Maģistrāle PĻAVA” ir Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas radīts projekts, kur kultivētu pļavu pakāpeniski iecerēts attīstīt par dabisku pļavu, vienlaikus piedāvājot to kā vides un cilvēka mijiedarbības mācību vidi, vietu, kur konfrontēt sevi ar dabiskas un mākslīgi veidotas vides atšķirībām, dabiskās pļavas daudzveidību pret kultivēta zāliena vienveidību. 

Informāciju sagatavoja: izglītības metodiķe Mairita Šperliņa-Priedīte

16.09.2022. / PLENĒRA PRAKSES DARBI SKATĀMI SWEDBANK VALMIERAS FILIĀLĒ

No šodienas, 16. septembra AS Swedbank Valmieras filiālē ir apskatāmi Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas 2. un 3. kursu audzēkņu plenēra prakses laikā tapušie darbi. 

Jaunieši mācību gada pirmo nedēļu pavadīja zīmējot un gleznojot Valmieras pilsētvidē. Plenēra dalībnieku darbos iemūžinātas gan parku ainavas un pilsētas objekti, gan putni, dzīvnieki un cilvēki ikdienas gaitās.  Šie plenēra prakses darbi, iespējams, padarīs interesantāku un krāsaināku ikdienu gan bankas klientiem, gan viesiem, kā arī iedvesmos apmeklētājus - redzēt, domāt un radīt.

Plenēra prakses darbi būs apskatāmi līdz 14.oktobrim Swedbank telpās Rīgas ielā 15.   

Informāciju sagatavoja: izglītības metodiķe Mairita Šperlina-Priedīte

Foto: Uģis Brālēns

15.09.2022. VĒL VARI PAGŪT APMEKLĒT VDMV LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS IZSTĀDI "MĪTISKIE STĀSTI"

Šā gada 2. septembrī tika atklāta Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas (VDMV) laikmetīgās mākslas izstāde “MĪTISKIE STĀSTI”, kas būs apskatāma līdz 2. oktobrim.  Izstādē aplūkojami VDMV profesionālās ievirzes izglītības programmas “Vizuāli plastiskā māksla” absolventu – Beatrises Biezbārdes, Samantas Esteres Deičmanes, Elizabetes Podnieces, Anetes Zēģeles, Natana Mosakovska, Rebekas Esteres Bērziņas, Martas Danielas Misikas, Gunas Ābeles, Danielas Kaužēnas, Katrīnas Vagares, Annas Baranovas, Ketijas Paulas Cinbergas, Margaritas Kamzolas, Elizabetes Alises Tīlenas, Līgas Žirnes, Luīzes Annas Eglītes, Annas Kristiānas Ķikutes, Annas Kristiānas Ļesņikovas, Sandijas Rumbas un Justīnes Viļumsones - noslēguma darbi. Neatkarīgi no tā, kādā tehnikā darbi radīti – zīmēti, gleznoti, izmantota grafika vai instalācijas, tiem visiem pamatā ir viens stāsts – mītiskais stāsts. Kādam no audzēkņiem dziļi personisks, turpretim, citam – pavisam globāls, bet visus darbus vienojošais ir audzēkņu nesavtīgais un ieinteresētais ieguldījums darba tapšanā pusgada garumā.

Izsakām lielu pateicību noslēgumu darbu vadītājām – Indrai Cālītei, Silvijai Melnūdrei, Veltai Ronei un Signei Krumholcei gan par atbalsta sniegšanu audzēkņiem darbu tapšanas laikā, gan laiku, kas veltīts izstādes ierīkošanā.

VDMV direktora vietniece Sanita Bukava

15.09.2022. / DRĪZUMĀ VDMV PAŠPĀRVALDES VĒLĒŠANAS

20.  septembrī VDMV sāksies ar svarīgu notikumu Skolēnu pašpārvaldes prezidenta vēlēšanām. Šogad uz pašpārvaldes prezidenta amatu ir pieteikušās šādas VDMV izglītojamās:

Kandidātu darba vīzija un programma tiks prezentēta klātienē VDMV, tādēļ Klases stunda otrdien notiks 8:10 visiem kopā  zālē. 

Balsošana notiks 1. stāva foajē, savus vēlēšanu biļetenus ieliekot balsošanas kastē. 

Šogad aktīvi pieteikušies darbam Skolēnu pašpārvaldē 32 dažādu kursu skolēni. 

Informāciju sagatavoja VDMV direktora vietniece audzināšanas darbā I.Andersone

kampana3 MP3.mp4

09.09.2022. / PLENĒRA PRAKSES NEDĒĻA RUDENĪGAJĀ VALMIERĀ

Jaunais mācību gads Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas 2. un 3. kursu audzēkņiem iesākās ar radošu darbošanos plenēra praksē, kas kā ierasts notiek ārpus mācību telpām, lai vērotu, pētītu, zīmētu, gleznotu dabā un pilsētvidē redzamās ainavas.

Četras rudenīgi skaistas, saulainas dienas audzēkņi un viņu skolotāji devās Valmieras ielās, apmeklēja interesantākās vietas un skaistākos parkus, lai to visu attēlotu savos plenēra prakses darbos. Piektdien jau agri no rīta skolā sākās liela rosība, jo plenēra laikā tapušie darbi tika izstādīti vērtēšanai. Šeit varēja vērot katra jaunā mākslinieka īpašo redzējumu, rokrakstu un, protams, arī profesionālo izaugsmi.

Paldies profesionālo priekšmetu skolotājām Inesei Andersonei, Gijai Karānei, Dacei Arājai, Lāsmai Lopatko, Inesei Jercumai-Jurjānei un Lailai Bentai par audzēkņu motivēšanu, iedvesmošanu, izglītošanu un plenēra darbu vērtēšanu!

No 16.septembra līdz 14.oktobrim daļu plenēra prakses darbu ikviens varēs apskatīt Swedbank Valmieras filiālē.

Informāciju sagatavoja: izglītības metodiķe Mairita Šperlina-Priedīte

09.09.2022 / PROJEKTU NEDĒĻA NOSLĒGUSIES

No 5. līdz 9. septembrim 1. un 4. kursu Valmieras dizaina un mākslas vidusskolas izglītojamie piedalījās dažādu projektu izstrādē. Projektu nedēļas ietvaros tapa gan jau taustāmas, izmantošanai gatavas lietas, gan tika izstrādātas dažādas skices un ģenerētas idejas iespējamajiem risinājumiem.

Pie skolotājas Rūtas Bukavas izglītojamie Zilajam kalnam izstrādāja spēles vizuālā noformējuma risinājumus, kuriem atzinīgus pateicības vārdus veltīja arī prezentācijā klāt esošā iestādes pārstāve Jolanta Milberga.

Domājot par skolas reprezentācijas materiāliem skolotājas Kristīne Zemļicka – Brālēna, Inga Berga - Bīriņa un Gunita Upeniece savās audzēkņu grupās strādāja pie VDMV dažādu reprezentācijas materiālu izstrādes. Šajās dienās tika uzšūtas gan somas, gan spilvendrānas, gan priekšauti, balstoties uz skolas grafisko identitāti. Tāpat tika izstrādāti neskaitāmi piedāvājumi dažādām lielākām un mazākām korporatīvām dāvanām – konfekšu kastītēm, piezīmju blociņiem, grāmatzīmēm, paliktņiem.

Savukārt, atsaucoties uz AS “Valmiera Glass” piedāvājumu izstrādāt atpūtas telpas dizaina skices, izglītojamo grupa pie skolotājas Sintijas Miezes veica apjomīgu izpētes darbu un interjera dizaina risinājumu piedāvājumus, ievērojot uzņēmuma korporatīvo stilu un telpas dažādos uzdevumus.  Kā labi paveiktu darbu to novērtēja arī AS “Valmiera Glass” personāla direktore Dace Purmale.  

Ne mazum prieka un ovācijas izpelnījās audzēkņu grupa, kas kopā ar skolotāju Madaru Bulu visu nedēļu strādāja pie skolas sociālo kontu administrēšanas, tostarp TikTok konta izveides un dažu video filmēšanas, montāžas un to publicēšanas.  Nedēļas garumā strādājot, jaunieši secināja, ka TikTok konta skolai nepieciešams un turpmāk to labprāt administrētu.

Informāciju sagatavoja: direktora vietniece Sanita Bukava

05.09.2022. /  VDMV SĀCIES JAUNAIS MĀCĪBU GADS

Zinību diena Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā aizvadīta radošā un pacilātā noskaņojumā, pulcējot kā izglītojamos, tā pedagogus. Pasākumā uzrunu teica jaunā skolas direktore Benita Svareniece, kā arī sveicienus novēlēt bija ieradies Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Vēloties jo īpaši jaunajiem skolas izglītojamiem ļaut sajust skolas radošo atmosfēru, šajā dienā tika piedāvātas dažādas radošas un izzinošas darbnīcas, kā piemēram, termo adpruka krekliņiem, iepazīšanās spēle pie karjeras konsultanta, kā arī tikšanās bibliotēkā.

Šajā mācību gadā vidējās profesionālās izglītības programmās 1. kursos mācības kopumā uzsāks 49 izglītojamie no dažādām Latvijas vietām. No tiem 1. interjera dizaina kursā mācīsies 12 audzēkņi, 1. apģērba dizaina kursā – 13 audzēkņi (audzinātāja Gunita Upeniece), 1. grafikas dizaina kursā – 12 izglītojamie, 1. audiovizuālās komunikācijas dizaina kursā – 12 izglītojamie (audzinātāja Inese Andersone).

Kopumā Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā mācās 158 izglītojamie.

Lai radošs jaunais mācību gads!

VDMV direktora vietniece Sanita Bukava

05.09.2022. / 1. SEPTEMBRIS MĀKSLAS SKOLĀ

1.septembrī pie Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas pulcējās Mākslas skolas audzēkņi, viņu vecāki un skolas pedagogi. Sirsnīgus sveicienus un spēcīgus iedrošinājumu vārdus klātesošajiem svinīgajā pasākumā veltīja gan skolas direktore – Benita Svareniece, gan 1. klašu audzinātāja – Signe Krumholce. 

Šoruden Mākslas skolai pievienojušies 26 jauni audzēkņi, ka uzsāks mācības 1. klasē. Kopumā profesionālās ievirzes izglītības programmā – Vizuāli plastiskā māksla – mācības apgūst 181 audzēknis.

Kā ik gadu, arī šajā mācību gadā paralēli izzinošam un radošam mācību procesam paredzēta audzēkņu dalība dažādos konkursos un izstādēs.

VDMV direktora vietniece Sanita Bukava

05.09.2022. / SPORTO VISA SKOLA

2.septembrī VDMV vidusskolas audzēkņi uzsāka jaunu tradīciju skolas pasākumu klāstā - Sporta dienu. Visu kursu izglītojamie un audzinātājas devās uz Valmieras Pārgaujas sākumskolas sporta zāli. Sporta diena norisinājās no pulksten.10 līdz 13.45.

Šogad mūsu audzēkņi Sporta dienā izspēlēja 2 turnīrus Tautas bumba un Lauku basketbols. Katrā kursu grupā un nodaļu komandās savstarpēji cīkstēties par labāko sniegumu varēja 8 komandās. 

Sākumā nedroši, bet vēlāk ar lielu aizrautību jaunieši spēlēja Lauku basketbolu,  kur uzdevums saspēles veidā nogādāt bumbu līdz "grozam" jeb vārtsargam. Šajā spēlē bija nepieciešams gan ātrums, gan spēks un labs komandas darbs. Skolotāji un palīgi bija aktīvi līdzjutēji.

Savukārt klasiskā Tautas bumba visiem šķita pazīstama, toties pārbaudīja gan stiprāko izturību, gan visu veiklību,  izvairoties no bumbas trajektorijas.

Noslēguma notika stiprāko grupu savstarpēji turnīri, lai noskaidrotu pirmās, otrās un trešās vietas ieguvējus kopvērtējumā. 

Kā pirmie kopvērtējumā nominēti apvienotā 3.kursa Reklāmas,  Interjera, Aģērba dizaina nodaļas grupa, otrie- 3.kurss Multimediju dizaina grupa un trešie 1.kursa Audiovizuālo komunikāciju un Grafikas dizaina grupa!

Liels paldies sporta skolotājiem,  audzinātājiem. Īpaši paldies Valmieras Pārgaujas sākumskolas direktoram V.Litaunieka kungam par atļauju izmantot sporta zāli!

VDMV direktora vietniece audzināšanas darbā Inese Andersone

02.09.2022. / VDMV IZSTĀDE VALMIERAS AUTOOSTĀ

No šodienas, 2. septembra Valmieras autoostā aplūkojami Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas 2. un 3. kursu audzēkņu radītie darbi mācību priekšmetā “Zīmēšana”. Darbi tapuši pagājušā mācību gadā pie pedagoģes Gijas Karānes.

Laipni gaidīti Valmieras autoostā un lai iedvesmas pilni tuvāki un tālāki ceļojumi!

02.09.2022. PUBLICĒTS VALMIERAS MĀKSLAS SKOLAS STUNDU UN INTEREŠU PULCIŅU SARAKSTS

Stundu saraksts skatāms šeit.

Stundas un pulciņi sākas no 5. septembra!

Uz pavisam drīzu tikšanos skolā!

31.08.2022. / SVINĪGĀ TIKŠANĀS AR PEDAGOGIEM VALMIERAS MĀKSLAS SKOLAS AUDZĒKŅIEM 1. SEPTEMBRĪ PLKST. 16:00

Uz tikšanos!

17.08.2022. / ZINĪBU DIENA VDMV!

Straujiem soļiem tuvojas jaunais 2022./2023. mācību gads! Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņus ar prieku sagaidīsim skolā 1. septembrī plkst. 10:00!

10:00 I Svinīgais pasākums

10:40 I Pirmā audzināšanas stunda ar audzinātāju

11:30 I 1. kursu audzēkņu iepazīstināšana ar skolu, radošās darbnīcas, fotografēšanās skolēnu apliecībai

11:30 I 2., 3., 4. kursu audzēkņiem – aktivitātes kopā ar audzinātāju

Tiekamies Zinību dienas svētkos 1. septembrī!

Informācijai – Tikšanās zoom vidē 1. kursu audzēkņiem ar audzinātajām notiks 24. augustā plkst. 10:00. (Audzinātājas nosūtīs pieslēgšanās saiti un norādītajiem kontakttālruņiem)

17.08.2022. / VDMV LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS IZSTĀDE "MĪTISKIE STĀSTI" 

Šā gada 2. septembrī plkst. 18:00 topošā Laikmetīgās mākslas telpā KURTUVE tiks atklāta laikmetīgās mākslas izstāde “MĪTISKIE STĀSTI”. Izstādē būs skatāmi Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas Profesionālās ievirzes izglītības programmas “Vizuāli plastiskā māksla” 7. klašu izglītojamo noslēguma darbi.

Izstādes darbu saturs balstīts četros atslēgas vārdos – MĪTS (grieķu vārds – mythos – teika, nostāsts), ILGTSPĒJA, REDZĒT un VĒRTĪBAS, - darbos aktualizējot sev – savai ģimenei svarīgos notikumus, izpausmes sabiedrībā - uzrunājot cilvēku saprātu un iekustinot dvēseli. Izstādē “MĪTISKIE STĀSTI” redzēsiet divdesmit autoru darbus - tapušus laikmetīgajai mākslai raksturīgos medijus (video, audio, instalāciju, dokumentālo fotogrāfiju u.c.), kā arī dažādās vizuālās mākslas tehnikās radītus, laikmetīgi risinātus grafikas un glezniecības darbus, kolāžu, kā arī būsiet aicināti iesaistīties izziņas un kopīgās radošās darbības procesos.

Noslēguma darbu vadītāji: Indra Cālīte, Signe Krumholce, Silvija Melnūdre un Velta Rone.

Izstāde Rīgas ielā 25, Valmierā būs apskatāma no 2.septembra līdz 2.oktobrim. Darba laiks: Pr. - O. - Brīvs; T. - Pk. - 12:00 - 20:00; S. - 12:00 - 20:00; Sv. - 12:00 - 16:00.

10. un 11.septembrī notiks arī sietspiedes apdrukas darbnīca mākslinieces Kristīnes Zemļickas - Brālēnas vadībā.

Ieeja uz izstādi un darbnīcām ir bez maksas, aicināts ikviens.

 

Inga Rokpelne,

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas

Kultūras projektu vadītāja

15.08.2022. / AICINĀM BĒRNUS PIETEIKT VDMV ORGANIZĒTAI RADOŠAI DIENAS NOMETNEI "RADI PASAKU!"

Šā gada 29.-31. augustam Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas (VDMV) pedagogi piedāvā radošās darbnīcas "Radi pasaku!".

Radošo darbnīcu mērķis ir izglītojoši radošā veidā  9-10 gadus veciem bērniem, kuriem interesē mākslinieciskā izpausme, tajā skaitā zīmēšana un animācijas veidošana, radīt iespēju atdzīvināt pasaku, mācoties vienoties par sižetu, zīmējot tēlus un vidi un veidojot animāciju. Izstaigājot Valmieru gida pavadībā, bērni iepazīsies ar dažādiem stāstījumu veidiem un mērķiem, rosinās iztēli, meklējot radošās idejas. Apmeklējot nodarbības, bērni izmēģinās dažādas mākslas tehnikas, attīstīs savus talantus un iegūs jaunas prasmes un zināšanas.

Norises laiks:

29.-31.augustam (29. un 30.augustā radošās darbnīcas notiks Kurtuvē, Rīgas ielā 25 un 31.augustā - VDMV telpās). Skolēnam darbnīcās ir jāpiedalās visas trīs dienas.

Kopējais dalībnieku skaits ir 20, vispirms tiek aizpildīta rīta grupa, pēc tam - pēcpusdienas grupa.  

Darbnīcas ir bezmaksas, visi materiāli tiks nodrošināti. Lūgums dalībniekiem ņemt līdzi ūdeni un ģērbties laikapstākļiem atbilstoši.

Lai pieteiktu dalību, aizpildi anketu ŠEIT.

Jautājumu gadījumā lūdzam zvanīt 22027471 (Inga).

Jautājumu gadījumā aicinām pietiekties konsultācijām pie pedagogiem vai vienoties par individuālu tikšanos ar skolas vadību.

Tālrunis saziņai - 64207372

Plašāku informāciju par uzņemšu iespējams iegūt šeit: https://www.vdmv.lv/uznemsana

15.08.2022. / PAPILDU UZŅEMŠANA SĀKUSIES!

No 15. augusta līdz 26. augustam Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā (VDMV) norisināsies jaunu audzēkņu uzņemšana profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmās.

2022./2023. mācību gadā Mākslas skolā jaunus audzēkņus uzņems izglītības programmā “Vizuāli plastiskā māksla”. Šo programmu iespējams apgūt paralēli pamatskolai (1. klasē uzņem izglītojamos no 8 līdz 9 gadu vecumam). Mācību ilgums – 7 gadi. Nodarbības notiek vairākas reizes nedēļā no plkst.15.30.

Apgūstot šo izglītības programmu, bērnos tiek attīstīta radošā un dizaina domāšana, radošās spējas un iniciatīva. Tai pat laikā, noritot nemitīgai tehnoloģiju attīstībai, skolā pieejamas dažādas tehnoloģiskās iespējas audzēkņu spēju daudzpusīgai attīstībai. Skola nodrošina bērnu dalību konkursos un viņu realizēto darbu apskati dažādās izstādēs.

Jauni audzēkņi tiks uzņemti arī šādās interešu izglītības programmās – Vizuāli plastiskā māksla (no 5.g.v., 1.-2. kl., 3.-4.kl.) 5.-6.kl.), Zīmēšana un gleznošana (7.-9.kl. un 10. - 12.kl.), Kolāža (7.-9.kl.), Animācija (2.-5.kl.), Veidošana (1.-5.kl.), Datorgrafika (7.-9.kl.), Grafika (5.-7.kl.), Dizains (5.-7.kl.), Modes un stila aksesuāri (7.-9.kl.). Nākamajā mācību gadā VDMV iecerējusi īstenot jaunu interešu izglītības programmu – Modes un stila aksesuāru veidošana, kuras laikā izglītojamie apgūs modes un stila aktualitātes tērpu un interjera dizainā. Stundu laikā tiks izmēģinātas dažādas batikas un rokdarbu tehnikas, no dažādiem materiāliem tiks veidoti aksesuāri mājai un sev. Visi interešu izglītības pulciņi notiek vienu reizi nedēļā (2 stundas).

05.07.2022. / VDMV 4. KURSU IZLAIDUMS

Ilgi gaidītais noticis – izlaidums aizvadīts un diplomus par profesionālo vidējo izglītību 30. jūnijā saņēma 16 Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas (VDMV)  absolventi – 6 interjera, 8 reklāmas un 2 apģērbu dizaina programmas izglītojamie.

Sveicot absolventus, VDMV direktore Inese Mētriņa novēl: ”Pagātne, tagadne, nākotne. Laika līnija, kas veido katra dzīves ceļu. Šos trīs laikus vieno viena būtiska molekula – mirklis. Mirklī mūsu molekulas var būt prieka un atvieglojuma, vai neveiksmju un izmisuma pilnas. Pagātnes molekulas mēs mainīt nespējam, jo laiks ir iztecējis.  Taču mēs varam saglabāt būtiskāko.

Tagadni mēs veidojam šobrīd un tepat. To uzbūvi nosakām mēs, radoši patstāvīgi vai viens otru balstot un iedvesmojot. Un apzinoties, ka tagadnei ir mirkļa uzplaiksnījums, kas dažkārt var pēkšņi mainīt dzīves līniju. Iemācīsimies mirkļus piepildīt ar lietderīgo. Nesēsim tagadnes mirkļus vējā, riskējot šis sēklas iebērt arī nākotnē.

Mirkļi ir molekulas. Izvērtējiet tās un sašķirojiet! Atstājiet zināšanu, prasmju un atbildības molekulas. Ja to spēsiet, tad tagadnē būs vieglāk. Jo tikai tagadne ir īsta ir patiesa. Neviļus prātā ienāk latviešu tautas sakāmvārds – Ko sēsi, to pļausi. Katram pašam jāizvētī sējamais. Tikai, katram pašam.

Nākotnes mirkļi ir tikai paredzami. Tos sauc par sapņiem vai bailēm. Noticiet sev. Bailes neļauj sapņiem piepildīties. Sapņojiet jau šodien un tagadnes mirkļus ar darbu, radošu azartu un dzīvesprieku iesējiet nākotnē. Tā sapņi taps piepildīti.

Lai viegla sēja jūsu nākotnē. Nav svarīgi, - vai tas būs turpinājums šodienas diplomam, vai pavisam cits virziens. Ejiet ceļu un meklējiet to, ko sirds saka. Esiet dzīvi, patiesi, prasmīgi un prātīgi!

Liels paldies pedagogiem, ka iedevāt īsto sieta šķietu saviem audzēkņiem. Paldies vecākiem par līdzi dzīvošanu un sadzīvošanu šos četrus gadus. Paldies mūsu audzēkņu atbalstītājiem – draugiem, ģimenēm un tuviniekiem! Lai aug!

04.07.2022. VDMV PIRMAJAM PIEAUGUŠO IZGLĪTĪBAS KURSAM - APLIECĪBAS SAŅEMTAS

30. jūnijā noslēdzās Valmieras Dizaina un mākslas skolas organizētie 3 mēnešus ilgie profesionālās pilnveides kursi strādājošiem pieaugušajiem “Interjera projektēšana vienai telpai”, kurus vadīja VDMV pedagoģe Signe Krumholce. Apliecības par sekmīgu moduļa apguvi saņēma 20 kursa dalībnieces.

Izglītības programma tika realizēta ESF projekta Nr. 8.4.1/16/I/001 “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” ietvaros.

ES fondu projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” jeb mācības pieaugušajiem mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai laikus novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam, veicinātu strādājošo konkurētspēju un darba produktivitātes pieaugumu. To finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, septiņu gadu laikā līdz 2023. gada 31. decembrim ieguldot vairāk nekā 46 miljonus eiro.

22.06.2022. / VDMV KVALIFIKĀCIJAS DARBI AIZSTĀVĒTI

21. jūnijā Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā (VDMV) noritēja Kvalifikācijas eksāmens 16 skolas izglītojamiem. Savus izstrādātos Kvalifikācijas darbus sekmīgi aizstāvēja 6 Interjera dizaina programmas audzēkņi (darbu vadītājas skolotājas Madara Bula un Ineta Perova), - Harita Auziņa, Santa Gaugere, Arta Kārkliņa, Elija Pauliņa, Alise Rutkovska un Sanda Strauberga.,  8 reklāmas dizaina programmas audzēkņi (darbu vadītāja skolotāja Karīna Vītiņa) – Laura Voitkeviča, Markuss Ādamsons, Dārta Zane Jēgere, Vivita Ķerpe, Kristiāna Lazda, Stella Ote, Maija Skujiņa un Liene Slaidiņa un 2 apģērbu dizaina programmas audzēknes (darbu vadītāja skolotāja Inga Berga – Bīriņa) – Līva Jevdokimova un Laura Diāna Pētersone.

Interjera dizaina programmas izglītojamie bija izvēlējušies rast interjera dizaina risinājumus VDMV administrācijas telpām. Reklāmas dizaina programmas audzēkņu izstrādātie kvalifikācijas darbi bija veltīti  plānotajām aktivitātēm gadījumā, ja Valmiera gūtu uzvaru konkursā “Kultūras galvaspilsēta  2027”. Savukārt Apģērbu dizaina programmas audzēkņu tērpu kolekcijas bija radītas, balstoties uz ilgtspējīgiem risinājumiem.  

19.06.2022. / VDMV UZSĀK PROJEKTA "MĀKSLAS DAŽĀDĪBA KVADRĀTĀ" ĪSTENOŠANU

Š.g. 29.jūnijā Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas (VDMV) pedagogiem notiks plenērs prof.A.Naumova vadībā pie Vaidavas ezera.


Plenērs var notikt, pateicoties iegūtajam finansējumam Vidzemes plānošanas reģiona izsludinātā un administrētā, akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā kultūras projektu konkursā "Vidzemes kultūras programma 2022” (VKP 2022) (projekts: https://balso.vidzeme.lv/node/532) un Valmieras novada pašvaldības līdzfinansējumam.

Jaunajā mācību gadā projekta ietvarā ir plānotas arī grafikas un animācijas meistarklases VDMV izglītojamiem.


Inga Rokpelne,

VDMV Kultūras projektu vadītāja

Jautājumu gadījumā aicinām pietiekties konsultācijām pie pedagogiem vai vienoties par individuālu tikšanos ar skolas vadību.

Tālrunis saziņai - 64207372

Plašāku informāciju par uzņemšu iespējams iegūt šeit: https://www.vdmv.lv/uznemsana

13.06.2022. / NĀC MĀCĪTIES REDZĒT, DOMĀT, RADĪT!

No 15. jūnija līdz 1. jūlijam Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā (VDMV) norisināsies jaunu audzēkņu uzņemšana profesionālās vidējās izglītības, profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmās.

Jaunajā – 2022./2023. mācību gadā vidusskolā audzēkņi tiks uzņemti 4 modulārajās izglītības programmās – Interjera (iegūstamā kvalifikācija – interjera dizainera asistents), Grafikas (iegūstamā kvalifikācija – grafikas dizainera asistents), Apģērba (iegūstamā kvalifikācija – apģērbu dizainera asistents) un Audiovizuālās komunikācijas (iegūstamā kvalifikācija – audiovizuālās komunikācijas dizainera asistents)  dizaina programmās. Mācību ilgums – 4 gadi.

Profesionālās vidējās izglītības programmās papildu vispārizglītojošiem mācību priekšmetiem jaunieši apgūst tādus mācību priekšmetus kā zīmēšanu, gleznošanu, kompozīciju, dizaina procesus, mākslas vēsturi un daudz citus profesionālos mācību priekšmetus. Liela daļa no mācību laika tiek veltīta praktiskām nodarbībām. Daļa no tām, sadarbībā ar Valmieras Attīstības aģentūru, tiek īstenotas koprades darbnīcā DARE, kurā pieejamas modernas iekārtas un instrumenti,  lai veiktu 3D skenēšanu, 3D printēšanu, izmantotu sietspiedi, lāzergriezēju, frēzi u.c. instrumentus savu radošo ieceru īstenošanai. Tāpat jauniešiem tiek nodrošināta iespēja daļu no mācību satura apgūt vai prakses iziet Erasmus + projektu ietvaros.

Līdztekus mācībām un kvalifikācijas iegūšanai dizaina un mākslas nozarē, audzēkņi var saņemt ikmēneša stipendiju līdz 150 eur apmērā, darboties studentu pašpārvaldē un Eko padomē, dzīvot labiekārtotā dienesta viesnīcā, kā arī regulāri apmeklēt dažādas mākslinieku meistarklases. Skola nodrošina papildu atbalstu audzēkņiem projektā “Pumpurs”.

Pieredze liecina, ka ik gadu VDMV uzsāk mācības no daudzām Vidzemes reģiona pilsētām. Tā, piemēram, pērn līdztekus valmieriešiem, mācības skolā uzsāka jaunieši no Burtniekiem, Alojas, Priekuļiem, Cēsīm, Smiltenes, Rūjienas, Valkas un citām pilsētām.  

2022./2023. mācību gadā Mākslas skolā jaunus audzēkņus uzņems izglītības programmā “Vizuāli plastiskā māksla”. Šo programmu iespējams apgūt paralēli pamatskolai (1. klasē uzņem izglītojamos no 8 līdz 9 gadu vecumam). Mācību ilgums – 7 gadi. Nodarbības notiek vairākas reizes nedēļā no plkst.15.30.

Apgūstot šo izglītības programmu, bērnos tiek attīstīta radošā un dizaina domāšana, radošās spējas un iniciatīva. Tai pat laikā, noritot nemitīgai tehnoloģiju attīstībai, skolā pieejamas dažādas tehnoloģiskās iespējas audzēkņu spēju daudzpusīgai attīstībai. Skola nodrošina bērnu dalību konkursos un viņu realizēto darbu apskati dažādās izstādēs.  

Jauni audzēkņi tiks uzņemti arī šādās interešu izglītības programmās – Vizuāli plastiskā māksla (no 5.g.v., 1.-2. kl., 3.-4.kl.) 5.-6.kl.), Zīmēšana un gleznošana (7.-9.kl. un 10. - 12.kl.), Kolāža (7.-9.kl.), Animācija (2.-5.kl.), Veidošana (1.-5.kl.), Datorgrafika (7.-9.kl.), Grafika (5.-7.kl.), Dizains (5.-7.kl.), Modes un stila aksesuāri (7.-9.kl.). Nākamajā mācību gadā VDMV iecerējusi īstenot jaunu interešu izglītības programmu – Modes un stila aksesuāru veidošana, kuras laikā izglītojamie apgūs modes un stila aktualitātes tērpu un interjera dizainā. Stundu laikā tiks izmēģinātas dažādas batikas un rokdarbu tehnikas, no dažādiem materiāliem tiks veidoti aksesuāri mājai un sev. Visi interešu izglītības pulciņi notiek vienu reizi nedēļā  (2 stundas).

07.06.2022. / MĪTS KĀ BAGĀTĪGS TONĀLS GLEZNOJUMS

Šā mācību gada darba tēma Valmieras Mākslas skolas 7. klašu audzēkņu Noslēguma darbiem bija “Mītiskie stāsti”, kura balstīta uz  četriem atslēgas vārdiem – mīts, ilgtspēja, redzēt un vērtības.

Valmieras Dizains un mākslas vidusskolas direktore Inese Mētriņa, sveicot audzēkņus un viņu vecākus saka: ”Mēs katrs stāstam savu stāstu, un, klausoties citos stāstos, radām mītus. Mīts ir kā bagātīgi tonāls gleznojums, kurā bez krāsām un toņiem,  ir līnijas, forma, sajūtas, skaņas, kustība.  Savādi, bet arī mākslas skolas gadi ir kā mīts, kurā salīmēti daudzu jo daudzu audzēkņu stāsti. Par mītu tie kļūst tikai tad, kad ir pagājis laiks. Jo tikai pēc laika mūsu atmiņu lupatiņām parādās krāsas un sajūtas. Kā katram tonim un līnijai ir savs stāstāmais stāsts, es zinu, ka jūs protat stāstīt šajā valodā.”

Arī šogad, līdzīgi kā iepriekšējos mācību gados, audzēkņi savus darbus bija izvēlējušies realizēt šādos mācību priekšmetos - gleznošana (Velta Rone), zīmēšana (Silvija Melnūdre), datorgrafika (Signe Krumholce) un mākslas valodas pamati (Indra Cālīte), veidotajos darbos iekļaujot katra mācību priekšmeta specifiku. Īpašs prieks par audzēkņiem, kas bija uzdrošinājušies izmantot eksperimenta metodi,  atklājot sev pavisam jaunas tehnikas.

Šie Valmieras Mākslas skolas absolventu darbi drīzumā vienkopus būs skatāmi interaktīvā izstādē. Izstāde “Mītiskie stāsti” tiks atklāta 26. augustā, plkst. 18:00 Valmieras kurtuvē.

20.05.2022. / NĀC ZĪMĒT VAI GLEZNOT MAĢISTRĀLĒ PĻAVA!

Lieliska iespēja Valmieras novada iedzīvotājiem pievienoties mākslas plenērā. Ko tu iegūsi? Iespēju zīmēt vai gleznot, pieredzēt plenēru un padomus motīvu vai ainavu, zīmējumā vai gleznojumā profesionālu mākslas pedagogu pavadībā.

Pieteikšanās - https://forms.gle/gtHriwSNbe3h3oLN9

06.06.2022

Plkst. 14.00

Kur?

Maģistrāle pļava-

Valmiera, Dīvaliņa pļavas, Lucas un Palejas ielas krustojums

18.05.2022. / GAUJAS TRAMVAJS - JAUNĀS KRĀSĀS

Valmieras mākslas skolas 5.a un 5.b klases audzēkņi ar skolotājām Inesi Jurjāni – Jercumu, Daci Brizausku un Silviju Melnūdri šā  mācību gada noslēguma mācību stundas pavadīja īpaši radoši un aizraujoši.  Uzklausot, skicējot un visbeidzot dzīvē realizējot – Gaujas tramvajs ticis pie jauna vizuālā tēla.

Labs darbs, kas padarīts!

Aicinām visus interesentus izbaudīt ainavisko braucienu pa Gauju!

10.05.2022. / AIVA ENIJA ERNESTE PĀRLIECINOŠI DISKUTĒ DEBAŠU CIKLĀ "SATVERSMEI 100: VĒRTĪBAS NĀKOTNEI"

Turpinot atzīmēt Latvijas Republikas pamatlikuma − Satversmes − apstiprināšanas 100. jubilejas gadu, piektdien, 6. maijā, Vidzemes Augstskolā plkst. 13.00 Valsts prezidents Egils Levits aicināja jauniešus uz debašu cikla “#Satversmei100: vērtības nākotnei” trešo diskusiju “Kurš kontrolē dzīvi? Mākslīgais intelekts – privātums – brīvība” Valmierā. Debašu centrā bija jautājums, ko iegūstam un ko zaudējam līdz ar tehnoloģiju sniegtajām iespējām.

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolu debatēs pārstāvēja Grafikas dizaina programmas 1. kursa izglītojamā Aiva Enija Erneste ar ļoti pārliecinošu vēstījumu.


06.05.2022. / EIROPAS DIENA

Šajā mācību gadā Valmieras Dizaina un māksla vidusskola pievienojās Eiropas Parlamenta vēstnieku skolām, kuras Latvijā jau ir 75. Tātad šī gada Eiropas dienu 9. maijā svinam jau kā Eiropas Parlamenta vēstnieku skola. Pie mums 10. maijā viesosies  Latvijas Universitātes Politikas zinātnes nodaļas profesore Dr. Žaneta Ozoliņa, kura kopā ar 2. kursu un skolotājām Māru Gavari un Ingu Rokpelni diskutēs par pilsoniskumu gan Eiropā, gan Latvijā.

Visi skolēni, kuriem interesē Eiropas Savienība un informācija, kas ar to saistās, var izmēģināt spēkus ikgadējā “Eiropas eksāmenā”.

2022. gadā “Eiropas eksāmens” notiek 7., 8. un 9. maijā, tiešsaistē www.esmaja.lv

 Ikviens var kārtot “Eiropas eksāmenu” sev ērtā laikā.

 “Eiropas eksāmenā” katrs dalībnieks piedalās individuāli, vienu reizi.

 Katrai vecuma grupai ir izstrādāti atbilstoši jautājumi.

“Eiropas eksāmenā” jāatbild uz 20 jautājumiem.

Ikviens dalībnieks e-pastā saņem Apliecinājumu par dalību eksāmenā un uzzina iegūto punktu skaitu.

“Eiropas eksāmenā” tiek apbalvoti pieci dalībnieki katrā vecuma grupā, aktīvākā Latvijas skola un aktīvākā Latvijas klase.

Mūsu skolā šogad Eiropas dienā pēc skolotāju Māras Gavares un Ingas Rokpelnes iniciatīvas notiek īpaša Ukrainai veltīta izstāde, ko sagatavo paši skolēni. Ukraina īsi pēc Krievijas iebrukuma iesniedza pieteikumu, lai kļūtu par Eiropas Savienības kandidātvalsti. Ņemot vērā situāciju, ko izraisa Krievijas brutālais mēģinājums okupēt un iznīcināt neatkarīgo Ukrainas valsti, tiks lemts par īpašām priekšrocībām Ukrainai ceļā uz pievienošanos Eiropas Savienībai. Mēs, savukārt, gatavojot un aplūkojot izstādi, uzzināsim vairāk par Ukrainu, tās dabu, kultūru, mākslu un ekonomiku.

Izstādē uzzināsiet arī, kā salocīt miera balodi, ko šogad aicināti darīt visi.

Lai mums visiem interesanta Eiropas diena!

02.05.2022. / VDMV AUDZĒKŅI BALLĒJAS

Pavasarim atnākot un COVID-19 ierobežojumiem mazinoties, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola nolēma sarīkot paskākumu, jo pēc tik ilga laika sekojot COVID-19 noteikumiem, jaunieši bija noilgojušies pēc sabiedrības un kompānijas. VDMV balle sniedza iespēju iepazīt pārējos kursus un kopīgi izkustināt kājas kā sporta stundā.

Balli organizēja VDMV pirmie kursi, un tā bija lieliska iespēja saliedēties kopīgi un sadarboties komandā, pilnveidojot arī savas organizēšanas spējas.

21.04.2022. gadā VDMV notika balle ar tēmu ,,Zodiaka Zīmes’’, kur audzēkņi tika aicināti saģērbties atbilstoši savai zodiaka zīmei vai stihijai.

Jauniešiem ierodoties, vakara ievadā tika izspēlēta saliedēšanās spēle, kurā bija nepieciešams sadalīties četrās stihiju nodaļās (zemes, ūdens, uguns, gaisa zīmes), spēlē bija dažādi jautājumi uz kuriem atbildot pareizi krājās punkti, spēli beidzot pirmajai vietai tika pasniegta balva un pārējām nodaļām saldumi kā pateicība par piedalīšanos.

Pasākuma turpinājumā tika sagaidīta pasākuma nagla - grupa ,,Gerārijs’’, šīs grupas sastāvu veido Valmieras puiši un viens no tiem ir mūsu skolas pirmā kursa audzēknis Gustavs Paeglis. Sākot uzstāšanos, ātri vien, telpa piepildījās ar cilvēkiem. Grupa ,,Gerārijs’’ izpildīja dziesmas “Punk rock” stilā, kuras jaunieši un skolotāji izbaudīja.

Vakara gaitā turpinājās dejas ar DJ.

Teksta autore: Enija Aiva Erneste (1.kurss)

02.05.2022. / VDMV AUDZĒKŅI DODAS MĀCĪBU EKSKURSIJĀ

27. aprīlī 1., 2., un 3. kursu Reklāmas dizaina izglītības programmas audzēkņi devās mācību ekskursijā. Tā norisinājās mācību satura ietvaros, kur redzētais un dzirdētais cieši sasaistījās ar tādiem patreiz apgūstamajiem mācību priekšmetiem kā “Dizaina procesi”, “Materiālmācība” un “Kompozīcija”.

Ekskursijas ietvaros jaunieši apmeklēja Anšlavam Eglītim veltītu ekspozīciju “Anšlavs Eglītis. Jaunais cilvēks” Inciemā “H2E”. Izstādes mērķis ir atklāt rakstnieka daudzšķautnaino personību un dzīves uzskatus.

Tāpat audzēkņiem bija iespēja apmeklēt “Antalis” dizaina centru, kas ir Eiropā vadošais papīru, iepakojumu un vizuālās komunikācijas produktu un risinājumu izplatītājs.

Mācību ekskursiju audzēkņi noslēdza, apmeklējot izstādi “ES_TEXT” Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Izstādes kuratori tajā izcēluši mākslas darbus, kuros galvenais aspekts ir ideja, kas attēlota vārdos. Izstādē bija skatāmi 200 darbi, kurus radījuši 70 autori – objekti un instalācijas, glezniecība un grafika, fotogrāfija un video, grāmatas un dienasgrāmatas, mākslinieku arhīvu materiāli.

Mācību ekskursiju organizēja skolotājas - Indra Cālīte, Irita Kiršblūma un Kristīne Zemļicka - Brālēna.

02.05.2022. / VEIDOŠANAS PULCIŅA AUDZĒKŅI GŪST OTRO VIETU VIZUĀLI PLASTISKĀS MĀKSLAS KONKURSĀ

Valmieras Mākslas skolas Veidošanas interešu pulciņa audzēkņu kolektīvais darbs ”Skani, skani” guvis 2. vietu Valmieras jaunatnes centrs “Vinda” organizētajā Valmieras novada bērnu un jauniešu vizuāli plastiskās mākslas konkursā “Ieskandinām svētkus ar vēju”.

Sirsnīgi sveicam audzēkņus un skolotāju Daci Brizausku!

Lai skan!

20.04.2022. / KONKURSA "KLUCIS RIPO..." REZULTĀTI

Paldies, visiem konkursa dalībniekiem un viņu pedagogiem par radošiem un iedvesmojošiem darbiem! Balvas tiks izsūtītās nākamās nedēļas laikā. Labāko darbu apkopojuma video ir izveides procesā un tiks publicēts nākamās nedēļas laikā.


Paldies konkursa atbalstītājiem:

AS/ Swedbank

SIA Baltic Data

SIA Vidzemes papīrs

TC Valleta

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola (VDMV) sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību pagājušā gada izskaņā izziņoja audiovizuālās komunikācijas darbu konkursu “… klucis ripo…”. Konkurss norisinājās no 1. decembra līdz 31. martam. Dalībnieku uzdevums bija izveidot kustīgu oriģināldarbu audiovizuālajā komunikācijā, mūsdienās aktuālu tēmu atspoguļojot konstruktīvisma stilā un, iedvesmu gūstot no Gustava Kluča daiļrades. 

Konkursa mērķis bija iepazīt latviešu mākslinieka un Valmieras novadnieka Gustava Kluča daiļradi – konstruktīvisma avangarda pamatlicēju, plakātistu, fotomontāžas aizsācēju. Tāpat, izmantojot dažādus audiovizuālās komunikācijas dizaina tehniskos risinājumus un jaunradi, pilnveidot bērnu un jauniešu zināšanas un prasmes mūsdienu tehnoloģiju izmantošanā.

Konkurss norisinājās 3 vecuma kategorijās 10 - 12 gadi, 13 - 15 gadi, 16 - 19 gadi, kopā tika saņemti 75 darbi no 16 Latvijas mākslas skolām un profesionālajām vidusskolām. 

Konkursu vērtēja žūrija, kura sastāvēja no 3 nozares profesionāļiem: 


Vecuma grupā 10 - 12 gadi galveno balvu iegūst Terēze Pranka no Jūrmalas Mākslas skolas. Nominācijas “Domas un idejas skaidrība” saņem Elizabete Monta Rorbaka un “Gustava Kluča mūsdienīga interpretācija” -  saņem Elza Blumberga. Abas no Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas.


Vecuma grupā 13 - 15 gadi galveno balvu iegūst Paula Celmiņa  no Jūrmalas Mākslas skolas. Nomināciju “Sapņu piepildījums” saņem Artūrs Riekstiņš no Mālpils mūzikas un mākslas skola,  un “Domas tīrība”- saņem Artis Meieris no Lubānas mākslas skolas.


Vecuma grupā 16 -19 gadi galveno balvu iegūst Adriana Elizabete Lešinska no PIKC Liepājas mūzikas un mākslas dizaina vidusskolas un Lauris Bogdanovičs PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola “Saules skola”. Nomināciju “Veselīga dzīvesveida veicināšana” saņem Samanta Pavļika no Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas,  un “Domas tīrība” - saņem Elizabete Vindule no PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola “Saules skola”.VDMV klucis ripo konkursa kopsavilkums v2.mp4

06.04.2022. / VDMV SĀKUSI REALIZĒT MĀCĪBAS PIEAUGUŠAJIEM

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola (VDMV),  iesaistoties Eiropas Sociālā fonda projektā Nr. 8.4.1.0/16/I/001 “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, marta izskaņā sākusi realizēt 2 apmācību grupas strādājošiem pieaugušajiem.

21. martā skolā mācības uzsāka izglītības moduļa “Interjera projektēšana vienai telpai” mācību grupa, kuru vada pedagoģe Signe Krumholce, savukārt 29. martā mācības uzsāka izglītības moduļa “Apģērbu dizaina produktu konstruēšana un modelēšana” dalībnieces, kuru vada pedagoģe Gunita Upeniece.

Šajā projekta kārtā profesionālās vidējās izglītības iestādēm bija iespēja piedāvāt izglītības moduļus no skolā realizētajām modulārājām izglītības programmām. Mācības pieaugušajiem tiek īstenotas klātienē darba dienu vakaros.

Studiju moduļu apguves izmaksas ES fondi un valsts sedz 90% apmērā un strādājošā līdzmaksājums ir 10%. Līdzmaksājumu var segt arī darba devējs vai kāda cita fiziska vai juridiska persona. 

Projekta mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai laikus novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam, veicinātu strādājošo konkurētspēju un darba produktivitātes pieaugumu.

Vairāk par projektu un dalību pieaugušo mācībās var uzzināt šeit: www.macibaspieaugusajiem.lv.

VDMV direktora vietniece
Sanita Bukava

05.04.2022. / VISU APRĪLI VDMV SKATĀMA AUDZĒKŅU DARBU IZSTĀDE "ATSAUCE"

Izstādē apskatāmi 4. kursa audzēkņu - Līvas Jevdokimovas, Dārtas Zanes Jēgeres un Kristiānas Lazdas darbi, kā arī 3. kursa audzēkņu - Gitas Sprinces, Alises Zālītes un Samantas Pavļikas darbi


Izstādē eksponēti gan audzēkņu mācību procesa, gan personīgo projektu darbi, tie ir veidoti dažādās tehikās un ir stilistiski daudzveidīgi. Jauno mākslinieku un dizaineru grupas darbi veido harmonisku kolāžveida ieskatu skolas radošajā mācību procesā,neraugoties uz to, ka tajos redzami dažādi autoru rokraksti.

30.03.2022. / VDMV AUDZĒKŅI GŪST TEICAMUS PANĀKUMUS VALSTS KONKURSĀ

Izaicinājumu pilnais laiks nav bijis šķērslis, lai VDMV audzēkņi piedalītos konkursos un gūtu tajos teicamus rezultātus.

24. un 25. martā norisinājās valsts konkurss PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā “Saules skola”, kurā VDMV audzēkņi uzrādīja teicamus sasniegumus un guva godalgotas vietas.

Izglītojamo sagatavošanā iesaistījās liela daļa Interjera dizaina nodaļas pedagogu – Ineta Perova, Sintija Mieze, Mārtiņš Skuja, Aleksandra Federika Krastiņa, Signe Krumholce, Gija Karāne un Audiovizuālās komunikācijas dizaina nodaļas vadītāja – Karīna Vītiņa.

Interjera dizaina nodaļas vadītāja Madara Bula atzīst: ”Gatavošanās konkursam bija komandas darbs, kas vainagojies labiem rezultātiem. Ņemot vērā, ka iepriekš mācību process bija 2 gadus lielākoties attālināts, secinām, ka tas nav bijis šķērslis, lai audzēkņi apgūtu jaunas zināšanas un prasmes, kuras atspoguļojas konkursa labajos rezultātos.”

Konkursa vienojošā tēma bija “Modulis vides dizainā”, kas balstīta uz Šveices - Francijas arhitekta Lekorbizjē (Le Corbusier) radītās antropometriskās proporciju sistēmas MODULOR.

Konkurss noritēja divās kārtās. I kārtu organizēja izglītības iestāde, kurā piedalījās visi 2. un 3. kursa interjera dizaina programmas izglītojamie, kā arī viens 3. multimediju dizaina programmas kursa izglītojamais.

Ik gadu Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) organizē valsts konkursu Latvijas profesionālās vidējās izglītības iestāžu mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem.


29.03.2022. / JA LATVIJA CITS BAZĀRS PAVASARĪ

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas Skolēnu mācību uzņēmuma (SMU) "Kristine's Angel's" dalībnieces Elīza Ģēvele (1.kurss, Audiovizuālās komunikācijas dizains) un Kristīne Leitāne (3.kurss, Apģērbu dizains) piedalījās ar saviem izgatavotiem darbiņiem Junior Achievement Latvia organizētājā CITS Bazārs Pavasarī tirgošanās pasākumā online, kas notika 2022.gada 3.martā (latviešu val.) un 4.martā (angļu val.), kur bija nepieciešams arī prezentēt 5 minutēs savu SMU un SMU produktus.

Audzēknes ieguva vērtīgu pieredzi, kā pārvarēt satraukumu un attālināti tiešsaistē iepazīstināt ar savu SMU komandu, spēt pastāstīt dažās minūtēs par savu produktu nozīmi, īpašībām un mērķauditoriju. Spēt arī ātri atbildēt gan augstas kompetentas Latvijas žūrijas, gan starptautiskas žūrijas jautājumiem angļu valodā. Audzēknēm bija izaicinājums pārvarēt dažādas grūtības (veselības, elektroniskās).

Var iepazīties un iegādāties SMU "Kristine's Angel's"  izgatavotās preces, kas ir ievietotas elektroniskajā SMU katalogā: Katalogs (jalatvia.lv) , Valmiera - Pleds "Zīdaiņi" un rotaļu "Zaķītis".

Pleds « Zīdaiņi »  - pleds ar skaitļiem, kas paredzēts zīdaiņu mēnešu jubileju foto uzņemšanai ar četstūrīti (iekļauts komplektā) un vēlāk bērniem, kad sāk mācīties skaitļus.

Rotaļu « Zaķītis » - ar rokām tamborēts Zaķītis un pildīts ar vati.  Piemērots bērniem, kas vecāki par 3 gadiem.

SMU konsultante Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā – Evita Eglīte

29.03.2022. / ERASMUS+ PROJEKTA IETVAROS VDMV KOMANDA IEPAZĪST PARTNERORGANIZĀCIJU KIPRĀ

Vizītes mērķis bija iepazīt uzņemošo organizāciju, kura šā gada jūnijā un augustā 12 Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas (VDMV)  izglītojamiem nodrošinās prakses vietas saulainajā Kiprā, Limasolē. Pārrunu laikā tika apzināts prakšu vietu nodrošinājums, arī VDMV vajadzības un izglītojamo prasmes un zināšanas. Tāpat tikšanās laikā tika izrunāts par atbilstošās dokumentācijas aizpildīšanu, pielīdzināšanas un atzīšanas procedūru veikšanu.

VDMV pārstāvjiem bija iespēja piedalīties uzņemošās organizācijas organizētajās praktiskajās nodarbībās, kurās ERASMUS+ projekta ietvaros piedalījās Beļģijas tehniskās profesionālās ievirzes koledžas audzēkņu grupa. Tādējādi bija iespēja apzināt uzņemošās organizācijas profesionalitāti ievirzes skolu – VET (Vocational Education Training) izglītības programmās paredzēto prakšu nodrošināšanā. Pateicoties beļģu grupas pavadošās personas –  pasniedzējas Šantalas de Muldres kundzes iepazīšanai, tika rastas jaunas idejas iespējamai VDMV sadarbībai ar Beļģijas profesionālās ievirzes skolu.

Viesošanās reizē tika iepazīta vietējā kultūra un tradīcijas, apzināta Kipras kultūrvēsturiskā mantojuma nozīme Eiropas kultūras un mākslas kontekstā, kas zināma kā Krētas – Mikēnu civilizācijas jeb Ahaiskās Grieķijas kultūras periods aizvēsturiskās Grieķijas vēsturē jau no 16. līdz 11 g.s. p.m.ē.

Kipra kā kultūras, mākslas un demokrātiskās domas veidošanas vieta ir piemērota un atbilstoša VDMV izglītojamiem kā topošajiem mākslas nozares pārstāvjiem. Turklāt vieta, kurā dominē ne tikai angļu valoda kā svešvaloda, ir vērā ņemams faktors VDMV izglītojamo nākotnes iespēju nodrošināšanai mūsdienu darba tirgū.

25.03.2022. / TIKŠANĀS AR LKK STUDENTI

22.martā VDMV viesojās skolas absolvente Roberta Solovjova, kura šobrīd mācās Latvijas Kultūras koledžā (LKK), multimediju fakultātē. Viņa bija sagatavojusi un demonstrēja prezentāciju par savu izglītības iestādi mūsu 3.kursa un 4.kursa izglītojamiem. Saistoši un interesanti bija dzirdēt par LKK piedāvāto praktisko mācību virzienu, arī mūsu jaunieši ar interesi klausījās Robertas stāstījumā. Noslēgumā Roberta uzaicināja uz atvērto durvju dienu LKK 6.aprīlī.

Ja šogad pabeidz 9.klasi, tad līdz 15. aprīlim ir iespēja pieteikties VDMV starpuzņemšanai. Vairāk informācijas - https://www.vdmv.lv/uznemsana 


Informāciju sagatavoja:

Diāna Kokoreviča

Direktora vietniece

25.03.2022. / RADOŠĀ DIENA VDMV

2. aprīlī no plkst. 11.00 līdz 14:00 Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā norisināsies Radošā diena. Pasākumā būs iespējams iepazīties ar skolas izglītības programmām, apmeklējot vairākas radošās darbnīcas un izstādes, satikt pedagogus un audzēkņus un uzdot visus interesējošos jautājumus. 

Ja esi pamatskolas pēdējo klašu audzēknis, un vēlies savu nodarbošanos saistīt ar mākslu un/vai dizainu, šī ir lieliska iespēja iepazīties ar VDMV un skolas piedāvātajām mācību programmām.

Radošās dienas darbnīcu programma:

Visu darbnīcu laikā apmeklētāji varēs apgūt papildus prasmes. Priekšzināšanas nav nepieciešamas.

Piedaloties visās darbnīcās, iespējams piedalīties VDMV suvenīru izlozē.

VDMV K2 galerijā būs iespējams apskatīt skolas audzēkņu darbu izstādi un iepazīties ar pašiem autoriem.


Nāc mācīties DOMĀT, REDZĒT, RADĪT!

16.03.2022. /  NĀC MĀCĪTIES REDZĒT, DOMĀT, RADĪT!

Sākot no 21. marta Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola uzsāk jaunu audzēkņu uzņemšanas 1. kārtu. Starpuzņemšana norisināsies līdz 15. aprīlim. Pieteikšanās mācībām paredzēta attālināti (elektroniski), audzēknim aizpildot un nosūtot motivācijas aprakstu  (veidlapu) un pēc vēlēšanās pievienojot 3 radošos darbus. Starpuzņemšanas rezultāti tiks paziņoti katram izglītojamam elektroniski līdz 29. aprīlim.

Savukārt 2. aprīlī  no plkst. 11.00  līdz 14:00 visi interesenti aicināti apmeklēt Radošo dienu skolā, kuras laikā būs iespējams iepazīties ar visām izglītības programmām caur radošajām darbnīcām un izstādēm, kā arī satikt pedagogus un audzēkņus un uzdot visus interesējošos jautājumus.

Jaunajā mācību gadā audzēkņi tiks uzņemti 4 modulārajās izglītības programmās – Interjera (iegūstamā kvalifikācija – interjera dizainera asistents), Grafikas (iegūstamā kvalifikācija – grafikas dizainera asistents), Apģērba (iegūstamā kvalifikācija – apģērbu dizainera asistents) un Audiovizuālās komunikācijas (iegūstamā kvalifikācija – audiovizuālās komunikācijas dizainera asistents)  dizaina programmās. Mācību ilgums – 4 gadi.

Papildu vispārizglītojošiem mācību priekšmetiem izglītojamie apgūs tādus mācību priekšmetus kā zīmēšanu, gleznošanu, kompozīciju, dizaina procesus un daudz citus profesionālos mācību priekšmetus. Liela daļa no mācību laika tiek veltīta praktiskām nodarbībām. Daļa no tām tiek īstenotas Valmieras koprades darbnīcā DARE, kurā pieejamas modernas iekārtas un instrumenti,  lai veiktu 3D skenēšanu, 3D printēšanu, izmantotu sietspiedi, lāzergriezēju, frēzi u.c. instrumentus savu radošo ieceru īstenošanai.

Līdztekus vidējās izglītības un kvalifikācijas iegūšanai dizaina un mākslas nozarē, VDMV audzēkņiem ir iespēja mācīties vai iziet prakses Erasmus + projektu ietvaros, saņemt ikmēneša stipendiju līdz 150 eur apmērā, darboties studentu pašpārvaldē un Eko padomē, dzīvot labiekārtotā dienesta viesnīcā, kā arī regulāri apmeklēt dažādas mākslinieku meistarklases.

Informējam, ka otrās kārtas uzņemšana, kas paredz gan dokumentu iesniegšanu gan sekmju izvērtējumu, norisināsies no 15. jūnija līdz 1. jūlijam.

Pieredze liecina, ka ik gadu VDMV uzsāk mācības no daudzām Vidzemes reģiona pilsētām. Tā, piemēram, pagājušo gadu līdztekus valmieriešiem, mācības skolā uzsāka jaunieši no Burtniekiem, Alojas, Priekuļiem, Cēsīm, Smiltenes, Rūjienas, Valkas un citām pilsētām.  

 VDMV ir akreditēta pašvaldības mākslas un dizaina izglītības iestāde, kas īsteno licencētas un akreditētas izglītības programmas. Skolas programmas un metodikas ir tradīcijās balstītas un mijas ar mūsdienu jauninājumiem un tehnoloģijām. VDMV vērtības ir izcilība, profesionālisms, tolerance, radoša pašiniciatīva un iekļaujoša vide.

Plašāku informāciju par uzņemšu iespējams iegūt šeit: https://www.vdmv.lv/uznemsana

Informāciju sagatavoja:

Sanita Bukava
Direktora vietniece

01.03.2022. / DROŠĪBA KIBERTELPĀ

16.02.2022. / VDMV AUDZĒKŅU UN ABSOLVENTU DARBI SKATĀMI MADONAS NOVADPĒTNIECĪBAS UN MĀKSLAS MUZEJĀ

Izstādes vadmotīvs ir gaisma. Tā apskatāma Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā no 15. janvāra līdz 27. martam. Ekspozīcijā aplūkojami Madonas novada mākslas skolu, vispārizglītojošo skolu, Latvijas mākslas skolu, dizaina un mākslas vidusskolu – Valmieras, Rēzeknes un Daugavpils audzēkņu darbi. 

Noskaties Jāņa Simsona Madonas Mākslas skolas veidotu video!


Intervija ar Apģērbu dizaina 4. kursa audzēkni Līvu Jevdokimovu

Intervija ar Interjera dizaina 4. kursa audzēkni Haritu Auziņu

Intervija ar Multimediju dizaina 2. kursa audzēkni Dārtu Kancēviču

Intervija ar Multimediju dizaina 2. kursa audzēkni Samantu Ābolu

10.12.2021. VDMV IZSLUDINA KONKURSU "...KLUCIS RIPO..."

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola (VDMV) sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību aicina bērnus un jauniešus piedalīties audiovizuālās komunikācijas darbu konkursā “… klucis ripo…”.

Konkurss norisinās no 1. decembra līdz 31. martam. Tā uzdevums ir izveidot kustīgu oriģināldarbu audiovizuālajā komunikācijā, mūsdienās aktuālu tēmu atspoguļojot konstruktīvisma stilā, iedvesmu gūstot no Gustava Kluča daiļrades. Konkursa dalībnieki aicināti darbus veidot kā animāciju, videomateriālus, videografikas, audiovizuālas video grafikas u.c.

Konkursa mērķis ir iepazīt latviešu mākslinieka un Valmieras novadnieka Gustava Kluča daiļradi – konstruktīvisma avangarda pamatlicēju, plakātistu, fotomontāžas aizsācēju. Tāpat, izmantojot dažādus audiovizuālās komunikācijas dizaina tehniskos risinājumus un jaunradi, pilnveidot bērnu un jauniešu zināšanas un prasmes mūsdienu tehnoloģiju izmantošanā.

Konkurss tiek izsludināts vispārizglītojošo un profesionālo skolu bērniem un jauniešiem, kuri apgūst mākslas un dizaina programmas vecumā no 10 un 19 gadiem.

Žūrijai vērtējot iesūtītos darbus, uzmanība tiks pievērsta šādiem kritērijiem – mākslinieka Gustava Kluča māksliniecisko risinājumu izmantojumam, autora radošai idejai un oriģinalitātei un izteiksmes līdzekļu un tehnoloģiju izvēle, izstrādājot konkursa darbu.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti 2022. gada 20. aprīlī. Godalgoto darbu autori saņems balvas no konkursa atbalstītājiem – maiznīcas “Liepkalni” un “Baltic Data”.  

Konkursa nolikums pieejams šeit.

Pieteikums konkursam pieejams šeit.

01.02.2022 / PRAST IERAUDZĪT, KĀ VIENĀ PRIEKŠMETĀ APGŪTAIS NODER CITĀ

Viens no šā gada skolas mērķiem metodiskajā jomā ir veicināt un stiprināt starppriekšmetu sadarbību starp vispārizglītojošiem un profesionālajiem mācību priekšmetiem.

Šoreiz, sadarbojoties literatūras (skolotāja - Merika Lūse) un profesionālā mācību priekšmeta “Foto un video pamati” (skolotājs - Pēteris Rozītis) skolotājiem, tapuši audzēkņu veidoti video, atmodinot Straumēnu laika un vietas sajūtas mūsdienu vidē pašreiz.

Veicot uzdevumu, kas attiecas uz vairākiem mācību priekšmetiem, izglītojamie izjūt, ka apgūtais neattiecas tikai uz vienu noteiktu mācību priekšmetu, bet tāpat kā reālajā dzīvē – ir pielietojams vairākos mācību priekšmetos. Šādā veidā izglītojamie gūst gan sapratni par kopsakarībam, gan attīsta kritisko domāšanu.

0a5a3396-1117-46b9-9f2b-03fa55c9011c (2).mp4

Video autore - Beāte Anna Bērziņa (3.interjera dizaina kurss)

Video autori - Adrians Pivcka (3. multimediju dizaina kurss) un Samanta Kalīte (3.reklāmas dizaina kurss)

31.01.2022 / ATZINĪBA DĀRTAI KANCĒVIČAI ESEJU KONKURSĀ

Dzejniekam un reliģiju pētniekam Robertam Mūkam veltītā vislatvijas skolēnu domrakstu konkursā atzinību saņēmusi arī mūsu skolas 2. multimediju dizaina kursa audzēkne – Dārta Kancēviča (skolotāja Merika Lūse). 

Šī gada konkursa moto bija Roberta Mūka vārdi: “Vislielākais noslēpums ir kontūrās, kas atdala lietas no tukša gaisa. Šis noslēpums ir jāceļ gaisā.”

31.01.2022 / IEEĻĻOT IERŪSĒJUŠĀS EŅĢES

Jaunais mācību semestris angļu valodā 2. kursam iesākās visai neierasti. Jau pirms tik ilgi lolotā ziemas brīvlaika katras nodaļas audzēkņi devās uz skolas bibliotēku, lai pēc saviem ieskatiem un iekšējām sajūtām uzmeklētu grāmatu, kas atbilstu diviem vienkāršiem nosacījumiem, - saturam jāatbilst skolēnu izvēlētajai profesijai, kas tiek apgūta, un tai jābūt angļu valodā. Atgriežoties skolā, ikkatrs prezentēja savu lasījumu stāstījuma vai prezentācijas formātā, tādējādi gūstot pieredzi eksāmenā sagaidāmajos uzdevumos un papildus treniņu publiskajā runā. Uzdevums veiksmīgi savija kopā profesionālo un vispārizglītojošo aspektu, kas apgūstams šajā mācību iestādē. Ņemot vērā, ka jauniešu lasītprieks ir manāmi apdzisis, padziļinātāks ieskats pieejamajā literatūrā ir faktors, kas lasīšanai varētu kaut nedaudz ,,ieeļļot ierūsējušās eņģes’’, jo  īpaši , ja šī literatūra ir pieejama tepat skolā!


Dārta Kancēviča, 2. Multimediju dizaina kursa audzēkne

31.01.2022 / ZVAIGŽŅU DIENA VDMV 2022

25.janvārī Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā atzīmējām Zvaigžņu dienu. Tas ir tradicionāls pasākums mūsu skolā, kura laikā godinām mūsu “Zvaigznes” – gan vidusskolas, gan profesionālās ievirzes izglītības programmu audzēkņus par labām un teicamām sekmēm. Kā arī, īpašās nominācijās, kuras piešķīra kursa biedri - par aktivitāti, izpalīdzību, laipnību, draudzību, līderību kursā. Šogad vidusskolā pateicības par labām un teicamām sekmēm (1.semestra vidējais vērtējums virs 8 ballēm) saņēma 40 audzēkņi un 18 – kursa biedru nominācijas. Profesionālās ievirzes klasēs – 59 pateicības par labām un teicamām sekmēm. Lepojamies ar mūsu skolēnu sasniegumiem 2021./2022.m.g. 1.semestrī.  Uzrunu tiešsaistē teica skolas direktore Inese Mētriņa, pateicoties pedagogiem un audzēkņiem par iespēju skolai mirdzēt, kā arī, aicinot katram sevī meklēt un atrast savu zvaigzni.  Nominanti – audzēkņi saņēma īpašas dāvanas no skolas – pateicību, VDMV zīmuli, “Zvaigzni”— atstarojošu nozīmīti un saldumu spēkam.

Visiem novēlam spīdēt un starot ar saviem talantiem visu gadu!

Jauna tradīcija ir arī mūsu skolas pedagogu nominēšana. Šogad šādas 20 nominācijas – reālākā, visjaukākā, feinākā, ikoniskākā, motivējošākā, pretīmnākošākā, zinošākā skolotāja , labākā audzinātāja un labākais, simpātiskākais skolotājs. Īpaši priecājamies par to, ka daudzi nominētie skolotāji ir mūsu audzinātāji un jaunie skolotāji, kas liecina par labu sapratni pedagogu un audzēkņu vidū. Pedagogi dāvanā saņēma pateicību no direktores, pildspalvu ar nomināciju un “Zvaigznes” nozīmīti.

 Jau sācies jaunais semestris, tāpēc vēlam pedagogiem un audzēkņiem izturību, veselību un starošanu arī turpmāk!

Inese Andersone,

Direktores vietniece audzināšanas darbā

1.kursa interjera un apģērba dizaina audzēkņi kopā ar audzinātāju Eviju Kokoriti

Plašāka info:
Sanita Bukava
Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas
Direktora vietniece
Tālr.: 26445736

27.01.2022 / AICINĀM MĀCĪBĀM PIETEIKTIES PIEAUGUŠOS

27. janvārī sākas pieteikšanās Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA).

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola (VDMV) šajā kārtā piedāvā apgūt šādas profesionālās pilnveides programmas:

Mācības VDMV piedāvātajās profesionālās pilnveides programmās notiks tikai klātienē, ņemot vērā apgūstamā moduļa specifiku, kurš līdztekus teorijas apguvei paredz praktisko prasmju apguvi.

Lai motivētu Latvijas strādājošos iedzīvotājus pieteikties izglītības programmām, lielāko daļu mācību izmaksu sedz ES fondi un valsts. Izvēloties mācīties profesionālās izglītības programmas modulī, strādājošā līdzmaksājums ir 10%, bet ES fondi un valsts finansējums 90%. Nodarbinātajiem no maznodrošinātām vai trūcīgām mājsaimniecībām mācības ir bez maksas.

Mācībām aicinām pieteikties strādājošus un pašnodarbinātus Latvijas iedzīvotājus vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam, tostarp jaunos vecākus bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības, un strādājošus pensionārus, kā arī personas ar alternatīvo statusu. Katrs strādājošais projekta laikā var mācīties divas reizes. Pieteikties iespējams mācībām 2 izglītības programmās, taču vienlaicīgi varēs mācīties tikai vienā izglītības programmā.

Pieteikšanās 7. mācību kārtā ilgs līdz 24. februārim. Mācību grupu komplektēšana un mācību uzsākšana plānota no šī gada marta līdz maija beigām.

Vairāk uzzināt par VDMV piedāvātajām profesionālās pilnveides programmām, kā arī pieteikties tām, vari šeit: https://evide.macibaspieaugusajiem.lv/providers/392

27.01.2022 / LEPOJAMIES AR AUDZĒKŅU SASNIEGUMIEM

Rudenī trīs 2. multimediju dizaina kursa audzēknes – Samanta Ābola, Renāte Beļājeva un Helēna Razminoviča piedalījās starptautiskā jauniešu diskusijā Kopenhāgenā. Audzēknes kopā ar pavadošo skolotāju Birutu Pjalkovsku pārstāvēja skolu, Valmieru un Latviju starptautiskā Eiropas Parlamenta simulācijas spēlē “Model European Parliament”, kur diskutēja par aktuālām norisēm un problēmsituācijām Eiropā.

Pērnā gada novembra izskaņā VDMV audzēknes Hēlēna Razminoviča (Multimediju dizaina 2. kurss) un Katrīna Jakovļeva  (Interjera dizaina 1. kurss) piedalījās starptautiskā tulkošanas konkursā “Juvenes Translatores”. Konkursā piedalījās tikai 2004. gadā dzimuši jaunieši no visām Eiropas valstīm, un tā tēma tika veltīta Eiropas nākotnes vīzijai, iekļaujot gan ilgtspējas, gan zaļās domāšanas dimensijas.

Savukārt decembrī 2. multimediju dizaina kursa audzēkne Dārta Kancēviča piedalījās Erasmus+ jauniešu apmaiņas projektā “Beyond labels” jeb latviski – “Ārpus etiķetēm”. Projekta mērķis bija jauniešu redzesloka paplašināšana akutālās tēmās Eiropā un pasaulē, spēja apzināties savu lomu un ietekmi sabiedrībā, kā arī caur savu un citu pieredzi justies vēl atbildīgākiem un aktīvākiem Eiropas pilsoņiem.

1.kursa Interjera dizaina programmas audzēkne Alise Elza Rozenberga angļu valodas olimpiādes otrajā (novadu, pilsētu vai novadu apvienību) posmā ieguva trešo vietu.

Informācija sagatavota, balstoties uz laikraksta “Liesma” 2022. gada 26. janvāra publikāciju “VDMV studentu sasniegumi”. Autores: Ginta Riekstiņa un Dārta Kancēviča

Foto no privātā arhīva

20.01.2022 / VĀCIJAS SKOLNIECES SONJAS IESPAIDI, MĀCOTIES VDMV

Līdz ar audzēkņiem no Valmieras, Smiltenes, Mazsalacas, Valkas un citām tuvākām un tālākām vietām, šajā mācību gadā mācības VDMV uzsākusi arī audzēkne no Vācijas – Sonja Millere (Sonja Müller).

Pagājis zināms laiks, kurā gūti pirmie iespaidi gan par mūsu skolu, kursa biedriem, gan skolotājiem, lai ar tiem tagad varētu dalīties ar mums.

Sonja atzīst, ka šī skola esot pavisam citādāka nekā viņas. Vācijā ir vidusskola, bet nav iespējas jau vidusskolā mācīties klāt vēl profesiju, kā tas iespējams te. Viņasprāt, arī skolotāji neesot tik stingri kā Vācijā. Sonjai patīk viss, ko māca stundās, jo īpaši gleznošana, zīmēšana, kompozīcija, dizaina procesi un kultūras pamati.

Tāpat Sonja norāda, ka ir pateicīga par iespēju mācīties skolā, kurā visi ir laipni, mierīgi un klusi. Audzēkne atzīst, ka nav pieradusi, ka šeit skolēni ir intraverti un uzvedas ļoti klusi, arī tad, ja skolotāja izgājusi no klases, jo Vācijā ir pavisam otrādi, tur skolēni ir skaļi.

Neskatoties uz to, ka esot šeit, Sonjai nākas Vācijas skolā “izlaist” vienu gadu un atsākt mācības ne vairs kopā ar saviem iepriekšējiem klases biedriem, viņa nenožēlo, jo iegūtā pieredze būs ļoti vērtīga.

Šeit vari apskatīt Sonjas prezentāciju, kurā audzēkne visus VDMV izglītojamos iepazīstināja ar savu valsti.

Informācija sagatavota, balstoties uz laikraksta “Liesma” publikāciju “Vācijas skolnieces Sonjas pieredze Valmierā”, autore – Ginta Riekstiņa.

20.01.2022 / IZGLĪTOJOŠA LEKCIJA - IEVADS KURATORIĀLĀ METODOLOĢIJĀ

28. janvārī plkst. 12:00 tiešsaistē notiks Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas organizēta un izstāžu kuratores Augustes Petres  vadīta izglītojoša lekcija “Ievads kuratoriālā metodoloģijā” mākslas pedagogiem. Lekcija tiek organizēta ar mērķi pedagogus iepazīstināt ar kuratora darbības pamatprincipiem, kuratora darbības nozīmi 21. gadsimtā, tādā veidā sniedzot priekšstatu par kuratora profesiju.

Pasākumā jo īpaši aicināti piedalīties pedagogi, kuri šogad sagatavo Latvijas profesionālās ievirzes mākslas un dizaina programmu audzēkņus dalībai Valsts konkursā, kura tēma ir “Mākslas izstāde”.

Lekcijas otrā daļa veltīta diskusijai, kurā mākslas skolas pedagogi aicināti pārrunāt Valsts konkursa 2022 nolikumu un vērtēšanas kritērijus.

Pieteikšanās lekcijai - https://forms.gle/HoMymshWUpeU1obLA

17.01.2022 / VDMV AUDZĒKŅU DARBI APLŪKOJAMI IZSTĀDĒ “GAISMA”

Izstādes vadmotīvs ir gaisma. Tā apskatāma Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā no 15. janvāra līdz 27. februārim. Ekspozīcijā aplūkojami Madonas novada mākslas skolu, vispārizglītojošo skolu, Latvijas mākslas skolu, dizaina un mākslas vidusskolu – Valmieras, Rēzeknes un Daugavpils audzēkņu darbi.

Konkursā “Gaismas rādiusā”, dažāda vecuma mākslas skolu audzēkņi,  gaismu izzināja galvenajai tēmai pakārtotos tematos : Pie ugunskura, Sveces gaismā, Mēnesnīcā, Lielceļš tumsā, Pilsēta vakarā, Pie ekrāna, Gaismas avoti faunā, Jāņugunis, Maldugunis, Gars un dvēseles gaisma.

Animācijas konkursā “Gaismas parole”, gaismu sevī un pasaulē  atklāja audzēkņi no visas Latvijas,  vecumā no 9 – 14 gadiem, veidojot animācijas darbus par gaismas tēmu. Konkursa dalībnieki sniedz plaša spektra interpretācijas par gaismas lomu un nozīmi – garīgā gaisma, gaisma dabā, gaisma pilsētā, gaisma kosmosā un gaisma mājās.

Valmieras, Rēzeknes un Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolu audzēkņu darbi apkopoti vienotā izstādē. Izstāde “Gaisma” piedāvā aplūkot darbus no gandrīz visām nodaļām, kurās var iegūt profesionālo kvalifikāciju dizaina un mākslas nozarēs.

 Projekta “Dizaina balss” ietvaros īstenotā aktivitāte “Dizains izgaismo!”, sniedz plašu priekšstatu par dizaina izpausmēm mākslā un izgaismo mākslu dizainā, vienlaicīgi iepazīstinot jauniešus ar tālākizglītības iespējām reģionā. Aktivitātes “Dizains izgaismo!” ietvaros, starp  mākslas un dizaina vidusskolām, tiek meklēts nākotnes jaunais dizaineris – Dizaina Balss, ar potenciālu nest Latvijas vārdu pasaulē. Radošākie, mērķtiecīgākie un konkurētspējīgākie  projektā iesaistītie dalībnieki  tiks paziņoti izstādes “Gaisma” noslēgumā.

14.01.2022 / ALISEI ELZAI ROZENBERGAI 3. VIETA ANGĻU VALODAS OLIMPIĀDĒ

Angļu valodas olimpiādes otrajā (novadu, pilsētu vai novadu apvienību)  posmā trešo vietu ieguva 1. kursa Interjera dizaina programmas audzēkne Alise Elza Rozenberga.

Olimpiādes 10. klašu grupā piedalījās arī 1. kursa Interjera dizaina programmas audzēknes Katrīna Jakovļeva un Patrīcija Psjuka, 1. kursa audiovizuālās komunikācijas dizaina programmas audzēknes Ance Elizabete Spožuma un Ance Miķelsone. Savukārt 12. klašu grupā piedalījās 4. kursa reklāmas dizaina programmas audzēkne Dārta Zane Jēgere.

Olimpiādes 2. posmā kopā piedalījās 1860 vidusskolas posma skolēni no visas Latvijas. Pirmo reizi olimpiāde notika pārraudzītā tiešsaistes režīmā vietnē edu.lv. 

Paldies visiem jauniešiem, kuri piedalījās, un skolotājai Evijai Kokoritei – par sniegtajām zināšanām, pieredzi un atbalstu!


11.01.2022.  VDMV BIBLIOTĒKĀ - JAUNAS GRĀMATAS!

2021.gada nogalē Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas bibliotēkā grāmatu krājumi papildināti ar jaunām mākslas un dizaina jomas grāmatām. Ieskaties un izvēlies savējo!

Tas ir pavisam neliels ieskats jauno grāmatu piedāvājumā. Nāc uz bibliotēku un izpēti pārējās.

05.01.2022. IZSTĀDE "ZIEMAS PASAKA"


Līdz 1. martam ikviens interesents mīļi aicināts aplūkot un piedzīvot Ziemas pasaku Valmieras Sīmaņa baznīcas torņa izstādes telpā.

Izstādē aplūkojami Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas interešu izglītības pirmsskolas grupas un profesionālās ievirzes 2. klases audzēkņu radītie darbi!

Uz tikšanos!

20.12.2021. JAUTRI UN VEIKSMĪGI AIZVADĪTA ANDELĒŠANĀS VDMV AUDZĒKŅU MĀCĪBU UZŅĒMUMU TIRDZIŅĀ "VDMV MARKA"

17. decembrī norisinājās ikgadējais Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņu darbu tirdziņš “VDMV Marka”.

Gūstot zināšanas un iedvesmu no mācību stundās apgūtā, gan vidusskolas, gan Mākslas skolas audzēkņi pēdējos mēnešus rūpīgi loloja un radīja savas iecerētās lietas, lai šogad tās piedāvātu apmeklētājiem. Šoreiz tirdziņā piedalījās 5 skolēnu mācību uzņēmumi (SMU):

Tāpat tirdziņā andelējās Mākslas skolas 1. līdz 4. klases izglītojamie, kas bija radījuši dažādus suvenīrus, dekorus, rotaslietas un citas lietas.

Līdztekus izglītojamiem, tirdziņā piedalījās skolotāja Ilze Ērgle Vanaga ar gleznām, apsveikuma kartiņām un kalendāriem, kā arī skolotāja Inese Andersone ar māla traukiem un filča cimdiem.

Tirdziņa apmeklētāju vidū bija ne tikai skolas izglītojamie un pedagogi. To, līdzīgi kā citus gadus, iemīļojuši arī valmierieši no tuvākām un tālākām vietām.

Audzēkņu darbu tirdziņi pirms Ziemassvētkiem skolā norisinās jau kopš 2012. gada, kur VDMV audzēkņu izveidotie SMU pārdod savu izgatavoto produktu, tā gūstot praktiskas iemaņas uzņēmējdarbībā.

MIERPILNUS ZIEMASSVĒTKUS!


Būt mierā,

būt baltumā,

būt sevī un citos-

DODOT

GŪSTOT

un

DAROT!

STAROT!

16.12.2021.  LATVIJAS SKOLAS SOMAS AKTIVITĀTES

Arī šajā mācību gadā VDMV izglītojamiem bija iespēja izmantot kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” piedāvājumu.

Palīdzēt izzināt un iesaistīties mākslas un dizaina tapšanas procesos, kā arī ļaut ieskatīties muzeju darbības aizkulisēs ļāva projekts “No-zīmes” Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Mākslas muzejā Rīgas Birža, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā. Iespēju attālināti ielūkoties pat tādās muzeja daļās, kas apmeklētājiem ikdienā nav pieejamas, izmantoja Reklāmas dizaina un Multimediju dizaina 3.kursa izglītojamie un Interjera dizaina, Apģērbu dizaina un Reklāmas dizaina 4. kursu izglītojamie.

Savukārt, atzīmējot Latvijas 103. gadadienu, visi VDMV audzēkņi noskatījās audiovizuālu koncertlekciju “Lāčplēša dienā”. Tā vēstīja par Latvijas vēsturei nozīmīgiem faktiem ar mūziķu apvienības “Auss Media” SIA latviešu komponistu sarakstītu dziesmu starpniecību.

Apģērbu dizaina un Interjera dizaina 1. kursu audzēkņiem projekta ietvaros bija iespēja noskatīties pusaudžu komēdiju “Tizlenes”. Koncertlekcijas noslēgumā jaunieši aizpildīja aptaujas anketu, kurā testa veidā atbildēja uz lekcijā dzirdētajiem jautājumiem.

Lūk, dažas no audzēkņu pārdomām pēc filmas noskatīšanās.

06.12.2021. / TIEKAMIES ZIEMASSVĒTKU TIRDZIŅĀ!

17. decembrī no plkst. 16:00 līdz 18:00 norisināsies ikgadējais Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas (VDMV) audzēkņu darbu tirdziņš “VDMV Marka”. Gūstot zināšanas un iedvesmu no mācību procesā apgūtā, skolas audzēkņi radījuši dažādus suvenīrus, Ziemassvētku apsveikumus un dekorus, sveces, atstarotājus un citas lietas, kas noderēs pašiem vai būs kā maza, bet sirsnīga dāvana tuvajiem.

Šādi audzēkņu darbu tirdziņi pirms Ziemassvētkiem skolā norisinās jau kopš 2012. gada, kur VDMV audzēkņu izveidotie Skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) pārdod savu produktu, tā gūstot praktiskas iemaņas uzņēmējdarbībā.

Tirdziņš norisināsies ārvidē pie VDMV ēkas.

Informējam, ka tirdziņš noritēs “zaļajā” režīmā, ievērojot visas atbilstošās epidemioloģiskās drošības prasības.

SMU programma skolā tiek īstenota sadarbībā ar Junior Achievement. 

SMU ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. SMU mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. SMU nav juridiska statusa – tos pārstāv Junior Achievement Latvia un skola. SMU konsultē un atbalsta SMU konsultanti/biznesa konsultanti.

02.12.2021. / VDMV AUDZĒKŅU IZSTĀDE "PUTNI"

No 15. novembra līdz 14. februārim Valmieras integrētā bibliotēkā apskatāma izstāde “Putni”.  Tajā aplūkojami VDMV Mākslas skolas 2. klases audzēkņu radītie darbi – dekoratīvie melnbaltie putni, kuri tapuši pērn pie skolotājas Silvijas Melnūdres Kompozīcijas stundu laikā.  

25.11.2021. / VDMV AUDZĒKNES PIEDALĀS TIEŠSAISTES TULKOŠANAS KONKURSĀ

25. novembrī tulkošanas konkursā  “JUVENES TRANSLATORES” piedalās divas VDMV audzēknes - Helēna Razminoviča (2. Multimediju dizaina kurss) un Katrīna Jakovļeva (1. Interjera dizaina kurss). 

Šī gada tēma ir veltīta Eiropas nākotnes vīzijai, iekļaujot gan ilgtspējas, gan zaļās domāšanas dimensijas. Tādējādi konkurss jo īpaši izceļ  valodas lomu  nozīmi dialoga veidošanā starp cilvēkiem un kultūrām.

Konkursu organizē Eiropas Komisijas Tulkošanas ģenerāldirektorāts kopš 2007. gada ar mērķi popularizēt svešvalodu apguvi un tulkošanu Eiropas jauniešiem. Katru gadu šajā konkursā piedalās ap 3000 jauniešu, tulkojot vienas lapas tekstu Eiropas Savienības oficiālajās valodās, tādējādi radot ap 552 tulkojumu kombinācijas. 

Latvija nav tikai skaņa.

Latvija nav tikai vārds.

Tā ir kā gaiss, uguns un ūdens.

Latvija ir mūsu dzīvība.

Kā dzīvosim Latviju,

Tāda tā būs.


Lai sirds siltumā svinēti svētki!

direktore Inese Mētriņa

17.11.2021. "LATVIJA. ES. MANA ĢIMENE. VĒSTURE"

Šādi VDMV 3. apģērbu dizaina kursa audzēknes redz savu Latvijas mīlestību, savu ģimeni un Latvijas vēsturiskās vietas sev līdzās.

Darbu autores - Beāte, Anete, Kristīne, Līva, Denīse, Daniela S., Daniela V. un Alise.

13.11.2021. MĀCĪBU PROCESA ORGANIZĀCIJA NO 15. NOVEMBRA

Profesionālās ievirzes un interešu izglītības izglītojamiem - no 15.11.2021. mācību stundas notiek:


Profesionālās vidējās izglītības izglītojamiem:


27.10.2021. / NOTEIKUMI PAR UZDEVĪBU TIEŠSAISTES STUNDĀS


25.10.2021. / DARBU SAGATAVOŠANA UN NOSŪTĪŠANA ATTĀLINĀTO MĀCĪBU LAIKĀ

Ne tikai radošā ideja, bet arī noformējums ir laba darba pamatā!

Pirms sūti skolotājam darbu, IEVĒRO:

Jo profesionālāk darbu prezentēsi, jo veiksmīgāku iespaidu tas atstās!

Vairāk ieteikumus uzzini mūsu pedagogu izstrādātajā Darbu sagatavošanas un nosūtīšanas etiķetē.

22.10.2021. 

19.oktobrī 4.kursa audzēkņi piedalījās Latvijas Nacionālā mākslas muzeja projektā “No-zīmes” – inovatīvā izglītības programmā skolēniem mākslas muzejos, kas piedāvā nodarbības zoom platformā. Mēs kā pirmo izvēlējāmies LNMM piedāvāto interaktīvo nodarbību “Vai klasiskā māksla vēl ir aktuāla? “

Nodarbības No-zīmes: Vai klasiskā māksla vēl ir aktuāla? laikā  iepazināmies ar mākslinieku Kristianu Brekti un viņa skatījumu uz laikmetīgo  un klasisko mākslu, kā arī uzzinājām, kādus mākslas darbus izvēlas muzeja  krājumam un kādas ir šī brīža aktualitātes mākslā. 

Nodarbības noslēgumā jau apskatījām dažādas tēmas, kas, ir  šobrīd aktuālas un svarīgas vai tieši pretēji - savu aktualitāti zaudējušas.  Vienojoties klasē par tēmu, kas uzrunā un interesē un veicām kopīgu  klases pētniecisko darbu! Līdzīgi kā izstādes kuratori vai mākslas zinātnieki, veidojot mākslas vēstures  vai aktuālo procesu publikācijas, meklējām un atlasījām izvēlētajai tēmai  atbilstošus mākslas darbus. Noslēgumā klasē salīdzinājām atlasīto mākslas darbu dažādību un pamatojam katrs savu izvēli!

Jauniešiem ļoti patika mākslinieka K.Brektes viedoklis par šo tēmu, ko noskatījāmies kā videoierakstu. Tāpat nodarbības laikā notika gan virtuālas aptaujas, gan klases darbs.

Izsakām pateicību LNMM un Latvijas Skolas somai par sniegto iespēju.

I.Andersone

29.09.2021. / VDMV IZGLĪTOJAMIE APGŪST ETIĶETES ZINĀŠANAS CAUR ETWINNING PROJEKTU

Sākot ar šo mācību gadu VDMV 1. apģērbu dizaina un interjera dizaina kursu audzēkņi piedalās Etwinning nacionālā līmeņa projektā īsfilma “ar GREBENI uz Eiropu”. Projekta laikā izglītojamie pilnveidos zināšanas par lietišķās etiķetes pielietojumu mūsdienu Eiropā. Tāpat, sadarbojoties dažādās grupās, apgūs gan drāmas, gan informācijas un komunikācijas tehnoloģijas. Lai attīstītu kritiskās domāšanas un analīzes prasmes, pilnveidos neformālās mācīšanās iemaņas un nostiprinās caurviju mācīšanās prasmes. Šajā projektā piedalās dalībnieki no Suntažu vidusskolas, Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības.

No 9. līdz 11. augustam Jūrmalā pirmo reizi tikās profesionālo izglītības iestāžu skolotāji, lai pilnveidotu savas prasmes strādāt ar projektu metodēm un sadarbotos ar kolēģiem no citām skolām. No VDMV piedalījās matemātikas skolotāja  Biruta Pjalkovska un angļu valodas skolotāja Evija Kokorite.

28.09.2021. / ĪSTENOTS VKKF ATBALSTĪTS PROJEKTS

Jaunajā mācību gadā Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas multimediju dizaina programmas audzēkņi izmanto papildināto tehnisko nodrošinājumu: projektoru, augstas izšķirtspējas televizoru un portatīvo datoru, kas paredzēts jaudīgiem grafiskajiem risinājumiem.

Tehnoloģijas bija iespējams iegādāties, saņemot atbalstu projektam "Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas profesionālās vidējās izglītības programmas Multimediju dizains materiāli tehniskās bāzes pilnveidošana" Valsts Kultūrkapitāla fonda 2021. gada konkursa mērķprogrammā "Vizuālās mākslas izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana". Iegūtais finansējums – 2500 EUR.

Projektu līdzfinansē Valmieras pilsētas pašvaldība. Par līdzfinansējumu tika iegādātas virtuālās realitātes brilles.

 

Inga Rokpelne,

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas

Kultūras projektu vadītāja


27.09.2021. / A. EGLĪŠA, K.NEIBURGAS, E.PATMALNIECES MEISTARDARBNĪCU IZSTĀDE 

Projekta “Māksla Kvadrātā” ietvaros no 24.septembra līdz 15.oktobrim Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas galerijā K2 un vestibilā ir apskatāma izstāde ar izglītojamo darbiem, kuri tapuši gleznotāja Andra Eglīša un mākslinieces Elitas Patmalnieces gleznošanas meistarklasēs un scenogrāfes Katrīnas Neiburgas video mākslas meistarklasē.

Meistarklasēs piedalījās profesionālās ievirzes izglītības programmas izglītojamie, kuri apgūst profesionālās ievirzes izglītības programmu "Vizuāli plastiskā māksla" un profesionālās vidējās izglītības programmas izglītojamie, kuri apgūst profesionālās vidējās izglītības programmas: “Apģērbu dizains”, “Reklāmas dizains”, “Interjera dizains” un “Multimediju dizains” un profesionālā priekšmeta pedagogi: I. Lapiņa- Strazdīte, G. Karāne, I. Cālīte, K. Vītiņa, L. Uzulēna un P. Rozītis.

Izsakām pateicību par palīdzību izstādes veidošanā VDMV pedagogiem: D. Brizauskai, G. Karānei, S. Krumholcei un P. Rozītim.

Projekts “Māksla Kvadrātā” tiek realizēts ar Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas Valsts meži, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu.

Inga Rokpelne,

VDMV Kultūras projektu vadītāja

24.09.2021. / VDMV AUDZĒKŅI UZSĀK DALĪBU PĒTĪJUMĀ PAR PAŠVADĪTU MĀCĪŠANOS


VDMV 2. kursa interjera dizaina studenti šī mācību gada laikā angļu valodas stundu ietvaros (pedagoģes Evijas Kokorītes vadībā) piedalīsies LATE (The Latvian Association of Teachers  of English), Latvijas angļu valodas skolotāju asociācijas vadītājas Ingas Lindes vadītajā pētījumā par pašvadītas mācīšanās prasmēm un iemaņām mūsdienu mācību procesā. 

Pētījums ir Latvijas Universitātes kopīgo doktora studiju  programmas  "Izglītības zinātnes" pētījums , kas vienlaicīgi tiek organizēts arī kā  pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kurss 7.-12. klašu  skolotājiem "Pašvadītas mācīšanās prasmju attīstīšana mācību procesā" 36 stundas apjomā.

Tā laikā gan studenti, gan pedagogs saņems pētījuma ietvaros darba uzdevumus, kuru rezultātus apkopos un analizēs.

Pētījums norit Latvijas mērogā un ietver vairāk kā 50 izglītības iestādes. 

Tāpat jaunais mācību gads uzsākts ar jauniem mācību līdzekļiem. Angļu valodas apguvē tiek izmantota jaunākā mācību grāmata ar darba burtnīcu, kas papildinātas ar mobilo aplikāciju. 

24.09.2021. / VDMV AUDZĒKNE DOSIES STARPTAUTISKĀ PIEREDZES APMAIŅAS BRAUCIENĀ "BEYOND LABELS"


No šā gada 24. novembra līdz 2. decembrim VDMV 2. multimediju dizaina kursa audzēkne Dārta Kancēviča piedalīsies Erasmus+ jauniešu apmaiņas projektā “BEYOND LABELS”. 

Projekta mērķis ir paplašināt jauniešu redzesloku un apjaust savu lomu sabiedrībā; caur savu un citu pieredzi justies vēl atbildīgākiem  un vēl aktīvākiem Eiropas pilsoņiem. Projekta ietvaros dalībnieki vairos zināšanas par sociālajām minoritātēm, dzimumu lomām, kā arī LGBT kopienu. Līdztekus tam norisināsies aktivitātes, kas saistītas ar seksuālo izglītību un mentālo veselību.

Pasākums norisināsies Brēmenē, Vācijā. Paredzēts, ka projektā piedalīsies jaunieši no Latvijas, Rumānijas, Vācijas, Slovēnijas, Itālijas un Turcijas.

Sanita Bukava, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas direktora vietniece


09.09.2021./ PRAKSES NEDĒĻA RADOŠI AIZVADĪTA


No 2. līdz 7. septembrim Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas 1.-4. kursa audzēkņi strādāja pie dažādiem projektiem, kur grupas kopā ar pedagogu meklēja risinājumus gan skolas, gan ārējo pasūtītāju - Dabas un tehnoloģiju parks Urda, "Liepkalni", veselības bērnu centrs "Apelsīns” izvirzītajiem uzdevumiem. Bija jāizstrādā sienas apgleznojumi, ideju stendi Valmieras uzņēmēju dienām u. tml.

Pēc trīs dienu intensīva darba ar idejām tika radīti arī pirmie prototipi. Šo dienu laikā pirmā kursa jaunieši iepazina arī skolas telpās pieejamās tehnoloģiskās iespējas darbnīcā DARE. Jaunieši strādāja grupās pa 9-10 katrā grupā un viņus mentorēja 16 vidusskolas pedagogi. Rezultātu vērtēja gan paši jaunieši, gan pedagogi, gan pasūtītāji.

Projekta mērķis bija veidot sapratni par dizaina procesiem, sekmēt sadarbības prasmes starp dažādu grupu audzēkņiem. Projekta laikā tika izstrādātas dizaina idejas, skices, darba maketi, iespējams, pirmie prototipi pasūtītāju definētai problēmai/vajadzībai. Šāda veida prakse skolā notika otro gadu un tiks īstenota arī turpmāk.

Informāciju sagatavoja: Sendija  Ivanova

Foto: Samanta Pavļika un Sendija Ivanova

03.09.2021. / Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola aicina darbā profesionālās vidējās izglītības skolotāju un nodaļas vadītāju Grafikas dizaina programmā

uz nenoteiktu laiku pilnu vai daļēju darba slodzi (līdz 30 stundām nedēļā). Darba vietas adrese: Purva iela 12, Valmiera, Valmieras novads

Ja Tev ir vēlme:

un ja Tev ir:

mēs piedāvājam:

Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz

e-pastu vdmv@valmiera.edu.lv, ar norādi „Pieteikums VDMV Interjera dizaina skolotāja amatam”, līdz 2021.gada 16.septembrim plkst.17.00.

Tālrunis papildu informācijai: 64207362 (lietvede), 29450076 (direktore Inese Mētriņa)

Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām.

26.08.2021. / STUNDU SARAKSTS

Profesionālās ievirzes un interešu izglītības mācību stundu saraksts 2021./2022.m.g. 1.semestrim – skatīt šeit.


24.08.2021. / VIDUSSKOLAS AUDZĒKŅU IEVĒRĪBAI!

Pirmie Covid testi

2. Izglītojamie, kuri izmantos dienesta viesnīcu, atrodas prombūtnē vai citu iemeslu dēļ nav iespējams veikt testu Skolā 31.augustā, šajos gadījumos, to dara individuāli, iepriekš, savlaicīgi sazinoties ar skolai piesaistīto BIOR laboratoriju un piesakot testu. Paraugu pieņemšanas kabineti un kontakti dažādas pilsētās https://bior.lv/lv/kontakti/paraugu-pienemsanas-laiki

3. Ja ir veikts individuāls tests, ierodoties Skolā, tests, nedrīkst būt vecāks par 48 stundām no parauga ņemšanas momenta. Šajā situācijā ne ātrāk, kā 30.augustā.

4. Ja laboratorijas filiālē atsaka pieņemt testu (pēc saņemtās informācijas, ņemot vērā milzīgo kopējo testu skaitu, laboratorijas būs pārslogotas), tad obligāti ir jāierodas uz testa nodošanu 31.augustā līdz plkst.9.00 skolā.

5. Turpmāka testēšana paredzēta katru otrdienu, no plkst.8.00 līdz 9.15 skolā.

6. Testa rezultāts, no laboratorijas, tiks nosūtīts uz e-pasta adresi un parole uz norādīto tālruni kā SMS. Ja būs neprecīzi norādīti dati, tad rezultātus var aplūkot E-veselībā vai Datamed.

20.08.2021. / 1. SEPTEMBRĪ - ZINĪBU DIENA VDMV


Laikā, kad jūtama saulaino dienu izskaņa, straujiem soļiem tuvojas pirmās rudens un arī pirmās skolas dienas. Gaišu domu un cerību pilni sagaidīsim visi kopā iesākamies jauno mācību gadu!

Tiksimies visi 1. septembrī VDMV pagalmā!


Sakarā ar valstī noteiktiem drošības pasākumiem, 1. septembra svinības notiek bez vecāku klātbūtnes.

Aicinām uz tikšanos ar audzinātāju ierasties Mākslas skolas 1. klases audzēkņu vecākus! 


Būsim saprotoši un uz pavisam drīzu tikšanos!


18.08.2021. / VDMV INTERAKTĪVĀ IZSTĀDE "REDZĒT. DOMĀT. RADĪT."

No 2021. gada 7. augusta līdz 25. septembrim Valmieras muzeja Izstāžu namā ir iespēja apskatīt un līdzdarboties Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas interaktīvajā izstādē “Redzēt. Domāt. Radīt.” 

Izstāde ir interaktīvs process, kas ļauj gan lielam, gan mazam izstādes apmeklētājam kļūt par mākslas darba līdzautoru un piedalīties kopējā mākslas radīšanā. 

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas pedagogu radošā komanda ir Liene Jakobsone, Diāna Kokoreviča, Krista Jūlija Kreišmane, Kristīne Zemļicka Brālēna, Karīna Vītiņa, Inese Andersone, Dace Brizauska, Gija Karāne, Ilze Ērgle Vanaga, Inese Mētriņa, Andra Zelčāne.

Izstāde konceptuāli veidota kā klase, kurā, vadoties pēc skolotāja izvirzītajiem uzdevumiem un padomiem, skatītājs kļūst par skolnieku. Ikviena apmeklētāja uzdevums ir ļauties eksperimentam, jaunai pieredzei un nebaidīties no pasīva vērotāja kļūt par aktīvu mākslas procesa iepazīšanas daļu. Izstāde sastāv no 5 uzdevumiem, kas konceptuāli balstīti dizaina domāšanas modeļa principā.  

5 dizaina soļiem tiek piedēvēti darbības vārdi - Redzēt. Domāt. Radīt. Lietot. Zināt. 

Velkot paralēles ar Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas jubileju, skolotājam izstādē tiek dota centrālā loma – norādot uz pedagogu nozīmi mācību procesā un, atsaucoties uz skolotāju darbu izmantošanu, skolotājs izstādes ietvaros no mācībspēka kļūst par pilntiesīgu mākslinieku visās šī vārda nozīmēs.

Lomu maiņa, kas negaidīti norisinās izstādes procesā, liek atbildēt uz jautājumiem – Kas mūs iedvesmo? Kas uzrunā? Vai skolotājs Tev palīdz atklāt jaunu veidu, kā palūkoties uz lietu kārtību? Vai mēs visi savā dziļākajā būtībā esam mākslinieki? 

Vienas atbildes nav – tikai 100001 variācija par tēmu, kas arī ir būtiskākā radošā procesa sastāvdaļa. Atļauja būt brīvam un spontānam, nedomājot par rezultātu pareizi/nepareizi kategorijās. 

09.08.2021. JAUNU AUDZĒKŅU UZŅEMŠANA VDMV

No 16. līdz 27. augustam norisināsies jaunu audzēkņu uzņemšana Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā (VDMV). Jauni audzēkņi tiks uzņemti gan vidusskolas izglītības programmās, gan profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmās. Dokumentu pieņemšana notiks klātienē darba dienās.

Papildu uzņemšana notiks Apģērbu dizaina modulārā vidējās profesionālās izglītības programmā (pēc pamatskolas absolvēšanas).

Atgādinām, ka šajās izglītības programmās mācību ilgums ir 4 gadi. Tāpat audzēkņiem mācību laikā par labām sekmēm ir iespēja saņemt stipendiju līdz 150 eur, kā arī izmantot skolas Dienesta viesnīcas pakalpojumus.

Mākslas skolā jaunus audzēkņus uzņems izglītības programmās “Vizuāli plastiskā māksla”. Šo programmu iespējams apgūt paralēli pamatskolai (1. klasē uzņem izglītojamos no 8 līdz 9 gadu vecumam). Mācību ilgums – 7 gadi. Kā arī audzēkņi, kuri vidējo izglītību iegūst vidusskolā/ģimnāzijā, profesionālā vidusskolā vai tehnikumā, aicināti apgūt izglītības programmu “Vizuāli plastiskā māksla”. Mācību ilgums – 3 gadi. Nodarbības notiek vairākas reizes nedēļā no plkst.15.30.

Jauni audzēkņi tiks uzņemti arī šādās interešu izglītības programmās – Vizuāli plastiskā mākslā (no 5 g.v., 1.-2. kl., 3.-5.kl.), Zīmēšana un gleznošana (6.-9.kl. un 10.-12.kl.), Kolāža (7.-9.kl.), Animācija (2.-5.kl.), Veidošana (1.-5.kl.), Datorgrafika (7.-9.kl.), Kombinētie rokdarbi (5.-7.kl.), Šūšana un modelēšana (7.-9.kl.) Nodarbības notiks vienu reizi nedēļā (2 stundas).

VDMV ir akreditēta pašvaldības mākslas un dizaina izglītības iestāde, kas īsteno licencētas un akreditētas izglītības programmas. Skolas programmas un metodikas ir tradīcijās balstītas un mijas ar mūsdienu jauninājumiem un tehnoloģijām.

08.07.2021. / UZŅEMŠANA NOSLĒGUSIES

Jaunu audzēkņu uzņemšana Valmieras Dizaina un mākslas skolā ir noslēgusies. Saskaņā ar Uzņemšanas noteikumu kritērijiem, ir apkopoti rezultāti.

Informējam, ka izglītojamo grupas ir nokomplektētas Interjera, Grafikas un Audiovizuālās komunikācijas dizaina programmās, uzņemšana nākamajam mācību - 2021./2022. gadam šajā programmās vairs netiks izsludinātas. Savukārt papilduzņemšana uz brīvajām vietām Apģērbu dizaina programmai tiek plānota no 16. līdz 27. augustam.


_Fin_Fin_VDMVprot_izraksts_07072021_Uznemsanas_komisija_Nr1_prof_vid_izgl_majas_lapa (2).pdf

01.07.2021. / SKOLAS JUBILEJAS LAIKS

Valmieras Bērnu mākslas skola – Valmieras Mākslas skola – Valmieras Mākslas vidusskola – Valmieras dizaina un mākslas vidusskola. Skolas laika līnija, sākot no 1976. gada līdz šim brīdim, kad svinam  45 gadu jubileju. Tāds ir mākslas izglītības ceļš Valmierā. Sākot no mācīšanas redzēt un radīt mākslā  līdz  dizaina  domāšanai un analītiskam pasaules redzējumam. Skolas pamatu veido mākslas un dizaina izglītības metodiskais kopums, kas laika gaitā ir bijis mainīgs, saglabājot profesionālās pamatvērtības, ko sniegt audzēkņiem visa mūža garumā. Kopībā ar mācīšanu, liela nozīme ir tādām audzināšanas pamatvērtībām kā atbildība, patstāvība, radošums un pašiniciatīva.

Jubilejas gadu atzīmējam ar skolas devīzi Redzēt.Domāt.Radīt. Ceļa turpinājums būs jubileju pasākumu kopums līdz 2026.gadam, kad skola atzīmēs pusgadsimta esamību. Katrā mācību gadā tēma būs saiknē ar dizaina domāšanas soļiem. Šogad – kā pasauli redzēt un vizuāli tēlot, mācīs pedagogs. Augustā Valmieras Muzeja izstāžu telpās tiks atvērta interaktīva izstāde. Izstādes koptēlu veidos mākslas pedagoga mācību uzdevuma klātbūtne un apmeklētāja līdzdarbošanās, tā radot, katram individuālu un  reizē- kopīgu, mākslas darbu.

Pirmais šī jubilejas gada pasākums notika 29.jūnijā. Pie skolas, vasarīgas mūzikas ieskauti, tikāmies tikai 52 savējie – pedagogi un darbinieki.

Skolas mugurkaulu veido pedagogi, kuri skolu varētu saukt par otrajām mājām, jo šeit pavadīti vairāk kā 15 darba gadi. Direktore Inese Mētriņa pateicās šiem pedagogiem par nozīmīgo ieguldījumu kultūrizglītībā un pasniedza  Latvijas  Nacionālā kultūras centra atzinības rakstus pedagogiem - Kristīnei Zemļickai Brālēnai, Santai Zariņai, Uģim Brālēnam, Ivetai Gudetai, Silvijai Melnūdrei, Dacei Brizauskai, Inetai Perovai, Maritai Nadziņai, Gijai Karānei, Dacei Arājai, Inesei Andersonei, Indrai Cālītei un Velta Ronei. No skolas īpašs paldies skolotājai Kristai Jūlijai  Kreišmanei un komandai, kura vadīja Reklāmas dizaina nodaļas 4.kursa audzēkņu kvalifikācijas darbus, īstenojot skolas vestibila grafisko noformējumu. Diplomandes Vikija Klāsone, Rasa Vītola, Betija Tekla Spāre un Krista Leimane strādāja pie grafiskās identitātes ieviešanas idejām – skolas grafiskā sistēma, grafiskais standarts, mācību programmu reklāmas stendi, skolas ēkas fasādes noformējums. Ar skolotājas Indras Cālītes atbalstu apzināti  skolai svarīgākie vēsturiskie akcenti, kas attēloti skolas grafiskajā laika līnijā.

Apzinot šo grūto un izaicinājumu pilno mācību gadu, direktore saka lielu paldies skolotājiem, administrācijai, tehniskajiem darbiniekiem, un , īpaši – audzēkņiem par piederības saglabāšanu skolai un novēl vieglu un krāsainu vasaru!

 

Direktore Inese Mētriņa

01.07.2021. / VDMV KVALIFIKĀCIJAS DARBI AIZSTĀVĒTI

22. jūnijā Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā sekmīgi tika aizstāvēti 15 Kvalifikācijas darbi.

Kā izcils tika novērtēts Interjera dizaina audzēknes Zandas Stabiņas kvalifikācijas darbs “Dienas Aprūpes centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Interjera izstrāde”, kas tapa skolotājas Inetas Perovas pavadībā.

Reklāmas dizaina izglītojamās, sadarbībā ar kvalifikācijas darbu vadītāju Kristu Jūliju Kreišmani radīja gan jaunu VDMV grafiskās sistēmas dizainu (darba autore – Betija Tekla Spāre), gan VDMV pastāvīgās ekspozīcijas dizainu (darba autore – Krista Leimane), gan VDMV navigācijas dizainu (darba autore – Vikija Klāsone), gan VDMV fasādes dizainu (darba autore – Rasa Vītola). Jāteic, ka lielāko daļu no idejām izglītojamās arī realizējušas, par ko varēja pārliecināties Kvalifikācijas eksāmenu komisijas pārstāvji.

Noslēdzošās bija Apģērbu dizaina un Apģērbu modelēšanas audzēknes, kuras, plecu pie pleca sadarbojoties ar darbu vadītājām – Ingu Bergu Bīriņu un Agati Bošu radīja apģērbu kolekcijas. Linsijas Drilles kolekcijā Unseen Realities” uzsvars tika likts uz cepurēm, atspoguļojot sievišķīgas un sapņainas sievietes tēlu. Madara Marta Jaunzeme izveidoja tērpu kolekciju “Anti wallflower”, kurā iekļāva paštaisītus tekstila elementus. Liekot uzsvaru uz ērtumu un košumu, Agita Zeiberte prezentēja bērnu apģērbu kolekciju “Saldējuma kokteilis”. Savukārt Diāna Lazda izstrādāja ilgtspējīgu apģērbu kolekciju “Naked truth”.  Par to, kādam jābūt sievišķīgam un dīvas cienīgam vakartērpam savās domās dalījās Gunita Karole, prezentējot kolekciju “Velvet Mystery”. Iedvesmojoties no latviešu tautastērpa, Jolanta Pinkule radīja ikdienā valkājamu apģērbu kolekciju “Saknes”. Aigas Grīnbergas rīta tērpu kolekcija “Lotusa efekts” vienaldzīgu neatstāja ne vienu, turklāt gūstot augstāko novērtējumu. Pavisam citā tehnikā tika radīta Simonas Tēraudkalnes apģērbu kolekcija “Insurrection”, šeit tika radīti bezvīļu izstrādājumi no gumijotām lentām. Domājot par dzīvnieku aizsardzību, Sonora Laksberga izveidoja kolekciju “Urban Racoon”, kas sastāvēja no mākslīgās ādas un kažokādas apģērbiem. Savukārt Teiksma Bāliņa prezentēja kolekciju “Midnight Passion”, kas veidota no gaisīga šifona, trikotāžas un mākslīgās ādas.

VDMV direktores vietniece izglītības jomā Sanita Bukava

17.06.2021. / NOTIKUSI ANDRA EGLĪŠA UN KATRĪNAS NEIBURGAS MEISTARKLASE SAVVAĻĀ

Projekta “Māksla Kvadrātā” ietvaros 14. jūnijā notika gleznotāja Andra Eglīša gleznošanas meistarklase un scenogrāfes Katrīnas Neiburgas video mākslas meistarklase brīvdabas izstādē “SAVVAĻA” (Jaundrusti, Drustu pagasts, LV-4132).

Meistarklasēs piedalījās  profesionālās vidējās izglītības programmas 20 izglītojamie, kuri apgūst prof. vidējās izglītības programmas:  “Apģērbu dizains”, “Reklāmas dizains”, “Interjera dizains” un “Multimediju dizains” un profesionālā priekšmeta pedagogi: I. Lapiņa- Strazdīte, G. Karāne, I. Cālīte, K. Vītiņa, L. Uzulēna un P. Rozītis. Gleznošanas meistarklases laikā izglītojamie iepazinās ar gleznotāju, LMA Glezniecības katedras  vadītāju un docentu Andri Eglīti, tā radošo darbību, orģināldarbiem, apguva dažādas mākslas darbu radīšanas tehnikas zemes toņu glezniecībā, iepazinās ar laikmetīgo mākslu un konceptuālo mākslu. Izglītojamie  meistarklases laikā radīja zemes toņu krāsas no teritorijā atrodamiem materiāliem- māliem un minerāļiem, tos sajaucot ar akrila laku. Šādā veidā iepazīstoties ar autortehniku, kurā Andris Eglītis specializējies vairāku gadu gaitā. Jaunieši dodoties plenērā, gleznoja dabas ainavu iepazīstot zemes toņu glezniecības daudzveidību. Izglītojamie papildus fotografēja dabas daudzveidību un  darbu radīšanas procesu. Izglītojamo radītās gleznas autortehnikā eksponēs mākslas darbu izstādē VDMV galerijā K2 un vestibilā septembrī un oktobrī.

 

 Video mākslas meistarklases laikā izglītojamie iepazinās ar  scenogrāfi un video mākslinieci Katrīnu Neiburgu, tās radošo darbību, apskatīja publiski nepieejamus video darbus, apguva dažādas video mākslas darbu radīšanas tehnikas, papildināja zināšanas scenogrāfijā un režijā, iepazīsinās ar laikmetīgo mākslu un konceptuālo mākslu. Praktiskajā daļā veica mākslinieces uzdevumu- nofilmēt video fragmentus no dabas elementiem, vietu kadrējumiem, kurus apstrādājot izmantot “vīdžejošanai”. Septembrī ar speciālu multimediju tehnoloģiju palīdzību tiks apstrādāti video faili, radot vizuālus efektus, kas reālā laikā pavada mūziku. Rezultātā tiek veidots uz videofragmentiem balstīts jaundarbs, kuru eksponēs izstādē un atskaņos skolas pasākumos.

 

Meistarklases norisinājās mākslinieka A. Eglīša darbnīcā un brīvdabas izstādē “SAVVAĻA”. Izstādes apmeklējums plānots kā pārgājiens, kura laikā vēroja brīvdabās eksponētos laikmetīgās mākslas darbus, kas radīti uz vietas SAVVAĻA. Pārgājiens trīs stundu garumā iedvesmoja doties plenērā un skicēt dabas ainavas, fotografēt vides mākslas objektus un laikmetīgās mākslas tēlniecības darbus. Jāatzīmē, ka Izstādē “SAVVAĻA” 2020. gadā ir izstādīti 18 latviešu un ārzemju laikmetīgo mākslinieku darbi – šogad izstāde tika paplašināta ar vēl 21 jaunradītu mākslas objektu.

Projekts “Māksla Kvadrātā” tiek realizēts ar Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas Valsts meži, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu. 

09.06.2021. / ELITAS PATMALNIECES MEISTARKLASE VDMV 

Projekta “Māksla Kvadrātā” ietvaros 26. maijā pulksten 11.00 notika Elitas Patmalnieces meistarklase Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā.

Meistarklasē piedalījās profesionālās ievirzes izglītības programmas izglītojamie, kuri apgūst profesionālās ievirzes izglītības programmu "Vizuāli plastiskā māksla". Meistarklases laikā izglītojamie iepazinās ar mākslinieci Elitu Patmalnieci, tās radošo darbību, orģināldarbiem- gleznām, kleitām, skicēm, apguva dažādas mākslas darbu radīšanas tehnikas, attīstīja radošumu. Praktiskajā meistarklases norises laikā radīja mākslas darbus, skices un gleznas, kuras eksponēs mākslas darbu izstādē VDMV galerijā K2 un vestibilā septembrī un oktobrī.

 

Par veiksmīgu meistarklases organizēšanu un realizēšanu pateicamies VDMV pedagogiem: Indrai Cālītei, Dacei Brizauskai, Ilzei Ērglei- Vanagai, Sabīnei Piturai, Diānai Kokorēvičai, Inesei Andersonei kā arī VDMV direktorei Inesei Mētriņai un visiem iesaistītajiem skolas tehniskajiem darbiniekiem.

 

Plānots, ka 14. jūnijā norisināsies vēl divas profesionālo mākslinieku meistarklases- gleznotāja Andra Eglīša un video mākslinieces Katrīnas Neiburgas vadībā.

 

Projekts “Māksla Kvadrātā” tiek realizēts ar Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas Valsts meži, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu. Ar Latvijas Valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstīto Vidzemes kultūras programmu projektu atbalstu, VDMV 2018. un 2019. gadā jau ir notikušas profesionāļu vadītas meistarklases dizainā. Šāda izglītības forma ir kļuvusi par VDMV nepieciešamību un tradīciju ilgtermiņā.